Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 01.06.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Геноннови  
АвторJolly (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 14:23



миналата седмица си купих леопардов гекон - много як пич е , ама сега нещо не иска да се храни както трябва
иначе съм му осигурил всичко - терариум 65/30/40, с пясък , лампа
а той само си седи в една пещера която съм му направил и не мърда от там
ако може някой да ми каже някакви ТЪНКОСТИ и такива неща,
чудя се дали нещо се аклиматизира към новата среда или друго



Тема Re: Геноннови [re: Jolly]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано27.10.04 16:07



Според мен се аклиматизира още
Само да кажа, че в Зоопарка имаше и доста широка паница глинена с вода и те в техният терариум бяха около 10 броя и често се къпеха във водата тоест топеха се. Хранеха ги със щурци - основно.

Това е лампа и другото си го имаше - това знам аз - пиши -)




Тема Re: Геноннови [re: zoomaniak]  
АвторJolly (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 16:41



хм хм и вода и щурци си имам и калций си взех ,ама незнам защо не иска да яде



Тема Re: Геноннови [re: Jolly]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано27.10.04 16:50



виж сега се сещам отново в зоопарка аз често ходя там и влизам навсякъде - там си ме уважават та .......
в един разговор не съм виждал това на живо но казаха един от сектор влечуги и терариуми че може и малко "насилствено" да се захрани геконче ако прекалено дълго влиза в гладно стачка -)
или виждах как с пинсета в малко пространство го дразнят със скакалец докато не го хапнеше и може и 15 мин да го дрразнеха в добрият смисъл но важното е че скакалеца или щуреца биваше изяден

но не знам дали е правилно това -(((

дано съм ти помогнал......

това са ми спомените дано ти пишат хората по знаещи от мен




Тема Re: Геkоннови [re: zoomaniak]  
Автор sonia_vassileva (Evil creature)
Публикувано27.10.04 18:31



Zna4i, pi4 li4no takuv gekon niamam, no v na6ia terarium ve4e ot 2 godini gledam takva ... abe ne se smaitam za opitna. Nai-veroiatno ne si utzelil viarnite uslovia - temperatura, skrival6te i t.n. No za po-kompetentno mnenie se oburni kum onion ili EXOTIC ZOO
Samo ne slu6iai "uvajavani" li4nosti kato onia gey gore, 6toto toi ot teraristika i haber si niama, a se buta mejdu 6amarite :-) Vsiakakvi gi ima :)


Редактирано от sonia_vassileva на 27.10.04 18:34.



Тема Еххх женинови [re: sonia_vassileva]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано27.10.04 18:40








Тема Re: Геноннови [re: Jolly]  
Автор Black_Adder (агресивен)
Публикувано28.10.04 02:32



I prez noshta li ne izliza?



Тема Re: Геноннови [re: Black_Adder]  
АвторJolly (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 08:02



mi ne sam go sledil prez cialoto vreme , taka 4e ne sam 100% siguren
ina4e si mi hodi po rakata i si murda normalno



Тема Re: Геноннови [re: Jolly]  
Автор onion (лютив)
Публикувано28.10.04 13:51



значи дай някакви по-подробни данни , температура в терариума, от колко време не яде , изобщо ли не е хапнал откакто е при тебе, от колко време го имаш и т.н.
как е с влагата , трябва да има един ъгъл в който да сложиш нещо което да задържа влагата - торф например или нещо подобно и поливай само този ъгъл (освен купичката с вода естествено) за да може там да е по-влажен въздуха и гекона да си решава къде да стои .
крушката си я сложил в единия ъгъл нали ... терариума като цяло трябва да има по топла и по студена зона за да може гекона да си регулира телесната температура по негово желание, ако иска да се охлади да има къде и обратното
принципно тези животни издържат доста без храна , гледай опашката , ако опашката е дебела значи няма проблеми , там складират запаси ;)
както казваше един много добър човек: "дебела опашка - щастлив гекон"
успех , ако имаш други въпроси - zoo_info@mail.bg


Редактирано от onion на 28.10.04 14:43.



Тема Re: Геноннови [re: onion]  
АвторJolly (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 16:57



mi temperaturata e okolo 25-26 gradusa mislia 4e e dobre,
zna4i vzeh si go v subota i togava go slojih v edin maluk akvarium (dokato opraviah drugia) i si iade dobre (mai 4 shtureca) posle go slojih v novia i toi si se skri v edna dupka ot kora ,koiato sam mu napravil i tam si sedi
lampata e v edinia krai i pruskam s edna pruska4ka da ima vlaga- torf ne sam si vzel
a otnosno opashkata mi debeli4ka e ne e mnogo slaba
kato mu podavam niakoi shturec v ustata samo se oblizva ili si obrushta glavata
ama vse pak triabva da si iade





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.