Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 28.05.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бездомно птиченови  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано25.05.04 00:08



Живея в южна Калифорния.От двете страни на двора ни има по ред високи борове,стройни и гъсти.Казвам това ,за да дам някаква информациа за птичето,а ето ,че се оказа,че и дърветата не ги знам какви са,може и да не са борове.По тях гнездят много птици-малки,черни,ласкави,малко по-големи от врабчето,повечето от тях с жълти очи.Малките се опитват да хвърчат и изпопадват от гнездата,което е добре дошло за нашия котарак,не ги яде,само ги убива,макне ги и ни ги показва.Срашна гледка за милозливото ми сърце.Опитите ми да ги спасявам се оказват неуспешни.Вчера обаче гледам едно птиче-бебе размахва крилца ,човърка нещо в тревата,чеше се по главичката...здраво, нищо му няма...обаче бебе.Явно котката не го е докопала незнайно как.Забравих да кажа,че тези птички се борят за чедата си,налитат ,кълват.Сега котаракът щом се покаже и го нападат,много шумни са,крякат.Нацвъкали са целия двор.Та почнах да ловя пилето,докато котката не се е усетила,като ме нападнаха ми ти ониа кряскащи птици,ужас!
Сега пилето го гледам в едно бунгало.Мислех ,че ще яде само,нали човъркаше нещо в земята.Да ,ама не.Храня го ,като му поставям варен жълтък в отворената човчица(баба хранеше така малките пиленца на кокшките),с капкомер му давам вода.
Та въпроса ми е:Как да го гледам това птиче,с какво да го храня,да го изкарвам ли на слънчице през деня?Мислех да го пускам някъде далече от тук,ама там майка му как ще го намери?

*****************************************************************

Прочетох за Жоро,не го познавам,видях го на снимките,язък за младостта му,язък за момчето!Лека му пръст!



Тема Re: Бездомно птиченови [re: Sierra_Nevada]  
Авторgashy (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 10:33



Привет!
Първо да ти кажа че много съжалявам че не си в BG защото ако беше със сигурност щях да ти помогна,по добре ми е позната фауната от тази в южна КалифорнияТака като ми го описваш птичето има два варианта или да се храни с плодове или да е насекомоядно,но хубавото е,че почти всички насекомоядни опитват плодове и обратното.То няма да се храни само и затова ще трябва да му отваряш устата и да го тъпчеш насила.Можеш да му даваш плодове от тези които растат там в природата,насекомите ще заместиш с котешка храна от консерва.Аз като имах скорци и косове ги хранех с такива неща,а и по Animal Planet съм виждала 4е насекомите при насекомоядните птици се заместват с котешка храна.Много ми е трудно да ти кажа каквото и да е защото не сам го видяла!Само да знаеш че ако човката му е тънка и остра яде насекоми и плодове,ако е като на гълъб яде семена,поне аз така мисля.НЕ прилича ли поне малко на скорец или кос?
А може и това което съм ти написала да не послужи защото ако малкото е много стресирано е много вероятно да умре от самия стрес
А вода и само ще пие само да разбере един път как става,потопи му човката в паничка с вода и то ще се научи самичко.А най-добре ще ако можеш по някакъв начин да го върнеш на майка му и баща му.То дори да е паднало на земята те идват при него и си го хранят.При някой птици почти винаги малките падат на земята преди да се научат да летят.Така например е и с врабчетата,малките им винаги излитат прекалено слаби и родителите им ги доотглеждат наколко дни на земята,после птичетата се изкатерват на някое дърво и така.Ако можеш дръж котарака няколко дни в къщата и сложи пти4чето на някое дърво,то ще се оправи!
Ами това е от мен,пиши как се развиват нещата че ми стана много интересно.УСпех и доскоро



Тема Re: Бездомно птиченови [re: gashy]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано25.05.04 18:51



Птичето умря!
Тази сутрин с котешка храна и оризонови ядчици отивам да го храня.Отварям и..О,Боже...лежи по гръб,с крачета нагоре...,но все още мърда.Видях,че едното му краче е счупено.Дадох му водичка,не искаше.Разбрах,че няма да живее.Взех го и го оставих на площадката.Наблюдавах го през прозореца.Веднага долетяха 4,5 птици.Всяка го клъвна по веднъж,а то милото не отговаряше.Едната от птиците ме забеляза и стремглаво се втурна кам стъклото.Как да и кажа ,че се опитвах да помогна на чедото и и ,че не съм искала да го убивам.Да,убих го,затворих го като в затвор,лиших го от майчината му ласка.Дано поне издъхвайки е чуло познатия и така обичан за него глас,майчиния.Дано там ,където е в момента се радва на един по-топъл свят,свят пълен със свобода,без котки,дано намери своите посестрими и дано се научи да лети.Господи колко ми е мъчно!
Благодаря ти,gashy,за отделеното време!



Тема Re: Бездомно птиченови [re: Sierra_Nevada]  
Авторgashy (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 21:29



Малко пресилено може да ти прозвучи,но ми потекоха сълзите като прочетох какво се е случило!Мъчно ми е за мъничето въпреки,че никога не съм го виждала!И все недей да се обвиняваш защото ти си направила всичко което си могла за него.Малко жестоко може да прозвучи,но това което се е случило е по-добре,отколкото да отгледаш диво животно,което няма да е способно само да се грижи за себе си на свобода,което ще е свикнало с хората и горкичкото няма и да си има представа какво могат да му направят,не ти разбира се,просто ако позволи някой с не толкова добри намерения да го хване.Сигурна съм че сега е на по-добро място от нашия жесток свят!
Възхищавам се на желанието и силите които си положила за да го спасиш!
Не тъжи много и продължавай да бъдеш такъв добър човек!



Тема Re: Бездомно птиченови [re: gashy]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано25.05.04 23:50







towa li e pileto ?



Тема Re: Бездомно птиченови [re: anaili]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано26.05.04 00:13






????



Тема Re: Бездомно птиче [re: anaili]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано26.05.04 00:34







Тема Re: Бездомно птиченови [re: anaili]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано26.05.04 19:43



Да това беше пилето.
Благодаря ти, anaili.
Ще препочета саитчето,мерси.Какво стана с вашето гардже?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.