Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Датиране на пирамидитенови  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 23:15



Ето ме отново с още един може би не особено научен , но интересен за мен въпрос.
Признавам си това не съм го чел , всъщност даже не си спомням къде го чух(вероятно по телевизията), вярно ли е , че няма начин да се датира материалат от които са строени прирамидите било то камак , някакв вид бетон или каквото изобщо е , вярно ли е , че има вероятност да са строени преди, дните на фараоните които са лежали там, с друга цел а в последствие приспособени за горбници и не на последно място вярно ли е ,че някой от проходите били "прокопани" във вече построената пирамида ?

Отново благодаря преварително за просветлението :)
(Дал да не си го сложа това за сигнатура )





Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: B.Пaвлoв]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано19.06.07 08:27



За тайните на египетските храмове :

Аменхотеб към Солон :

Съгласно древен закон ние, висшите жреци, които не можем да
напускаме този храм, трябва да запазим тази мъдрост единствено за нас.
Единствено благодарение на астролога, храмовия прорицател, ти си тук
по волята на Озирис. - Старият жрец се наведе още по-напред и на
устните му се появи намек на усмивка.
- И, законодателю, помни, че аз не говоря със загадки като вашите
гръцки оракули, но в онова, което повтарям, може да има загадки.
Защото аз изричам истината, която ми е дадена, а не някаква истина,
до която съм стигнал сам.


Жреците не са предали тайните си.
И от това идват загатките на техните храмове.

Какви ли събития са ги принудили да ги скрият от света ?



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: Vencci*]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 11:15



Може би трябва да се търси в контекстта , или не може да се говори за такъв поради несигурните преводи ? Имам в предвид тайните не причините.



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: B.Пaвлoв]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 11:17



Май ще е по-добре да не бързам толкова с въпростите





Тема Re: Датиране на пирамидите [re: Vencci*]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано20.06.07 09:49



Дадада... Блаватска.
Хммм, тя пише за седем ключа за разчитането на езотеричните или тайните знания.

Сега е доказано, че по-голямата част от тях са притежавали истински ключове към съчиненията, които все още са разпространени, но без тези допълнителни ко¬ментари и обяснения са съвършено неразбираеми за мнозинството читатели.

Това твърдение става още по-вероятно като се вземат предвид следните факти: предания за хиляди древни папируси, спасени, когато библиотеката в Александрия била унищожена; хиляди санскритски трудове, изчезнали в Индия по време на царстването на Акбар; общото за Китай и Япония предание, че хилядите томове с истинските древни текстове и коментарите, без които те остават неразбираеми, отдавна са недостъпни за ръцете на невежите; изчезването на обширната свещена и окултна литература на Вавилон; загубата на ключовете, с които единствено могат да се разрешат хилядите загадки на египетските йероглифни писмени документи; преданията в Индия, че в пещерите и светилищата за Посветените се съхраняват истинските съкровени коментари, които правят Ведите разбираеми, въпреки че са недостъпни за очите на непосветените; аналогичното вярване сред буддистите, отнасящо се до техните свещени книги.

Твърди се, че Индия (неограничена от сегашните си граници, а в своите древни предели) е единствената страна в света, имаща все още сред своите синове Адепти, които обладават пълното знание на седемте подсистеми и ключа към цялата система. След падане¬то на Мемфис Египет е започнал да губи тези ключове един след друг и през дните на Бероз Халдея е запазила само три от тях. Що се отнася до евреите, те във всичките си писания показват добро познаване само на астрономичната, геометричната и числовата си¬стема, които символизират човешките и в частност физиологични¬те функции. Висшите ключове те никога не са притежавали.

„Древните Йерофанти така изкусно са комбинирали догмите и символите на своите религиозни философии, че тези символи мо¬гат да бъдат обяснени напълно само посредством комбинации и знание на всичките ключове."
Те могат да бъдат изтълкувани само приблизително дори ако бъдат разкрити три от тези седем системи, т. е. антропологичната, психичната и астрономичната. Две главни тълкувания, висше и нис-ше, духовно и физиологично, са се пазили в най-голяма тайна



___



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: B.Пaвлoв]  
Автор lvn (пристрастен)
Публикувано20.06.07 09:52



Едно от нещата, които се пренебрегват е, че фараон от по-ранно време отколкото фараоните на, които се приписват пирамидите, е писал за пирамидите.

Да не могат да датират камъните, те датират, примерно останки от хора, от въглени. Няма начин да не са допускани много грешки по този начин. Абе те, дори металните артефакти не могат да датират.

___



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: lvn]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 22:01



Можем само да се надяваме , че ключовете са били толкова ценни , че са запазени и до днес и някои ден ще бъдат опознати.



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: lvn]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано25.06.07 07:48



Може да се сравнява златото от датата му на производство в различни
придмети. При този метод няма досега намерено по-старо
във времето, от това във Варненското съкровище.



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: Vencci*]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 13:29



Здравейте отново , вижте на какво попаднах....

"Ако човек се занимава с много стари скали , а Бенет несъмнено го прави , ще знае ,че Австралиийският национален университет отдавна е водещ в тази област. Това се дължи в голяма степен благодарение на изобретателността на човек наречен Бил Компстън , който се е пенсионирал през 1970-те е построил първиятв света високочувствителен детектор до голяма степен на разпад (Sensitive High Resolution Ion Micro Probe) или SHRIMP.Това е машина която измерва степента на разпад на на урана вмалки минерали наречени циркони.Цирконите освен в базалта се намират в повечето скали и са изключително трайни , като оцеляват при всеки естествен процес освен субдукцията... Машината на Компсън способствала за дадиране на такиква скали с безпрецедентна точност..."

Преписано с незначителни съкращения от "Кратка история на почти всичко" на Бил Брайсън.

Далеч съм от мисълтта , че този метод е незабелязан от египтолозите но се чудя защо пък е неприложим ?



Тема Re: Датиране на пирамидитенови [re: B.Пaвлoв]  
АвторB.Пaвлoв (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 22:22



Пак бързам ... пак пиша глупостти ....
изобщо не ми мина през мозъчето , че този метод е способен да датира възрастта на скалата, а не кога е дялкана ...
Все пак ... ако е камъните са били "изливани" може би ... би показал нещо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.