Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пирамидалната загадка...  
Авторspider (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 23:04



Вчера случайно попаднах в този "Egypt-оложки" клуб. Изгубих си около 2 часа да чета всевъзможни мнения на "специалисти" за теми, които са неизяснени от векове (може би и хилядолетия)... Може би в резултат на това сънувах сън. Много ясен сън. С няколко думи... Отговора на въпроса "Какво са и за какво служат пирамидите?" не трябва да се търси ВЪТРЕ в пирамидите, а ПОД ТЯХ и не под всички. Така, че ако тук наистина има хора които разбират от тези неща, нека се замислят над това.



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: spider]  
Авторминьop (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 00:15



ми че копаем, ако требе... дайте само кирки и лопати...



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: spider]  
Автор agartha (изгубена)
Публикувано17.09.03 22:17



и да има хора, които разбират, едва ли много може да се направи. Повече са хората, които и да разбират, не вярват на такива теории.

~Така Трябва.~


Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: agartha]  
Автор Cayce ()
Публикувано17.09.03 22:50



Хората, които разбират, не че не вярват на теориите, ами просто търсят и факти, а не само нямкакви си измислени историики и мечти

In vino veritas


Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: Cayce]  
Авторaз cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано18.09.03 09:20



...а някои го прават само заради финансовата изгода от това...иначе кой знае...сигурно и те не знаят какво прават..



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: Cayce]  
Автор agartha (изгубена)
Публикувано18.09.03 13:10



напълно съм съгласна с теб. всичко трябва да бъде добре обосновано. и все пак има и друг момент - независимо от това кой в какво вялва или не, не може от толкова - може би хиляди теории за каквото и да било - да няма поне една вярна.

~Така Трябва.~


Тема ОБИЧАМ ТОЗИ КЛУБ!нови [re: spider]  
Автор Queen Alice (sexed up)
Публикувано18.09.03 17:45



Не ми трябвало специалисти да отговарят на въпроси по "теми, които са неизяснени от векове (може би и хилядолетия)",
Най ми трябвало някой да сънува сън! "Много ясен сън." много ясно!
Отдъхнах си, още веднъж египтологията е спасена от академичните нокти на "специалистите"!
Ще спя спокойно ...

"well, i'm easily bored, is that ok?..."


Тема разочарованнови [re: spider]  
Авторминьop (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 18:41



па се почват едни ми ти приказки, едни ми ти локуми... бре бе ора, не си ли начешохте езиците? Знае се, че от приказки само, полза нема... що па никой не рече да грабваме лопатите, що па никой не запита де да копаем?



Тема Re: разочарованнови [re: миньop]  
Автор agartha (изгубена)
Публикувано19.09.03 21:47



е как къде, под пирамидите

~Така Трябва.~


Тема Re: разочарованнови [re: миньop]  
Авторaз cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 23:46



ама айде верно да ходим да копаем...аз съм твърдо за...хем и пирамидите ще видя най-сетне...кога започваме???



Тема Re: разочарованнови [re: aз cъм aз]  
Автор agartha (изгубена)
Публикувано22.09.03 00:04



а всъщност с какво ще копаем? никой не е помислил за това!!!! с лопати ще е трудно!

~Така Трябва.~


Тема Re:ima nadejdaнови [re: agartha]  
Авторaz sam az (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 10:41



spoko...ne samo lopati sa6testvuvat!ima lajici i vilici....cheguvam se..emi kran i bager ako rqbva 6te vzemem...ako trqbva i do race v kraen slu4ai 6te pribegnrm ama v mnoogo kraen slu4ai....



Тема Re:ima nadejdaнови [re: az sam az]  
Авторнaчaлниk (Нерегистриран)
Публикувано24.09.03 16:45



бре! що па ние да копаем? ще си намерим бачкатори. Ний ще сме началници!



Тема Re:ima nadejdaнови [re: нaчaлниk]  
Автор imuulium777 (непознат )
Публикувано03.10.03 19:44



ami hora kakvo da vi kaza dori da ima nesto otdolu pod nqkoq piramida pomisli li ste dali ima takiva opori koito da izdurjat tejesta na piramidite ta vie da kopaete pod tqh inache kakvo da vi kaza za piramidite spored men te sa bili nqkakav generator na energiq koqto sa e isprastali do qkade si v kosmossa kato tezi na mars zaedno sa cherpili enmergiq ot zemqta i mars i sa q prastali nqkade s kosmosa tva e samo hipoteza i ako vse oste ne q cherpat ot zemqta i izprastat i nie s nashite uredi nemojesm da q zasechem bi trqbvalo da gi razfasovame i togava da kopaem



Тема Re:ima nadejdaнови [re: imuulium777]  
Авторнaчaлниk (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 00:57



ми според мен, като се замисля, не е ли по-добре да я подкопаем от едната страна и тя ще се катурне (пирамидата де). то там нали е пясък и няма да е трудно.



Тема Re:ima nadejdaнови [re: нaчaлниk]  
Автор Cayce ()
Публикувано09.10.03 09:14



We4e po4wate da se izlagate

In vino veritas


Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: spider]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 19:57



Аз съм една доста запалена фенка на тема Египет,чела съм каква ли не литература на тази тема остава ми само Народната библиотека да изчета и сигурно вече всичко ще знам,може би почти всичко.Египетските пирамиди от доста време са обект на археологическо проучване,но досегане не са разкрити някои съществени подробности от истрията на тази древна цивилизация.Но ние чакаме отговор.



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: бyбa]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 02:37



добре де, нали разправят, че като се постави тъпо бръснарско ножче под пирамидка и то се подостряло... Направо не ми се мисли какво ли ще стане ако се мушнем под тея големи пирамиди...? Между другото някой правил ли е тоя експеримент с пирамидка и ножче за бръснене или там каквото и да е?



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: Питaщ]  
АвторOтroвapящ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 12:23



Правил съм го. Бях наистина много любопитен да разбера и аз (подобно на теб). Такива пирамиди се продаваха навремето в Полша. Резултатът е нулев. Независимо колко време ще стои било самобръсначка било само ножче за браснене. Единствено можеш да си брадясаш ако останеш да разчиташ на ножчето/самобръсначката в пирамидата.
Самите пирамиди обаче са си нещо наистина внушително и впечатляващо дори и без да ти подострят ножчето за бръснене.



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: Питaщ]  
Авторkъcмeтлия (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 17:54



И аз не съм. Обаче съм настъпвал мотика !!!



Тема Re: Пирамидалната загадка...нови [re: Питaщ]  
Авторxитpeц (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 17:59



Веднъж сложих пирамидка на стола на учителката



Тема Re: ...нови [re: Питaщ]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано10.11.03 18:34



правили са го да, древните египтяни. резултатите от експериментите в момента могат да се видят по разни музеи, увити в ленени ленти и порядъчно мъртви ;)

asato ma sad gamaya


Тема Re:ima nadejdaнови [re: нaчaлниk]  
Автор spider4o™ (fnac)
Публикувано16.11.03 00:33



Тва с катурването пак изисква копаене. Най-практично ще бъде да натъпкаме пирамидите с пластичен експлозив C4 и като ги взирвим ще видим кво има отдолу.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.