Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема pitamidite?  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 08:26



mislite li, 4e istinskata cel na egipetskite piramidi e da budat grobnici? na men li4no mi se struva dosta trud samo za edno murtvo tialo, puk bilo to i na faraon!



Тема Re: pitamidite?нови [re: M]  
Автор ¤ asamus ergin ¤ (Divak)
Публикувано21.09.02 09:12



Чудно е колко малко се знае за пирамидите...
Някой чел ли е разказа на А. и Б. Стругацки "Пикник край пътя"/"Сталкер"?

O, Tempora... O, Mores !


Тема Re: pitamidite?нови [re: M]  
Автор no^name ()
Публикувано22.09.02 01:44



i az ot dosta otdavana se symnqvam v tova

"Пътят на война е равновесието между ужаса и чудото да си човек." -Кастанеда


Тема Re: pitamidite?нови [re: no^name]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.09.02 08:49



Мъртво тяло? Няма такива неща... Първо се поинтересувай как египтяните са се отнасяли към "мъртвото тяло", пък после разсъждавай...
Самите египтяни в стотици (ако не хиляди) описания са изяснили за какво са пирамидите.
Вие тук май доста си падате по фантастиката?



Тема Re: pitamidite?нови [re: ¤ asamus ergin ¤]  
Автор Hoвa ()
Публикувано22.09.02 20:55



Д-р Барбара Мърц, археоложка: " Има около 700 пирамиди, построени в течение на 5 века и единствената мистерия, която виждам в пирамидите е, че хората все още ги смятат за мистерия. Те са просто монументални гробници, построени за египетските фараони. Каквито и други мистерии да е имало, историята ги е разрешила"

На мен пък са ми мистериозни и това е Някой знае ли дали е намирана друга мумия на фараон, освен тази на Тутанкамон?

И ако разбирам интереса на крадците към съкровищата и всякакви други работи, не мога да приема да крадат и мумията - ако крадци са изнесли мумиите...защо са им? И докато не се установи със сигурност кога всъщност е започнало строителството на пирамиди...ще си останат мистерия.



Тема Re: pitamidite?нови [re: Black Wolf]  
Автор no^name ()
Публикувано23.09.02 18:40



exxe znam mnogo qsno kak sa se otnasqli kym myrtyvtzite, no ne mislq che tova tuk e fantastika, moje i da ima nqkakyv protzent izmislitzi, no mnogo ot tezi novi hipotezi za proizhoda, vyzrastta i prednaznachenieto na piramidite izglejdat dostoverni

"Пътят на война е равновесието между ужаса и чудото да си човек." -Кастанеда


Тема Re: pitamidite?нови [re: Hoвa]  
Автор no^name ()
Публикувано23.09.02 18:42



tova che nqkakva si arheolojka e kazala, che piramidite sa grobnitzi, ne oznachava: krai na sporovete po tazi tema

"Пътят на война е равновесието между ужаса и чудото да си човек." -Кастанеда


Тема Ооо, в никакъв случайнови [re: no^name]  
Автор Hoвa ()
Публикувано23.09.02 20:47



не означава това: край на споровете.

Аз също допускам, че може да не са били гробници, в смисъл - първоначално да са били строени с друга цел, но може после да са решили да ги използват като гробници.

А щото има и друго предположение - че блестящите варовикови облицовъчни блокове са били един вид сигнализации - за космически кораби...или пък пирамидите са строени още по времето на Атлантида...ако я е имало, разбира се...

Ужасно много искам да ги видя...и сфинкса...очароват ме...Но чувам, че на място не било толкоз впечатляващо. И се чудя как да не е - с тези размери и всичко...

:-)



Тема Re: pitamidite?нови [re: no^name]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.09.02 10:06



И кога ще дойдат? Зелените човечета, имам предвид? Или с помоща на енергията, генерирана от пирамидите, ние ще отидем при тях?



Тема Re: pitamidite?нови [re: Hoвa]  
Автор sylvi ()
Публикувано25.09.02 16:43



Dosega mai ne e namirana mumia na faraon v piramida ili gresha?A za Tutankamon sus sigurnost znam che mumiata ne e otkrita v piramida.

Tazi dr.Murz-normalna li e?Seriozno pitam-shtom tvurdi che vsichko i e jasno...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.