Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 26.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпроси... с отговори  
Автор sm_eva (ентусиаст)
Публикувано10.03.01 01:00



Понякога, а напоследък все по-често, си задавам въпроса защо и с какво този клуб е по-различен от барчето ни зад блока... И честно казано, когато си задам този въпрос ми става някак мъчно, защото... имам усещането, че с всяка негова поява се отдалечавам с по крачка от представата си за този форум...

Понякога, а напоследък все по-често, си задавам въпроса, дали точно този клуб, точно това местенце /няма да го сравнявам с оазис, въпреки, че много ми се иска да го направя/ е най-подходящото място за ..... лични нападки....

Понякога се питам и дали ние, които се оплакваме тъй често от липсата на разбиране в реалния живот, от невъзприемчивостта на обществото, дали точно ние трябва да проявяваме арогантност и то ... едни към други...

И може би последното, което се питам тази вечер е.... до кога ще си задавам тези въпроси...и кога ще започнем да прилагаме на практика толерантността, за която толкова често говорим и която уж толкова много ценим...


piece of cake



Тема Няма такива въпросинови [re: sm_eva]  
Автор Lessy ()
Публикувано10.03.01 08:29



И откъде тази наивна илюзия, че тук нещата трябва да са по-чисти, по-толерантни...а хората по-вежливи, по-разбиращи те, по-добри и въобще всичко по-...
Навсякъде, където и да се намират, каквито и да са , хората си остават хора...с техните добри и лоши страни, с техните стремежи и желания, с техните амбиции дори... и когато на едно място има двама души, вече има и борба за надмощие - видима или невидима...природа, какво да я правиш...
Не си ли забелязала, че мине, не мине време и някой като теб отправя призив към останалите да се осъзнаят, но каква полза от това? Е, може би ще спечелиш още някой друг ден за илюзията си..., ама тя все пак си остава илюзия. Нещата си остават по старому, просто защото не може да бъде по друг начин. И докато не осъзнаеш, че всичките му там дрязги и прочие са си буря в чаша вода, ще има да се питаш и да си отговаряш...
...а всъщност трябва да разбереш, че такива въпроси просто не съществуват...

Докато правиш своя избор в живота, не забравяй да живееш.

Редактирано от Lessy на 10.03.01 08:47.



Тема Re: Няма такива въпросинови [re: Lessy]  
Автор sm_eva (ентусиаст)
Публикувано10.03.01 11:01



Знаеш ли, не бих нарекла желанието за толерантност някаква илюзия за по-чисти и т.н. хора. Всъщност малко ме интересува кой колко вежлив и благороден е в личния си живот. Въпросите само поставят под съмнение често споменавищите се тук лозунги /не от мен/, че виждаш ли в гей обществото са най-интелигентните, най-умните, най-разбиращите и т.н. най-хора. И тъй като силно вярвам, че ако искаме нещо да е по-добро, то трябва да започне от нас самите /мисля и ти го прилагаш в живота си, но естествено е възможно отново да съм заблудена или изгубена в илюзиите си/, се опитвам на моменти да бъда толерантна и да подтискам заядливата си природа. И ако с тези въпроси успея да спечеля час, два или ден толерантност... е, добре. Утре ще го направи някой друг, което ще значи, че ще имаме още час, два или ден... Съвсем не съм идеалист

, но всъщност не мога да спра да си задавам тези въпроси, защото това би означавало да загубя съвсем своята лична толерантност... егоизъм - чисто и просто



Тема Re: Няма такива въпросинови [re: sm_eva]  
Авторseduce (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 21:18



"че виждаш ли в гей обществото са най-интелигентните, най-умните, най-разбиращите и т.н. най-хора. И тъй като силно вярвам, че ако искаме нещо да е по-добро, то трябва да започне от нас самите.."

ama ti kam gei obstestvoto li se vodish?!
ne se opitvai da slogesh okean v kartonena chasha!:)

not a big deal



Тема Re: Няма такива въпросинови [re: seduce]  
Автор Lessy ()
Публикувано11.03.01 08:26



Дали призива за толерантност ще бъде отправен към някои представители на т.нар. "гей-общество", дали към посетителите на кварталната кръчма или съседите от блока, той си остава един и същ и е важен той, а не към кого ще бъде отправен и как ще бъдат наречени хората, към когото е отправен.
Да се отдели зърното от плявата един вид



Докато правиш своя избор в живота, не забравяй да живееш.

Тема Re: Няма такива въпросинови [re: seduce]  
Автор sm_eva (ентусиаст)
Публикувано14.03.01 13:18



az sum malko izvun obshtestva i grupi, no ako me pokanish na niakoe vashe subirane shte priema


a za okena ne znam i az...


piece of cake

Тема Re: въпроси... с отговоринови [re: sm_eva]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано14.03.01 14:16



това и за мен бе местенце - макар теб да те смущава вече тази дума.....

а защо навсякъде става така? имаш ли обяснение?


IMAGINE...


Тема Re: въпроси... с отговоринови [re: Джeйн]  
Автор sm_eva (ентусиаст)
Публикувано14.03.01 14:28



Да ти кажа, мисля, че поради нарастналата конкуренция

. На някои вероятно не им допада да не са единствени под слънцето и най-лесния начин да се намесиш някъде, когато искаш да те забележат е... да критикуваш, да оплюваш, да потърсиш конфликт... Не мога да си обясня защо хората, вместо да се стремят да покажат своите собствени и добри качества, влагат толкова сили и ярост да докажат, че виждаш ли другите са лоши... Може би защото, когато "поставят" някого на по-ниско ниво им е по-лесно да се покажат те самите на по-високо, което много прилича на криенето на щрауса

piece of cake

Тема Re: въпроси... с отговоринови [re: Джeйн]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано14.03.01 15:08



Може би тук хората освобождават това, което не показват другаде?
Вярно е, че животът се изкофти но пък има някой неща, които се наричат етикет. И поне аз бих се почуствала неудобно да напсувам някой, който нищо не ми е направил.

Както и да е - моето лично мнение е, че трябва да се толерира доброто у хората. Но ако някой твърдо е решил да се скара с другите ще го направи. За простака трябва твърдо отношение и никаква милост.





Тема Re: въпроси... с отговоринови [re: sm_eva]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано14.03.01 19:39



да....и аз така мисля, по принцип - не случайно подчертавам - по принцип....... т.е. мислех по принцип така...


защото мислех, че в клубове толкова специфични, събиращи малко по-особени от гледна точка на обществото хора - та мислех си си, че тук ще е по-свободно......

а се оказа, че и тук имало забранени, позволени и нежелателни теми, автори, тонове - последното с тона (че имало тон, който някои нарушавали) ме побърка, ама чакам авторът му да развие гениалната си мисъл - с която непрекъснато не съумявам да се съобразявам....

явно съм тъпо копеле - но друг симпатяга взе тази сигнатура :))))



IMAGINE...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.