Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 18.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Тема moia bivsha priatelkaнови  
Авторkrem_anon (Нерегистриран)
Публикувано19.01.01 19:38



se e samoubila:(((Mamka mu, edva predi dva dni nau4ih,a e stanalo minalata godina april,4uvstvam se taka siakash az ia ubih,.....vazmojno ,li e?Az ia mrazeh,nenavijdah ia,zashtoto me presledvashe kato divo jivotno,propi se zaradi men ,a az biah s neia togava samo za da bada s niakoi,da ne sam sama dokato stradah za druga devoika...Sega si mislia,4e az ia ubih,4e az sam vinovna...taka li e????



Тема Krem.... малко грубо ще говоря, прости.....нови [re: krem_anon]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано19.01.01 22:33



повече я разбирам нея..... единствената разлика - слава на Бога - е, че нямах достатъчно сила да приключа въпоса радикално като нея......

които съвсем не значи, че това решение е смислено!
не казвам и че не е смислено - ужасно зависи от гледната точка - просто се опитвам да обясня, че понякога но човек му става толкова тъмно и празно и безживеене със смисъл, че въпросното решение е като освобождаване...... аз го знам....

НО!!!!!!! това няма нищо общо, или поне няма съществено общо с теб - гарантирам - чного време си лъжих, че други са ми виновни....
дрън-дрън!!!!!! самоубийствениян импулс е личен, изживая, желан, търсен . той е почти като секс, като сексуално влечение - и никой, освен този, който се осмиелвма да то опита,

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 19.01.01 23:00.



Тема Отг: moia bivsha priatelkaнови [re: krem_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано20.01.01 11:16



Не, не си я убила ти.
Но е нормално да се чувстваш така.
Обикновено когато някой наш близък си отиде така нелепо, ни обзема толкова интензивен ужас, че имаме усещането, че губим контрол. И за да възстановим чувството си за контрол, най-често поемаме вината за случилото се - така поне си създаваме илюзорното усещане, че нещо е зависело от нас.
В действителност нищо не е зависело от теб. Не можеш да подтикнеш някого съм самоубийство, нито можеш да го спреш, ако наистина е решил да го направи. Вероятно ти и без друго си се чувствала малко гузна спрямо нея и сега усещането за вина те залива тотално. А пък ние винаги сме поне мъничко гузни към много хора - защото не сме били с тях, когато са били сами, не сме направили нещо, което са искали от нас...причини безброй. Ако човек седне да мисли за греховете си в такъв контекст, масово ще се побъркаме. Просто това са нормални неща...Никой не може да бъде винаги и навсякъде, където се нуждаят от него...дори Бог не го прави, както виждаш...
Преди време се самоуби една моя бивша съученичка. Беше се забъркала в някакви секти, говореше се, че е развила шизофрения...Не сме били близки, не бяхме се виждали години...И въпреки това като научих, и аз си помислих нещо подобно..."дали не е имала нужда от мен, дали не ме гледаше малко особено последния път, когато се видяхме, а аз не забелязах...дали съм можела да й помогна...защо, по дяволите, го е направила...". Почувствах се ужасно виновна, въпреки че съзнавах колко нелепо е това...
Един съвет: ако наистина се чувстваш много зле, иди на гроба й и поговори с нея (или пък, ако имаш нейна снимка, може да го направиш и вкъщи). Кажи й всичко, което те мъчи, помоли я да ти прости. Занеси й цветя или нещо друго, което е обичала. Измисли си някакъв свой ритуал и го изпълни. Наплачи се, ако ти се плаче...Сигурна съм, че ще почувстваш облекчение...
...И съм убедена, че тя не те укорява за нищо...



Тема Отг: moia bivsha priatelkaнови [re: Rama]  
Авторkrem_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.01.01 15:36



.....cool,az dori ne se razrevah,ne mojeh da ia ponasiam,ama ne sam iskala da umira.Izvednaj glavata mi se zapalni,zadrasti sas muzikata,koiato sme slushali,mestata kadeto sme bili....bihme se v edno taxi,shtiah da se sbia i s bashta i...biah si sriazala venite vednaj i i se obadih da i go saobshtia tarjestveno,zashto tia sega ne mi se obadi...zashtoto 2 pati sme si smeniali telefona zaradi neia,ama ne sam iskala da umira....mamka mu...Nezana kade i e groba i niama koi da mi kaje,tehnite sigurno shte me lin4uvat,ako me vidiat,...tia gi beshe ubedila,4e e obarnala rezbata zaradi men,ne beshe viarno,ama idi 4e se obiasniavai...uffff,dori ne se razrevah.



Тема Отг: moia bivsha priatelkaнови [re: Rama]  
Авторkokoska_anon (Нерегистриран)
Публикувано20.01.01 15:37



Krem4o,sajeliavam za slu4iloto se,ako iskash shte ti se obadia da pogovorim,drasni niakoi red.



Тема Отг: moia bivsha priatelkaнови [re: krem_anon]  
Авторkokska_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 19:20



Krem,zashto ne otgovariash?Prosto iskam da te 4uia???Kade si?Ako imash pat mini prez nas,ako ne iskash ne idvai,nadiavam se 4e si dobre.
tseluv4itsi ot staria kon:))))



Тема Отг: moia bivsha priatelka [re: krem_anon]  
Авторlora_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 17:31



ujasno............ujasno.....moiata priatelka hodeshe v edna sekta i ia ubiha kopeletata,kak moga da se svarja s teb,ako e vazmojno iskam da te vidia...ne za neshto drugo,a prosto imam nujda da govoria s niakoi.nikoi ne znaeshe,4e az imam priatelka.....ve4e niamam,prosto iskam da govoria za tova,ako razbira se ne dosajdam.....



Тема Отг: moia bivsha priatelkaнови [re: krem_anon]  
Автор krem_74 (непознат )
Публикувано22.01.01 17:36



v momenta sam na linia,ako iskash pishi na max_74g@dir.bg,ili ela v laf4e.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.