Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 01.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Така и така се отбихнови  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано01.08.16 15:21



Да питам. Къде се покрихте всички? Да не обърнахте резбата и да слугувате на някой тъмен балкански субект?

Говори ми се с интересни хора, а тези хетерото са голяма скука. То, всъщност и аз съм хетеро. И съм голяма скука. Ама ми сеговори с интересни хора. Щото иначе скука.



Тема Re: Така и така се отбихнови [re: Savichkata]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.08.16 00:17



Савичката, ти от какъв пол си?
И аз съм хетеро и също искам да общувам с интересни хора. Малко като брой, но много силни като душевност и вътрешна хубост.

Защо нагазихме клуба на хората? Не сме за тук.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Така и така се отбихнови [re: saksun]  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано02.08.16 07:54



Мажко съм. Е, то мен ко питаш, аз не съм за никой клуб и затова отнесох сума ти и банове, някои пожизнени. Само на теб ще кажа, клубовете се управляват от много прости хорица, на които това им е единствения начин да се доберат до някаква властчица в този живот, а те хич не обичат умните и интелигентните, хеле пък тези като мен дето са и нескромни. То скромността краси човека, ама аз като съм си красив, оти да съм и скромен.

Иначе, аз в тази тук къща съм гостувал две години ли, повече ли, и колкото и да не е за вярване тук най-малко са ми яли гъ... упс, чакай да се държим прилично. Ама то си се знае, че тези с обратната резба са по-интелигентни от "нормалните".

Жалко че ги хвана липсата и сега влизам от време на време само да пообера паяжините.

Ти щом говориш за душевност, женско ще да си. Ако не, значи не ти е правилна опаковката и правилно си тук като Т от ЛГБТ-то. Шегичка, да не вземеш сега да се бъзнеш.

А, да си кажа, че да не ме обвинят лошите, че се крия - по тези краища съм по известен като Дядо, а за по-отдавнашните и като Капинчо.



Тема Re: Така и така се отбихнови [re: Savichkata]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.08.16 12:00



Първото ти предположение е вярното. Жена съм.

И аз съм имала банове. Дори и сега имам забрана за един клуб, която вероятно е вечна. Но и безсмислена, де, защото той е в почти умряло състояние.

Мисля, че разбирам отчасти раздразнението на някои управници на клубове. Сигурно не им е особено приятно да работят, докато други хора се забавляват тук.



Виждала съм ника ти, макар че не сме писали на едни и същи места.
Той не беше ли в кафяв цвят и нямаше ли сложена снимка на Димитър Благоев? Зрително си спомням това.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Така и така се отбихнови [re: saksun]  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано03.08.16 15:38



Ей, много помниш! А съм и поласкан, че съм те впечатлил (ако ще и с портрета на "Димитър Благоев").

Този портрет си има история. Първо, не е на Димитър Благоев, макар да има известна прилика. Не е и на Лев Толстой, каквито предположения изказаха доста хора. Това е "измислен" портрет на "Старец с бастун" от руския художник, почти мой връстник, живеещ в Щатите, Игор Бабайлов.

Когато за клубовете се кръстих "Дядо", реших да си потърся аватар и попаднах на този портрет, който на 100% отразява душевното ми усещане за себе си. След време тръгнах да издавам книжка и реших да го сложа на корицата. Понеже, противно на мнението на много клубари, съм дълбоко коректен човек, потърсих разрешение от художника. Издирих мейла му и му писах. Разреши ми да ползвам картината при две условия - да не я променям по никакъв начин и да го посоча като автор в книгата. Направих го.

Този художник е основно портретист. Правил е портрети на Путин, Буш Младши и Папата. Ща кажеш: "Взел снимки, правил портрети!". Да, ама този прави портерти само от натура - и съответните господа са му позирали. Това малко променя картинката, нали. От него разбрах, каква е разликата между реалистичен портрет, рисуван от натура и такъв от снимка. По неговите думи, снимката запечатва излъчването на човека в една 250-та или 125-та част от секундата и е много бедна и едностранчива откъм информация за него (аз все пак смятам, че портретната снимка дава доста информация за харктера на човека), докато от натура се рисува часове и художникът има възможност да забележи и отрази в портрета истинската същност и водещите черти на характера на оригинала.

Такива ми ти работи. Ето го и портрета:





Тема Re: Така и така се отбихнови [re: Savichkata]  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано03.08.16 15:40



Странно що не излезе снимката. Я пак:





Тема Re: Така и така се отбихнови [re: Savichkata]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.08.16 11:48



Да, точно тази беше снимката!

Ще призная, че не съм чувала името на художника. Благодаря за информацията.


Хубаво е, че си постъпил коректно и си се свързал с него. Всяко начинание и успех са сладки, щом са съпроводени с почтеност.

Личностите, които е рисувал, вероятно са били огромно предизвикателство за него.
За жалост, изобразителното изкуство е от най-слабите ми области на познание. Чела съм биографиите на изтъкнати художници, гледала съм филми, посветени на живота им, но не мога да обсъждам творбите им, освен просто да кажа харесват ли ми или не.
Сигурно, защото и един кръг не мога да нарисувам като хората. Все се разминават краищата му. Е, всъщност кръгът няма краища, ама като го чертаеш с писалката по листа - има. Моите се разминават. Не мога да ги съединя точно.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Така и така се отбихнови [re: saksun]  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано04.08.16 12:12



Е, то и аз от всяко изкуство, не само изобразителното, разбирам само дали нещото ми харесва или не. Явно вкусът ми също не е достатъчно изтънчен, защото не признавам за изобразително изкуство нещо, което аз или всяко дете може да нарисува, колкото и това да е "оригинално", "за пръв път" и т.н.

Дъщеря ми завърши художествената гимназия. На няколкото изложби на възпитаниците й не видях нито едно "произведение", което да ми подейства като изкуство, нещо което бих искал да притежавам или поне да погледна повече от веднъж. Повечето неща бяха мацаници в мрачни черни или мастилено сини и кърваво червени тонове. "Нормалните" цветове се срещаха в по-малко от 1% от "картините". Щом всички го правят, явно така ги учат.

Дъщеря ми ми обясни веднъж, че вече човек се е изчерпал в изобразителното изкуство и всичко, което е естествено пресъздаване, вече е правено, така че ако искаш да те признаят за оригинален творец трябва да направиш нещо ново, и поле за изява е останало само в изчанченото търсене на впечатляващи "произведения", ако ще и това да е рисуване с изпражнения или просто хвърляне на кутии с боя върху платно или хартия. Дори свръх реалистичното рисуване, което е впечатляващо, не се признава за истинско изкуство, а само за отлично владеене на техника.

Всъщност с последното съм съгласен - това че един рисуван с молив портрет почти не може да се различи от висококачествена черно-бяла снимка, наистина ме впечатлява с непостижимостта си, но не ми създава емоционална наслада.



Тема Re: Така и така се отбих [re: Savichkata]  
Автор shane ( ex me4opuh) (ice cool)
Публикувано13.08.16 09:20



Добър ден на Дядото и Каката ! Мисля че тази тема е за някой арт клуб !!! Оставям Ви да чоплите изкуството ...



.....бройкам по домова книга ....

Тема Re: Така и така се отбихнови [re: shane ( ex me4opuh)]  
Автор Savichkata (непознат )
Публикувано15.08.16 10:56



Бидейки презрян от закона, пиша не само когато и където искам, но и където мога. Не, че имам кой знае какво за писане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.