Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 27.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Тема Във възторг съм!!нови  
Автор indian (непознат)
Публикувано23.02.13 12:09



Нямам думи да опиша, невероятно съм щастлив от това, което се случва в момента в България!!! Мечтаех да се случи това от поЧти 20 год., а именно народът да се събуди от летаргията, ОТ зомбираното състояние...Освен това - най-сетне ЕДИНСТВО!!! Досега младите се противопоставяха на по-старите, най-сетне тази преграда се разруши, стремежът към ИСТИНА бликна, като НАЙ-ВАЖНОТО!!!!....сега НАРОДЪТ най-сетне заговори на един глас...а по ТВ: ум, мъдрост, всичко натрупано се противопоставя сега на ужасните журналисти, които подценяваха народа 20 год. и му се подиграваха право в лицето, и ни занимаваха с глупости, за да ни отвличат от реалните проблеми...и за пръв път се чудят какво да кажат, защото за пъв път ги правят на 2 стотинки....



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: indian]  
Автор letssee (непознат )
Публикувано23.02.13 20:40



не знаех, че си фен на партия Атака, която поде протестите задкулисно между другото как върви рисуването? защо не нарисуваш някой портрет на Фюрера?

разправят, че от БСП били взимали някакви хонорари, които иначе се налагало да връщат, та за това сега ръчкали чрез Атака, защото иначе щели да изглеждат много виновни в очите на хонорародателите си, които между другото са върли хомофоби

от Атака обаче като първи идиоти , нищо лично мили момчета, просто в главите на шефовете й цари объркване, решили, че им харесвал исландския модел и го лансираха на малките атакистчета и на протестиращите. Те вече са убедени в него и за това ви и споделих, понеже ние знаем какъв всъщност е исландския модел

с две думи хомофобите русофили с изхарчени подкупи, които имат да връщат, решили да свалят правителството с исландски модел (на управление от улицата), който обаче знаем как приключи с премиер лесбийка. не знам от атака със себе си ли се гаврят или, но както и да е.

все пак радвам се, че има и щастливи от ситуацията. и да се благодарим на безграничната глупост на атака , но не забравяйте, че освен връщане на хонорари от страна на личности от БСП, от руската страна искат и неустойки, или пък строене на централа и предварително затваряне на работещата (ъх?) което също е доста скъпо, заради което токът ви може да стане не високосен, ами направо платинен.

така че опичайте си ума о време

Редактирано от letssee на 23.02.13 20:42.



Тема Re: освен тованови [re: indian]  
Автор letssee (непознат )
Публикувано23.02.13 21:35



ситуацията в момента представлява дълбоко разочарование за европейските лидери и граждани, колкото и да те радва теб или вас. защо? защото България беше пример за цяла европа, въпреки че е бедна постсоциалистическа периферна балканска държава, беше пример за стабилно управление по време на криза и сравнително добро управление на финансите във време, в което много страни преживяха страхотно фиаско, и колкото и да ви се струва, че сме пренебрегвани в Европа и света, истината е, че много погледи бяха насочени към нас с упование. Кога ние сме били пример за света или Европа? Аз искам някоя от вас да ми посочи и даде пример и отговор на тоя въпрос? Освен това за разлика от това, което казва президента България не е Белгия и не може да стои 2 години без правителство като някакъв разграден двор, напротив, жалко че политическите сили правят фасони и се правят на интересни, както и че хората не им е ясно какво разочарование и шок представляваме в момента за страните в чужбина; не знам какво ще правите в неделя и кой как го мисли, но ако там има някакви протестиращи, които изразят желание за още по-голяма криза в управлението, първо тотално ще се демистифицираме като някакъв вид "пример" за останалите, и второ ще се лишиме, то вече се, от единственото нещо, с което можехме да се хвалиме, а не срамуваме от себе си. Стабилност, ако всеки човек по отдебно се нуждае от това, от стабилност на сметките си, на личните финанси, на бъдещето си какво пък да говорим за това, от което се нуждае една страна като цяло. И за това идиотщината на уличните недоволства в Исландия е довело до лесбийка министър председател, защото поне лесбийките знаят, че нещата трябва да бъдат стабилни в един момент. Така мисля аз.



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: letssee]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано25.02.13 18:59



Предлагам да намалим патоса и от двете страни, за да не заприличаме наистина на фюрери. Indian не е фен на партия АТАКА, а се радва че народът се е надигнал на протести. Аз също мисля, че има нещо гнило в свалянето на правителството, но не мога да нароча цялостно протеста. letsee, гледам че се каниш да се кандидатираш за изборите през април -успех!





Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано27.02.13 12:12



Мдаааа, преди двайсет и три и половина години и аз бях във възторг. Видях докъде стигнаха нещата.

Като гледам каква чалга са сегашните протести, не ми се мисли докъде ще стигнем.

По-тъпо същество от българина няма.



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: indian]  
Автор indian (непознат)
Публикувано02.03.13 11:08



За чиста монета приех това което се случва, макар че вече чух мнение че било провокирано от БСП, и че демонстриращите даже са били платени, а сега за пръв път чувам и за Атака, или пък коалиция между БСП и Атака. Толкова много народ, ама наистина много, хора, моного като бройка, не може да бъдат марионетки или плаетни. Според мен е напълно спонтанно, и това което ме интересува е, че българите бяха докарани до просешка тояга с Ненормално ниски заплати, втрещаваща безработица, хора които даже работят но не им се изплащат заплатите, а за пенсиите просто нямам думи....130 лв. пенсия на една баба; като си плати тока и парното, ще даде 100 лв., с останалите 30 да плати вода, данъци, и от тук нататък остава мечта да живее САМО на хляб и кисело мляко, а дори и това е и незъвможно, ако се пресметнат останалите 30 лв. И затова младите масово, ама масово напускаха България в тези 20 год. за да помагат на родителите си. Не познавам друга страна с така масово напускащо я население. Съжалявам letseee, но въобще не ми звучи убедително това, което казваш. В такава ли невъзможна ситуация за живеене, геноцид срещу народа, може да бъде пример "за добро справяне с кризата" и добро управление на финансите.
За да можем изобщо да имаме лукса да говорим за лесбийски права, гей права, изкуство и др., трябва преди всичко хляб някакъв българинът да яде. Като няма даже и хляб за ядене за много хора, като хората се самоубиват вече от отчаяние, като няма физическо оцеляване, останалото няма как да стане.

Иначе - не съм против нито Атака, нито Сергей Станишев. Това, дали някой е хомофоб или не, е нещо персонално. Във всяка група хора, било тази група - от СДС, от БСП, от Атака, от преподаватели; от учени, от артисти, от лесбийки, от гейове; о жени; от мъже; коя да е социална група бихме намерили, примерно, 50% подсъзнателно хомофоби и 50% подсъзнателни симпатизиращи на нас. Та аз при лесбийките съм срещал подсъзнателни хомофоби. Колкото и дза е странно, но мисля че около 90% от актьорите и актрисите са хомофоб/ки и сексист/ки, а от тяхна страна най-малко някой би го предположил, нали? Това е нещо на толкова дълбоко ниво подсъзнание, че се решава единствено в личния конакт.
Примерно, познавам хора от ВМРО, призната уж "хомофобска" паритя, или една друга, националистическа партия (не Атака), и не съм имал усещането че биха тръгнали против мен, макар и пълно приемане едва ли може да се очаква. В офиса на тази последната партия бях видял книга с ужасяващото заглавие "Силният мъж и нежната жена"

- явно философии за това, какви трябва да бъдат новите хора на тази страна,но...независимо от наличието на тази "платформа", самите хора, поотделно, поединично, съм видял в очите им съвсем друго, с две думи, бяха хора като хора...нямащи много общо с тези платформи.

Аз не мисля, че Волен Сидеров, примерно, е хобофоб, нямам такова усещане за него, и Атака едва ли им е на дневен ред да има становище за гей правата. Волен изглеждаше, примерно, леко сексист в началото, но сега изглежда уморен и мисля че по отношение на пола се е променил. Те, партиите, непрекъснато се променят. Не е ли крайно да мислим да Атака като едва ли не про-фашисти?

Letsee, прекалено критично го даваме, прекалено недоверчиво, всичко не ни изнася, всикчо е трагично....без вяра не може!!! 20 години се зарибяваха българите за подробностите, защото все съседът им беше изцяло крив, и изпускахме цялото. А цялото е, че България е в трагично икономическо състояние.

През 1989 - да, вярвахме в нещо, но лошото е, че бяха пасивно изпуснати точно най-важните Няколко години...За съжаление, от много Алчност на определени хора се получи...тук съм склонен да се съглася с дядо, че простотията надвива ужасно, и то точно в първите моменти, когато които са най-важните, а точно в тези моменти свестните и добрите хора си траят и мълчат....Но сега видях много свестни хора да се изказват, придобиха смелост най-сетне, и е Различно от 1989. Всичко се промени от тогава, хората се промениха.



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано02.03.13 22:08



Аха… май започваме да се събуждаме.

Не е нужно да подкупиш 5000 човека. Достатъчно е когато тълпата е „подгрята” един-двама да хвърлят няколко камъка към прозорците на съответната сграда.

Бях там когато запалиха бившия Партиен дом. Повечето бяха като мен – възторжени, предвкусващи падането на комунистите, кротки, агресивни само д остепен на скандиране. Бях с малкия си още син.

После някои започнаха да хвърлят камъни, после запалени хартийки през счупенте прозорци. Пожарната дойде след сума време. После разбрахме, че на ЧЕТВЪРТИЯ етаж изгорели някакви важни архиви.

Сещаш ли се?

А да си се замисляла, защо ЕРП-тата точно сега начислиха на хората сметките за месец и половина от най-тежките в енергийно отношение месеци. Случайно? Помисли още веднъж!

А „гражданска” квота в управлението? Какво означава това? Нали точно депутатите са законно избрана „гражданска квота” при това на ВСИЧКИ граждани. Кой ще избира сегашната „гражданска квота”? Кой ще гарантира, че тези хора са компетентни и честни? Кой ще носи отговорност за техните действия и бездействия? Когато една партия се провали в управлението – хората не гласуват за нея на следващите избори и я свалят от власт. Кой ще свали „гражданската квота” от власт, след като не е ясно кой я е избрал и назначил?

Мисли, дядовото, мисли! По-малко чети вестници и гледай новини. Повече МИСЛИ!



Тема Re: Във възторг съм!! [re: indian]  
Автор n7777 ()
Публикувано03.03.13 14:41



Протестиращите искат нещо,което е невъзможно - да имаме 0 % корупция като Финландия и 0 % монополи. Това няма как да се случи в България...Ти как мислиш?



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: n7777]  
Автор indian (непознат)
Публикувано06.03.13 10:49



Чак дотам не може с 0% корупция. И с по-голям процент не може. Има реално и нереални изисквания. Но гражданите са в афект в момента, и в афект се казват винаги такива крайни неща. Важното е, че се пробудиха. То и в близките 20-30 години едва ли България бързо ще се възстанови и ще стигне до по-добри времена, но важното е българите да не са пасивни. Първата крачка е направена, че се пробудиха.

За отговор на дядо не знам какво да измисля. В мисленето не съм силен. Мозъкът от край време ми е слабо място. Следя най-внимателно абсолютно всички политици от 2 седмици, както и изказванията на всички журналисти, подкупни и неподкупни. Стараейки се да вникна в нещата, и мисля, че разбирам. Досега не виждам и намек от мнение, от това което говорят политици и журналисти, а аз изгледах и изслушах голямо количество мнения, повярвайте, че зад това, което се случва на улицата, седи каквато и да било партия, и е израз на нещо друго, освен на народния гняв. На който отдавна му беше времето да се излее.



Тема Re: Във възторг съм!!нови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано06.03.13 13:02



"Мозъкът от край време ми е слабо място. "

Вижда се от разсъжденията ти и пълната неспособност да разбереш какво се случва и какви биха могли да бъдат последствията от него.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.