Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 22.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Малко за разбунване на духовете...  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано19.12.12 23:47



В следващият си постинг, ще дам копие от един прес-релийз...
Бихте ли споделили, какво и как според вас - трябва да се случва или да се е случвало с човешко същество, за да се стигне то публикуването на въпросният документ



Тема Re: Малко за разбунване на духовете... [re: DAEMON]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано19.12.12 23:49



....постигна съгласие за утвърждаване принципите... имащи за цел да прекратят дискриминацията срещу интерсексуалните хора и да осигурят правото на физически интегритет, цялост и себеопределяне:

1. Да се сложи край на осакатяването и ,,нормализиращите” практики като генитални операции, психологически и други медицински намеси (лечения), включително умъртвяването на новородени и селективните аборти поради наличие на интерсексуални състояния в детето.

2. Да се приеме, че личното, свободно и напълно информирано съгласие на интерсексуалното лице е задължително изискване за извършване на всички медицински намеси, интервенции и процедури.

3. Да се създаде и благоприятства подпомагаща, сигурна и приемаща среда за интерсексуалните хора, техните семейства и обкръжение.

4. От гледна точка на това да бъде осигурен физическият интегритет, цялостност и здраве на интерсексуалното дете – на родителите и/или настойниците и най – близките роднини да бъде осигурена психо – социална и непатологизираща подкрепа, вместо хирургично или друго медицинско лечение, освен ако медицинската намеса не е животоспасяваща.

5. Осигуряване на всички човешки и граждански права на интерсексуалните хора.

6. Осигуряване на достъп на всяко лице до личните му медицински картони и всяка документация, зачитане правото на интерсексуалното лице на информираност относно себе си.

7. Признаване и обезщетение на страданията и несправедливостите, причинени в миналото.

С оглед на гореизложеното се призовава за :

1. Обединените Нации (ОН) да се занимаят с правата на на интерсексуалните в контекста на работата си по човешките права.

2. Останалите регионални и национални институции, занимаващи се с въпросите на човешките права да отнесат човешките права на интерсексуалните в работата си и да призоват съответните си правителства/институции да ги утвърдят.

3. Организациите, работещи в сферата на човешките права и специализираните ЛГБТИ организации да осигурят видимост ( прозрачност) и да приобщят интерсексуалните и отнасящите се до тях човешки права.

4. Да се осигури възможността на интерсексуалните да се идентифицират с интерсексуалното движение и да спомогнат за това то да стане по-видимо.



Тема Re: Малко за разбунване на духовете... [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано22.12.12 20:18



Би било хубаво, ако човешките права няма нужда да бъдат ОПИСВАНИ в закони и тези неписани закони се спазват по подразбиране и само защото всички хора са умни и добри, но за съжаление не се получава тъй на практика.
Даже е трудно да бъдат подробно описани всички ужасии, които човек е способен да причини на друг човек.
Списъкът със забрани изглежда шокиращо, ама явно има нужда от точно такъв, за да няма неразбрали. Да сме сигурни,че ние хората имаме общи ценности, поне по официално общо съгласие.
Споменаха някъде, че в Албания вече има дефицит на жени, защото всяко семейство се надява да им се родят момчета и ако е момиче...
На мюсюлманските жени по принцип не им се разрешава да работят и изобщо да си подават носа навън. Така нито им позволяват да работят, нито ги искат да се раждат, защото са в тежест на семейството. И тъй, Албания , благодарение на селективните аборти се оказва с недостатъчно жени.
За абортите не ми се и мисли каква е реалната картинка, особено в страни като Китай и колко вече туптящи сърца са били изтръгнати като плевели.
Дотук, без да става и дума за интерсексуални хора. Като намесим и това става още по-маймунско мазало.
Интерсексуалните хора са една съвсем малка част от човечеството и това ги прави уникални и доста интересни създания. Като андрогините от митологията -в началото хората са двуполови и впоследствие половете биват разделени като наказание от боговете. Според мен, не са съвсем разделени и сега и във всеки човек има нещо женско и нещо мъжко, в различни съотношения. Жалко,че се хабим да се избиваме, вместо да се опитаме да разберем природата и да живеем в хармония с нея.





Тема движение [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано24.12.12 13:59



Има ли интерсексуално движение в България?
Има ли статистика за броя на интерсексуалните хора в България?
От какъв точно документ е извадката?



Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано24.12.12 16:23







Тема Re: движение [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 04:12



Интересно, дали е трудно (всъщност, КОЛКО ли е трудно) в България да си смениш пола по лична карта и има ли вариант за хората, които официално не са нито мъж, нито жена, те коя кутийка да отметнат... и за олимпийските игри примерно, трябва ли да има категории :мъже, жени, интерсекс и трансджендър атлети, за да бъдат окей всички и да няма сърдити и обидени? И още нещо за интерсексуалните хора -интересно, те по принцип как процедират(тези, които имат късмета да избират сами): като пораснат си избират дали да бъдат мъж или жена ИЛИ си остават в междинното състояние и се идентифицират като такива?



Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 11:34



Да отмятат кутийките като оня кениец на летището в Ню Йорк:

Sex: 3 times a day.

- No Sir, you should state male or female.
- Doesn't matter - 3 times a day!



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 13:51



дядо, вълнуваш ли се от проблемите на интерсексуалните хора?



Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 14:19



Не, не се вълнувам. Така както не се вълнувам от проблемите на слепите, глухите, безкраките, болните от рак.

Като цяло ми е абстрактно мъчно за всички тях, защото не бих искал такива страдания да съществуват изобщо.

Конкретно, сблъсквайки се с конкретен случай по-отблизо, мисля за него известно време, съчувствам, тъжно ми е, понякога се ядосвам - "защо се случва точно на този добър човек"...

Много добро момиче на 34, току-що намерило любимия мъж (пасваха си изключително), силно религиозно по семейна традиция, при рутинен преглед се оказа болно от рак. Отиде си за три месеца. Три мъчителни месеца, с три мъчителни операции, след последната девет дни интубирана в пълно съзнание и гаснеща от ден в ден без каквато и да било надежда поне за временно възстановяване. Момчето ходеше при нея всеки ден и й говореше, а тя само го гледаше и мигаше с клепачи.

Ако зависеше от мен, не бих допуснал тези неща да се случват. Но не зависи.

Нещо повече - не бих могъл да им помогна по никакъв начин - тук нещата не опират до пари или екзотично лечение - тук нещата са фатални - казано на български - съдбовни, и няма човек, който да е в състояние да ги промени. Ако някой скандира: "Да победим рака!" аз извръщам глава, защото започвам да си мисля много лоши неща за този човек - или е много глупав, или е голям лицемер.

Да, медицината напредва. Технологиите напредват. Но това, което те ще постигнат рано или късно, не зависи от мен и моите вълнения. Затова не се вълнувам.

Преди време случайността ме срещна с една майка. Детето й е с някаква форма на аутизъм. Ако просто се спреш за минута-две с тях, няма да разбереш - красиво момченце (рядко определям деца като красиви), тогава на около 6, външно всичко му е наред, тича, играе си, усмихва ми се... но след половин час разходка изпадна в някаква негова си криза, не беше ясно какво иска или не иска, захапа ръкава на майка си и само с ръмжене го дърпаше и ръфаше като куче докато цялата му уста се разкървави. Драскаше майка си по лицето, скубеше неистово косите й. Изобщо не знаех какво да направя, освен да застина тихо, за да не би да го дразня допълнително. Майка му, въпреки болките и срама (виждахме се за втори път) само го гушкаше и успокояваше като диво зверче. Детето не даваше знак, че изобщо я чува или усеща, но след около половин час се успокои и пак започна да си играе. Само.

Мислил съм за Деймъна ( да ме прощава, че го обсъждам). Доколкото имам представа от състоянието му и бидейки човек на логичната мисъл, се опитах да намеря сексуална комбинация, в която той би се вписал. Не намерих. Не виждам в тази ситуация как бих могъл да му бъда от полза с вълненията си.

Добрата новина, от моята камбанария е, че животът не е само секс и ако имаш късмет, можеш да го изживееш достатъчно добре с истински човек до себе си.

А вицът си е хубав.



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 16:44



Мисля че за интерсексуален човек може да бъде точно толкова предизвикателство да си намери подходящ партньор в живота, колкото и за всеки един от останалите ЛГБТ, защото интерсексуалните като цяло се припознават от обществото. По-скоро проблемите са свързани с медицински главоболия, бюрокрация, предразсъдъците на мнозинството по отношение на малцинството=страх от непознатото и намиране на себеподобни за утеха, че не си съвсем сам в тая каша. Иначе, едва ли е проблем намирането на партньор. Не вярвам в този зор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.