Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 19.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Малко за разбунване на духовете...  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано19.12.12 23:47



В следващият си постинг, ще дам копие от един прес-релийз...
Бихте ли споделили, какво и как според вас - трябва да се случва или да се е случвало с човешко същество, за да се стигне то публикуването на въпросният документ



Тема Re: Малко за разбунване на духовете...нови [re: DAEMON]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано19.12.12 23:49



....постигна съгласие за утвърждаване принципите... имащи за цел да прекратят дискриминацията срещу интерсексуалните хора и да осигурят правото на физически интегритет, цялост и себеопределяне:

1. Да се сложи край на осакатяването и ,,нормализиращите” практики като генитални операции, психологически и други медицински намеси (лечения), включително умъртвяването на новородени и селективните аборти поради наличие на интерсексуални състояния в детето.

2. Да се приеме, че личното, свободно и напълно информирано съгласие на интерсексуалното лице е задължително изискване за извършване на всички медицински намеси, интервенции и процедури.

3. Да се създаде и благоприятства подпомагаща, сигурна и приемаща среда за интерсексуалните хора, техните семейства и обкръжение.

4. От гледна точка на това да бъде осигурен физическият интегритет, цялостност и здраве на интерсексуалното дете – на родителите и/или настойниците и най – близките роднини да бъде осигурена психо – социална и непатологизираща подкрепа, вместо хирургично или друго медицинско лечение, освен ако медицинската намеса не е животоспасяваща.

5. Осигуряване на всички човешки и граждански права на интерсексуалните хора.

6. Осигуряване на достъп на всяко лице до личните му медицински картони и всяка документация, зачитане правото на интерсексуалното лице на информираност относно себе си.

7. Признаване и обезщетение на страданията и несправедливостите, причинени в миналото.

С оглед на гореизложеното се призовава за :

1. Обединените Нации (ОН) да се занимаят с правата на на интерсексуалните в контекста на работата си по човешките права.

2. Останалите регионални и национални институции, занимаващи се с въпросите на човешките права да отнесат човешките права на интерсексуалните в работата си и да призоват съответните си правителства/институции да ги утвърдят.

3. Организациите, работещи в сферата на човешките права и специализираните ЛГБТИ организации да осигурят видимост ( прозрачност) и да приобщят интерсексуалните и отнасящите се до тях човешки права.

4. Да се осигури възможността на интерсексуалните да се идентифицират с интерсексуалното движение и да спомогнат за това то да стане по-видимо.



Тема Re: Малко за разбунване на духовете...нови [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано22.12.12 20:18



Би било хубаво, ако човешките права няма нужда да бъдат ОПИСВАНИ в закони и тези неписани закони се спазват по подразбиране и само защото всички хора са умни и добри, но за съжаление не се получава тъй на практика.
Даже е трудно да бъдат подробно описани всички ужасии, които човек е способен да причини на друг човек.
Списъкът със забрани изглежда шокиращо, ама явно има нужда от точно такъв, за да няма неразбрали. Да сме сигурни,че ние хората имаме общи ценности, поне по официално общо съгласие.
Споменаха някъде, че в Албания вече има дефицит на жени, защото всяко семейство се надява да им се родят момчета и ако е момиче...
На мюсюлманските жени по принцип не им се разрешава да работят и изобщо да си подават носа навън. Така нито им позволяват да работят, нито ги искат да се раждат, защото са в тежест на семейството. И тъй, Албания , благодарение на селективните аборти се оказва с недостатъчно жени.
За абортите не ми се и мисли каква е реалната картинка, особено в страни като Китай и колко вече туптящи сърца са били изтръгнати като плевели.
Дотук, без да става и дума за интерсексуални хора. Като намесим и това става още по-маймунско мазало.
Интерсексуалните хора са една съвсем малка част от човечеството и това ги прави уникални и доста интересни създания. Като андрогините от митологията -в началото хората са двуполови и впоследствие половете биват разделени като наказание от боговете. Според мен, не са съвсем разделени и сега и във всеки човек има нещо женско и нещо мъжко, в различни съотношения. Жалко,че се хабим да се избиваме, вместо да се опитаме да разберем природата и да живеем в хармония с нея.





Тема движениенови [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано24.12.12 13:59



Има ли интерсексуално движение в България?
Има ли статистика за броя на интерсексуалните хора в България?
От какъв точно документ е извадката?



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано24.12.12 16:23







Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 04:12



Интересно, дали е трудно (всъщност, КОЛКО ли е трудно) в България да си смениш пола по лична карта и има ли вариант за хората, които официално не са нито мъж, нито жена, те коя кутийка да отметнат... и за олимпийските игри примерно, трябва ли да има категории :мъже, жени, интерсекс и трансджендър атлети, за да бъдат окей всички и да няма сърдити и обидени? И още нещо за интерсексуалните хора -интересно, те по принцип как процедират(тези, които имат късмета да избират сами): като пораснат си избират дали да бъдат мъж или жена ИЛИ си остават в междинното състояние и се идентифицират като такива?



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 11:34



Да отмятат кутийките като оня кениец на летището в Ню Йорк:

Sex: 3 times a day.

- No Sir, you should state male or female.
- Doesn't matter - 3 times a day!



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 13:51



дядо, вълнуваш ли се от проблемите на интерсексуалните хора?



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 14:19



Не, не се вълнувам. Така както не се вълнувам от проблемите на слепите, глухите, безкраките, болните от рак.

Като цяло ми е абстрактно мъчно за всички тях, защото не бих искал такива страдания да съществуват изобщо.

Конкретно, сблъсквайки се с конкретен случай по-отблизо, мисля за него известно време, съчувствам, тъжно ми е, понякога се ядосвам - "защо се случва точно на този добър човек"...

Много добро момиче на 34, току-що намерило любимия мъж (пасваха си изключително), силно религиозно по семейна традиция, при рутинен преглед се оказа болно от рак. Отиде си за три месеца. Три мъчителни месеца, с три мъчителни операции, след последната девет дни интубирана в пълно съзнание и гаснеща от ден в ден без каквато и да било надежда поне за временно възстановяване. Момчето ходеше при нея всеки ден и й говореше, а тя само го гледаше и мигаше с клепачи.

Ако зависеше от мен, не бих допуснал тези неща да се случват. Но не зависи.

Нещо повече - не бих могъл да им помогна по никакъв начин - тук нещата не опират до пари или екзотично лечение - тук нещата са фатални - казано на български - съдбовни, и няма човек, който да е в състояние да ги промени. Ако някой скандира: "Да победим рака!" аз извръщам глава, защото започвам да си мисля много лоши неща за този човек - или е много глупав, или е голям лицемер.

Да, медицината напредва. Технологиите напредват. Но това, което те ще постигнат рано или късно, не зависи от мен и моите вълнения. Затова не се вълнувам.

Преди време случайността ме срещна с една майка. Детето й е с някаква форма на аутизъм. Ако просто се спреш за минута-две с тях, няма да разбереш - красиво момченце (рядко определям деца като красиви), тогава на около 6, външно всичко му е наред, тича, играе си, усмихва ми се... но след половин час разходка изпадна в някаква негова си криза, не беше ясно какво иска или не иска, захапа ръкава на майка си и само с ръмжене го дърпаше и ръфаше като куче докато цялата му уста се разкървави. Драскаше майка си по лицето, скубеше неистово косите й. Изобщо не знаех какво да направя, освен да застина тихо, за да не би да го дразня допълнително. Майка му, въпреки болките и срама (виждахме се за втори път) само го гушкаше и успокояваше като диво зверче. Детето не даваше знак, че изобщо я чува или усеща, но след около половин час се успокои и пак започна да си играе. Само.

Мислил съм за Деймъна ( да ме прощава, че го обсъждам). Доколкото имам представа от състоянието му и бидейки човек на логичната мисъл, се опитах да намеря сексуална комбинация, в която той би се вписал. Не намерих. Не виждам в тази ситуация как бих могъл да му бъда от полза с вълненията си.

Добрата новина, от моята камбанария е, че животът не е само секс и ако имаш късмет, можеш да го изживееш достатъчно добре с истински човек до себе си.

А вицът си е хубав.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 16:44



Мисля че за интерсексуален човек може да бъде точно толкова предизвикателство да си намери подходящ партньор в живота, колкото и за всеки един от останалите ЛГБТ, защото интерсексуалните като цяло се припознават от обществото. По-скоро проблемите са свързани с медицински главоболия, бюрокрация, предразсъдъците на мнозинството по отношение на малцинството=страх от непознатото и намиране на себеподобни за утеха, че не си съвсем сам в тая каша. Иначе, едва ли е проблем намирането на партньор. Не вярвам в този зор.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 16:47



Хихихи.... мерси, деденце за търсенето ти...
Все пак - повярвай ми, нямам проблеми със сексуалните комбинации


По-скоро проблемът, в мен, а и във всички останали хомо, хетеро би, транс и т.н. хора, е в това, че на никого не му е разрешено да бъде себе си.
Робуваме на стереотипи до състояние на пълно душевно примирение с поетите роли.
И превръщаме животите си в някакво делириум-тременсно изживяване, над което нямаме никакъв контрол.
Предполагам, че ще ми кажеш че не е така... но не си прав... като започнем от най-баналното: "Мъжете не плачат", минем през "Кажи му жена и не го обиждай повече", "Ти мъж ли си или..." и всякакви повече или по-малко ментално-осакатяващи социални мантри...
Винаги съм отворен за обсъждания... стига, да е в наличие желание и способност за вникване в нещата

Редактирано от DAEMON на 29.12.12 16:54.



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 16:53



Радвам се. Аз все пак разсъждавам хетеросексуално и в доста твърди граници - лесбийка не би приела мъж, гей не би приел жена и т.н.

Освен това, на база това което си казвал за себе си и справка с нета, съм си изградил някаква представа за половите ти белези, която може и да е съвсем невярна.





Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 17:07



Не съм много съгласен.

Без да претендирам за точност, мисля че интерсексуалните са значително по-малко, което чисто статистически намалява шансовете им за намиране на себеподобен партньор спрямо "обикновените" ЛГБТ.

Бидейки по-малко малцинство, смятам, че и отхвърлянето им от мнозинствата е по-голямо.

По отношение на приемането от хетеросексуалните, те имат известно психологическо предимство. Доколкото тяхното състояние има чисто физиологична изява, то се приема за вродена малформация и предизвиква известно съчувствие у повечето хора, докато ЛГБТ за твърде много хора са обикнтовени извратеняци. Това предимство обаче, е практически безполезно, защото едно хетеросексуално семейство със същата сила би се борило срещу интерсексуален партньор за детето си както и срещу ЛГБТ.

Това, което ме учуди, откакто съм в този форум е, че лесбийките като че ли поддържат следната класация - Л, Г, Б, Х, Т, И и гледат на транс и интерсексуалните с по-голямо пренебрежение (да не употребявам по-силна дума) отколкото хетеросексуалните гледат на транс и интерсексуалните.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 18:13



Къде видя във форума пренебрежението на момичетата към транс и интерсексуални? Звучи ми абсурдно, при положение че сме в един кюп. Тук не съм мяркала нищо такова, поне не вярвам да е дошло от хора, които са наясно за какво става дума. Объркани и незапознати винаги се намират и от всички категории. Просвета му е майката. Който не знае -да пита, а който знае -да споделя, за да няма мъгла и да си пият хората пиенето.
бтв, не мисля че интерсексуалните търсят непременно интерсексуален партньор.



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 18:27



Нито искам, нито има смисъл да ти търся доказателства, но съм срещал меко казано пренебрежителни изкезвания на посещаващи този форум лесбийки (поне представящи се за такива) към транссексуалните и интерсексуалните. Защо ми е да си го измислям?

Права си за просветата. Току що се връщам от уикипедията. До преди малко мислех, че педерастия=мъжка хомосексуалност. Оказа се, че педерастия е сексуално отношение само на зрял мъж с пълнолетно момче (като задължително само мъжът прониква в момчето, но не и обратно), но не и зрял мъж с зрял мъж.

Доста интересни неща научих. Бях чувал основните неща з апедерастията в древна Гърция и Спарта, но сега нещата са ми по-ясни.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 18:49



Това за отношението на лесбийките към транс и интерсексуални е много странно твърдение, приемам го като лично твое мнение. Имай си го, щом така ти харесва. Ако тръгнем оттам, скоро стигаме до още един неприятен стереотип -че лесбийките са гадни нихилистични кучки.
Нали сме демокрация, дрънкай си





Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 19:25



Изказвам не лично мнение, а лично наблюдение - има огромна разлика.

Определено не заслужаваш да си направя труда да потърся съответните мнения.

Да определяш изказването ми като дрънкане, показва само колко е собственото ти уважение към другите, което моментално те поставя в групата на нетолерантните, което пък означава, че за мен ти преставаш да бъдеш събеседник.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 19:53



Добре, къде видя пренебрежение на лесбийки към трансджендър и интерсексуални?



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 20:34



тук вече ще се съглася с теб... особено за последното... все пак - да подчертая, че демонстрацията на невежество не е добра практика.

Още повече, че е прекалено упростена представата за мъж (като съвкупност от пенис, тестиси и анус), както и за жена (вагина, клитор, яйчници и гърди).

Съмнявам се някой да бъде привлечен точно от гореизброените, било то хомо или хетеро или би-сексуален.

Също така - само да подчертая - интерсексуалността не определя сексуалната ориентация. Тоест - един интерсексуален индивид в зависимост от самоопределянето си бива хомо, хетеро, би.

Както и това, че и през ум не би ми хрумнало да си избирам партньорките по критерий "интерсексуалност"... честно, деденце... направо на Гатака го обърнахме

Редактирано от DAEMON на 29.12.12 20:42.



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 20:50



Наясно съм, че интерсексуалността не определя половото влечение, което може да бъде хетеро или хомо (спрямо психологическия пол на интерсексуалния), така както е и при останалите.

Май е време да се оттегля от тази приказка.

Аз се опитвам да разсъждавам обективно, опирайки се на знанията и логиката си, като постоянно се дообразовам.

За вас това упражнение обаче не е обективно, а суперсубективно - нещо както когато докторите гледат на болния като на интересен случай на цироза, а човекът просто го боли черния дроб и се страхува да не умре.

Само не се хващай за думичката "болния". Опитвам се само да кажа, че аз не изпитвам чувства при тази дискусия и съответно във всеки момент мога да натсъпя някого по мазола.

Весели празници!



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 23:16



Благодаря за добрите пожелания... само дето е малко трудно да не гледаш суперсубективно на някой, който в по-голяма или по-малка степен дава оценка за неща, от които има чисто умозрителна представа...
Оценявам твоята добронамерена загриженост, но в някои отношения е по-добре, ако няма какво да кажеш - да замълчиш...






Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано30.12.12 02:14



Кво направихте вие, бе? Една вечер ме нямаше и да изпусна купона, много сте лоши значи





Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано30.12.12 13:13



хихихи... като си мъркало някъде другаде - така е



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано30.12.12 14:17



Абе на бачкането не ми е много до мъркане, пък нямам и потенциален обект..., тъй че...., ама карай да върви.... Пък и аз съм културна и разсъждавам реално: не мога да си позволя да нападам колежките като знам, че нямам шанс, не мога да харесвам някого като знам, че този човек не ме иска, не ми идва вдъхновението....



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор indian (непознат)
Публикувано04.01.13 11:42



barbalq4o, привет, радвам се че се засичаме тук. Аз мечтая да стане възможно в България наистина само по лична карта и име да си смени полът транссексуалния човек, а ние транс хората са повече от интерсексуалните. И ме устройва напълно даже не мъжки пол да ме пишат, а безполов човек, т.е. неидентифициран като пол, както четох, че ВЕЧЕ Е ПРАКТИКА в Австралия. Да не бъдем максималисти все пак. И смятам че не е чак безумна мечта, и ако българите искат, могат да постигнат, стига просто да искат или да знаят какво искат.

За кофти отношение по форумите от ЛГБТ към транс хората. Ами да, преди 10 години много такова имаше, до степен че се изживявам за пълна жертва!! Не, съвсем сериозно. Говоренето в мъжки род се изживяваше от другите автоматически като големеене голямо, антифеминизъм, и много трагично от да речем две трети от лесбийките. Слава богу нещата са се променили, ама аз пък се отказах от участие в форуми...



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор indian (непознат)
Публикувано04.01.13 11:53



"По-скоро проблемът, в мен, а и във всички останали хомо, хетеро би, транс и т.н. хора, е в това, че на никого не му е разрешено да бъде себе си.
Робуваме на стереотипи до състояние на пълно душевно примирение с поетите роли.
И превръщаме животите си в някакво делириум-тременсно изживяване, над което нямаме никакъв контрол.
Предполагам, че ще ми кажеш че не е така... но не си прав... като започнем от най-баналното: "Мъжете не плачат", минем през "Кажи му жена и не го обиждай повече", "Ти мъж ли си или..." и всякакви повече или по-малко ментално-осакатяващи социални мантри... "

Абе аз защо досега си мислех за по абсолютно всеки въпрос сме на противоположни мнения?

Грешал ли съм, кво ли? Просто вербализираш И моите лични драми; много съм съгласен, просто много. Мога да поясня даже защо се е получавало така, с тези стереотипи: от селско, ПАТРИАРХАЛНО начин на мислене и следствие на турско робство. Оф, ами аз съм в делириум тременс много отдавна!!!!

Мда, още нещо трагично ОСЪЗНАХ в последните няколко години живот: тези които се осмеляват да бъдат себе си, биват обявявани за луди, и освен подигравка нямат какво да очакват, тъй като все повече масово става носенето на маска, играенето на роля, изобщо ЛЪЖЕНЕТО не само в полово отношение, и тенденцията даже от запад се налага, а сега и у нас.

Да не униваме, бе хора, аз съм оптимист все пак е има светлина в тунела.....! Ако позволим на лъготенето да превземе света, ще стане ад...



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано04.01.13 13:18



Като дете и млад мъж (до към 35) бях екстремно зависим от общественото мнение. Така съм възпитан. Полово съм напълно "стандартен", но това не ми е пречело да се чувствам овързан с бодлива тел от вечното "Какво ще кажат хората?".

Някъде след 35 започнах да добивам самочувствие на основата на професионалното си развитие. Впоследстве започнах да ръководя хора и поради това, че аз трябваше да решавам какво да правят и какво да не правят, собственото ми мнение започна да надделява у самия мен спрямо общественото.

След 50 (сега съм почти на 56) общественото мнение в тесен и широк смисъл не ме интересува. Ако съм в синхрон с принципите си, другите могат да си мислят за мен каквото искат. Да, и в реала, и най-вече във виртуала има хора, които ме смятат за луд - обикновено (поне тези в реала, които познавам достатъчно) са нискоинтелигентни, ограничени и смачкани хора, които не могат да приемат, че човек може да изказва на глас точно това, което мисли.

За сметка на това пък има достатъчно хора и на двете места, които ме оценяват положително и това ми е достатъчно, за да знам, че не греша.

Това, за което съжалявам е, че съм изгубил твърде голяма част от живота си преди да стигна до тази свобода.



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано04.01.13 15:20



Преди 10 години, уау аз тогава съм била на... 10 годинки! Една година преди да ...(това е друга тема).
Не се отказвай толкова лесно от форумите, моето първично и инстинктивно мнение, е че стига да има оргазми и разбирателство, ако искаш и Куджо ще те наричам и 100 имена на ден да ми кажеш ще ги запомня и няма да изпусна нито едно да те назова (не го приемай лично, де, без стрес, по принцип говоря).
И вече задълбавайки ми идват и по завъртяни мисли. Дали защото съм човек на новото време (това прозвуча малко нахакано) или защото просто всеки е индивидуален (вкл. и аз) си мисля, че щом някой си е направил труда да създаде дадена душа (независимо кой, защото всеки вярва в различни неща, но е факт, че душата е енергия, а тази енергия се е пръкнала все от някъде), то това не е случайно. Всяка душа си има път (предопределен), но... тя (душата), със собствената си воля решава как ще го мине и само този или тези (или които да са), който ти е дал тази привилегия може да те осъди или възнагради. Никой друг. Така както нашата воля се уважава от висшата енергия, която ни е създала, така и ние трябва да уважаваме правото на другите да бъдат себе си, да бъдат щастливи. Но..... понеже не сме ангели, а сме си хора на земята, ми ... сещай се....!



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано04.01.13 20:31



Здравей, indian и аз се радвам че реши да пишеш. Ще поразровя още по-назад да потърся. Все пак, както се спомена някъде, хората все още са много първични и се страхуват от непознатото. Надявам се да ускорим малко еволюцията. Но за 10 години, все пак.. Просто е нужна информация. LGBTI трябва да бъдат показвани повече по телевизията, да говорят по радиото, да се показват повече филми, в които се виждат техните човешки проблеми и това, че са съвсем като другите хора, но с доста по-малко права. Щом си на страната на истината не губиш, няма как да загубиш.
При общуването в интернет като че ли все не се доразбираме, просто защото не виждаме и не чуваме човека пред себе си. Разменяме си фрагменти от контекста на много различни животи. Все пак не трябва да забравяме и за общото помежду ни.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор indian (непознат)
Публикувано10.01.13 11:55



Какво да кажа, дядо...противоположен на твоя жизнен път без наличие на общи точки. От 13-14-годишен - необразяване с мнението на другите и техните клишета на мислене, която позиция не се е променила...Съчетана е с доборамереност, , де...Възпитанието...ми...не ми е влияело, в смисъл, родителите внушават нещо, но едни се подадват на внушенията, други не чак толкоз...

Пълна липса на реализираност в обществото в основното ми призвание (изкуството). Осъзнаване в последните години, че самочувствието по някакъв начин ВСЕ ПАК има нещо общо със сполучливо изиграните битки с реалостта. Което ми се губеше като идея, защото отдавам приоритет на иреалността.



От 20 години съм обсебен на тема "реалност" - що е то? И къде е границата между илюзия/мечта и реалност. Тъй като почти всички езотерични учения водят до това да се обсебиш от настоящия момент и да се концентрираш изцяло върху него, а аз обичам езотеричните учения. И...тази година или предишната, не знам, ми светна, че....май вече езотериката не ми звучи съвсем вярно и ми е омръзнало да се вторачвам в темата "реалност" и настоящия момент....тъй като е като да хванеш птица в ръце или нещо подобно...по-добре да си карам с илюзиите и мечтите...а кое е истинско или неистинско, има ли граница между физическо и нефизическо, абе имам един мой отговор по този въпрос, но не ми се пише той сега....Така че сега, когато езотериката стана модерна за толкова много хора, както виждам от телевизията, аз нещо се отказвам от нея...

А защо написах че на иреалността давам приоритет, хем пък съм обсебен на тема "реалност" - притиворечие се получи – ами...първото е естествена наклонност на романтиците, а пък второто...се опитват да си го самовнушат като нещо присадено...

И.. мисля че горният офтопик не е офтопик, защото темата кое е реалност и кое не е, е повече от актуална за всеки транссексуален - примерно за мен моето физическото тяло, а тук опираме до видимост на нещо зрително, няма никакво значение...Е да, ама за повечето други трансесксуални има - както виждаш, трудно ми е да намеря сродни души даже след тези, които са уж като мене!!!

Губене на време - и това е една интересна тема Животът е 99 процента стардание за мен, от изживяното дотук и може би понятието губене на време не съществува в светлината на тази идея... Всичко има смисъл, всеки изживян миг, дори и в страдание, или пък скучните и "неживеенето" а тези мигове - най-много. Ще го видим, когато гледаме филма на живота си, след като умрем и ще разберем че нашето страдание е било най-ценното и всичко е имало смисъл...



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор indian (непознат)
Публикувано10.01.13 12:07



"Дали защото съм човек на новото време...

Някой си е направил труда да създаде дадена душа (независимо кой, защото всеки вярва в различни неща, но е факт, че душата е енергия, а тази енергия се е пръкнала все от някъде), то това не е случайно.

Но..... понеже не сме ангели, а сме си хора на земята, ми ... сещай се....!"

Ох аз съм човек на новото време от 1986 и точно в това ми е най-големия проблем в живота и с българите като цяло.



Има и нещо друго - по-възрастните хора, които са човеци на новото време и младите, които също са такива, трябва да си подадат ръка и да не се обиждат или мразят един друг, както беше според мен ужаса от последните 20 години!!!! Нямаше никаква приемственост между поколенията. Което не е така на запад. За младите ние сме били някакви нещастници и идиоти, с такова впечатление съм останал!

Аз съм вярващ в бог, независимо то това, което написах за отказване от езотериката. Езотериката бие повече към будизъм, но да вярваш в бог може да си и без да си типичен будист. Така че няма никакъв проблем с това, което пишеш, че душата е енергия. Надфизическото е единственото, в което си струва да вярваме!! Другото за мен е било доста голям булшит...



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор indian (непознат)
Публикувано10.01.13 12:10



Абе за търся само ангели...хора не търся, хора ми е трудно да приема...

И това ако не е проблем в живота...



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор indian (непознат)
Публикувано10.01.13 12:20



Здравей, indian и аз се радвам че реши да пишеш. Ще поразровя още по-назад да потърся.

О, барбалячо, по-добре не търси, усилия са все пак...не си заслужава...пък и аз кой знае в колко кофти стил съм писал, ако го препрочета ще ме е срам...иначе възгледите са същите, но начинът на изразяване така се променя, та те е много срам от предходния...Който и да не ме е приел, сигурно има защото, ако много чворовски съм писал...Сексизъм нямаше нито капка, де, в това поне съвесттта ми е чиста...

Ако ти е интересно, прочети темата "Търся приятелка" в профила ми, от преди няколко години, никак не ми допадна меко казано, как се разви тази тема...Такива неща ужасно болят, и водят до отказ от виртуално общуване...То всъщност е нямало и един път да съм казал каквото и да е виртуално без после горчиво да съжалявам...



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано10.01.13 15:09



И си, и не си противоположен на мен тип.



Понякога на шега се самонаричам шизофреник - у мен еднакво силно са залегнали романтизмът и реализмът. Имам силно чувство за реалност, за логическа свързаност на нещата, и в същото време не мога да спра да мечтая, да фантазирам, в определени моменти да се надявам на красиво чудо.

Ако можех да избирам, бих живял в романтичния си свят, защото той е изпълнен с качествени хора и добри резултати, когато правиш всичко, което трябва да правиш. Уви, реалността е точно обратната и рационалната ми половина ме кара здраво да се съобразявам с нея.

Езотериката и религиите като начин на мислене и хипотези са ми интересни, но съм дълбок неверник и нищо от тях не е могло да ме убеди във верността си. Не отричам, че на определени хора помагат да понасят по-лесно живота си, но за мен те са като бълнуване, което работи само ако животът те остави да бълнуваш, като индийските отшелници. Ако трябва да живееш в реални условия - да ходиш на работа, да храниш семейство, езотериката и религиите малко ще ти помогнат.

Какво е реално и какво не - за мен е просто - реално е това, което можеш да видиш (нямам предвид зрителните измами), да чуеш, да пипнеш, да предвидиш хода и резултатите от събитията. Нереално е да се надяваш, че понеже си талантлив художник например, по някаква магия ще бъдеш открит, признат и възнаграден докато си рисуваш в ателието, а не търсиш връзки, не досаждаш на галерии, не правиш компромиси, не се унижаваш, само и само да стигнеш до публиката си.

Като казах, че съжалявам, че съм проживял голяма част от живота си преди да израсна до необходимото ниво на самочувствие, нямах предвид изгубено време, а изгубени възможности. Ако преди 30 години разсъждавах както разсъждавам сега, вероятно щях да изиграя картите, които ми е дала съдбата по-добре. Съжалявам също не е точната дума - защото няма смисъл да се съжалява за нещо, което не можеш да промениш. Просто осъзнавам, че би било по-добре да е било различно.



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано10.01.13 21:56



[image][/image]Ех, стига бе, бате! Я малко по-ведро, аз прочетох въпросната тема, ако бях на твое място сигурно нямаше да ми е много кеф, но чак да се откажа да пиша... Според мен така само си им направил още по-голям кеф като си спрял да пишеш, някаква шепа от хора ли ще те откажат от виртуалното общуване! Всъщност това, което не си казвам, е че и аз съм чувствителна, но човек се учи да си слага прегради, да се контролира, да се пази. Хора всякакви - така както попадаш на едни, попадаш и на други и така.
Ето нещо позитивно от моята виртуална личност[image][/image]http://2.bp.blogspot.com/_XDoKzXPR0D8/TNcABw20c4I/AAAAAAAACfU/2Es-1HU-Aus/s1600/%D0%BF%D1%80.%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%8F-10.JPG, за теб (дано съм го качила както трябва).





Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано10.01.13 21:58



http://2.bp.blogspot.com/_XDoKzXPR0D8/TNcABw20c4I/AAAAAAAACfU/2Es-1HU-Aus/s1600/%D0%BF%D1%80.%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%8F-10.JPG



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано10.01.13 22:03



Ох, ми не стана, но приеми, че розите са в сила, иначе бяха лалета, но нищо...[image][/image]



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано10.01.13 22:15



Спокойно де, сега да не се стресираш, просто добронамерен жест, който се надявам да бъде оценен, защото въпреки че знаех, че няма да успея да кача снимката я избирах с внимание, жалко.



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор indian (непознат)
Публикувано13.01.13 11:36



Kotence, много благодаря за жеста Да ти кажа, аз нямам интернет в къщи и Много рядко мога да си позволя лукса да ходя на клуб, затова по принцип е невъзможно да участвам активно във форума тук; затова със закъснение ти отговарям Лалетата ги видях във всеки случай, розите не успях

Не виждам от какво може да ме стресира подобно нещо. Ще погледна за някой клип да ти пейстна Аз харесвам/ аХ лес хората главно заради това, че са в пъти по-чувствителни от хетеросексуалните (мисля), но това е идеализирано убеждение и може да съм грешал.



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор indian (непознат)
Публикувано13.01.13 12:00



Преди малко ти видях блога с многото цветя и розите, много е красив, наистина. Ето поздрава ми за теб

:

http://www.youtube.com/watch?v=amM3Z2YgcKI



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано13.01.13 23:04



Няма проблем, че не можеш да влизаш, важно е желанието, то аз, ако искам и за трима мога да пиша, така че споко

Радвам се, че ти харесват цветенцата. Аз мисля, че чувствителността си е до характер, че не е свързана със сексуалната ориентация, но не съм се замисляла над въпроса, така че...
А този клип ми взе ума направо (и малкото, което ми беше останало-хахах), потекоха ми лигичките по тази дето се врътка на пилона, а ако певицата беше малко по-младолика и на нея няма да откажа(хихихи)!От части се шегувам, но нали знаеш, че във всяка шега има доза истина? (абе хич не ми беше до шегички като гледах клипчето, с такива работи шега не бива, всичките ми зли духове ме налазиха, голям сърцетуп ми докара) Много благодаря за поздрава.
Може би трябва да ти пиша на лична, защото май окалпазаних темата, но ми се иска да се вижда това. Искам да ти оставя хубав спомен от виртуалния свят.
Обаче в другия сайт ми е по-лесно да ти копирам линковете, така че ...



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор indian (непознат)
Публикувано18.01.13 10:10



Сродна душа си ти, сродна душа, котенце......

....Нямаш представа колко ме зарадва с това, че ти е харесал клипа....Обикновено каквото и да пусна, никога не са ми обръщали внимание, а и да им е харесало не си признават... Значи...на мен лигите ми се точат по "главния герой,", тоест певицата, вече....20 и нещо години. Фактът че е пълна или сбръчкана не само че не ме притеснява, но си ми и харесва...близо сме като набори защото. На второ място русият буч не е за изхвърляне никак, въпреки че съм гледал тази актриса в хетеросексуални роли и според мен си е хетеро, за жалост, но буч ролята и отива....
На трето място....ако знаеш как те разбирам за сърцетупа по русата мадама...Въпреки че мяза на порно героиня и целият клип си е малко порно, в мен първични инстинкти колокто си искаш....Чак за сърцетуп - не, но задник насочен право към тебе и наплескано с грим лице просто няма как да се ингорира, имам пред вид на женски индивид, па макар и да е хиперженствена жена, която по принцип не е мой тип...

Съжалявам много че толкова рядко трябва да ходя на клуб, следващия път не знам кога ще бъде, след месец сигурно...Сайта ти направо ще ти го разгледам с най-големи подробности още сега, защото снимките с цветя са истински красиви!!! И ще помисля какъв друг клип да пусна. Ми Деймън няма да се разсърди че оспамяме темата, надявам се!!! Ще го омилостивя с клипа...



Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор indian (непознат)
Публикувано18.01.13 10:47



Търсих нещо по-сексуално с женствени лес, за вой кеф

, но почти нищо подходящо не намерих...Ще пусна нещо, което лично мене ме убива...много ми е любимо, в смисъл...Едно интервю на к.да.ланг от младите и години...потриса ме външният и вид...43 живея, ама Такова Чудо на външен не съм виждАл....Ни сред лесбийки, ни сред никои други групи....Въпреки че ние българите сме много красива нация, определено го мисля! Можем да мерим мегдан с всекиго!!! Защо живее на другия край на света това нещо, бе????

http://www.youtube.com/watch?v=Wr80OsQ4l1o&feature=related

Kotence, дано да не ти е било скучно...



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано19.01.13 10:01



Радвам се, че съм те зарадвала. Няма лошо, че си харесваш певицата, харесвай си я! И какво изхвърляне, никой няма да изхвърляме, тя ако ми падне тази сладурана няма да й останат сили да си каже името, камо ли да ходи да се снима по филми. Надявам се и на мен да не ми останат сили.
А онази руса ли беше, защото аз май гледах другаде?

То дупета и гърди колкото искаш, но трябва да са поднесени с финес и еротика.



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано19.01.13 10:17



Ами ако ще търсиш нещо по-добре да е butch-femme, но просто ако ти идва на ума, недей да търсиш. Гледах интервюто, да готина е. ....И не, не ми е скучно!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.