Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 20.09.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 23:16



Благодаря за добрите пожелания... само дето е малко трудно да не гледаш суперсубективно на някой, който в по-голяма или по-малка степен дава оценка за неща, от които има чисто умозрителна представа...
Оценявам твоята добронамерена загриженост, но в някои отношения е по-добре, ако няма какво да кажеш - да замълчиш...






Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано30.12.12 02:14



Кво направихте вие, бе? Една вечер ме нямаше и да изпусна купона, много сте лоши значи





Тема Re: движениенови [re: Kotence8]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано30.12.12 13:13



хихихи... като си мъркало някъде другаде - така е



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано30.12.12 14:17



Абе на бачкането не ми е много до мъркане, пък нямам и потенциален обект..., тъй че...., ама карай да върви.... Пък и аз съм културна и разсъждавам реално: не мога да си позволя да нападам колежките като знам, че нямам шанс, не мога да харесвам някого като знам, че този човек не ме иска, не ми идва вдъхновението....



Тема Re: движениенови [re: barbalq4o]  
Автор indian (непознат)
Публикувано04.01.13 11:42



barbalq4o, привет, радвам се че се засичаме тук. Аз мечтая да стане възможно в България наистина само по лична карта и име да си смени полът транссексуалния човек, а ние транс хората са повече от интерсексуалните. И ме устройва напълно даже не мъжки пол да ме пишат, а безполов човек, т.е. неидентифициран като пол, както четох, че ВЕЧЕ Е ПРАКТИКА в Австралия. Да не бъдем максималисти все пак. И смятам че не е чак безумна мечта, и ако българите искат, могат да постигнат, стига просто да искат или да знаят какво искат.

За кофти отношение по форумите от ЛГБТ към транс хората. Ами да, преди 10 години много такова имаше, до степен че се изживявам за пълна жертва!! Не, съвсем сериозно. Говоренето в мъжки род се изживяваше от другите автоматически като големеене голямо, антифеминизъм, и много трагично от да речем две трети от лесбийките. Слава богу нещата са се променили, ама аз пък се отказах от участие в форуми...



Тема Re: движениенови [re: DAEMON]  
Автор indian (непознат)
Публикувано04.01.13 11:53



"По-скоро проблемът, в мен, а и във всички останали хомо, хетеро би, транс и т.н. хора, е в това, че на никого не му е разрешено да бъде себе си.
Робуваме на стереотипи до състояние на пълно душевно примирение с поетите роли.
И превръщаме животите си в някакво делириум-тременсно изживяване, над което нямаме никакъв контрол.
Предполагам, че ще ми кажеш че не е така... но не си прав... като започнем от най-баналното: "Мъжете не плачат", минем през "Кажи му жена и не го обиждай повече", "Ти мъж ли си или..." и всякакви повече или по-малко ментално-осакатяващи социални мантри... "

Абе аз защо досега си мислех за по абсолютно всеки въпрос сме на противоположни мнения?

Грешал ли съм, кво ли? Просто вербализираш И моите лични драми; много съм съгласен, просто много. Мога да поясня даже защо се е получавало така, с тези стереотипи: от селско, ПАТРИАРХАЛНО начин на мислене и следствие на турско робство. Оф, ами аз съм в делириум тременс много отдавна!!!!

Мда, още нещо трагично ОСЪЗНАХ в последните няколко години живот: тези които се осмеляват да бъдат себе си, биват обявявани за луди, и освен подигравка нямат какво да очакват, тъй като все повече масово става носенето на маска, играенето на роля, изобщо ЛЪЖЕНЕТО не само в полово отношение, и тенденцията даже от запад се налага, а сега и у нас.

Да не униваме, бе хора, аз съм оптимист все пак е има светлина в тунела.....! Ако позволим на лъготенето да превземе света, ще стане ад...



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано04.01.13 13:18



Като дете и млад мъж (до към 35) бях екстремно зависим от общественото мнение. Така съм възпитан. Полово съм напълно "стандартен", но това не ми е пречело да се чувствам овързан с бодлива тел от вечното "Какво ще кажат хората?".

Някъде след 35 започнах да добивам самочувствие на основата на професионалното си развитие. Впоследстве започнах да ръководя хора и поради това, че аз трябваше да решавам какво да правят и какво да не правят, собственото ми мнение започна да надделява у самия мен спрямо общественото.

След 50 (сега съм почти на 56) общественото мнение в тесен и широк смисъл не ме интересува. Ако съм в синхрон с принципите си, другите могат да си мислят за мен каквото искат. Да, и в реала, и най-вече във виртуала има хора, които ме смятат за луд - обикновено (поне тези в реала, които познавам достатъчно) са нискоинтелигентни, ограничени и смачкани хора, които не могат да приемат, че човек може да изказва на глас точно това, което мисли.

За сметка на това пък има достатъчно хора и на двете места, които ме оценяват положително и това ми е достатъчно, за да знам, че не греша.

Това, за което съжалявам е, че съм изгубил твърде голяма част от живота си преди да стигна до тази свобода.



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор Kotence8 (откачалка)
Публикувано04.01.13 15:20



Преди 10 години, уау аз тогава съм била на... 10 годинки! Една година преди да ...(това е друга тема).
Не се отказвай толкова лесно от форумите, моето първично и инстинктивно мнение, е че стига да има оргазми и разбирателство, ако искаш и Куджо ще те наричам и 100 имена на ден да ми кажеш ще ги запомня и няма да изпусна нито едно да те назова (не го приемай лично, де, без стрес, по принцип говоря).
И вече задълбавайки ми идват и по завъртяни мисли. Дали защото съм човек на новото време (това прозвуча малко нахакано) или защото просто всеки е индивидуален (вкл. и аз) си мисля, че щом някой си е направил труда да създаде дадена душа (независимо кой, защото всеки вярва в различни неща, но е факт, че душата е енергия, а тази енергия се е пръкнала все от някъде), то това не е случайно. Всяка душа си има път (предопределен), но... тя (душата), със собствената си воля решава как ще го мине и само този или тези (или които да са), който ти е дал тази привилегия може да те осъди или възнагради. Никой друг. Така както нашата воля се уважава от висшата енергия, която ни е създала, така и ние трябва да уважаваме правото на другите да бъдат себе си, да бъдат щастливи. Но..... понеже не сме ангели, а сме си хора на земята, ми ... сещай се....!



Тема Re: движениенови [re: indian]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано04.01.13 20:31



Здравей, indian и аз се радвам че реши да пишеш. Ще поразровя още по-назад да потърся. Все пак, както се спомена някъде, хората все още са много първични и се страхуват от непознатото. Надявам се да ускорим малко еволюцията. Но за 10 години, все пак.. Просто е нужна информация. LGBTI трябва да бъдат показвани повече по телевизията, да говорят по радиото, да се показват повече филми, в които се виждат техните човешки проблеми и това, че са съвсем като другите хора, но с доста по-малко права. Щом си на страната на истината не губиш, няма как да загубиш.
При общуването в интернет като че ли все не се доразбираме, просто защото не виждаме и не чуваме човека пред себе си. Разменяме си фрагменти от контекста на много различни животи. Все пак не трябва да забравяме и за общото помежду ни.



Тема Re: движениенови [re: дядo]  
Автор indian (непознат)
Публикувано10.01.13 11:55



Какво да кажа, дядо...противоположен на твоя жизнен път без наличие на общи точки. От 13-14-годишен - необразяване с мнението на другите и техните клишета на мислене, която позиция не се е променила...Съчетана е с доборамереност, , де...Възпитанието...ми...не ми е влияело, в смисъл, родителите внушават нещо, но едни се подадват на внушенията, други не чак толкоз...

Пълна липса на реализираност в обществото в основното ми призвание (изкуството). Осъзнаване в последните години, че самочувствието по някакъв начин ВСЕ ПАК има нещо общо със сполучливо изиграните битки с реалостта. Което ми се губеше като идея, защото отдавам приоритет на иреалността.



От 20 години съм обсебен на тема "реалност" - що е то? И къде е границата между илюзия/мечта и реалност. Тъй като почти всички езотерични учения водят до това да се обсебиш от настоящия момент и да се концентрираш изцяло върху него, а аз обичам езотеричните учения. И...тази година или предишната, не знам, ми светна, че....май вече езотериката не ми звучи съвсем вярно и ми е омръзнало да се вторачвам в темата "реалност" и настоящия момент....тъй като е като да хванеш птица в ръце или нещо подобно...по-добре да си карам с илюзиите и мечтите...а кое е истинско или неистинско, има ли граница между физическо и нефизическо, абе имам един мой отговор по този въпрос, но не ми се пише той сега....Така че сега, когато езотериката стана модерна за толкова много хора, както виждам от телевизията, аз нещо се отказвам от нея...

А защо написах че на иреалността давам приоритет, хем пък съм обсебен на тема "реалност" - притиворечие се получи – ами...първото е естествена наклонност на романтиците, а пък второто...се опитват да си го самовнушат като нещо присадено...

И.. мисля че горният офтопик не е офтопик, защото темата кое е реалност и кое не е, е повече от актуална за всеки транссексуален - примерно за мен моето физическото тяло, а тук опираме до видимост на нещо зрително, няма никакво значение...Е да, ама за повечето други трансесксуални има - както виждаш, трудно ми е да намеря сродни души даже след тези, които са уж като мене!!!

Губене на време - и това е една интересна тема Животът е 99 процента стардание за мен, от изживяното дотук и може би понятието губене на време не съществува в светлината на тази идея... Всичко има смисъл, всеки изживян миг, дори и в страдание, или пък скучните и "неживеенето" а тези мигове - най-много. Ще го видим, когато гледаме филма на живота си, след като умрем и ще разберем че нашето страдание е било най-ценното и всичко е имало смисъл...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.