Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 19.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 16:47



Хихихи.... мерси, деденце за търсенето ти...
Все пак - повярвай ми, нямам проблеми със сексуалните комбинации


По-скоро проблемът, в мен, а и във всички останали хомо, хетеро би, транс и т.н. хора, е в това, че на никого не му е разрешено да бъде себе си.
Робуваме на стереотипи до състояние на пълно душевно примирение с поетите роли.
И превръщаме животите си в някакво делириум-тременсно изживяване, над което нямаме никакъв контрол.
Предполагам, че ще ми кажеш че не е така... но не си прав... като започнем от най-баналното: "Мъжете не плачат", минем през "Кажи му жена и не го обиждай повече", "Ти мъж ли си или..." и всякакви повече или по-малко ментално-осакатяващи социални мантри...
Винаги съм отворен за обсъждания... стига, да е в наличие желание и способност за вникване в нещата

Редактирано от DAEMON на 29.12.12 16:54.



Тема Re: движение [re: DAEMON]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 16:53



Радвам се. Аз все пак разсъждавам хетеросексуално и в доста твърди граници - лесбийка не би приела мъж, гей не би приел жена и т.н.

Освен това, на база това което си казвал за себе си и справка с нета, съм си изградил някаква представа за половите ти белези, която може и да е съвсем невярна.





Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 17:07



Не съм много съгласен.

Без да претендирам за точност, мисля че интерсексуалните са значително по-малко, което чисто статистически намалява шансовете им за намиране на себеподобен партньор спрямо "обикновените" ЛГБТ.

Бидейки по-малко малцинство, смятам, че и отхвърлянето им от мнозинствата е по-голямо.

По отношение на приемането от хетеросексуалните, те имат известно психологическо предимство. Доколкото тяхното състояние има чисто физиологична изява, то се приема за вродена малформация и предизвиква известно съчувствие у повечето хора, докато ЛГБТ за твърде много хора са обикнтовени извратеняци. Това предимство обаче, е практически безполезно, защото едно хетеросексуално семейство със същата сила би се борило срещу интерсексуален партньор за детето си както и срещу ЛГБТ.

Това, което ме учуди, откакто съм в този форум е, че лесбийките като че ли поддържат следната класация - Л, Г, Б, Х, Т, И и гледат на транс и интерсексуалните с по-голямо пренебрежение (да не употребявам по-силна дума) отколкото хетеросексуалните гледат на транс и интерсексуалните.



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 18:13



Къде видя във форума пренебрежението на момичетата към транс и интерсексуални? Звучи ми абсурдно, при положение че сме в един кюп. Тук не съм мяркала нищо такова, поне не вярвам да е дошло от хора, които са наясно за какво става дума. Объркани и незапознати винаги се намират и от всички категории. Просвета му е майката. Който не знае -да пита, а който знае -да споделя, за да няма мъгла и да си пият хората пиенето.
бтв, не мисля че интерсексуалните търсят непременно интерсексуален партньор.



Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 18:27



Нито искам, нито има смисъл да ти търся доказателства, но съм срещал меко казано пренебрежителни изкезвания на посещаващи този форум лесбийки (поне представящи се за такива) към транссексуалните и интерсексуалните. Защо ми е да си го измислям?

Права си за просветата. Току що се връщам от уикипедията. До преди малко мислех, че педерастия=мъжка хомосексуалност. Оказа се, че педерастия е сексуално отношение само на зрял мъж с пълнолетно момче (като задължително само мъжът прониква в момчето, но не и обратно), но не и зрял мъж с зрял мъж.

Доста интересни неща научих. Бях чувал основните неща з апедерастията в древна Гърция и Спарта, но сега нещата са ми по-ясни.



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 18:49



Това за отношението на лесбийките към транс и интерсексуални е много странно твърдение, приемам го като лично твое мнение. Имай си го, щом така ти харесва. Ако тръгнем оттам, скоро стигаме до още един неприятен стереотип -че лесбийките са гадни нихилистични кучки.
Нали сме демокрация, дрънкай си





Тема Re: движение [re: barbalq4o]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 19:25



Изказвам не лично мнение, а лично наблюдение - има огромна разлика.

Определено не заслужаваш да си направя труда да потърся съответните мнения.

Да определяш изказването ми като дрънкане, показва само колко е собственото ти уважение към другите, което моментално те поставя в групата на нетолерантните, което пък означава, че за мен ти преставаш да бъдеш събеседник.



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано29.12.12 19:53



Добре, къде видя пренебрежение на лесбийки към трансджендър и интерсексуални?



Тема Re: движение [re: дядo]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано29.12.12 20:34



тук вече ще се съглася с теб... особено за последното... все пак - да подчертая, че демонстрацията на невежество не е добра практика.

Още повече, че е прекалено упростена представата за мъж (като съвкупност от пенис, тестиси и анус), както и за жена (вагина, клитор, яйчници и гърди).

Съмнявам се някой да бъде привлечен точно от гореизброените, било то хомо или хетеро или би-сексуален.

Също така - само да подчертая - интерсексуалността не определя сексуалната ориентация. Тоест - един интерсексуален индивид в зависимост от самоопределянето си бива хомо, хетеро, би.

Както и това, че и през ум не би ми хрумнало да си избирам партньорките по критерий "интерсексуалност"... честно, деденце... направо на Гатака го обърнахме

Редактирано от DAEMON на 29.12.12 20:42.



Тема Re: движение [re: DAEMON]  
Автор дядo (старо куче)
Публикувано29.12.12 20:50



Наясно съм, че интерсексуалността не определя половото влечение, което може да бъде хетеро или хомо (спрямо психологическия пол на интерсексуалния), така както е и при останалите.

Май е време да се оттегля от тази приказка.

Аз се опитвам да разсъждавам обективно, опирайки се на знанията и логиката си, като постоянно се дообразовам.

За вас това упражнение обаче не е обективно, а суперсубективно - нещо както когато докторите гледат на болния като на интересен случай на цироза, а човекът просто го боли черния дроб и се страхува да не умре.

Само не се хващай за думичката "болния". Опитвам се само да кажа, че аз не изпитвам чувства при тази дискусия и съответно във всеки момент мога да натсъпя някого по мазола.

Весели празници!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.