Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 19.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?  
Автор Kotence_8-210649 (непознат)
Публикувано12.12.12 23:21



Харесвам хора от моя пол, искам да съм с тях и тялом, и духом.Искам да ги имам сексуално, а защо не и повече?Как да се погледна в огледалото и да съм щастлива, след като майка ми би ме изгонила от вкъщи и би се отрекла от мен, заради това, което съм!Тя иска да ме води на психиатър да се лекувам, болна ли съм найстина, луда ли съм, от кога е лудост да искаш да обичаш и да бъдеш обичан, да имаш взаймно удоволствие с някого независимо от пола и годините.
Тя ми казва, че това било етап, че щяло да ми мине, ама то не ми минава!Кажете ми честно това лекува ли се, имала ли съм избор да бъда такава или така съм си била?Имам ли избор да се върна назад,ако има такъв избор как да се мотивирам да поискам да се върна назад като аз не искам!Вие как се приехте такива каквито сте, за да сте в хармония със себе си, без чувство на вина и страх от мнението на близките ви.Защото на мен ми е много тегаво в момента.



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ? [re: Kotence_8-210649]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано13.12.12 11:51



Аз ще ти дам поглед „отвън” – мнението си на хетеросексуален мъж. Поглед „отвътре” могат да ти дадат каките тук.

Да започнем с това дали си изрод. Какво казва речникът:
Значение на думата изрод
1. човек или животно, които са родени с физически недостатък или безобразност.
2. преносно - човек, който с действията си грубо нарушава човешките или моралните норми на обществото.

По точка 1 няма как да знам дали си изрод в общия смисъл, затова щ есе спра само на критерия хомосексуалност. Дали хомосексуалността е физически недостатък или безобразност? Определено не. Дали е недостатък в общ смисъл? Не. Защо? Защото недостатъците в една или друга степен пречат на нормалното физическо и психическо функциониране на индивида. Иначе не биха били недостатъци. Пречи ли обективно по някакъв начин хомосексуалността на нормалното физическо и психическо функциониране на индивида? А з не се сещам за нито една физическа или психическа функция, която хомосексуалността да възпрепятства.

Нека разширим анализа. Е ли хомосексуалността нормална във физически и психически аспект? За да си отговорим, трябва първо да кажем какво е нормално. Нормално е човек да се ражда с всичките си качества като такъв, да живее без болка (болката е сигнал за „повреда”, която трябва да се отстрани), да бъде способен да извършва всички средностатистически физически и умствени дейности, да не пречи на другите хора да живеят нормално, да се размножава, да доживее средностатистическата възраст. Хомосексуалността не нарушава никой от тези критерии.

„Да, ама те не могат да имат деца, значи не могат да се размножават!” – ще ме апострофира някой. Грешка. Хомосексуалните МОГАТ да имат деца, ако искат. Сама по себе си хомосексуалността не е пречка в това отношение. „Да, ама те не искат!” – пак ще се обади гласецът. Невярно. Някои искат. „Да, ама повечето не искат!”. Е, добре. Моженето само по себе си вече отхвърля изродството. Колкото до искането – проявяваме ли същата непоносимост към хетеросексуалните, които не искат да имат деца? А към тези които не могат? Напротив, всеки съчувства на бездетните. Тогава? Значи проблемът не е в раждането на деца.

Заключение – по т. 1. НЕ СИ изрод.

Да видим точка 2. Тук теренът е доста по-хлъзгав, защото самото понятие „морални норми” няма твърда дефиниция. Да вземем само един аспект – голотата. Амазонските племена си ходят напълно голи без това да скандализира морала им. Погледни, плажното облекло на „цивилизованите” хора за последните сто години – няма нужда от коментар.

Ще се опитам да сведа моралните норми до нещо относително стабилно и резонно. Моралните норми изискват да не лъжеш, да не крадеш, да не убиваш, да не предаваш, да се грижиш за децата и родителите си, да помагаш, да не нарушаваш личното пространство и права на другите. Не виждам на коя от тези норми противоречи хомосексуалността.

Няма да навлизам в религиозните аргументи, първо защото религиите са изкуствени доктрини създадени от прости хора и използвани от нечисти хора за манипулирането на прости хора и второ, защото самите религии достатъчно са се компрометирали в морален и социален аспект през хилядолетията, та до наши дни.

В сексуален аспект моралът съвсем не е твърда категория. Той се е променял в зависимост от времето и мястото – само ще спомена Индия, Древния Рим, кралските дворове от 17-18 век, съвремието в различните държави, от една страна и Средновековието в Европа, Пуританска Америка 16-19 век, ислямските държави от друга.

Заключение – по т. 2. НЕ СИ изрод.

ОБЩО ЗАКЛЮЧЕНИЕ – НЕ СИ ИЗРОД

Нататък.
Не, не е етап и не, не се лекува. Ако се лекуваше, досега щяха да са го излекували. Може би в бъдеще ще разберат как точно работи хомосексуалността и човек ще може да избира какъв да бъде. Засега обаче, какъвто се родиш, такъв си оставаш.

Имал съм близки срещи с психотерапията и те уверявам, че тя не може да „излекува” хомосексуалност. Всъщност психотерапията сама по себе си нищо не лекува. Тя единствено ти помага, ако си достатъчно интелигентен и упорит, да разбереш какво ти пречи да бъдеш в мир със себе си и да се научиш го постигаш.

Психиатрията също не лекува. Няма случай на излекуван от психическо заболяване. Има потискане с медикаменти, забавяне на процеси и потушаване на симптоми. За хомосексуалността обаче, дали ще го приемеш като заболяване или не, не е измислено средство, което да я подтиска, още по-малко променя. Струва ми се, че в днешно време никой истински психиатър не би се и опитал да работи в тази посока. Ако се предлага помощ, то тя не е в посока отстраняване, потискане на хомосексуалността, а в премахване, потискане на психо-емоционалното напрежение, което осъзнаването й може да предизвика у някои хомосексуални вследствие семейна и социална среда, възпитание и т.н.

Имаш ли избор?

Дали да си хомосексуална? Не. Майкъл Джексън не искаше да е негър и положи страшно много усилия. Не му се получи. Хетеро/хомосексуален се раждаш. Е, това не е като мъж/жена – или имаш пишка или нямаш (а и там има широк диапазон междинни състояния). Хомосексуалността е относително заложена – може да е непреодолимо силна, а може и да е едва забележима и да се прояви само при определени обстоятелства. Вероятно от това тръгва и заблудата, че хомосексуален се става впоследствие или някой та прави такъв. Някой може да те накара да се държиш като хомосексуален или не, но не може да те направи такъв, ако го нямаш вроден в себе си. Според някаква изследвания 30% от мъжете и 80% от жените притежават в някаква степен склонност към хомосексуалност. Няма представа колко точни са тези данни, но дори и цифрите да не са точни, принципът е верен.

В древна Гърция, сред аристокрацията хомосексуалността при мъжете се е смятала за правилната сексуална ориентация. Жената е била почти равна на добитъка и секс с нея се е правел за размножаване. Сексът за удоволствие е трябвал ода бъде между мъже. Сексът за удоволствие с жена се е приравнявал едва ли не на зоофилия.

В древна Спарта нещата са отивали още по-далеч. Момченцата са влизали във военната система на седемгодишна възраст, в отделни лагери за обучение и са израствали само сред мъже. Естествено е при появата на сексуално желание в такива условия то да започне да се удовлетворява между мъже. Хомосексуализмът е бил поощряван, защото се е смятало, че сексуално обвързаните младежи, ще бъдат по всеотдайни един към друг и в боя. Нещо повече, когато е идвало времето да създават децата младежите са били оженвани, като жената е била остригвана и обличана като мъж, за да съответства на изградения у младежа стереотип. След създаването на детето, войнът се е връщал в мъжкия лагер, а на изневярата от страна на жената изобщо не е се е гледало сериозно – важното е било да ражда здрави момченца.

Да, имаш избор. Можеш да се приемеш такава, каквато си и да се научиш не само да не страдаш от това, но и да бъдеш щастлива. Можеш и да продължиш да се питаш дали си изрод, да се криеш, да се изолираш, да се упрекваш, да се самосъжаляваш. Добрата новина е, че във втория случай животът ти ще ти се види адски дълъг, почти вечен, а толкова хора мечтаят за вечен живот.

Майка ти. Не й се сърди. Всеки човек иска детето му да е здраво и щастливо. В случая тя е убедена, че си болна. Това може да е искрено убеждение поради слаба информираност, а може и просто да е бягство от „страшната” истина – „Не, не може да е лесбийка! Не и моето момиченце! Болна е, но болестите се лекуват. Ще я излекувам и всичко ще си е пак добре!”. Не я кори, тя само иска да си добре. Поговори с нея спокойно, избягвай думички като „не”, „невъзможно”, „няма”. Вместо тях опитай да й отговориш спокойно на всяка нападка и аргумент. Помоли я да прочете информация по въпроса. По възможност от общопризнати авторитети. Ако не става, просто остави нещата така. Тя е тази, която трябва да свикне с реалността. Не се поддавай на внушения – „Ти си болна! Ти си луда! Ти си ненормална! Ти си мръсница!”.

Не си. Просто не си.



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ? [re: дядo]  
Автор Kotence8 (непознат)
Публикувано13.12.12 16:07



Благодаря за това мнение "отвън" на един хетеросексуален мъж както ти каза.





Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: Kotence_8-210649]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано13.12.12 21:45



Не си изрод. Напълно нормална си си.
Винаги имаш "избор", но всичко зависи от това, дали си готова да се пречупиш.
...Колкото до това - дали е етап или не, и дали ще ти мине - ще разбереш след време сама.
На мен, лично, ми се наложи да премина през прекалено много етапи, преди да намеря себе си и да се приема.
Колкото до тегавото - това вече няма да мине толкова лесно и бързо.
Стискам ти палци



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ? [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (непознат)
Публикувано13.12.12 22:09



Благодаря за стискането на палците, но това с пречупването не го разбрах! Кое да си пречупя? Характера ли? И защо думата избор е сложена в кавички? И защо да се пречупвам? Аз асоциирам глагола пречупвам с болка, дискомфорт или тук значи примирение? Затова ли избор е в кавички-аз да си мисля, че имам избор, за да не се стресирам, докато не се примиря? Може това разсъждение да ти се стори тъпичко, но няма да питам, ако съм разбрала





Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: Kotence8]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано13.12.12 22:20



Доста точно си ме разбрала... и ако си падаш по мазохизма - винаги имаш избор. И не става въпрос за характера, а за самата теб.



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (непознат)
Публикувано14.12.12 23:50



Ееее браво все пак на мен! Сивото ми вещество още го има и става (въпреки че малко се отчаях, когато не можах да кача като света онези линкове, но все пак за сериозните неща "се напъвам" повече)

Все пак съм разбрала нещичко (хм, да видим какво):Трябва да съм готова да се приема аз самата такава каквато съм, ако искам мазохистичните ми идеи да не ме обсебват (освен, ако това не ми доставя удоволствие- да се самобичувам душевно). Но защо го правя щом не ми харесва да се самосъжалявам? Истината, е че ми се иска да се накажа, защото се страхувам, че животът ми няма да мине според "плана"(и родителския, и Божия) и знам, че ще й причиня болка (на майка ми), значи и аз трябва да се накажа, за да види, че ми пука за нея, защото само нея си имам и ако я изгубя, ако ме изгони после къде ще ида? Но по-смазващият ми страх, е че може и да няма нищо за мен на този свят, но със сигурност знам, че няма и да има, ако продължавам да бъда някой друг, а не себе си, защото прикривайки и потискайки истинските ми желания и мечти, губя страстта си към живота и заради това не виждам нищо в него.
От една страна в Стария Завет хомосексуалността е непростим грях и на тези хора ще им бъде отредено място само и единствено в ада. От друга страна в Новия Завет Исус казва, че щом вече нещо пожелаеш в сърцето си(даже реално да не си го направил)- грях е и трябва да се покаеш, защото иска милост за хората, а не жертви.И тук от трета страна се явява един парадокс: ако хомосексуалните се раждат такива( ако това е заложено в тях нещо смятано за греховно, а все пак Господ ни създава) за какво му е на Бог да залага смятано от него нещо за греховно в хората при създаването им? За да им е още по-гадно ли? Не мисля, нали Бог е любов? Значи според Библията човек има избор, но когато мислите ти са греховни и ако даже все пак дойде и момента на покаянието, то човека вече не е човек, трябва всички да станем безгрешни като Исус! Как ще стане това? Това е невъзможно, но е възможно да живеем благоугодно на Бога, но да ми беше това единствения грях пак добре, обаче не! Защо сега така се панирам, преди когато съм лъгала примерно не ми е пукало и други работи, ама няма значение сега- човек съм представете си! Но по тази логика айде така и така всички ще гинем в ада давай да убиваме примерно- значи и това не е правилната логика!Много се обърках.



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: Kotence8]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано15.12.12 00:12



Дамммм.... впечатли ме


И всички тези думи ги изписа, само за да кажеш, че ако има начин да си щастлива - то това не е грешно?!



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: DAEMON]  
Автор Kotence8 (непознат)
Публикувано15.12.12 08:32



Ммм да нещо такова, по скоро мога ли да бъда щастлива в предвид обстоятелствата, които съм описала без това да е грешно?



Тема Re: АЗ ИЗРОД ЛИ СЪМ?нови [re: Kotence8]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано15.12.12 09:43



Хм, Бог и хомосексуалност! Няма да ти е лесно, ако се мъчиш да ги съвместиш.

Да оставим настрани Бога да си богува и да погледнем греха.

Ще е грях.

1. Това е действие (или желание, или мисъл), целящо да навреди някому.

2. Това действие (желание, мисъл) е възникнално съзнателно и доброволно - без принуда от хора или обстоятелства (примерно убиваш някого, за да се спасиш или за да спасиш другиго).

По никоя от двете точки хомосексуалността и свързаните с нея действия, желания и мисли НЕ СА ГРЯХ.

Хайде да се върнем на милия старец - дядо Бог.

1. Кой ти каза, че Той е казал или внушил написаното в Стария, Новия Апокрифния и разните там завети? Всички те са писани от хора, със съответния интелект, заблуди и лични интереси, при това доста след появата и изчезването на Исус, който пръв ни е светнал за съществуването на точно този Бог. Позоваввайки се на заветите, ти се позоваваш на приказките, а често и бълнуванията НЕ на Господ, а на хора, като теб, с всичките им недостатъци.

2. Той е всезнаещ, всемогъщ, безгрешен, върхът на добродетелта и създател на ВСИЧКО.

Е, щом Той те е създал лесбийка, коя си ти, че да поставяш под съмнение действията и промисъла му.



С две думи - родила си се лесбийка, както някои се раждат негри, високи или ниски - научи се да живееш в мир със себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.