Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 19.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Човекът-Предмет, когото не познаваш  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано06.12.12 20:17



"Никой не избира съдбата си. Не избира природата си, нито това, къде и кога да се роди.

Но човек винаги има избор: да бъде себе си. Или да се прави на някой друг.
Трети избор няма.

И ти, който и да си, от другата страна на монитора, ако някога си казвал:

„Какво прави НОРМАЛНИТЕ хора ОБРАТНИ? Хм, мода, братче, сбъркани…И за какво е цялата тая дандания с парадите и байраците? За какво равноправие се борят, като никой не ги пита с кого си лягат! Аз не ходя да разпитвам хората, кой какъв бил и какъв не бил, не бия по площадите обратни – те не ме вълнуват, не познавам такива…може би един – двама педе…тъй, де, гейове, но лесбийки – не! Не ме вълнуват и не желая и да ги знам!Защо трябва да ми парадират и да ми налагат ориентацията си тия хора?! И за какво се борят, аджеба? Внимание? Известност? Повече хора да са като тях? Ай сиктир, не ме занимавайте с глупости!...“, ще ти отвърна:

Бъди жив и здрав! Няма да те убеждавам или разубеждавам в каквото и да било.Та, коя съм аз, за да го правя?
Аз искам само да ти напомня коя съм.

Аз съм жената, която днес те обслужи на гишето. Спомняш ли си ме?
Аз съм лекарят, който вчера ти превърза ръката в болницата. Спомняш ли си ме?
Аз съм учителката на сина ти. Познаваш ли ме?
Аз съм съдията, който гледа делото ти миналия месец…сещаш ли се?
Аз съм сервитьорката, която тая сутрин ти донесе кафето – помниш ли ме?
Аз съм бременната жена, на която отстъпи място в трамвая, спомняш ли си?
Аз съм колегата ти на съседното бюро от 5 години ...
Аз съм дъщеря ти. Мислеше си, че ме познаваш, нали?..
Чудиш се как е възможно да „те заблудя“ ?..Е, да, на челото ми не пише с големи, червени букви „ЛЕСБИЙКА“. Не нося халка на палеца си, нито пиърсинг на носа и езика, не съм извезана с татуировки от глава до пети, не плюя по улицата и не се правя на мъж – ако това е, което очакваше да видиш!

Денем съм жената, която познаваш. В останалото време живея живот в полу-нелегалност.
И като мен са още хиляди!

Питаш се, как да ме разпознаеш? Лесно. Аз съм единствената около теб, която НЕ парадира с личния си живот и сексуалността си! Единствената, която не те занимава кога-каква пищна сватба ще вдига и какъв цвят ще са поканите и тортата. Онази, която „разсеяно“ си замълчава всеки път, когато за пореден път подмяташ пред нея, че „вече е неин ред да се омъжва!“. Онази, която не се оплаква, какъв нехранимайко е мъжът й… Онази, същата, която си мислиш, че е „сама“. „Старата мома“. И не изпускаш случай, да й го напомниш – искам да знаеш коя съм.

Аз съм ЖЕНА – както всяка друга. Не живея в тайни общества и секти, не мразя мъжете, не гледам стръвно всичко женско, нямам покъртителна история от детството.
Аз съм човек – като теб. И харесвам хора от собствения си пол. Жени.
Не просто за да спя с тях: за да споделя живота си с една от тях. Ежедневието, хляба, покрива, децата и любовта си. Предполагам разбираш тънката разлика!..

Живея, работя, плащам си данъците /за разлика от доста други/ и имам всички твои задължения. Но не и всички твои права!

Защото аз нямам правото да бъда съпруга – само любовница.

И нашето дете няма право да има двамата си родители.
То трябва да бъде „дете на самотна майка“ - образно казано. „Копеле“ – иначе казано.

И моят живот и семейство - те не са престъпни. Но не са и законни.

Личните ни и семейни взаимоотношения са приравнени на „отношения с предмет“ – които, също така, не са престъпни, но не са и законни.
Ясно, значи приятелката ми и аз сме именно това: ПРЕДМЕТИ – в очите на държавата, която издържаме и която смята именно ТОВА за нормално!

И всичко това е, защото просто моят партньор в живота и аз притежаваме с по 15 см. по – малко месо, отколкото нормата позволява. Отколкото ТВОИТЕ възприятия приемат за нормално и допустимо.
Но аз не те мразя заради това. Нито мисля, че съм по – добра от теб заради това. И не държа да си еднакъв с мен. Нито искам аз да съм еднаква с теб.

Искам просто да не забравяш, че аз също съм човек, а не предмет! И няма да спра, и няма да се откажа - нито от това, да бъда човекът, който съм, нито от това, да получа правото на равностойно човешко третиране – което НЯМАМ.

А сега си помисли, ако ти беше на моето място, нямаше ли да направиш същото?

М."

Източник:



Non bis in idem

Редактирано от Markizata на 06.12.12 20:18.



Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Markizata]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано07.12.12 09:18



Страхотно!



Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Markizata]  
Автор kukuviza (член)
Публикувано10.12.12 16:35



Не съм чела нищо по-хубаво от това по темата...
Колко истини.....


Хубаво



Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Markizata]  
Автор Deviance (Shadowchaser)
Публикувано10.12.12 17:26



Подкрепям! Но на 1 разумна/мен се падат неустановено количество ревливи, рискливи и мечтаещи за известност индивиди. Които са готови за секунди да опропастят усилията на всички, за да получат своите мизерни 600 секунди слава. Отдавна ми писна да ги изброявам - общества, фондации, организации и прочие шитня. Всички нацелени в гранта, субсидийката, държавна помощ и т.н. И в гонитбата на пари и известност забравят ЧОВЕКА, на чийто гръб паразитират. Това е тъжното, че ЛГБТ организациите поватарят точно политическите партии. Каквато ни е политиката, такива са ни и организациите... А членската маса да мълчи! Вождовете знаят по-добре от тях.

Може би...Едва ли...


Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Deviance]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано11.12.12 19:04



Абсолютно вярно, Deviance!
Вярваш ли, ми, че си първият човек, който срещам извън кръга на личните ми познати и аз, който споделя тази гледна точка?

Non bis in idem


Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Markizata]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.12.12 19:52



А мен що не ме броиш?

И аз не съм от кръга на личните ти познати, споделям тази гледна точка и съм го казвал по един или друг начин.

Дори и в тази тема първи казах, че написаното е страхотно.





Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: дядo]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано11.12.12 22:45



Нямам спомен да сме дискутирали този въпрос с теб, благодаря и се радвам че ти е допаднала публикацията...със сигурност не са много хората от твоя пол, на които това им говори на разбираем език /не, че искам да звуча дискриминативно, личен опит/.

Non bis in idem


Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Deviance]  
Автор DAEMONМодератор (Nightmare)
Публикувано12.12.12 10:49



Абсолютно си права.... ако добавим и абсолютният непукизъм на "членската маса" и тоталният сайлънс, дето го кийпва - ще получим 1:1 родната българска действителност.
В светлината на факта, че в мига в който някой се опита да направи нещо - все ще се появи някой друг, който да започне да го критикува и обвинява във вождизъм и грантомания... нещата стават траги(коми)чни.

На здраве за членската маса



Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: Deviance]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано12.12.12 17:25



А ти какво точно искаш да кажеш? Някой нещо е откраднал или не е използвал по предназначение? Ако знаеш конкретни имена и факти -разкажи за тях, за да знаят хората! Така "шитня" е много общо казано и звучи като "виновни сте по принцип". Аз питам, защото не знам. Ти щом знаеш нещо конкретно, мисля че е нужно да кажеш.
Иначе, в идеални условия -двете "партии" се коалират и пак работят за обществото.
Колкото до членската маса, едва ли в България те се чувстват като част от някакво движение. Сигурно защото организацията е все още в началото си, а както знаем в България за едно новото начало могат да са нужни повече от двайсет години. Ако пита някой, предлагам да казваме, че го строим бавно, за да е качествено

. Та, за членовете на това движение, особено за тези от малките градове от селски тип като Ямбол например, най-вероятно важи "всеки сам се спасява". Октоподът засега има около две пипала и е зает да играе на канадска борба със себе си. Малко тъпо сравнение, ама ми напомня на православната църква в България -не стига че едва задържат доверието на хората, ами и още повече се разделят и нападат и какво ли мисли за това членската им маса?



Тема Re: Човекът-Предмет, когото не познаваш [re: barbalq4o]  
Автор mousebuster (Shadowchaser)
Публикувано13.12.12 20:31



Каквото исках-това казах. Конкретни имена и факти? Ми то е за тритомник с продължение. Съсипването на Джемини. Роенето на разни организацийки и общества от хора като Моника и Солджър. Замерянето с клюки и ваденето на мръсни гащи. Демонстрирането, че ЛГБТ са нещо по-висши от обикновенните хора. Говоренето на глупости публично и флиртуването с политици - резултат и тия дето ЛГБТ са им били безразлични вече са готови да ги псуват. И още и още и още... Може ли 10 години да ги вкараш в два реда? Ей последния случай с тая реклама на някаква книжка от поредната организацийка. Единствения човек, който винаги е бил последователен е Елия. И затова люто недолюбвана и от вождовете и от членската маса

А останалите? Ами всеки се оправя както може. Усперите не търсят известност и не им пука. Неуспелите се чудят къде да дадат интервю или да нададат крясък - Дискриминират ни! Ама като опре до конкретика ...

Може би...Едва ли...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.