Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 09.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: дядo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 11:48



Това се отнася за всеки човек,изпитващ влечение към друг,според мен.
Изкушението работи най-добре,когато е видимо и наблизо.
Не преиначавай думите ми.



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: Sarfa]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано22.10.12 12:14



Принципно си прав(а). Ако няма дръзнител, човек рано или късно забравя ("Далеко от очите - далеко от сърцето").

Тук обаче, струва ми се, иде реч за това дали дамата е наистина хетеро и затова отблъсква поканата за интимност или е неосъзната лесбийка/би, в който случай трябва да й се помогне "да се осъзнае".

Струва ми се, че тук друга поговорка - "Насила хубост не става" е по-приложима.

Ако трябва да позная изхода от ситуацията, дълготрайна интимна връзка в никакъв случай няма да има. Струва ми се вече, че и възможността за приятелска такава е вече силно подкопана (момичето е подплашено).

Най-вероятни са два изхода:

1. Още веднъж-два пъти цуни-гуни, което напълно ще отблъсне девойката.

2. Отдръпване без дори да се стигне до цуни-гуни.



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: дядo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 15:40



Според мен пък няма общо с това.Мацката просто се е уплашила от собствените си желания и от това,че й е било хубаво главата й се е взривила.Ще приеме нещата,рано или късно...



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: Sarfa]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано22.10.12 16:10



Чакаме да разберем резултата.





Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: дядo]  
Автор Florence (непознат )
Публикувано24.10.12 00:39



Едва ли ще има кой знае какъв резултат - така или иначе никога няма да разберем какви са действителните мисли на девойката

По-скоро май "дядо" е прав. Като че ли. Аз й написах имейл, в който й казах, че все още не я възприемам като приятелка и едва ли един ден ще я възприема като такава. Но че можем да се видим, ако тя поиска, знаейки каква е ситуацията при мен. Тя ми отговори, че пазела себе си (?)и не виждала смисъл да се виждаме, при положение, че аз все още имам чувства. И че, ако смятам пак да й говоря за чувствата си - просто да забравя за виждане с нея. Не искала да се напряга и да се чувства неловко. Тогава аз й отговорих, че повече и дума няма да обеля по тази тема. И тогава - тя като че ли омекна - написа ми дълъг имейл, в който ми разказваше как е минало лятото й и завърши с това, че сега не й е до виждане с мен, понеже преживява труден период и няма да е приятна компания.
Ако правилно съм разбрала - оказва се, че основният й проблем не е фактът, че имам чувства, а страхът й, че евентуално мога пак да ги изразя в нейно присъствие?



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: Florence]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано24.10.12 09:37



Жените, за разлика от мъжете, като нежни създания са склонни на невинни ласки помежду си, без да влагат в тях сексуален подтекст - мимолетни целувки, държане за ръка, погалване по бузата...

Докато девойката не е знаела, че си лесбийка, за нея всичко това е нормално. При първата ти атака, предполагам, че е изпитвала смесени чувства - от една страна изненада и обърканост и от друга - любопитство към новото преживяване. Ласките са й били приятни, защото ласките в повечето случаи сами по себе си са приятни.

После е размислила върху случилото се, преценила е, че не е това, което търси, че не може да отговори на чувствата ти в дългосрочен план. Поуплашила се е, че една такава връзка ще й създаде проблеми с околните и със самата нея, доколкото тя не е лесбийка.

Жените, за разлика от мъжете, трудно се поддават на съблазън и когато преценят, че една връзка им носи негативи, дори в нея да има нещо приятно, бързо и категорично отрязват квитанцията.

Би могла да я запазиш като приятелка, ако го искаш. Просто трябва да й покажеш и докажеш с поведението си, че можеш да удържиш чувствата си без да я караш да се чувства гузна, че не може да ти отвърне. Очевидно, тя няма проблем с това, че си лесбийка, нито с чувствата, които изпитваш към нея, стига да не й ги предлагаш.

Много бивши хетеро гаджета или отблъснати любовници остават приятели, след като стане ясно, че всеки е продължил по своя път и това, че единият е имал силни чувства, оставя у другия просто приятен спомен (всеки обича да бъде обичан, стига да не настояват да отвърне със същото).

Така че, при желание да запазиш приятелството си, можеш внимателно да се върнеш към общуване с нея, като първо ясно и дадеш да разбере, че си приела нейната позиция безапелационно и после й го докажеш с поведението си. Така ще можеш дори да споделяш с нея за бъдещите си връзки, както това правят хетеро приятелките.

Дано не съм ти досадил и прозвучал поучително. Само споделям какво мисля по въпроса.



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: дядo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано25.10.12 15:28



А после иди обяснявай, че лесбийките се раждали такива.

То си трябвало червейче за тази работа. Нещо като грипен вирус - важното е само да го вкараш в мозъка

...........................

Е, не, определено е нужна и някаква генетична "предразположеност" към хомо отношения.

До създателката на темата: Историята познава множество примери на хомосексуални хора, които никога не дават изказ или свобода на истинската си природа, поради най-различни външни обстоятелства - обществени стереотипи, възпитание, очаквания от родителите, страх и т.н.

Така че според мен въпросът е не дали това момиче е хомосексуално, защото според мен очевидно е такова, а какво й пречи да даде свобода на либидото си. И ако наистина я обичаш и си готова да отделиш необходимото време и емоционална енергия, ти би трябвало да се съсредоточиш върху тази бариера - да я идентифицираш, да й я покажеш и ако тя (момичето) ти позволи - двете с нея да я съборите (психичната бариера).



Но трябва наистина много да обичаш някоя и много да я желаеш, за да се впуснеш в подобен кръстоносен поход срещу вятърните мелници в човека-обект на твоите чувства.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: дядo]  
Автор Florence (непознат )
Публикувано28.10.12 02:31



Изобщо не си ми досадил, напротив - преценката ти е доста вярна според мен. Действителността го потвърждава освен всичко друго

Благодаря за съветите и мненията - не знам дали защото си "дядо" - дали това се дължи на опита ти или на проницателността ти - но ми се струваш доста наясно с човешката психика.
Девойката не е лесбийка и, макар че принципно не се отказвам от хипотезата, че има нещо бисексуално в нея, като цяло нещата са точно както ги преценяваш и описваш, и това за мен означава, че няма смисъл да продължавам да "дълбая". А дали ще можем да останем приятелки с нея- бъдещето ще покаже



Тема Re: Относно неосъзнатите чувства и подтиснати влечениянови [re: Florence]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано28.10.12 10:11



"Проницателността" идва с опита (в моя случай 55 години). Човек разбира какъв е резултатът от действията му, забелязва взаимовръзки, научава се какво да очаква в даден момент. Това не означава, че е станал по-умен - просто е натрупал опит. Затова е създадена отделна думичка - "мъдрост". Затова и не съществуват млади мъдреци. Е, разбира се, ако човек е глупав като млад, няма как да помъдрее като старец.



Лошото на моята мъдрост (а предполагам и на всяка друга) е, че когато се намесят чувства, цялата мъдрост отива по дяволите. Аз мога да ти дам добър съвет, позовавайки се на опита си, защото не изпитвам чувства към случващото се с теб, но когато нещата опрат до мен самия...

Има още нещо, което се променя с възрастта. На млади години всяка любовна или приятелска връзка изглежда съдбовна. Поне три пъти съм си мислил, че ще умра, когато ме е изоставяло момиче. Сега вече знам, че истинско значение имат само няколко от тези връзки и те най-често се ограничават до децата, съпруга(та), родителите, братята и сестрите. Всичко останало идва и си отива.

Все пак е добре човек да цени приятелствата си от младостта, защото те са най-трайни. Колкото повече години натрупваш, толкова по-малко и по-нетрайни приятелства създаваш. А когато минеш един праг, и тези, които ти изглеждат връстници, но всъщност са 20-30 години по-млади, не искат вече да те слушат, тогава ти остават само старите приятели. С тях може и да сте се поскарали навремето, може и да не се харесвате чак толкова, може и да ги поклюкарствате със съпруга(та) след среща, но те остават единствените, които са склонни да те изслушат, защото и ти си единственият, който е склонен да изслуша тях.

Приятно бъдеще!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.