Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 20.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Влюбих се в хетеро момиче!нови  
Автор Chipsen (непознат )
Публикувано11.04.12 13:49



Темата е класика, но все пак. Влюбих се в хетеро момиче! Познавам я от 2 месеца и в момента, както можете да се досетите, сме на етапа "приятелство с двусмислия"

В началото се страхувах да й кажа за ориентацията си,защото е доста консервативна в някои отношения, особено от гледна точка на възпитанието си и се страхувах да не побегне презглава. Но, тя не само че не побегна, ами й стана интересно и започна да ме разпитва за куп неща относно врьзките ми с жени, искаше да й дам да гледа филми и пр. И не само че не се отдрьпна от мен, ами започнахме да се виждаме едва ли не постоянно! Тук е може би мястото да кажа, че и двете живеем в друга дьржава (мястото,кьдето се развива вьпросното "действие")и че тук имам врьзка с друга жена, с която живеем заедно от 3 години и която не е бьлгарка,за разлика от това момиче. Признавам,че имам накаква тенденция да се отплесвам когато една врьзка не ме удовлетворава, но никога не ми се е случвало да изневерявам. Сега е различно, защото не искам просто да спя с това момиче, а преди всичко да споделя нещо на емоционално и духовно ниво. Ясно ми е,че нама да се стигне до "женитба", но аз и не искам. Искам да изживея красивия момент.
Общуваме и се забавляваме прекрасно, когато сме заедно, говорим си наистина за всичко, и на моменти имам чувството, че тя се досеща какво изпитвам. Един ден ми каза, че имам много дьлбок поглед и че сьм я гледала както би я гледал един мьж. Аз се изчервих и смотолевих, че не сьм си дала сметка за това. И после всичо продьлжи постарому. Една вечер ме покани на гости у тях "за малко", понеже излязохме на кафе, но заваля и тя живееше наблизо.Отидох у тях, но не можех да остана дьлго, защото приятелката ми ме чакаше и тя го знаеше. Но упорито ме убеждаваше да остана още малко. Накрая станах да си трьгвам и тя заяви, че "непрекьснато й бягам по тьч линията"! Аз бях доста развьлнувана и на вратата просто я прегьрнах. И останахме така прегьрнати доста дьлго време. Можех да усетя как бие сьрцето й, и моето. Трябваха ми доста усилия на волята за да се отдьпна. После просто си трьгнах. Тя поиска да й напиша смс за да знае че сьм се прибрала благополучно. В смс-а й благодарих за хубавия момент, а тя ми отговори, че удоволствието било взаимно.
И оттогава е минала 1 седмица - пак се дьржим нормално. Пак се виждаме, но нищо не се е случвало. Разказва ми с подробности за предишните си любови (мьже) и как щяла да си тьрси мьж, с когото просто да прави секс, и такива едни. Понякога се питам дали просто не ме иска за "експеримент". Преди време заяви, че не би направила пьрвата крача с един мьж. Дали това важи и за евентуалната пьрва крачка с жена? Тя ми призна, че е била жестоко наранявана от мьж (но това е било като е била на 20, сега е на 30), оттогаза никога не се е влюбвала, че е много романтична, но никога не го показва, че за нея сексьт е второстепенен, а по-важни са емоциите, погледьт, прегрьдката. Сьщевременно иска да привлича и предизвиква мьжете.
Как да разбера дали имам шанс и как да използвам този шанс, ако го имам? Страхувам се да не я загубя, ако предприема някой погрешен или прибьрзан ход. Тя често ме пита какви жени харесвам. Аз хем искам да й наmекна че харесвам нея,хем непрекьснато говоря и аз за други.
Предварително благодаря на всички за мненията, критиките, сьветите!



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: Chipsen]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 15:01



Замислих се над твоя случай. Нали търсиш съвет.

Признай на жената, с която живееш.

Моята жена ако ми признае, че е влюбена в хетерка, ще я помоля да я покани да живее у нас. Особено ако е на 30.



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: Chipsen]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.04.12 16:29



много хубава тема. прочетох я няколко пъти, все едно аз съм я писала... не заради конкретиката, но някак си разбирам много добре как се чувстваш.

прегръдките и хубавите моменти може да ги имаш и сега предполагам, но по-добре й кажи как се чувстваш, направи го внимателно, за да сте дори по-щастливи заедно. просто избери момент, в който разговорът ви върви добре и й кажи, и не забравяй да я питаш тя от какво има нужда и т.н. наистина не изпускай момента и не я дразни като й говориш за други момичета, особено ако нещата ви потръгнат

нямам критики и аз благодаря за хубавата тема



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 16:54



От една страна и аз съм "за" нещата да са ясни, ама колкото пъти съм се опитвал да ги изясня, все съм губел (в любовната сфера имам предвид).

От друга страна тя нали хетерката знае, че нашето момиче си пада по момичета. След като е жена и то на 30, няма начин да не е прочела всички знаци (вие жените ги умеете тези работи). Ерго, ако самата тя не поддава, значи предпочита да не задълбава в тази посока и едно излизане от гардероба може наистина да я охлади.

Примерно аз ако съм приятел с мъж гей и знам, че е гей, ако наистита ми е приятел, това няма да ме отблъсне, но ако вземе да ми налита, със сигурност ще се дръпна.



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.04.12 17:04



излизането от гардероба е по-скоро да кажеш на всички нещо, те не са на този етап, а на етап споделянето. от друга страна да споделиш нещо понякога може да не те разберат, но понякога е по-добре да го направиш, защото... всъщност могат и да те разберат...

а и това с "защо все ми бягаш по тъч линията" мисля, че е ясно какво е.


бтв

а ти как по-точно си ги изяснявал нещата? че ми стана любопитно



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 17:11



А казват, че гей хората имали по-широко мислене.

Ами "прочети" го клишето "излизане от гардероба" в по-широк, в случая в по-тесен, смисъл като разкриване на едната пред другата (не като гейка, а като влюбена). Или всичко трябва да е копи-пейст?

Ами как - нескопосно как. Като ми се стори, че някое момиче е по-благосклонно към мен, ама не съм сигурен дали е така или си въобразявам, започвам да подпитвам, докато на момичето му писне или му се развали магията и ми бие шута.

Е, то беше много отдавна това все пак, а и тогава нямаше образователни програми след 24:00.



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.04.12 20:41



не знам как да го кажа иначе, но си тотално аконтекстуален, и малко обиждаш, пъво дали е клише не е твоя работа. неща които се отнасят до дискриминационна тематика... да ги наричаш клишета... да ти кажа това е нещо което само някой от ЛГБТ общността може да го каже така, но в твой текст не ме кефи.

не знам за какво разкриване говориш, като сам каза, че жените ги усещали тези неща? според мене е просто взимане на една крачка напред към по-скоро връзка, отколкото двусмислено приятелство. Гейка, това да не е нещо като "гайка"?

Начи ти казваш на едно момиче че го харесваш като почваш да го подпитваш? Това е много интересен подход. Не бих се сетила изобщо. Щото това да питаш някой дали те харесва или да накараш някой друг да го пита е едно, а да кажеш че го харесваш съвсем друго. Аз лично тея подпитванията не ги харесвам и ги смятам за мнооого смешни. Но ти си знаеш... и нали беше женен? кво стана? говориш за някви момичета, и дори не жени. явно изневерите вървят добре. И то със солидна възрастова разлика. надявам се да ги подбираш поне над 18, дядо, ... отдавна било, като било оддавна вземи му сложи едно минало време на това изречение.



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: Vanilllaa]  
Автор дядo (минаващ)
Публикувано11.04.12 21:03



Ванилке (бас държа, че и това обръщение няма да ти хареса, но го употребявам като възрастен мъж като към доста по млада жена или момиче, само с добро чувство)

Хайде да сe договорим нещо – ако ще ме четеш, да ме четеш, а не само да сканираш буквите и то не всичките.

не знам как да го кажа иначе, но си тотално аконтекстуален, и малко обиждаш, пъво дали е клише не е твоя работа. неща които се отнасят до дискриминационна тематика... да ги наричаш клишета... да ти кажа това е нещо което само някой от ЛГБТ общността може да го каже така, но в твой текст не ме кефи.

Клишето си е клише (виж Гугъл, и без това съм многословен) – „излизам от гардероба” обикновено означава обявявам на всички, че съм гей, но съвсем не съм сигурен, че се е появило точно по този повод, а дори да е така, това не пречи да се използва в по-широк смисъл на разкриване.

не знам за какво разкриване говориш, като сам каза, че жените ги усещали тези неща? според мене е просто взимане на една крачка напред към по-скоро връзка, отколкото двусмислено приятелство.

Според мен, Чипсен говори точно за разкриване на чувствата, а не за даване лек форс на атаката. Според мен директен подход и едри крачки ще са противопоказни. Може да направи проба на реакцията с малко по-засилени средства, но да не минава границата, защото на онова момиче може да му е много приятна компанията й, но да не иска да влиза в дълбокото.

Гейка, това да не е нещо като "гайка"?

Позна - има гайки с обратна (лява) резба – завинтват се с въртене наляво. Според един анекдот, те трябвало да се наричат гейки. Просто виц – никакви подигравки, злоба и т.н.

Начи ти казваш на едно момиче че го харесваш като почваш да го подпитваш? Това е много интересен подход. Не бих се сетила изобщо. Щото това да питаш някой дали те харесва или да накараш някой друг да го пита е едно, а да кажеш че го харесваш съвсем друго. Аз лично тея подпитванията не ги харесвам и ги смятам за мнооого смешни.

Не. В ученическите ми години свалките или ухажванията ни (както искаш ги наречи) бяха доста по-плахи и ефирни. Това, че момичето се е съгласило да дойде на кино с теб, не означаваше непременно, че те харесва достатъчно, за да ходите по-сериозно. Тогава се казваше „да ходиш” и си беше точно ходене – по улиците. Сексът беше много по-далечна и често в малкия град много трудно постижима цел. Та в такива моменти, когато момичето се съгласяваше да излезе с мен, но се съгласяваше да излезе и с друг, се опитвах да разбера по-ясно аз къде съм в класацията. Цитати няма да ти давам.

Но ти си знаеш... и нали беше женен? кво стана? говориш за някви момичета, и дори не жени. явно изневерите вървят добре. И то със солидна възрастова разлика. надявам се да ги подбираш поне над 18, дядо, ... отдавна било, като било оддавна вземи му сложи едно минало време на това изречение.

Не бях, а съм женен – официално 26, неофициално 30 години. Според теб „това беше много отдавна” какво означава – вчера, оня ден?

Още едно предложение – ако ще отговаряш само на мен, направи го в моята тема, щото претоварихме темата на Чипсен.



Тема Re: Влюбих се в хетеро момиче!нови [re: дядo]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано11.04.12 21:31



знаеш ли какво мисля за теб? не че е голяма новост, и сигурно не ти е за първи път да го чуеш - че си сексист, женкар (виж си мнението където нямал нищо против 30 годишна да ви обслужва двамата с жена ви), патриархален тип.


Редактирано от Vanilllaa на 11.04.12 21:42.



Тема тъч линиятанови [re: Chipsen]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано12.04.12 03:47



по тъч линията,значи

и хубава и лоша работа. Хубавото е,че си "ин лъв!",гадното -че ако на сегашното ти гадже не й се разделя с теб, ще й разбиеш сърцето,защото не вярвам тази история да остане без развитие,след като вече си в състояние на влюбеност. Ама,ако мислиш, че сегашната ти връзка наистина е обречена, ТРЯБВА да се действа.
Колкото до "тя е хетеро"..
---случай номер 1(едно). бях в състояние на неземна влюбеност и антените ми определено улавяха сигнали от отсрещната, хетеро страна. Постоянно ме търсеше,знаеше за мен и знаеше,че ме побърква в най-добрия смисъл. В един момент,както си ме гримираше, бягайки по моята тъч линия, аз реших да я целуна. Не ми отговори на целувката. Не се дръпна. Просто замръзна като восъчна статуя..После почна да си тананика една от нейните японски песнички и продължи да ме гримира припряно.Вече аз бях восъчната статуя.
Сигурно обяснението е било в превода на песничката.
---случай 2. веднага след като ни донесоха бирите, обясних на отсрещната хетеро страна (тя си имаше обожател тогава и аз бях с впечатлението,че са заедно),чееее "ами,аз съм влюбена в тебе,това исках да ти кажа". Тя ме погледна тъпо и стреснато, после се изхили странно, после пак ме погледна,все едно съм нова планета на хоризонта, после взе да обяснява как да,ама тя не е "такава", тя само с мъже..после бяхме заедно почти три години ,дето бяха ЛУДА РАБОТА
---случай 3."възпитанието й, семейството й, средата й, почти на 30, ама тя не е "такава"....през август ще станат три години,откакто живеем заедно.(дано де...понеже, охули ме, заплюй ме , заради възпитанието,семейството и средата й, тя почти ме натика обратно в гардероба. / докато предходното ми гадже прегърна факта,че е бисексуална , тази не може , а аз вървя, накъдето тя отива дори това да е на майната си.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Та, изплюй камъчето, пожелавам ти да ти се усмихне щастието, и като ти се усмихне, внимавай и за другите препятствия по пътя на любовта!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.