Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 23.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: offнови [re: -дядo-]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано05.10.11 07:26



Разчитам на всички пишещи в темата, че няма да има излишни провокации, заяждане и караници. Просто не искам да става като миналата година, когато в определен момент всичко се изроди по много грозен начин.
Нека този път, за разнообразие, се третираме един друг като големи, умни и възпитани хора.
Благодаря предварително :)

Houston, can you hear me?


Тема Re: Transgender kidsнови [re: bad girl Jo]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.10.11 10:27



Невежеството е една от основните причини за страданията на човека и човечеството.

Цял живот се учим – да четем и пишем, защото е необходимо, да смятаме, защото ще ни потрябва, да познаваме природата, техниката, чужди езици, за да си осигурим по-добра работа и живот... Но не се учим как да действаме когато ни връхлети беда – рак, депресия, хомосексуален близък. Единствената ни подготовка се свежда до: „Да не дава Господ!”.

Какво се знае за хомосексуалността? В древна Гърция мъжката хомосексуалност се е смятала за признак на аристократизъм, а сексът на мъж с жена извън оплождането, се смятал едва ли не за содомизъм. В средните векове хомосексуалността е била поквареност и грях. През 19-ти век се е издигнала до психическо заболяване. В днешно време политическа коректност и страх да се назоват нещата с истинските им имена, забулват хомосексуалността в недомлъвки, статистически данни и натъпкването й в общата кошница, наречена „права на човека”.

Дали ще ми се наложи и дали ще мога да помагам на внучка лесбийка не знам, но знам, че едно от най-силните лекарства за страдащия е споделянето. Още по силно е то, ако имаш възможност да споделиш с човек, който може да ти помогне или поне да те разбере.



Тема Re: offнови [re: FaceOff 8]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.10.11 10:29



Можеш да разчиташ, че ще участвам в разговор само докато е такъв.

Появят ли се признаци на спортна запалянковщина, аз съм аут.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: -дядo-]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано05.10.11 14:10



едно от най-силните лекарства за страдащия е споделянето. Още по силно е то, ако имаш възможност да споделиш с човек, който може да ти помогне или поне да те разбере.


грешиш. споделянето е опасно, защото повечето хора са зли. всичко споделено те излага на риск. всяка споделена информация те прави уязвим и след време най-вероятно ще се използва да ти забият ножа в гърба. добротата обикновенно се взима за наивност и предизвиква присмех и желание да те използват, а после да те довършат и да злорадстват. да вярваш обратното, особено на твоята възраст, е доста наивно и глупаво. досега трябваше да си опознал 'прекрасната' човешка природа по-добре.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: bad girl Jo]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.10.11 14:49



До голяма степен по-скоро съм мизантроп, отколкото човеколюбец, но това ти мнение ми звучи малко еднополюсно.

Да, много (не бих казал повечето) хора са зли и биха използвали слабостта ти в своя полза или само за да ти навредят, но взаимоотношенията затова се наричат ВЗАИМОотношения, защото не се опират само на качествата и недостатъците на едната страна.

Въпрос на твой опит, преценка и избор е с кого да споделяш и с кого не.

Всичко, което съм постигнал в живота, се е основавало на откровеност и откритост, без които не бих го постигнал. Естествено, пак заради тях съм понесъл и удари, но от една страна, равносметката, поне засега, е положителна, а от друга се чувствам много по-комфортно да бъда себе си, отколкото да се мъча да бъда нещо друго.

Има и още нещо. Практически невъзможно е да разчиташ единствено на себе си в живота, макар че много хора го твърдят, без да отчитат колко помощ са получили.
В този смисъл, няма начин някой да ти помогне, ако не споделиш проблема си.

Ако си позволиш да споделяш по-често, ще разбереш колко много хора имат точно твоя проблем и колко много от тях вече са намерили някакъв изход от него.

Това не е само теоритизиране по въпроса, а личен опит.

Съвсем наскоро помогнах на дъщеря си за разрешаването на много сериозен и потенциално доживотен проблем, който много хора не биха споделили. Ако не беше го споделила с мен, щеше да търпи години страдания, а това можеше и да промени целия й живот занапред.

Във форумите нещата стоят малко по-различно. Тук негативната нагласа и желанието за мачкане на другия преобладават, но пък ако не го е страх от болката, боксьорът може да стане истински боксьор само на ринга, а не пред боксовата круша или още по-малко на трибуните.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: -дядo-]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано05.10.11 15:16



Практически невъзможно е да разчиташ единствено на себе си в живота

това е така.

Да, много (не бих казал повечето) хора са зли

напротив, повечето са зли, и то по рождение. също така повечето са много завистливи, отмъстителни, злоради, алчни, нагли, долни, подли, хитри, гъзолизци и лицемерни.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: bad girl Jo]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.10.11 16:26



Струва ми се, че си натрупала много обида и горчивина, за да си толкова категорична. Бих казал, че и никът ти говори за това.

Все пак, за да твърдиш, че повечето хора са еди какви си, би трябвало да познаваш поне повечето хора, което е също практически невъзможно.

Съгласен съм, че качествените или както аз ги наричам - читавите хора са по малко от останалите (на база на хората, които аз съм срещал), но не мисля, че хората, които заслужават твоите епитети са мнозинство.

Може би си попаднала на кофти извадка. Ако ти е възможно, промени средата. Със сигурност ще попаднеш на свестни хора. Не ти трябва да са много - двама-трима са напълно достатъчни, а понякога дори и само един стига.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: -дядo-]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано05.10.11 18:12



Струва ми се, че си натрупала много обида и горчивина, за да си толкова категорична.

да, така е. имах 'удоволствието' да се уверя на живо, че обобщенията обикновенно са верни.

Редактирано от bad girl Jo на 05.10.11 18:13.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: bad girl Jo]  
Автор -дядo- ()
Публикувано05.10.11 19:26



Лошото, но и хубавото на обобощенията е, че могат да служат само за ориентир и нямат особена конкретна стойност.

Това, което има стойност, е случващото се конкретно на нас.

Имам усещането, че си между 23 и 27 годишна, което, ако е така, означава, че имаш много време да срещнеш достатъчно читави хора.



Тема Re: Transgender kidsнови [re: -дядo-]  
Автор bad girl Jo ()
Публикувано05.10.11 20:33



Лошото, но и хубавото на обобощенията е, че могат да служат само за ориентир и нямат особена конкретна стойност.


напротив. обобщенията са 80-90 % верни. и аз не вярвах на това, което се говореше за отношенията м/у хората от една определена националност в чужбина, но се оказа, че всичко лошо, което бях чула, е истина. от това си правя извода, че и други обобщения са верни. най-глупаво е да откриваш топлата вода чрез болезнен личен опит, при условие, че хората са я открили още преди 100 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.