Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 01.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Малко разнообразие....нови  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано11.06.11 11:29



Нека да насочим вниманието си малко встрани от споровете и нападките. Заровете томахавката вече... ясно е, че все ще има някой, който няма да се харесва на друг... но.. стига съм говорила за това.. както написах вече.. малко разнообразие ще е това


Преди няколко дни се сетих за тази.... харта ... До колкото видях не е поствана тук, но ако е... извинявам се.. и нека модераторите да се чувстват свободни да я изтрият без обяснения
Та... ето за какво става дума:


Харта на 20 Гей Права

Неизвестен автор
• Имам правото да уважавам себе си от момента на раждането си и занапред и да не страдам с години докато събера смелост за това – ако събера такава смелост или ако светът около мене ми позволи да имам тази смелост.
• Имам правото да изглеждам страхотно.
• Имам правото да изпитвам гняв и огорчение.
• Имам правото да кажа “НЕ” и правото да кажа “ДА”, дори моето “ДА” да е в противоречие с вашата лична представа за морал.
• Имам правото да бъда работохолик, в резултат на това, че са ме накарали да се чувствам неадекватно в едно недружелюбно общество.
• Аз имам правото да наричам себе си “педераст”, но ти нямаш това право.
• Имам правото да търся емоционална подкрепа, но също така да тая чувствата си дълбоко в себе си, докато избухна.
• Имам правото и да маниернича, и да не маниернича.
• Имам точно толкова право да говоря за любовния си живот, колкото и вие имате право да говорите за своя хетеросексуален любовен живот.
• Имам право на собствено мнение за твоята сексуална ориентация, дори ти да не искаш да си признаеш истинските си наклонности.
• Имам правото да се прибера вкъщи без да ме пребият на улицата.
• Имам правото на своя дом и своята работа, дори след като шефът или хазяинът ми узнаят, че спя с мъже/жени.
• Имам правото на своя дом и своята работа, дори ако тестът ми за (HIV) излезе положителен.
• Имам право да печеля прехраната си като декоратор, като механик, или каквото и да било друго.
• Имам право да общувам с децата си от предишна хетеросексуална връзка или да отглеждам деца заедно с хомосексуалния си партньор.
• Имам право да създам дом заедно с друг мъж/жена и да се ползвам от същите привилегии и законови защити, които хетеросексуалните хора получават, когато започнат семейство.
• Имам правото на показност, независимо дали това означава да се омъжа/оженя за друг мъж/жена по телевизията или с него/нея да си държим ръцете по време на обяд в ресторант.
• Имам правото да ти посоча когато се държиш хомофобски.
• Имам правото да съм запознат със собствената си история и с моите гей предшественици, с това кои са били те и какво са направили за себе си и за моите права.
• Имам правото на много, много повече неща, които хетеросексуалните приемат за даденост, но най-вече имам правото да бъда себе си.

Има ли нещо, което бихте добавили към нея... или нещо.. с което не сте съгласни?

My crying days are now history... I had a change of philosophy

Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: justdes]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано13.06.11 05:22



Чудесна тема, благодаря!


Изразявам пълно съгласие с написаното от анонимния автор.

На първо място..имам право да не се страхувам кого и колко силно да обичам.

Имам право на уважение заради това, което съм, независимо от сексуалната ориентация.

Имам право и нужда да защитавам любимата жена от подигравки и насилие..Много по-важно е от собствената ми безопасност.

Имам право да изразявам любовта си към нея по всички възможни начини...и напук на всички..Имам право да съм с нея във всеки един смисъл, дори това да бърка в психиката на глутниците хомофоби.

Имам право да тръшна вратата на отношенията с "приятели", отвратени от ориентацията ми. Имам право и да забравя за тях.

Имам право да поздравя любимата с любимата й песен в радиоефир...

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: amarilis]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано13.06.11 08:26



А добро утро и хубава седмица

Мисля, че има една хубава поанта, която се забравя:

Имам право да бъда човек, каквото и да значи това.

Ето една хубава песничка по този въпрос.

Аз не съм комунист и никога няма да бъда.
Аз не съм нихилист и никога няма да бъда.
Аз не съм антихрист и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Аз не съм екстремист и никога няма да бъда.
Аз не съм шовинист и никога няма да бъда.
Аз не съм терорист и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Рефрен:
Обичам синьото небе, обичам земята.
Обичам твоето лице, обичам светлината.
Обичам вашите ръце-зовящи свободата!
И мразя всеки, който ми пречи да бъда Човек!

Аз не съм бюрократ и никога няма да бъда.
Аз не съм технократ и никога няма да бъда.
Аз не съм тарикат и никога няма да бъда.
Аз съм просто човек.
Аз съм просто човек!

Рефрен:
Обичам синьото небе, обичам земята.
Обичам твоето лице, обичам светлината.
Обичам вашите ръце-зовящи свободата!
И мразя всеки, който ми пречи да бъда Човек!

Аз не съм комунист, аз не съм нихилис,
аз не съм шовинист, аз не съм терорист,
аз не съм антихрист, аз не съм екстремист.
Аз съм просто човек!

Аз не съм бюрократ, аз не съм технократ,
аз не съм тарикат, аз не съм плутократ,
аз не съм психопат, аз не съм общопризнат.
Аз съм просто човек!

Аз не съм милитарист, аз не съм маоист,
аз не съм ционист, аз не съм каратист,
аз не съм ленинист, аз не съм утопист.
Аз съм просто човек!

Аз не съм сталинист, аэ не съм рецидивист,
аз не съм националист, аз не съм колективист,
аз не съм товаист, аз не съм оноваист.
Аз съм просто човек!

Да бъдеш каквото и да е не те освобождава от това да си човек. Иначе ще дърпаме дядо Зигмунд за брадата и дядо Фридрих за мустаците



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано13.06.11 16:04



Тази песен беше наистина популярна и значеше много за времето си, но не и в случая. Чудя се, какво ли ще каже г-н Кирил Маричков....отдаааааавна мина времето на тези песни...ако и аз реша да припявам ще започна с това "Всичко хубаво на този свят е синьо...." "Последен валс, сбогом любима..." или " Развод ми дай..." хм, хм, хм..."Времето е наше"....и какво се оказа? Въпрост на власт, пари, влияние....а идеите в които вярвахме къде отидоха??? ---> 00



Редактирано от EllenDeGeneres на 13.06.11 16:04.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано13.06.11 16:12



Е Киро си продаде задника за пари и престиж, това май няма кой да го отрече. Продажно племе са хората и това си е. Въпроса е в идеята. Отвреме навреме тук-таме избуява екстремизъм за това, че еди кой си или еди какво си е нещо по-висшо от другите, сякаш те не са хора. Та за това говорех. Пък само Киро ли беше? То не бяха народни, оперни и всякакви други. Като видях Янка Рупкина как пее "Победаааааааааааа" на СДС и я зачеркнах от списъка на слушаните. Е сестри Аджови са по-приятни





Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано13.06.11 18:01





комунистите родината изграждат,
комсомолците със тях строят,
пионери... пионери,
славен път ви чака трудов път

в по-нов вариант

ПП Герб магистралите изграждат,
младежкото герб след тях вървят,
ученици запомнете най-после, че
Ние сме ГЕРБ - с теб сме по силни

Между другото гласувахте ли на предварителните избори? малинов и прошко прошков.... уникално добра комбинация, милите СК, с най-демократичния, но доста глупав избор на кандидат-кметове и президент, важното е да си вярваш :) С Елън не зацикляйте твърде много в миналото, важно е настоящето все пак

Редактирано от Vanilllaa на 13.06.11 18:03.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано13.06.11 18:32



"Who controls the past controls the future: who controls the present controls the past." - Оруел

А иначе явно не си пяла тази песничка, сигурно си била малка по това време:

Комунистите родината ограбват,
комсомолците след тях крадат...

Миналото е нужно, за да знае човек от какво да се пази. Иначе резултатът е сегашен - чалгаризарана, тъпа и индеферентна младеж с основна цел пиене, друсане и вършене на простотии. Огромни претенции без покритие и никакво отношение към труда. Никакви социални отношения. Това ли ни е настоящето и бъдещето? Мрачно е.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано13.06.11 20:59



Напълно съм съгласна с теб. Чудя се дали изобщо си струва да имаме деца....вижте в какво се превърнаха - вървят на групички и пият бира или надуват гнусна чалга. В автобусите се лигавят, човек се чуди друсани ли са, пияни ли са или просто така са възпитани. Ако не дай си боже някой им направи забележка, все едно на тези им липсват първите седем години - нямат никакъв респект към никого, псуват, викат, оригват се или просто ти посягат. А що се отнася до миналото, то е история, а без история що за народ сме - тия тъпанарчета - младите пикли и пикльовци, които като изтрещели крещят на абитуриентските си вечери все едно са освободени от лудницата и преди това надрусани, изобщо не са наясно какво е дисциплина, респект, възпитание, авторитет....Настоящето ни е такова каквото си го направихме ние през последните 20 години - който е гласувал за пожарникаря - ОК , но аз не гласувах за него, нека да видим какво ще се каже в негова защита: за безработицата, за ниските заплати, пенсии, за престъпленията на недосегаемия Ментел, за все по-високите цени на храните, тока, всичко. И все пак аз гласувах в неделя на малките избори, защото съм за сините и ДСБ, не се срамувам да го призная.

Редактирано от EllenDeGeneres на 13.06.11 21:05.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано13.06.11 22:42



От какво да се пази, но и към какво да се стреми, в миналото има различни неща, ти избираш кои са ти важни и от кои да се пазиш.

Аааа тъпата младеж е продукт на новото време, на прехода и демокрацията, тя предостави повече възможности както да поумнееш, така и да затъпееш, всеки направи своя избор за себе си

, явно изборът на мнозинството е бил такъв, сега пък младежчетата отново са се върнали към мотото, че да си умен е готино, лошото е, че не знаят как да го постигнат - иначе то си е въпрос на модели за уподобяване и в случая липсата на много ясни критерии кое точно е умно и кое - тъпо :))) За претенциите - мисля, че се отнася до критериите, а за отношението към труда няма да давам съвети, че и мене мързелааа .... много се възхищавам на трудолюбивите хора, истината е, че изобщо няма да ги срещнеш сред т.нар. "бачкатори", трудолюбието е нещо съвсем различно, а като го срещнеш е истинско ... ммм... не просто събитие, а почти "откровение"

Мен бъдещето ми е светло, въпрос на избор на усилия, стремежи и възприятие ..., но и на приятели, те правят много от нещата всъщност нали съм ти казвала, че си много скептичен, но пък това си е една доста интелектуална позиция... скепсиса ;)

Редактирано от Vanilllaa на 13.06.11 22:55.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано14.06.11 11:49



Това е естествения ход на човешката "цивилизация"...всичко отива към провал - значи,този модел,който се следваше досега от всички,които управляват, не е верен...но кой да им каже - слепци...те ще чуят ли изобщо.
Децата няма смисъл да обсъждаме,родителите ги оставят на баби и дядовци да ги гледат и заминават по чужбина...другите,които са тук пак не ги гледат... самите родители не са възпитани,какво остава за децата им...има момичета,които раждат вече и на 13 години...до вчера се е предлагала на тоз и оня за 2 лева...на какво ще го възпита това дете...най-много да го продаде и това е...деградация с пълна сила... има много грехове за изкупуване на този свят...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.