Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 27.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Доброволци за София Прайд 2011нови  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано14.04.11 14:52



Сигурно ви е попаднала тази информация. Бихте ли се записали? Или вече сте

Изобщо имате ли намерение тази година да отидете?

My crying days are now history... I had a change of philosophy

Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор EllenDeGeneres (alone)
Публикувано14.04.11 16:09



Не! Нито тази година, нито миналата, нито по-миналата, нито следващата, нито по-следващата ще ходя на тези празнични карнавали. Смятам гей прайдовете за карнавали за весели хора, на които им липсват публични изяви. Защо пълните хора не правят прайдове, защо незрящите и инвалидите не правят подобни веселби? А защо почитателите на цифрова телевизия не правят прайд? Защото поддържниците на кабелната такава са много повече.
О, стига вече с тези прайдове, че вече никому не са забавни. Ако искате скинари да ви бият - заповядайте - показвайте се. Никой не дискриминира ЛГБТ в тази държава. Вместо да организирате карнавал-прайд, по-добре обърнете внимание на бедните, безрабодните и хората които едвам свързват двата края.....моето мнение е такова и не мисля, че скинарите биха посегнали на социално слаби и безработни, които показват колко са многобройни.



Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано14.04.11 17:02



Моето мнение се припокрива в голяма степен с това на Ellen .Толкова много ресурс ,положителна енергия и ентусиазъм биха могли да се вложат в нещо трайно,нещо което да остане.Да се направи ремонт на някой дом за стари хора или изоставени деца,да се посадят дървета или знам ли,нещо което да ни покаже в положителна светлина пред обществото.Не като хора търсещи само fun,а социално ангажирани хора.



Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано14.04.11 19:45



Разбира се,че трябва да има парад и трябва да се ходи на него. Навсякъде по света се организират всякакви паради.

ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!


Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано14.04.11 21:17



По темата защо други не правят прайдове може да се изпише много. Да не говорим, че в милата ни татковина това събитие е толкова далеч от идеята, с която е замислено, че няма накъде повече. Отиваш и се чудиш от коя страна ще долети камъка... асбурд просто. Друг е въпроса дали след няколко години хората ще са свикнали с този еднодневен парад и ще е като в другите държави. Не знам дали и при тях не е било така в началото.
Няма лошо да се обърне внимание на хората в затруднение, но не мисля, че някой трябва да го организира. Човек или има желание да го прави или не. Сещам се за „Да изчистим София за 1 ден”... ще правим боклук през останалото време, но един ден ще се хванем и ще изчистим. Искам да кажа, че сами сме оставили нещата да стигнат до това положение. Дали с пасивно поведение или липса на заинтересиваност...
С риск да прозвучи ужасно.. има хора на които не трябва да се помага. Пресен пример: На излизане от офиса ме спира една мила стара женица. Вижда се, че пенсията й до никъде не стига. „Много ви се моля.. дайте ми някой лев... имам още седмица до пенсията, а вече останах без пари”. Стана ми жал и и дадох. Доволна, че съм помогнала да една мила жена да си купи хляб се прибирам към вкъщи. След ден два отивам до близкия магазин и същата тази мила женика стои отпред, седнала на пейката,а пред нея празни бирени бутилки. Влизам в магазина, а малко след мен и тя. Казва на продавачката „дай ми още една бира” и отива пак да си седне отпред. Заговарям се с продавачката и тя ми казва, че тази жена всеки ден е там и се налива с бира. Приятното чувство, че съм направила нещо хубаво се изпари много бързо.
Много се отклоних от темата. Няма лошо хората да се събират и да се забавляват, но не знам дали това е начина. Все пак можем да го правим всеки ден и то без да парадираме. Искаме да ни приемат... тогава не е зле да спрем да афишираме толкова показно, че сме различни. Нека да има прайд, но нека е за всички и всички да се забаляват. Аз поне така мисля.

My crying days are now history... I had a change of philosophy


Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано14.04.11 21:34



Лично аз нямам нужда да афиширам сексуалността си,защото тя не ме прави повече или по-малко това,което съм.Други белези и качества ме дефинират и ми дават пълнеж и тежест като личност.В този смисъл съм индиферентна към парада.Не смятам,че той е пътя към приемането ни,напротив,при силно частния и особен случай БЪЛГАРИЯ,по-скоро ще има обратен ефект."Ще ми се веселят те,моля ви се,ще парад-ират,я им дайте по една мотика...".Тъжно,но....



Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано15.04.11 10:08



Най-вероятно не бих..отишла. Записах се заради желанието да помогна, но мотивацията е слабичка. Искрено и лично плюя на “забавлението” (ви) с шарени балони, свирки, финтифлюшки и пера. Ако първоначалният замисъл е бил да се съберем като приятели, всички заедно…и помен не усетих от това. Не ме притесняваше дали ще ми разцепят с камък някоя вежда колкото, че бях безкрайно сама сред дефилиращите!

И защо съжаляваш, че си отделила някой лев за клетницата? Нека пие, щом има силна нужда. Дано успее да удави в бира мъката от скотското си съществуване в Бълхария;)

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор Sann ()
Публикувано15.04.11 12:37



Много си права, че има хора, на които не трябва да се помага. Зле звучи, нехуманно и бездушно. Но само човек, който го е правил и съответно разпознава кауза пердута, като я види, може да го разбере.
Пътят към приемането ни би бил много по-лесен, ако не се криехме в ежедневието. Ако хората ни виждат, няма да сме им странни и екзотични. Всяка от нас, която не се крие, прави един своеобразен "прайд" - показва, че не се срамува, а се гордее със себе си, включително със сексуалната си ориентация. Както хетеросексуалните не се крият, така и ние не трябва да се крием, ако искаме въобще някога да ни приемат наравно с тях.
Това ми напомня. Няколко приятелки бяхме на дискотека (не лесбийско заведение, не гей клуб, а обикновена дискотека в центъра на София) преди време. Две от момичетата са гаджета. И цялата вечер си прекараха седнали на масата, гушкащи се и целуващи се. Който ги е гледал - гледал. Който не - не. По-скоро мен ме гледаха, че не бях заета :-)) Ама само мъже значи... Та момичетата нито парадираха, нито нарочно се показваха. Просто не се криха. Всъщност никога не са се крили. Тогава се почувствах горда, че са ми приятелки.



Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011нови [re: justdes]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано15.04.11 23:46



Нека да има прайд, но нека е за всички и всички да се забаляват.

Точно така. На гей-парадите,на които съм била в чужбина, всичко живо- мъже,жени,деца,бебета,животни- се забавляват. И тук ще стане така,но след кой знае колко години.

ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!


Тема Re: Доброволци за София Прайд 2011 [re: justdes]  
Автор virginy (непознат)
Публикувано16.04.11 10:46



Не ми е попадала информация. Кога ще бъде? Все пак не знам дали ще отида. Нямам нищо против това, но не съм в София. Защо винаги се провежда там,не може ли поне веднъж в Пловдив,например...Варна,Бургас...?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.