Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 30.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Това лесбийски клуб ли е?нови  
Автор Sann ()
Публикувано08.06.11 22:08



Много ме разсмиват напъните на мъжленцето, което се старае да стане "една от нас" , та във връзка с гостенина искам да попитам: Това лесбийски клуб ли е? Клуб за жени, търсещи контакт/общуване с жени ли е? Тук мъжете част от нас ли са? Или са гости? А гост, който не си тръгва от 10 години, защото жените са твърде любезни към нахалството му, част от нас ли става?

Мога ли да насоча приятелка към този клуб с уверението, че това е клуб за жени, търсещи общуване с жени, и че тук ще може спокойно да сподели личните си проблеми, тревоги, радости, с други жени, които като нея са привлечени от жени? А какво да й обясня, когато види, че "една от нас" е някакво мъжленце, което смята, че сред лесбийките му е мястото? Че не е воайор ли? Че е мацка, една от нас ли? Че е твърде нахален, за да си тръгне? Че ние сме твърде любезни, за да му подскажем, че злоупотребява с любезността ни? Или че ако приятелката ми сподели тук своите чувства, свързани с привлечеността й към жени, то някакво мъжленце ще й отговаря, ще й обяснява как и защо се чувства, а зад монитора ръчичката му ще... Какво ви говори мъж, наврял се при лесбийките и бисексуалните жени и непомръдващ от тях вече 10 години? И един ден да е - за какво един мъж би могъл да има интерес към лесбийки? То е ясно за какво, но някои тук, надянали розовите очила смятат, че причината е нещо възвишено, културно, интелигентно... Мъж в ежедневието - няма проблем, ако е свестен, чудесно даже. Но в лесбийски клуб??

И нали в клуб "Ева и Ева" нямало място за обиди, лични нападки и други такива? Тогава защо позволявате на едно мъжле, на което мястото му е навсякъде другаде, но не и в клуб, наречен "Ева и Ева", да се заяжда с една от нас? В друг клуб - няма проблем, но в нашия? Този клуб не е ли на всяка една жена, която по една или друга причина се чувства част от ЛГБТ общността или я подкрепя? Нима и тук трябва мъже да ни се месят, и дори да се заяждат с нас? Ще кажете, че се заяжда с мен. Така е. Днес е с мен, утре ще е с друго момиче, една от нас, объркала се, че "Ева и Ева" не означава "Мъжлето доволно настанено сред лесбийки".

Какво е толерантност? Ако не искаш мъже да те гледат, докато се преобличаш, нима това е нетолерантно? Ако искаш да се изкъпеш без да те гледат мъже, това пак ли е нетолерантно?
Толерантност не е да приемаш всякакви навсякъде, дори където не им е мястото (дори да приемеш ръчичката им в гащичките си), а да ги приемаш там, където е и тяхно място. "Ева и Ева" място за мъже ли е? За мъже - роднини и приятели на лесбийка/бисексуална, които се интересуват какво се случва с тяхната близка, как да я разберат - да, това място е и за тях. Но само докато им се изяснят нещата, получат отговор на въпроса си, и се оттеглят (да, вярвате или не - те се оттеглят, не остават да онанират, мислейки за лесбийките, сред които са се набутали, макар и само виртуално, с идеята "Ех, колко жалко, че не е и наживо, но то след време се сприятеляваме, ставаме си една групичка... Ооо! Даже ще отпъдят други лесбийки/бисексуални, за да запазят мен! Леле колко ме обичат лесбийките. Ще кажеш, че не са видели мъж... Ами не са сигурно, затова така ми се радват..."). Което ме навежда на една друга мисъл... Какви усилия се полагат тук да не се отпъди мъжлето, което обижда наши сестри.

Та на въпроса, това лесбийски клуб ли е?



Тема Лесбийски клуб енови [re: Sann]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано08.06.11 23:25



Нека въпроса се подложи на гласуване. Нали сме демокрация?

Хайде да видим, какво ще е решението. Ако е аз да не пиша - ще спра и повече няма да напиша нито ред тук. Ако не е в твоя полза - тогава млада госпожице ще се извиниш публично на всички, които обиди и нагруби, без да са отправяли никакви лични нападки към теб. Ще признаеш, че си едно надуто момиченце, без знания и опит, избиващо личните си комплекси и неприязън към мъжете тук. Стиска ли ти? И кротко с риториката. Не се захващай с неща, които не са за твоята уста лъжица.

Дали на живо си толкова смела? Или след като явно си яла шамари, заради непремерените си приказки сега анонимно и смело раздаваш кавалификации тук? Дечко дечко... Много ряпа има да ядеш

Редактирано от lnfinity на 08.06.11 23:27.



Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.06.11 00:50



Уви, SANN, баш лесбийски клуб си е.
Гостите са отделно от нас, обаче нека не ги гоним с ритници, защото дефакто спомагат да не се избием взаимно, измрем от скука или каквото там се сетиш.
Сигурно никак не е приятно да имаш проблем с "мъжлета", но...спокойствие и само спокойствие! Все едно ги няма

Абстрахирай се и пиши на/за женичките единствено..

Хубави сънища.

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Лесбийски клуб енови [re: lnfinity]  
Автор Sann ()
Публикувано09.06.11 12:51



Имам спомен, че се разбрахме аз да не пиша в твои теми, съответно и ти да не пишеш в мои. Ако споразумението отпада, само ми кажи, да ти обясня някои неща за разликата между "външния" простак и "нашия" в темата ти.

Относно смехориите за гласуването, ако ще всички лесбийки в този клуб да си събуят гащичките в чест на Твоя Милост, от мен извинение за това, че не желая воайори в лесбийски клуб, никой никога няма да получи.

Неприязън към мъжете нямам. Харесвам и мъже. Но не в лесбийски клубове. Мъжете навсякъде са добре дошли, но в лесбийските клубове са гости и не следва да дават акъл, съвети и мнения на лесбийки/бисексуални, а да задават въпроси и след получаване на отговор да се оттеглят. Другата причина за мъжко присъствие в лесбийски клуб е воайорство, а и глупост - с какъв акъл мъж ще се настани в лесбийски клуб и даже ще има претенции?
Ти като ходиш на гости, с години ли не си тръгваш? Преподреждаш ли дома на домакините по свой вкус? Смяташ ли това за етично? За нормално? Не ми отговаряй, помисли си върху въпросите, за това ти ги задавам, иначе грам не ме интересува какви са ти етичните норми и колко сиво вещество ти е било необходимо да се навреш при лесбийки.

Коментарът ти относно моят живот и неща, които съм преживяла, е точна илюстрация на това, за което говоря. Има причина да напиша въпросното в своя тема, в клуб, към който принадлежа по признаци пол и сексуална ориентация. Именно защото, ако исках да се чете и коментира от мъжленца и простаци, щях да отида на място, на което да намеря такива, и да го споделя с тях. Ти нямаш никакви права да коментираш нашите (на лесбийките и бисексуалните жени, които принадлежат към този клуб) преживявания, споделени мисли, желания, надежди, разочарования. Коментарите ти са наистина глупави, не на място, обидни и нямат за цел нищо друго, освен да уязвят, в случая мен. Съжалявам, мен точно трудно ще ме уязвиш, дори да изкопаеш грандиозни доводи от личния ми живот (има, има, доста по-интересни, копай...). Споделила съм случки от живота си, които по някакъв начин са били свързани с обсъжданата тема или са имали за цел да помогнат на някого. Това, което не искам да се използва злонамерено от простаци като теб, просто няма да откриеш като информация в мрежата. Защото простаци като теб има навсякъде, дори там, където изобщо не им е мястото, включително в лесбийски клубове, и аз съм наясно с това.
Но изключително грозно и долно от твоя страна е да използваш подобен род, макар и оскъдна, информация, за да се заяждаш и да целиш да нараниш. Това доказва единствено душевността ти на плъх.

Държа да разбереш нещо, което сега ми показа, че не знаеш. Причината да имам силна воля, голяма (според теб) уста, самочувствие и самоуважение, е в самата мен, личността, която съм, в човекът, който искам да бъда. А не в шамари.
Също потърси малко информация за насилниците - били те бащи, братя, гаджета, все едно, и прецени сам за себе си дали е достатъчно безобидно и забавно, за да се заяждаш с подобни доводи с човек, по каквато и да е причина. Това е все едно да кажеш на жена, че не иска да й бъркаш в гащичките, защото някога е била изнасилена, и да й се подиграеш за това - същото е - правиш си гаргара със сериозни неща, опитвайки се да нараниш човека отсреща, защото не е съгласен с теб и използва правото си да го заяви и да изисква справедливост. Това са сериозни неща. Разбирам, че ти е трудно да защитиш присъствието си в лесбийски клуб с аргументи, заради което прибягваш до нападки, обиди и заяждане на личностно ниво. Има два проблема с личното заяждане - първо, неетично и невъзпитано е (това не е проблем за теб де), и второ - със смяната на човека "аргументите" ти изстиват. Какво ще кажеш на момиче, което е израснало в прекрасна семейна среда? Че й е крив носът ли? И затова не те иска в лесбийски клуб? Душичка си ти... на плъх.

Забележи, че аз все още нямам никаква представа кой си, какъв си, и изобщо не ме интересува. Нито смятам да седна да ти прочета постовете (което ти явно правиш с моите, гледай да не се обсебиш от мен, ще започнеш да ме сънуваш и няма да можеш да заспиш от страх Сан да не дойде

), нито ме интересува каквото и да било, свързано с теб. Ти си един воайор за мен. Толкова.



Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано09.06.11 13:10



Като модератор, следва да си запозната със спецификата на клуба, така че мнението ти, че клубът е лесбийски, тежи на мястото си.

Гостите, казваш, са отделно от нас. А те знаят ли го? Мъжленцата знаят ли, че тук не са си на мястото, а само на гости?
Да не ги гоним с ритници... Да, ако разбират, че са на гости. На гост, който от 10 години не си тръгва, с какво може да му се подскаже деликатно, че прекалява и че гостоприемството не е осиновяване?

Проблеми с мъжлета нямам. Имам проблем с достъпа на такива до лесбийския клуб. Много мили са лесбийките към мъжлетата, че не ги игнорират (гонят), но става прекалено, когато мъжлетата решат, че са част от клуба, да изказват мнения, да се заяждат с жени, които наистина са част от клуба, да си показват невъзпитанието и откровената простотия тук при нас, да обсъждат нас/ приятелките ни/ проблемите ни/ преживяванията/ надеждите/ разочарованията/ щастието ни и т.н. В лесбийския клуб "Ева и Ева" идват жени, които търсят компанията на жени, общуването с жени, които преживяват подобни емоции, които могат да ги разберат, да ги подкрепят, да им дадат съвет. Идват и мъже, които са гледали много филми и смятат, че в лесбийките рано или късно ще се зароди някакъв интерес към тях, а дори да не стане, то е толкова възбуждащо само да четеш как те двечките...

Не е правилно да гоним никого. Правилно е, на който не му е тук мястото, сам да си тръгне. Но правилно също така е, ако това не се случи, да му се подскаже по някакъв начин, че не му е тук мястото. Жените тук (колко ли от тях всъщност са лесбийки...) приемат мъжленцето с горещи целувки и готовност... в лесбийския си клуб. С какво мъжкото внимание в лесбийския клуб така ги радва и... стимулира? Между другото, току-що се сетих какво поражда и подхранва стереотипа, че лесбийка става жена, която никой мъж не иска. Нима тук имаме и такива "лесбийки"? Ако да, аз изчезвам на секундата от това място. Но и аз с моите розови очила, макар че виждам воайорството през тях, виждам и лесбийки, наистина привлечени от жени (а не отчаяни хетеросексуални, които никой не желае), в лесбийския клуб.



Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: Sann]  
Автор shane ( ex me4opuh) (ice cool)
Публикувано10.06.11 21:24



извинявам се че се намесвам в спора , но искам да подкрепя Sann ! лично аз бих искала в този клуб да си контактувам с жени .... ако исках друго нямаше да съм тук ! съжалявам Infinity , мненията ти звучат умерено и зряло , но мисля че наистина мястото ти не е тук !



.....бройкам по домова книга ....

Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: amarilis]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано10.06.11 23:33



ами клубът е тематичен за запознанства, обаче реално на мен повече ми допада някои как водят диалог и комуникират онлайн по темите, и тези някои напоследък не са Sann, то е ясно темите какви са, не разбирам защо участниците трябва да са само представители на "малцинството", а не и такива, които могат да общуват адекватно



Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: Sann]  
Автор DAEMON2 ((DAEMON))
Публикувано11.06.11 01:53



Здравей, Сан

Много се извинявам, че се намесвам, и то като представител на малцинството.
Честно казано, не ми харесва използването на квалификации като "мъжленца", "женички" и подобни, защото означават единствено и само демонстрация на комплексираност.
Надявах се да не се стигне до тук. Много внимателно следях "диалозите" ви, но в един момент, просто преминавате рамките на добрият тон.
Клуба е публичен и свободен. Всички ограничения ги пише в Правилата.
Не съм сигурен, до каква степен емоциите трябва да определят тълкуването на Правилата, и дали те изобщо подлежат на тълкуване, или трябва да се приемат като това, което са.

Но предполагам, че на твоите години, всички сме били склонни към екстремизъм...

аз съм си


Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: Sann]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано11.06.11 08:43



Фактът, че Infinity е тук о 10 години, е сам по себе си красноречив... цели10 години е успял да бъде добър събеседник, да спазва добрия тон и да не дразни никого ... но не мога да кажа същото за теб, поради което ще те помоля да бъдеш по-сдържана в изказванията си... Не обичам провокаторите и не обичам да трия мнения, но може и да ми се наложи...
Хубав ден.



Тема Re: Това лесбийски клуб ли е?нови [re: fireballl]  
Автор Sann ()
Публикувано11.06.11 11:27



Това е лесбийски клуб (модератор го потвърди). Мъже нямат работа в лесбийски клубове. Оказва се, че не само аз мисля така. Изобщо не ме интересува колко добър събеседник е мъж в лесбийски клуб. Разбира се, че ще е добър, нали трябва да се хареса на жените, за да не му посочат вратата, както си му е реда. Но мястото му не е тук. Ти може много неща да не обичаш, въпросът е че като модератор имаш право да триеш според правилата. Защо не се заемеш с всички квалификации на така обичаното същество от мъжки пол към мен? Защото, за разлика от мен, той е гост тук. Нахален гост.
Между другото... Ти нещо доста време си модератор. Не те сменят... Ще споделиш ли причините за тази привилегия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.