Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 15.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано14.06.11 11:57



а така...Бойко Борисов купил и подарил банка на една своя държанка. Колко милиона беше,ако не и милиарда...излиза онзи големия велик финансист Дянков,учил финанси в Америка,всякакви трикове знае и казва на хората : Няма пари за образование,няма пари за здравеопазване...Да сме чули някой,който има много пари да каже,че има пари? Такива все нямат и още искат


Бойко само такъв лъжец ще сложи да управлява финансите,кой друг....и после излиза Бойко и скромно казва на хората: На мен пари не ми трябват...
Сега папата поканил да идва в България...другия милионер..ще си говорят за техния бог - парите

Редактирано от liberr на 14.06.11 11:58.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: liberr]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано14.06.11 16:03



offtopic - не ми харесва лекотата, с която даваш квалификации "глупци на глупците", "държанка", "големия велик финансист", не мислиш ли, че преди да се изказваш за другите и хах за образование наистина трябва да помислиш за това как се изказваш, както ти намекна amarilis, това като маниери и второ като пунктуация, щото особено по отношение на второто, претенциите ти за образование не знам точно къде да ги наместя




бтв не ми се говори повече за политика, дори не знам как стана дума, просто реших да се посмея малко с песничката комунисти, комсомолци в по-нов вариант, заради патетиката на КМаричков



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано15.06.11 09:41



претенциите ти за образование не знам точно къде да ги наместя


не влизат в твоите рамки на разбиране



Редактирано от liberr на 15.06.11 09:42.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано15.06.11 16:48



Ваниля, хайде да не разводняваме хубавата темичка, а? Нещо по същество най-накрая да напишеш?
Либер също, pls.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: EllenDeGeneres]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано15.06.11 19:37



Аз бях на време оно член на СДС-Либерали. Докато установих, че единственото, което ги интересува са парите... А малките са безнадежден случай. Време е да си внаасяме филипинчета





Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано15.06.11 19:41



Идеята за светлото бъдеще е хубава. Но правиш ли си сметка, че между калпави хора това не вирее? Ти ще се движиш в хубав кръг, но ще ти се наложи да се движиш и през дебилността. А тя се разширява всяка година. За три години 4 пъти да ме нападали друсани тинейджърчета, въпеки че съм почти 1.80 и 100 кг. Ама ония две не видят и им трябват кинти за дрога. На мои познати дъщеря им на 16 години беше намушкана от съученичка, след спор за някаква глупост. Лошо е...



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано16.06.11 07:20



да, правя си сметка, дори не искам да описвам как аз собствено experience-вам това, страхът, търсенето на някаква уж сигурност, средата (общата), която е агресивна, некултурна, невъзпитана и неинтелигентна (не са само наркомените, вече срещаш това и в банките, което е почти обидно), естествено влиянието на средата върху самият теб и т.н.



но ми се иска да вярвам и в някаква промяна и в хората, които се стремят към нея, или знаят какво и как трябва да бъде направено, също хората, които са различни, които имат добротата или силата, или знанията и културата, но най-вече представата какво трябва да се промени или какво трябва да се върне, реставрира, и какво от това, което сме отхърлили или отхърляме, всъщност поражда тези "опасни обществени отношения", или какво ново трябва да се внесе

мисля си, че като правиш усилия за промяна малко по-малко ти "тежи" сегашната ситуация, не си само наблюдател, проблемът е само, че дори полагането на подобни усилия за самата мен става просто по-трудно, но в такива моменти се опитвам да откривам "хората, които имат решение за тази ситуация" и тогава придобивам увереност и оптимизъм , например като с темата за трудолюбието - виждам... хм че средата не е трудолюбива и че дори на мен ми липсва и в един момент срещаш някой, който е различен и който всъщност притежава това, и той ти дава нещо различно, по-различен поглед и тогава нещата са доста по-лесни

въобще като цяло съм забелязала, че сме склонни малко да мрънкаме в бг (не знам дали е само напоследък), а също и да си хвърляме взаимно кал :D :D :D кой какво е, какво не е, и т.н., докато на мен много повече ми харесват хора, с които като седнеш да си говориш и... просто дават решения или разбиране, проблемите трябва да се решават, но трябва да имаш и understanding, без да обвиняват или нещо подобно (щото обвиненията може да са както към други, ама могат да дойдат и върху теб)

(надявам се да не се изразих твърде засукано или пък не по темата )



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано16.06.11 09:15



Разбрах те

Ще ти дам само една илюстрация. Пред блока ни има малка градинка. Давам пари на бабите да купуват цветя и да ги садят, аз поливам когато мога и т.н. До нея има детска площадка. Най-редовно дечицата идват да газят цветята или да ги скубят. Често водени от баби, които "да си скубна само едно стръкче". Карал съм се с тях. Шамарил съм разни, дето като му кажеш да не го прави и да излезе нарочно отива да тъпче и другите цветя. Разправял съм се с тъпи майки "Е кво толкоз направило детето". След майките на детската площадка остава кочина от фасове, чашки и бутилки. Имало е дни, в които ми е идело да хвана някоя и бавно да я удуша пред очите на всички. Разбираш ли, какво значи тъпанари да отглеждата тъпанари. Какво да очакваме от такива деца? Един ден намирам малко и изплашено домашно коте. Някой изрод го беше изхвърлил. Докато го успокоявам идва едно момченце на около 3-4 години окуражавано от дебилната си майка "Ритни мами мръсното животно". В момента, който се изправих момченцето избяга а майката като ми видя физионимията се сети, че има много важна работа. Утре това момченце ще рита свое другарче или нещо още по-лошо. Направо отчайваща работа...Затъпяване и оскотяване до първично ниво. А ноия отгоре ще ми говорят за култура.



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: lnfinity]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано16.06.11 11:42



сложи си ниска телена оградка и табели "не късай цветята"

културата поддържа ниво, определено, обаче за да има култура, трябва да има и цензура , а също така и подбор, също и някаква поне елитарност (неизбежно е), да обсъждаш сегашните проблеми - трябва да можеш да боравиш с доста добър сравнителен / исторически материал за "цивилизациите", "въпросът е цивилизация и култура", а кой може да направи това? То не е и тема? Другото е да кажеш при комунизма беше по-добре (а то наистина беше, може би), имам известни опасения, че боренето с традициите, догмите или недостатъците на комунизма води със себе си "невидими" анти-обществени и анти-културни процеси, кво ще кажеш за моята теория



Тема Re: Малко разнообразие....нови [re: Vanilllaa]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано16.06.11 12:52



Дървената ограда я изпочупиха. Телената я откраднаха барабар с колчетата. Сложих тухли, взеха да се удрят с тях по ръцете и главите

Абе пълна скръб... Каквито и старания да полагаш в култура на пълна чалгаризация отиват по дяволите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.