Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 11.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Обособяване на група от хора със сходна съдбанови  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано31.05.11 10:57



Често се получава хората с еднакви проблеми да се събират в общност. Създават се групи според социалното положение – бедни и богати, според здравословното състояние – общност на лица с увреждания, на наркозависими и анонимни алкохолици, на самотните старци, на специалисти в конкретна област..ЛГТБ обшност. Групите възникват съзнателно или не, в реалността и виртуалното пространство.

Донякъде създаването на групата е може би полезно. Човек се вкопчва в илюзията, че се намира сред „свои”, пред които може да излива мъките и душевните си терзания. Успокоява се, че не е сам. Че винаги ще се намери някой, който да те гушне, увери, че те разбира, забърше страдалческите сополи и вдъхне надежда, че нещата ще се оправят. А слънцето все ще изгрее и на нашата улица



Мисля си, че групата е нашият малък шарен затвор. Нещо ни дава, но много повече взима.Многобройните ЛГТБ (братя и сестрици) сякаш се пристрастяват към болката и постоянно я предъвкват, отново и отново. Затворени за радостта и разнообразието на вънщния „нормален” свят. Настъпва момент когато общуването само в групата още повече потиска. Групата вече изобщо не дава, а само смуче енергия. Засилва се усещането за обреченост и се поставя под въпрос смисълът на живота изобщо.

Бихте ли споделили, какво мислите? Защо ни е да се затваряме само в един кръг, в който да се въртим до безкрай..и до безумие?

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдбанови [re: amarilis]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано31.05.11 14:55



аз съм аут от тук вече. това стига ли?



Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдбанови [re: liberr]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано31.05.11 15:03



Ами то след всичко разиграло се вчера тук като диалог,при това диалог сложено в мнооого големи кавички,май повечето сме аут. Законът на джунглата важи с пълна сила,по-устатия и грубия ще изпапка...по-умния и по-възпитания.

Houston, can you hear me?


Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдбанови [re: liberr]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано31.05.11 17:56



Браво на теб.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдбанови [re: amarilis]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано31.05.11 18:10



Чудесна илюстрация е филма на Никита Михалков - "Свой сред чужди чужд сред свои".





Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдба [re: FaceOff 8]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано31.05.11 18:13



Мисли каквото искаш.

Лунната се държеше преднамерено грубо и обидите тръгнаха от нея. Че беше очевадно неправа се потвърждава от факта, че настоя да й се изтрият постингите. Никак на отива на годините й да лъже и обижда.

С нейните камъни по нейната глава.. Бях длъжна да подкрепя Sann, което и направих. Бих защитила всеки, несправедливо оплют. Смяташ, че съм надхвърлила правомощията си на модератор?

Никого не съм баннала досега и надали бих. Обаче..

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдбанови [re: lnfinity]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано31.05.11 18:28



В контекста на отношенията в клуба бих направила аналогия по-скоро с "12" на Никита Михалков ;) :)

Houston, can you hear me?


Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдба [re: amarilis]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано31.05.11 18:52



Аmarilis,не целя да оценям работата ти като модератор.Приела си я,което е похвално,защото отделяш от личното си време,а ние пишещите,често не те улесняваме.
Понякога ми е трудно да разгранича кога изразяваш лично мнение и кога модераторско.
Като страничен наблюдател на развилото се вчера ще ти кажа как на мен ми се стори,но това нищо не значи.В смисъл не ме тълкувай погрешно,като да те нападам или съдя.Всеки има своята истина.Лунната просто изрази аргументирано мнение,не мисля че някой беше лично нападнат.Според мен точно с твоя опит за защита без да е имало нападение над някого нещата излязоха извън рамките на добрия тон.

По въпроса за оживлението на клуба.Направило ти е впечатление масовия отказ напоследък да се участва в някои теми.Няма да задълбавам в причините,защото би значело да обсъждам човек,който в момента липсва и не може да се включи."Оживлението" от вчера не се вписва в представата ми за жив клуб.
Остава горчилка.Когато някой е пропъден с отношение.И липса.

Houston, can you hear me?


Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдба [re: amarilis]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано31.05.11 19:24



Виж, Амарилис...

Един интелигентен и зрял човек знае кога е прекрачил границите и кога да спре. Мисля, че доказах това, защото спрях. Поисках изтриване на постингите, за да може обстановката тук да се нормализира и продължи по старому.

Отново казвам. За мен беше достатъчно да изразя неодобрение към юзърката Сан и да игнорирам. Нямах намерение това да се изражда в замерване с кал от двете страни на барикадите. Повтарям отново. Намесата ти беше излишна.
Когато не познаваш човека- можеше да изчакаш евентуално разгръщане на конфликта или отмирането му от само себе си. Или - ако държиш да се вклиниш като участник- да опиташ с нещо от тоя сорт:
- Моля те, по-спокойно, не е нужно...
Така би направил един наистина ДОБРОНАМЕРЕН модератор, един зрял и интелигентен човек. Който не би заел страна, защото на този етап нямаше нужда от такова заемане. Нямаше конфликт, бе, Амарилис, имаше еднократен изблик на неодобрение и точка.

Ситуацията тръгна на зле, когато прибягна до изрази от типа на " какво си се разскърцала" и "я по-кротко там". Ако сама не осъзнаваш колко неприятно прозвуча...
Модератор идва от английското "балансираност, умереност". Ти не постигна баланс, а нападна от силова позиция. Размаха пръстче. Което впрочем си правила не само на мен...

Точно ти и твоето пръстче предизвикаха това, което последва. Пръстче, Амарилис, можеш да размахваш на хора, които по някакъв начин зависят от теб: делово, икономически, по роднинска линия или жените, с които спиш и имаш връзка. Но това е виртуал. Свободно и безплатно пространство за размяна на мнения. И са ти дадени / няма да споменавам по колко почтен начин/ някакви правомощия - би следвало да се научиш да ги употребяваш с мъдрост и такт. Неслучайно те сравних с Демон и Файърбол. Нива над теб просто.

А знаеш ли кое е още по-обидното. Че разчиташ на оттеглянето ми, за да припишеш вината за случилото се на външния, приходящ дразнител. И да извадиш дивиденти. Добра ти е темата иначе, ако беше разглеждана просто като тема, а не бе подадена манипулативно. Толкова си лишена от самокритичност, че това направо боде очите...

А знаеш ли кое е най-интересното? Че тук наистина има и мислещи момичета, а не сляпа маса- имаща нужда да бъде водена от Ментора си.

Казах ти го вчера, ще го кажа открито и сега. Много ти се иска, няма как да бъдеш, нямаш качествата.

Имаш два избора оттук.

Едно извинение лично към мен. Заслужавам го. Човек си, грешиш.

Уязвена в егото си, да ме нападнеш отново. Този филм го гледах вчера. А после ще пускаме теми за завоалирани нападки как Лунната гонела де що има читаво в Евата, щото е такава и онакава...

Извинението, Амарилис! Да? Не?



Тема Re: Обособяване на група от хора със сходна съдба [re: FaceOff 8]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано31.05.11 19:25



Моите уважения. Винаги те чета с удоволствие и респект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.