Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 10.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема На среща - кой плаща сметката?  
Автор Sann ()
Публикувано22.05.11 11:34



На среща с мъж - ясно. На среща с приятелка/позната - пак ясно. Но на среща (любовна/интимна, както я наречете) с жена... коя от двете плаща сметката? Която е отправила поканата? Която работи? Всяка плаща своята? Или друго?
При положение, че двете не са гаджета, но поканата за среща е еднозначна... или двете са в началото на връзката си?

Има ли някакъв негласен етикет в тази ситуация и какъв е?



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Jesy (®)
Публикувано22.05.11 14:08



Нито едно от изброените, ако питаш мен :) На половина, че ако започнеш да си смяташ твоето - грозно. Ако е тази която работи - дискриминиращо. Ако е тази която те е поканила - влизате в роля...
А и не съм сигурна, че има еднозначни покани, щом си приел - явно те влече и си в кюпа :)

Хубава среща :)


Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Jesy]  
Автор Sann ()
Публикувано22.05.11 15:58



Благодаря, но нямам среща. Питам, за да си сверя часовника :-)

Наполовина... не се сетих за този вариант, но е много удачен. Неприложим при определени обстоятелства, но добър за общия случай.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Jesy (®)
Публикувано23.05.11 16:59



Нямаш среща! :-(
Само се хабих да пиша :)
Иначе...
Моя часовник не е сверяван много отдавна и съвсем не е критерии...



Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Jesy]  
Автор Sann ()
Публикувано23.05.11 18:43



Не си се хабила, разбира се. Днес нямам среща, утре може пък да имам :-)) А колко други девойки имат днес...


Добре е да пишем и да разясняваме такива моменти, защото и други момичета ще четат.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Jesy (®)
Публикувано23.05.11 20:27



Ми в този ред на мисли можем доста да поразсъждаваме...
Има различни видове потребности и от там различни лесбийки, ако може да се изразя така.
Мъжки тип, които искат да са доминиращи, грижещи се, закрилящи.
Женски тип, които имат нужда от обратното - грижа, закрила, покровителство и т.н.
И трети тип - този на равенството, на липсата на роли.
От сега да кажа - идеята ми не е да лепя етикети, да слагам ограничения или да вкарвам някой в рамки, още по-малко претендирам за изчерпателност. Примерите ми са хипотетични...
Та...
Ако приемем, че първия тип кани на среща, вероятно за нея ще е най-добре да си намери момиче от втория тип и ще е съвсем нормално тя да я плати. Тази среща дори може да е показател попаднала ли е на верния човек, поне в това отношение.
Ако разбъркаме комбинацията само от тези три примерни типа потребности, то ще изкараме всички изброени от теб възможности за редни и нормални в дадена ситуация...
В първия си постинг дадох моята гледна точка, във втория ти казах, че това е относително, а тук в този обяснява защо.

Простичко казано - смятам, че няма редно и нередно, правилно или общо прието. Всичко зависи от хората, какви са, какво търсят и към какво се стремят...



Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано24.05.11 01:55



Аз . И след това искам секс



ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: SVETl]  
Автор DAEMON2 ((DAEMON))
Публикувано25.05.11 13:38



Дам... ама на пълен стомах не е интересно... така че - по-добре сметката - после



аз съм си

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: DAEMON2]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано25.05.11 20:32





ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!

Тема секс на гладнонови [re: DAEMON2]  
Автор Sann ()
Публикувано25.05.11 21:56



Аз пък на гладно не мога... Някои хора изпитват по-остър глад от други.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: DAEMON2]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано25.05.11 22:10



Напълно съм съгласна с теб :)
Имаме прецедент!За първи път в историята на човечеството мъж и жена мислят еднакво

Тц,тц,тц,накъде е тръгнал този свят?

Houston, can you hear me?

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: FaceOff 8]  
Автор DAEMON2 ((DAEMON))
Публикувано26.05.11 14:45



...явно на някъде, където може да си прекара приятно



аз съм си

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор ritanata_zelka (npace)
Публикувано29.05.11 11:07



Ъ на среща с мъж какво му е ясното??! Независимо от пола черпенето е с повод, а не "ай дай ся да те черпавна, пък после да ходим в нас да ми видиш библиотеката".Пък и ако те почерпят, следващия път не пречи да върнеш жеста - тъкмо ще се видите още веднъж






Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: ritanata_zelka]  
Автор Sann ()
Публикувано29.05.11 14:18



Ясното му е, че мъжът плаща сметката. Ако е качествен. Нещо като отварянето на вратата пред дама. Качествените го правят. А аз с други (некачествени) не съм била на среща, така че съм останала с впечатлението, че всички така правят и така е редно.
Всъщност и мъжете в обкръжението ми го правят, въпреки че срещите ни са приятелски или служебни. Въпрос на среда, може би.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано29.05.11 15:47



Я почакай...Какво му е ясното, защо се подразбира, че мъжът е длъжен по дифолт да плаща сметката?
По силата на какъв принцип?

Мъчиш се да правиш имидж тук на самостоятелна жена, а не ти е неприятно да не можеш да си платиш едно кафе, обяда или каквото там?

Това, че си излязла с някого означава по етикет само едно: плаща поканилият -без оглед на пола и естеството на срещата. Ако става дума за бизнес- плаща поканилият. Ако става дума за приятели - етично е сметката да се поделя или най-малкото от възпитание да си направиш устата.

Ако ти ПОДРАЗБИРАШ при излизане с мъж, че той "кавалерски" ще плаща- подразбирай и другото, Сан: че се очаква от теб да легнеш с него. Без муцки, моля.

Рефрешни си разбиранията, 21-и век е.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор ritanata_zelka (npace)
Публикувано29.05.11 20:01



Ааа, жеста си е жест сметката си е с пари. Независимо дали се дели между две жени, мъж и жена или група хора.
Конкретно мъже бих казала, че ако не ти е брат, баща или какъвто и да е роднина или искрено добър приятел няма как да няма задни мисли. Пък нека е качествен. Качествените мъже обикновено се съобразяват с желанието на дамите, пък било то и да си делнат сметката(както си му е реда) :-)






Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор Sann ()
Публикувано29.05.11 20:21



Никой нищо не е длъжен. Качествените го правят. Останалите - не.

За моя имидж не бери грижа. Никога не ми е неприятно, че мъж плаща сметката. Смятам това за напълно нормално. Аз винаги мога да си платя кафето. Въпросът е, че повечето ми познати от мъжки пол ще се обидят, ако си извадя портмонето (случвало ми се е). Но, както казах, въпрос на среда, въпрос на това какви с какви мъже излизаш по срещи... Даже обикновен сульо от сайт за запознанства (излизала съм и с такива, докато бях в гимназията) би имал доблестта да плати сметката, какво остава за интелигентен, свестен мъж. За старомодните разбирания и 21-ия век нямам какво да кажа. Докато от джентълменство не ми позволяват да погледна сметката, няма да се бутам насила. Както и няма да се обиждам, че ми отварят вратата и т.н. Намирам го за мила постъпка от достоен мъж.

И въобще, тука се предполага, че сте лесбийки, какво сте се хванали с тия мъже?! Питам какво се прави на среща с жена. И вече долу-горе имам представа. Ако имаш да добавиш нещо, добави.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: ritanata_zelka]  
Автор Sann ()
Публикувано29.05.11 20:31



Качествените мъже се съобразяват много с дамите, това е така. Но в моменти, в които могат да проявят по някакъв начин джентълменство, се възползват... някои, казвам, не всички. С теб може би имаме леко различни критерии за качествен мъж. Която каквито видяла...

Излизала съм с мъже със задни мисли, но на тези срещи аз отивах със същите задни мисли, така че... Но съм излизала и с мъже без задни мисли. Приели са етикета по други причини. Такива неща като плащането на сметката, отварянето на вратата и др. важат за всяка жена, с която излязат, независимо от повода - любовна среща, служебна среща, приятелска среща. Не, че аз съм по-специална и гледат да ме вкарат в леглото, просто се държат така с всяка жена. Дори тя, като теб, да не очаква джентълменско отношение към себе си.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано29.05.11 20:38



Абсолютно съгласна.

In for the kill.


Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано29.05.11 23:59



Почва да прави наистина много неприятно впечатление комбинацията от липсата на спокойна, ясна аргументация, самочувствието на многознайка и агресивните ти подскоци към всеки, който накърнява манията ти за непогрешимост...

Преди да се присъединя към хората, игнориращи темите ти - финален постинг.
Включих се в темата ти от носталгия. Сама съм подавала такава преди много години, когато Ева и Ева беше цветно, интересно място за разговори...
И при все че от начало направи впечатление на свежо, активно зрънце живот - твърде бързо става ясно, че общуването с теб не носи нито смисъл, нито положителна емоция... С радиото няма как...сещаш се :-)

Ако за теб критериите за качествен мъж се свеждат до плащач на сметки, спазващ външния гланц - това за мен само илюстрира колко слаба е тезата ти

Доброто възпитание не гарантира качество отвътре. Една опаковка може да е много лъскава и стилна, съдържанието вътре да намирисва отвсякъде.

И това не опира до пола, а до човека... При две жени не е по-различно.

Отговорих по същество по темата ти, според мен тя се изчерпа.

Всичко хубаво, само наминах :)



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 13:21



Хей!
Момичето спокойно си изразява мнението, а ти какво си се разскърцала? Пий една студена вода и по-кротко там.
Една тема никога не е изчерпана, докато се намират коментиращи я. Тук нещата се случват бавно, така че..ще чакаме да се изкажат многобройните Евички, която когато реши.
Sann наистина е свежо зрънце и ценна находка за клуба. Пише интересно и не й липсват идеи. Ще е постоянен източник на теми, надявам се. Ти можеш ли?

Айде със здраве.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 13:28



Все искам аз да черпя......обаче без всякакви задни мисли. Иска ми се да доставя удоволствие на човека и толкова. Но това по никакъв начин не я ангажира да правим секс маратон след почерпката

Глупости.

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката? *DELETED* *DELETED*нови [re: amarilis]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано30.05.11 13:40



Мнението е изтрито от jeenyjameson

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 14:44



Бе някоя определено с левия крак е станала. Често ли се случва?
Натрапен, ненатрапен, ще ме преглътнеш, скъпата ми

.
Нали не би ме накарала да те стегна в лунно-сребърна усмирителна ризка?
Давай, скърцай повече..

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката? *DELETED*нови [re: amarilis]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано30.05.11 14:59



Мнението е изтрито от jeenyjameson

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 16:00



Много странни нелепици ги дъвчеш, опомни се.
Каква родна циганска махала, какъв кошмар си ми???
Само плюнка, засега

Но ако спреш да злобарстваш, може и да ми харесаш все някога. Не съм злопаметна защото;)

С поздрав,
Модераторът

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: amarilis]  
Автор Sann ()
Публикувано30.05.11 17:17



И аз така. Приятно ми е да зарадвам момичето с нещо или да се грижа за нея, така да се каже. Особено, ако е по-малка от мен, тогава надали ще успее да плати сметка :-)) Има и един тип жени, по-мъжествени. Те някак поемат леко мъжка роля. И не ме оставят поне своето да платя, при положение, че гледам да не оставям жена да ми плаща нищо, а се старая аз да черпя.
Но сега се сещам един друг момент. Зависи малко и от социалното положение... Ако една жена е на 30, примерно, и излезе на среща с ученичка, би било редно, според мен, тя да плати сметката. Но, ако и двете работят и никоя не поема мъжка роля (и двете жени са от женствените, например), то тогава ми изглежда разумно да се редуват - веднъж едната плаща всичко, другия път - другата, за да не се случва и леко инфантилният (според мен) момент, в който всяка си смята до стотинка своето... Иначе са си почти гаджета с другата.

П.С. Амарилис, ако сметнеш за нужно, изтрий... почти цялата трета страница от темата :-))) Че не е по темата.



Тема Re: На среща - кой плаща сметката? *DELETED*нови [re: amarilis]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано30.05.11 17:22



Мнението е изтрито от jeenyjameson

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор Sann ()
Публикувано30.05.11 18:07



Голямата... Отношението ти е неуважително. Отнасяй се така с другите и очаквай същото, ако не и по-злобно отношение, от тях към теб. Аз ще съм изключение - не ми пука за поредната дръпната мацка с комплекси, така че ще гледам да те подминавам.
Не можеш да си контролираш емоциите. Относно фръц, огледалото и ръкопляскането и "наченките" на размисъл - съжалявам, че така са ти говорили, сигурно много са ти го втълпявали, и сега се налага да избиваш поредния комплекс (за малоценност, предполагам).

Къде съзря модераторска намеса от Амарилис? Само защото е с пагонче, не означава, че всяка нейна дума е Думата на Модератора. Модераторите, освен модериране, правят и нещо друго - коментират темите и останалите членове на клуба също като теб. Ако някоя друга ти напише коментара на Амарилис, няма да го възприемеш за модераторка намеса. Но то се иска мислене...
"Заплахата" с усмирителните ризи беше шега. Поне на мен така ми прозвуча, но аз нямам параноя от никого тук и сигурно чета с други очи.
За допринасянето... Не си права. Ако някой гони хората от клуба, то това си ти и другите като теб - налиташ на обиди, злобееш без причина, отнасяш се грубо с хората. Ето това отблъсква, а не Амарилис с призива си към търпение от твоя страна.

И относно претенциите ти на "Голямата"... Много е зле положението, щом досега само това е излязло от теб... Поне да беше малка, щеше да има шанс за промяна. Нищо. Дано срещаш повече толерантност, че ще ти е трудничко.
И както си се включила в темата ми, така се чувствай свободна и да се изключиш.

Лек ден!



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sarayah]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 19:01



Ау, всички сме тъпачки на квадрат, добре че се яви като манна небесна някаква лунна Sarayah да налива мозък в пустия ни дирник (вместо да гледа собствения).
Никак не държа да съм авторитет в очите на непозната застаряваща мома, но пък..не, не бих те баннала. Толерантност преди всичко


Файърбол и Демон имат пълното ми уважение, а ти не си заслужила, съжалявам. Много крива слива, ампутирана от чувство за хумор. Което съвсем не е присъщо за ИНТЕЛИГЕНТНИЯ човек, впрочем.
Говорим си за мъже и с мъже дори, когато се появят.. и за това ли си сляпа?

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор amarilisМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.05.11 19:11



Бих трила в много краен случай...горката, нека се изкаже. Много й се е събрало, предполагам, и изпуска пара. Ще я изтърпим засега



Права си, разумно е двете да се редуват в черпенето. Обаче е толкова трудно...да овладея силната нужда да кавалерствам. Съвсем женствена съм, но бих я глезила с повод и без повод..Парите изобщо не ги мисля.

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор Джacтa Пpacтa (amabile)
Публикувано29.06.11 12:29



Преди няколко дни платих вечерята на мъж, здраво се изръсих. Не знам защо го направих, но после съжалих горчиво че съм такава. Комплекс за бедност, да се покажа по-мъж от него... не знам, но е тъпо. Надявам се да го преодолея в даден момент.

С жените е по същия начин. Смешно, но всяка жена, с която съм била, при последното ни виждане ме "набутва" със сметки. Не, че нещо ме е съборило това, но явно по-лесно се отказваш от канадската борба пред фискалния бон, когато не изпитваш чувства към човека, с когото си вечерял ...



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Джacтa Пpacтa]  
Автор Sann ()
Публикувано29.06.11 20:03



Ще споделиш ли как се развиват отношенията ви след този случай? Имам някои предположения и ще се радвам чрез случаен пример да се потвърдят или отрекат. Благодаря предварително :)



Тема Re: На среща - кой плаща сметката?нови [re: Sann]  
Автор liberr (the free one...)
Публикувано01.07.11 09:36



ако имам желание,аз плащам...иначе ми е съвестно,ако друг ми плати сметката...но по принцип и едно сокче ми стига :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.