Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 02.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Всичко ли има граници?  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано13.04.11 09:43



Здравейте,

Отдавна не съм писала тук, но явно не мога без вас и реших да ви позанимавам малко


От няколко дни насам се опитвам да си отговоря на въпроса до каква степен трябва да се правят компромиси в една връзка? Ясно е, че без тях не може, но ако ги правиш само и само да спрете да спорите, а вътрешно все още си на друго мнение? Трябва да се примириш, че не можеш да „спечелиш” в тази ситуация и да го забравиш? Хубаво, но ако това е нещо, което се налага да приемаш в ежедневието си? Напрежението се трупа малко по малко и в някой хубав слънчев ден... какво ще стане...
Какво мислите? Струва ли си да настояваш човека до теб да направи компромис с възгледите си след като това може да навреди на връзката ви?

My crying days are now history... I had a change of philosophy

Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: justdes]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано13.04.11 10:33



Не си струва! Настояването в един момент се превръща в изнудване и това е много по-неприятно за връзката.
Компромисите се правят от двете страни и трябва да стават по вътрешното убеждение на човека, който ги прави, а не по натякването на партньора.
Да не говорим, че в един момент се стига до сметки и бакалщини кой какви компромиси бил или не бил направил...

Колко точно са неприемливи и напрягащи нещата, с които трябва да се примиряваш у партньора си- също е нещо, което всеки сам за себе си би трябвало да реши.

Акцентирането върху позитивното в една връзка винаги е много по-добро от това да се вторачваш в недостатъците. Почнеш ли да се вторачваш прекалено- връзката е бегала, въпрос на време е да се скапе.



Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: justdes]  
Автор DAEMON2 ((DAEMON))
Публикувано13.04.11 12:16



Това с компромисите - е много шибана работа. Съвет от мен - в мига, в който ти се наложи да премълчаваш и/или скриваш едно или друго нещо, или пък - да лъжеш - значи границите на компромисите са достигнати. Не че гореказаното го спазвам, но съм 100% убеден, че това е истината. За съжаление, във всеки един момент, се подвеждаме от чувства и емоции, и приемаме неприемливи компромиси.

аз съм си


Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: Sarayah]  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано13.04.11 13:22



Права си, човек винаги трябва да гледа в позитивно, а не да търси недостатъци.
Минала съм по „аз колко компромиси съм направила за теб, а ти... „ и т.н. и края не беше приятен и за това си обещах да не допускам това да се повтаря.
Много е неприятно, когато всичко върви добре и изведнъж някаква, на пръв поглед.. простотия.. разваля всичко.
Нооо както някой беше казал „и това ще премине”, явно просто трябва да си припомниш приоритетите.

My crying days are now history... I had a change of philosophy


Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: DAEMON2]  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано13.04.11 13:23



Да, лесно се подвеждаме по емоциите и чувствата си.. и мисля, че в такива случай не е зле леко да се отдръпнеш, и както вече казах, да си припомниш приоритетите.

My crying days are now history... I had a change of philosophy


Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: justdes]  
Автор Sann ()
Публикувано13.04.11 17:40



Много зависи от двете партньорки и от самата ситуация. Имаш пълно право да държиш на принципите си. Ако отстъпването в определена ситуация ще доведе до силно или продължително недоволство (спомена, че става въпрос за промяна в начина на живот), то не е разумно да се прави. Подобно премълчаване и натрупване на напрежение от едната страна неминуемо води до последващи проблеми. И при всеки нов спор ще се изкарват старите неразбирателства - "Тогава ти ме накара да... и аз се съобразих, въпреки че ми беше неприятно, и сега пак се инатиш да е на твоето! Виж се каква си егоистка!" и ще стане много грозен скандал. Затова и двете жени във връзката трябва да обърнат внимание една на друга, да общуват достатъчно искрено, да си споделят всичко, което трябва да знаят една за друга. Тогава и споровете биха били по-малко - всяка ще знае какво може да очаква от другата и няма да има изненадани и разочаровани.
Твое право, дори задължение, е да държиш на принципите си. Но при това положение твоя отговорност към приятелката ти е да й помогнеш да разбере защо няма да отстъпиш в тази ситуация, да й обясниш мотивите си. Не за друго, просто ако тя не разбира достатъчно добре защо държиш на нещо, най-вероятно ще приеме това като инат от твоя страна и несъобразяване с нея. И ще дойде тук в клуба да пита "Доколко трябва да търпим да ни се налагат в една връзка?"...
Така че не се сърдете, не се цупете, не трупайте негативи и напрежение, а общувайте с партньорките си. Позволете им да разберат не само че държите на нещо, но и защо държите на него. И ако след това не проявят разбиране... или зле обяснявате, или партньорката не е човекът за вас :-) Грубо казано... Има много нюанси.



Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: justdes]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано13.04.11 18:43



И какви са ти приоритетите, ако не е топ секретно?

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: justdes]  
Автор DAEMON2 ((DAEMON))
Публикувано14.04.11 00:16



Т'ва за "лекоотдръпването" - можеш ли да ме светнеш как точно става?!
Когато (и ако) обичаш някого - как точно го реализираш това?!

аз съм си


Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: DAEMON2]  
Автор amarilisМодератор (непознат)
Публикувано14.04.11 10:00



Сигурно изобщо няма да те удостои с отговор


Тая е от вясващите се съвсем за малко..

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Всичко ли има граници?нови [re: amarilis]  
Автор justdes (free spirit)
Публикувано14.04.11 10:28



"Тая" има работа и понякога не може да отговяра навреме!
На твоят въпрос... Не е топ секретно.
Мисля, че всеки иска да е щастлив с човека с когото е. Хората често сме егоисти и за да постигнем това, което искаме не се замисляме какво причиняваме на другите. Достатъчно е да се замислиш кого поставяш на първо място и в какви ситуации. Не знам дали това отговаря на въпроса ти.

My crying days are now history... I had a change of philosophy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.