Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 01.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: amarilis]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано12.11.10 20:02



Що се връзваш на тия простотии

Винаги ще има "защитници". Докато не налетят на "защитаемите" и осъзнаят, че са късметлии, че са се отървали само с бой или .... Други нямат тоя късмет.



Тема Случаят от вчеранови [re: amarilis]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано12.11.10 20:04



Друсан циганин си реже патката, ухото на баща си, гони да гази и коли хора и добре, че накрая решава да отърве света от себе си. Къде сте защитници? Сигурно се е надрусал, защото са го дискриминирали. А кой ще плати хилядите израходвани за безсмислените опити да го съживяват? Будалите българи.



Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: lnfinity]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано12.11.10 21:42



След кошмарен ден само ми е до обвинения, изсмукани от пръстите.

Тази не е никаква "защитничка". През оная работа й е за права на роми и други разни дискриминирани. Скучае и от нямане какво да прави дрънчи на кухо..

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: amarilis]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано14.11.10 00:23



добре,хубаво. айде тогава, защо да си говорим само. действай. дай пример на хората. ти например лично колко би очистила за един ден в името на родината?
колко можеш да изтрепеш?
защо си мисля, че само много дрънкаш!
тая тема вече е толкоз банална, че човек само може очи да белне от нея. защото е проблем.който продължава прекалено дълго вече да бъде проблем.
и е ясно. като имаш екзема- не се дръгнеш и не си дереш кожата, че да се отървеш, а ходиш на лекар и лекуваш. защото не сме животни а сме хора.
и в тия държави не са изтребили циганите, а са ги приобщили към системата.
намерили са начин да престанат да губят поколение след поколение деца,които затъват в калта на родителите си.
със закон и следване на закона. със санкции се налага отпървом на хората да свикнат с това да виждат циганчета в училище и изобщо различни хора около себе си и после хората забравят че тази разлика има значение.щото всъщност няма колкото и изумително да ти се струва сега.
в нормално действаща държава ако наречеш някого МАНГАЛ примерно и има свидетели наоколо, ще лежиш в дрънголника и друг път ще си мериш приказките и ще си държиш омразата зад зъбите,ако ти се живее сред нормални хора.
и в ония държави тези хора са навсякъде, не те бъркат. те са лекари, учители и всякакви каквито си искат и хората ги наричат така, както им е името.
но това не е даденост. освен ако начинът на мислене е даденост.

Редактирано от barbalq4o на 14.11.10 00:30.



Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: barbalq4o]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано14.11.10 22:31



Не те знам кой си, но и без това няма значение, тук главно анонимници си изразяваме мнението. Твое право да се появяваш като светъл защитник на мургавата пасмина... досега не говорех за цигани, които с право могат да бъдат наричани хора . Нито за особено уважаваните сред тях, големите имена от ранга на проф. Чирков, Митко Щерев..
Става въпрос за цигани от съвсем друг калибър. Обаче без да подкрепям изтребването на никой от тях, не е това начинът. Против съм всякакви прояви на насилие. Така че не се мръщи. Засега какво мога да направя, освен да гледам и да им се „радвам”???? Едно голямо нищо! Ако се събере протест, разбира се, че ще дюдюкам от първите редици, ама няма шанс, нали, друже? Примиренческият дух е пуснал дълбоки корени в клетия ни народ. Нека уважаваме тези достойни граждани на свидната Родина, да им я поднесем на тепсия даже.... Нека


Засега ще съм отявлена протестираща поне тук! Защото ми пука! Освен всичко друго, ще давам пълнеж на замиращия Евин форум! Не мисля да забелвам очи, нито си гълтам езика от тежки въздишки, а ще изразявам възмущението си! Колкото и да е безсмислено- досадно за Барбалячовци!
Ще припомням събития, ще описвам китни кътчета на милата ни Татковина, живописни коптори, ма’аали, претрупани с бараки, каруци и купища боклуци, катуни, табори, панаири и маймуни..мургави курветини и сфирките им на примоция, лавинообразно нарастващата популация на защитения безчинстващ, неграмотен и крадлив цигански вид и прочие, и прочие красоти.

Да спомена шукаритетно и софийските ромски потайности ) Примерно виетнамските общежития и цигански гнезда в Красна поляна, самонастанилите се по гета извън определените окончателно за цигански квартали „Христо Ботев”, „Факултета”, „Банишора”, скупчените картонени бараки в „Сердика”, „Подуяне”, „Овча купел” , повечето части на „Надежда” и „Левски”, части от „Младост” и „Люлин”... пренаселения с мургави юнаци „Филиповци” (които а дали някога ще се сетят да си плащат за водата, която използват??), силна ромска концентрация около „Сливница” и утвърждаващия се като цигански пазар „Георги Кирков”.. в недовършени строежи на „Студентски град”, където съвсем наскоро се заформи клане ..
Какво правят тези изроди! Молят за жилища, а като получават ги рушат, къртят и съсипват, продават на части, искат нови...ако не получат, се самонастаняват където си искат..Неспасяем случай! Надали съществува сила, в състояние да промени пейзажа.

В момента няма ни една държавна организация, сериозно ангажирана с ромския проблем. Няма точни сведения колко средства за изразходвани за интеграцията им, нито по какъв начин. Естествено, няма яснота и колко „помощни” пари са потънали „някъде”, примерно в широките джобове на шефове на благотворителни фондации – стотици фондации! Все пак..много българи, „съпричастни” с циганските неволи са с изострени апетити към отпуснатите от Европейския социален фонд милиарди евро за интеграция на малцинства.. И не пропускат да се облажат.............

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: fingertip]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано14.11.10 22:32



Надявам се да си права. Благодаря за мнението.

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: amarilis]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано16.11.10 12:07



Нещо от днес. Дори и няма да го коментирам. Хайде "защитници" ваш ред е.





Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: lnfinity]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано16.11.10 15:51



Аха. Значи, според автора на статията майката е "с ниска степен на интелектуалност". Някой да ми обясни какво трябва да означава това, защото аз си правя няколко заключения от прочетеното.

Първо, майката може да е с някаква степен на умствена изостаналост. Ако се намират прависти във форума, да кажат как е точно, но доколкото знам, не може да и се търси наказателна отговорност точно поради тази причина.

Второ, в случай че първото не е вярно, а и по принцип: етническата принадлежност на майката и причината, поради която е захвърлила детето си на боклука, нямат нищо общо. Проблемът със захвърленото бебе не е расов, той е проблем на много хора, сред които и роми.

Който твърди противното е или расист, или го мързи да мисли. Бедността, безработицата, липсата на образование и пр. са реалните причини за подобно поведение.

Номерът с интеграцията не става от днес за утре, нито пък е задача изцяло и само на ромите. Дайте да се погледнем малко и ние, защото като чета последните постове в тази тема и ме хващат бесните.

In for the kill.


Тема Re: Третата национална катстрофанови [re: casjop]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано16.11.10 17:32



"с ниска степен на интелектуалност" - политкоректен вариант на "тъпа като пън и с манталитет на животно". Дори животните не си изхвърлят новородените, особенно пък женските. Що се отнася до манталитета - българките обикновенно в подобни случаи убиват бебетата и ги крият. Да си зарежеш детето е основно цигански номер. Дали ще го хвърлиш на боклука или ще го зарежеш в дом и ще си го взимаш на няколко месеца, за да не ти спрат детските, варианти много.

А що се отнася до липсата на образование

Знаеш ли колко пари са минали през "образователни" програми на разни фондации. Само за пример - фондация "Романи Бахт" потрошила стотици хиляди за да издава книжки на измислен език, който циганите не говорят, да прави конгреси и семинари без никакъв смисъл, но трябва да се отчете усвояване. Такива като тази фондация са много.

В копторите, в които живеят учението не се котира. Децата се пращат да просят и проституират. Но при опит да им се вземат детските, ако не посещават училище настава "всенароден гняв". И куп "защитници" започват да ни обясняват защо трябва да храним мангалякаи да го оставяме да прави каквото си иска. Има ли закони в тая държава?!

Защо за мен има закон а за тях няма? Не съм расист но не желая с парите от моите данъци, да се хранят и растат куп мангали, чиято единствена цел е да народят куп болни, сакати и болни деца, които се зарязват в болници и домове, за да бъдат лекувани пак с моите пари. Не е спарведливо и на тази база ражда нихилизъм. А малките, които идват не са така възпитани като мен. При намек, че циганята им бъркат в джоба ще има бой и убийства.

И както казах в самото начало - проблемът се корени в курвенската ни политическа система. Мангал - избирател ха-ха-ха... Да се дава избирателно право на хора с работа (дори по програмата за заетост), с имунизирани и ходещи на училище деца. А продажните кметове и дупетати да ги бесят публично. Въпреки, че съм миролюбив човек с радост ще го гледам.



Тема Цигански терорнови [re: lnfinity]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано16.11.10 18:58



...........
А какво ще кажеш за „блоковете на ужасите”? Държавна помощ за мургавите. Дават им се съвсем нови, а за отрицателно време се унищожават.. Нищо не остава от тях..освен потрошени бетонни плочи! Прозорците и дограмата се къртят и продават, цели етажи се ползват едновременно за кокошарник, бардак, кочина, бунище, чалготека и клозет и бълват зловоние...От дупките стърчат антени, сателитни чинии и импровизирани простори, накичени с парцали ..гъсти облаци дим се стелят..надничат сополиви циганета.........Чудна атракция!:) В това се превръщат подарените блокове! А като се срутят, милозливи ромозащитници ще побързат да осигурят нови! Честито!
Какво трябва да бъде отношението към паразити, които се държат скотски?? Верен отговор - като към скотове! С оздравителен пердах по мутрите заслужават да бъдат дресирани!

http://vbox7.com/play:41be2230

Ребята, давайте жить дружно!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.