Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Родна реч омайна сладканови  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано02.08.10 01:07



Госпожици прекрасни!

От известно време ми се иска да пусна някоя тема и все с искането си оставам.....Защото както ми е зле, трудно събирам сили дори за чат-писания.. оплетена в бодлите на несподелената любов със съпътстващата я склонност към депресивни състояния. Но не съм тръгнала да хленча, напротив. Единствено пояснявам защо някакси не ми хрумва да отворя тема за свалки и забивки на екс, връзки- еднодневки, тенденции при еротичното дамско бельо 2010, силиконови топчета, устни, цици, мултискоростни вибратори и....ще пропусна



Скачам в тема, от която може би ще се прозявате с риск да си изкълчите някоя челюст, а защо не и двете, но нищо. Нека за разнообразие разгледаме въпрос, незасягащ пряко нагона за запълване на разни дупки. Да поговорим за езика, в качеството му на основна черта на нечия душевност. Съгласни? Как боравите с него? С българския език така наречен, книжовния. Помислете само. Простащина и селяния се леят отвсякъде. Вследствие на тенденцията за сляпо подражание приспаният мозък буквално се задръства с англицизми, клишета, купища псувни и вулгаризми.. Нормално ли ви се струва? Естествен ход на еволюцията?

Мелез съм, не чиста българка. С претенции за сносен говор и сравнително добра езикова култура. Така че не съм алергична към „ЕнтЕлЕгентните” и добре възпитани люде наоколо, нито се комплексирам от тях. Приемам с удоволствие предизвикателството от общуване на по-горно ниво;)

А вие? Смятате ли, че елементарният и неграмотен изказ е мноооо готин, удобен и свежарски няк’ъв? Защото, примерно, драстично намалява рискът от любовни изгаряния и травми. Комуникацията става проста като гъбена чорба, а на помощ (в свалките) пристигат пърхането с мигли , миксът от високоградусови питиета, морното дишане и/ли солените намеци, намеци:
„Само да тъ гепна,
п-----а щ’и цепна..”

Моля, кажете.

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор mariam33 ()
Публикувано02.08.10 07:30



Изказът,с риск да ме обвинят в снобизъм,е начин да отсееш контактите си и да спестиш време-своето и това на отсрещния.Добрия език и грамотното писане за мен са като...добра хигиена на ума.Това е първото,което ми прави впечатление при общуване.После е всичко останало.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: mariam33]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано02.08.10 12:50



Добрият език и грамотното писане за мен са като...добра хигиена на ума.

?!?!?


Редактирано от Vanilllaa на 02.08.10 12:58.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор Snow bunny (small and sweet)
Публикувано02.08.10 13:56



Това са любопитни неща с който искам да се запознаете,може и не задълбучено.
http://disabilitybg.org/index.php?Itemid=33&option=com_content -Дисграфия
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%8F -Дислексия

Та относно темата:
"За всяко гърненце си има похлопак." и "За всеки влак пътници."
Щом на теб не ти харесва комуникацията с такива хора... Ми не си говори с тях... Толкова е лесно! Те ще си намерят другарче с което да си говорят по този начин и дори ти ще си намериш. За това сме хората да отсяваме хората с който не искаме или искаме да комуникираме. Нямаме право да се ядосваме на неща,който не зависят от нас и не сме виновни за тях,за това и не трябва да се ядосваме на хората. Те са си такива и толкова...



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: Snow bunny]  
Автор Пapвaти ()
Публикувано02.08.10 14:12



"Нямаме право да се ядосваме на неща,който не зависят от нас и не сме виновни за тях,за това и не трябва да се ядосваме на хората. Те са си такива и толкова..."

Напротив. Ядосвам се, защото постепенно намаляват хората, способни на грамотно общуване. Не говоря за стил. Той си е личен.
Но увеличаването на неграмотните хора в България много ме дразни...ядосва ме.
Имаме НАШ език, но не го пазим чист, не го съхраняваме, не го учим, не го познаваме. И какъв народ очакваме да бъдем, когато не ценим родния си език?





Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор fingertip ()
Публикувано02.08.10 14:18



На мен ми се струва нормално за България


Темата не ми е интересна,защото е банална...това е стандарт на живот... всеки си го избира,повечето не искат,защото е трудно :)))
Но я разкажи за несподелената си любов... и в коя планина си



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: Vanilllaa]  
Автор una_corda (оксиморон)
Публикувано02.08.10 14:41



Викаш, пълният й член не е в много добра хигиена, а?



Never wrestle with a pig. You'll both get dirty but only the pig will enjoy it.

Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: una_corda]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано02.08.10 14:47



много си проста, нали, а? имах предвид да си спести високопарните приказки като не може да спазва граматиката.



Редактирано от Vanilllaa на 02.08.10 14:53.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор una_corda (оксиморон)
Публикувано02.08.10 14:50



Добрият изказ е като хубавата музика, като мелодия, която веднага те довежда до желаната емоция, придава точно търсеното настроение. Не е достатъчно да пишеш грамотно и да имаш голям запас от думи в речника си за да имаш добър изказ. Той е продукт или произведение, в което участват фантазия, емоции, неща от вътрешния свят на човека. Или иначе казано, дори и да познаваш нотите, си трябва талант за да ги наредиш така, че те да звучат добре.
Не знам върху кое точно искаш да наблегнеш в темата си, върху изказа или върху неграмотността и небрежността при писане по форуми, а и не само. Ако поставяш акцент на първото, то темата може да стане доста необхватна, защото може да се опре и на философия, и на литература, и на какви ли не примери за добър изказ от “майсторите на краткия разказ”. Ако говорим за второто, ох , какво да ти кажа. Едно, че езикът ни търпи развитие заради разните му реклами и чуждестранни книги и учебници, които се превеждат набързичко, а и заради “лайфстайла, визията, медиите, дизайна, арт средите , шоубизнеса”. Коя от всичките думи е българска?
За да го опазим чист, трябва да почнем от себе си. Форумите са малко по-свободна зона за общуване, може да си позволи човек да наруши доста правила. Няма нужда сега да си поправяме грешките, там някоя запетайка или скоба– голяма работа. Аз лично, много се дразня на латиницата или на “4” и “6” . Наскоро попаднах и на тема по литература цялата изписана с четворки и шестици. Яворов ако види какви уравнения са се появили в творчеството му, ще му увисне ченето и ще побърза да потърси калкулатор, а Блага Димитрова със сигуност ще брадяса.
Общо взето, дразнят се хората от небрежността при писане. (говоря за писането, тук е начин за общуване) дори и в теми, далечни от “чистотата на българският език”. Един гражданин се възмущава в тема “чистотата на женския пазар” на неграмостността.


"В отговор на Сийка от Поибрене, мнение на един бъдещ европеец:
Уважаема Сийке от Поибрене,

след като прочетох изложеното от теб, бих искал да обърна вниманието ти на няколко факта, които могат да се установят от писанията ти:
1. в първите години от съществуванието ти, твоите родители не са си направили труда да те възпитат да бъдеш прилежна - публикувала си писанията, без да ги прегледаш. И май че, съдейки по писаното от теб в този клуб, са те научили да бъдеш заядлива, но само ей така - за спорт - без аргументи;
2. учителят ти по български език и литература е погледнал през пръсти на степента на владеене на граматиката (в един текст от 1037 думи ти си допуснала най-малко 16 грешки - както граматически, така и стилни);
3. по-лошото обаче, е че не е развил в теб способността да анализираш нещата, ако се съди по заключенията ти.

Нека ти помогна...
1. Генерална традиция на човека, заложена в него генетично, е да върви напред - да се стреми към по-хубавото. Така че целта на хората от тази инициатива явно не е да се възвърне онзи пазар, който ти описваш като "оргинален" или "Гоерги Кирковски" (само в тези три думички си допуснала четири грешки - не е оргинален, а орИгинален, не е Гоерги Кирковски, а георгикирковски), а да се подобри както външният вид на пазара, така и обслужването при търговията там.
2. В случая става въпрос за запазване на традицията по отношение на предлаганите стоки, а те са селскостопанските...

Толкова по отношение на постинга ти. Гарантирам ти, че целта ми беше да ти помогна да вникнеш във въпроса, а не да започвам полемика с теб, заради което още отсега ти заявявам, че няма да отговоря на евентуални бъдещи писания от теб.

Бъди щастлива! И като дойде Европата, ще видиш, че е добра!"



Never wrestle with a pig. You'll both get dirty but only the pig will enjoy it.

Тема Re: Родна реч омайна сладка [re: una_corda]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано02.08.10 14:51



"добър" изказ, с много проста мисъл зад него = прикрита глупост, олицетворена от una_corda




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.