Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 07.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Родна...нови [re: una_corda]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано03.08.10 07:03



Забележителна абревиатура, култова!

Предлазполага към разцъкване на джобен билярд, предполагам?

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Родна...нови [re: una_corda]  
Автор DAEMONМодератор (На линия)
Публикувано03.08.10 08:22



ООО... това си беше чисто документално

Някакво училище за 2 дни се е казвало Професионално Училище по Текстил и Кожени Изделия...

После станало Техникум



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор bri_omby ()
Публикувано03.08.10 10:39



Хубава тема. :)

Мисля, че всеки избира пътя си, но за разрешение на притесненията ти по отношение на повече хора, единственият начин, който ми идва наум, е личният пример. Много би ми се искало да са повече хората с Отношение към езика. И дано, но ми се струва, че засега трябва да се заредим с повечко търпение.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: una_corda]  
Автор bri_omby ()
Публикувано03.08.10 10:42



Добрият изказ е като хубавата музика, като мелодия, която веднага те довежда до желаната емоция, придава точно търсеното настроение. Не е достатъчно да пишеш грамотно и да имаш голям запас от думи в речника си за да имаш добър изказ. Той е продукт или произведение, в което участват фантазия, емоции, неща от вътрешния свят на човека. Или иначе казано, дори и да познаваш нотите, си трябва талант за да ги наредиш така, че те да звучат добре.

Много добре казано.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: bri_omby]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано03.08.10 11:16



Добрата мисъл е тази, която има съдържание. Не е единствено необходимо да има изказ, трябва да има и мисъл. Защото иначе и изречения като:

Слонът прелетя над цирка.

Са граматически вярни, е, и онтологично, ако се намирате в Русия, но това е друга тема.

Редактирано от Vanilllaa на 03.08.10 11:21.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано03.08.10 11:27



не знам, сигурно е имало причина да скокна тогава. сега нямам, така че нямам нищо против да ми казваш беби, lov. та, lov, всеки език се обогатява отвън (и от вътре, от диалектизмите или езиково строителство). Тъй като, надявам се знаеш, българските диалекти постепенно губят т.нар. си лексикално богатство, защото самите те са наизчезване в автентичния им вид и тъй като езиковото строителство никво го няма, за това и езика, днес, се обогатява от вън. понякога това се случва и при необходимост от назоваване на множество нови реалии, за които езиковото строителство или автентичната иновативност на говорещите даден език нямат време да се реализират. та сега, беби, разбра ли ме, не? е...

вярно е, че и разни малки повтарят някои думички, които са чули и недочули на английски, но това е заради влиянието на масовата култура, която е американска в повечето случаи. но българската култура - литература, музика и т.н. не успява да е достатъчно атрактивна, актуална и прочее, за да създаде баланс.

Редактирано от Vanilllaa на 03.08.10 11:35.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор Snow bunny (small and sweet)
Публикувано03.08.10 13:11



Поне за мен няма никаква промяна,това е увреждане,което е трудно да се повлияе. При мен е мозъка прекъсва връзките с ръцете и пиша понякога доста объркано,а и понякога трудно чета. Под напрежение и пред някой е направо ужасно нищо не мога да прочета.
За жалост все още не знам специалисти,който да се занимават с тази болест. Само не се подвеждаи,логопеда не се занимава с тази работа с дислексията да но не и дисграфията. В 5 клас бях 2г. на логопет и ме караше д апреписвам книги,сама се овери,че с нищо не може да ми помогне и ми каза да не идвам.



Тема Re: Родна...нови [re: amarilis]  
Автор una_corda (оксиморон)
Публикувано03.08.10 13:27



Ей, блага дума железни врати отваря ! С едно " беби" и професор Вучков ни дойде на гости.
А това за слона, дето прелетял цирка не го вярвай. Може онтологично да е вярно, но орнитологично - не е .



Never wrestle with a pig. You'll both get dirty but only the pig will enjoy it.

Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: amarilis]  
Автор fingertip ()
Публикувано03.08.10 14:25



Believe me...If I start murdering people... това на български ще прозвучи авторитарно и като лична обида

...все пак не сме единствената държава с неграмотни хора... :)))
Написах си мнението по темата още в онзи пост... това е работа на МОН... дано да се сетят

Редактирано от fingertip на 03.08.10 14:28.



Тема Re: Родна реч омайна сладканови [re: Vanilllaa]  
Автор bri_omby ()
Публикувано03.08.10 18:10



Трима глупаци си говорили.
1-ят казал: "Наскоро четох, че на Марс имало съществителни."
2-ят се обадил: "Абе..и аз съм чувал такава хипотенуза."
И третият, и той да не остане по-назад.."О, не знам.. аз нищо не мога да кажа, не съм много импотентен по тея неща."

Та така..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.