Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 25.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано30.05.10 01:25



Ако е обсъждана темата вече с удоволствие ще я изчета, но не мога да я намеря.
Напоследък се развълнувах от темата дали лесбийките и изобщо хомосексуалните се раждат такива или в последствие стават поради някакви причини.
Вие самите как станахте лесбийки и защо?
На този етап по пътя на логиката стигам до извода, че това е съзнателен избор и една от причините е, че само като гледам 2 лесбийки в двойка колко са различни една от друга, обикновено едната е по мъжествена, а другата е типична жена би следвало да не е нещо генетично (бая различни, да не кажа противополовни гени поне от външен вид и излъчване личат) нито хормонално (на едната може и да и е в повечко тестостеронът ама на другата определено и в дефицит), а по скоро е личен избор




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор ts me ()
Публикувано30.05.10 10:19



Човек се ражда с основните си характеристики.

Въпрос на личен избор е дали ще зарови някои от тях дълбоко в себе си или ще ги приеме иизвади на показ.

В допълнение, има и външни отключващи фактори.
Пример - момче с не силно вродена хомосексуалност (твърдението е, че при 25% от мъжете, тя съществува), може дори да не разбере за нея или пък да й се отдаде напълно, в зависиомст от средата, в която живее.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор nerg ()
Публикувано30.05.10 13:21



Сигурно съм се родила такава

, защото помня,че някъде на 5 години разбрах,че харесвам момичета... и от тогава до сега все така

Преди време една астроложка ми каза,че в картата ми(т.е. рождената карта - хороскопа) има такива индикации - че съм хомосексуална.
Така,че нищо чудно човек да се роди хомосексуален.

Теб май съм те виждала при астролозите...Това ми каза тя тогава:

Има и една друга подобна тема,интересна е:

Редактирано от nerg на 30.05.10 13:25.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано05.06.10 13:39



Аз се родих такава. Лесбийка не се става, това е просто генетично заложено у всеки индивид, нелепо е да питаш как и защо сме станали лесбийки...все едно да питаш някой, който се е родил нито с мъжки, нито с женски полови органи защо и как така се е родил, съзнателно или несъзнателно и дали това е по негов избор или по рождение. Лесбийството не е избор, а предопределеност. Човек се ражда и впоследствие става такъв, какъвто си е бил в зародиш - хромозоми, гени ит.н., това рано или късно се осъзнава от самия него, само неосъзналите се, се опитват с усилия да приемат или да отрекат факта, че ги привличат жени или мъже, но за мен това е нещо като късна форма на осъзнаване или чиста проба бисексуалност.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: EllenDeGeneres]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.06.10 10:16



Няма доказателства, че е генетично, а ти го казваш като неоспорим факт.
Освен това лесбийките са си родени с женски полови органи и възможности за зачатие. Явно това им е било първоначалното предназначение. Но в последствие поради някакви причини са сменили посоката.
А бисексуалността също ли е гентична според теб?




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 11:24



Умственият багаж, за разлика от сексуалната ориентация, е въпрос на тренинг.
...съмнявам се да го знаеш

Ако направиш най-елементарното разграничаване между "сексуални предпочитания" и "сексуална ориентация" - ще можеш сама да си отговориш на въпроса.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор Enio Umorikonya (непознат)
Публикувано06.06.10 11:29



Дали е генетично, хормонално, химично, не знам и май никой още не знае, но че е биологично е напълно сигурно. Тоест сигурното е, че не е въпрос на осъзнат избор - "Аз решавам да бъда лесбийка".

Обективни биологични фактори (ако ще и да са някакав вещества в повече или в по-малко в мозъка или някаква жлеза) определят привличането към собствения пол. Останалото, както вече се каза е въпрос на "признаване" или "непризнаване", най вече пред себе си и после пред обществото.

В рамките на шегата:

Снощи пак гледах "Двама мъже и половина" - любим мой сериал. Малко сексистки си пада, та вие може и да не го харесвате. Както и да е. Там Чарли каза на брат си - Алън, по повод съмненията, че жена му е лесбийка:

- Жените могат да експериментират със сексуалността си. Мъжете трябва да направят своя избор и да се придържат към него.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Enio Umorikonya]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.06.10 20:35



Това ми хареса.




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано06.06.10 23:26



Ники, кой казва, че лесбийките не раждат!?

all the lovers


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Enio Umorikonya]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.06.10 00:21



Така ще да е. Аз още на 3-4 години бях осъзнат лесбиец. Само дето още не знаех за какво служат жените.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.