Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 18.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Прайдът в Загреб  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано05.06.10 16:16







Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано06.06.10 10:13



Хах, супер плакат! :-)

In for the kill.


Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: casjop]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 10:50



Това е в държава в която 1/2 са мюсулмани. Постнах плаката, за да се види каква смелост се иска ТАМ.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Enio Umorikonya (непознат)
Публикувано06.06.10 11:22



Че те баш мюсулманите най-много уважават... това де... ползването на дупето за удоволствие.

Даже някой разправяше, че стигнали до този вариант поради строгите изисквания булката да е девствена, та да могат все пак да се пооблажат, без да нарушават Корана.

А иначе, да прощаваш, ама плакатът е грозен. Това от естетическа гледна точка. От сексуална не разбирам, а от гледна точка на "борбата" не ми е работа.





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Enio Umorikonya]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 14:49



става въпрос не за противопоставяне на хомосексуалността на хетеросексуалността, а за хетеронормативност



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 14:58



И наистина ли мислиш, че тази (или която и да е) кауза може да бъде спечелена с показването на голи (и ужасно грозни) задници?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 15:02



голите и ужасно красиви задници бяха по билбордовете и рекламираха водка... за твое сведение



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 15:05



Колкото до каузата - тя е, да се покаже че ни има.
Със сигурност и идея си нямаш за какво говоря.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 15:17



Мисля, че имам някаква идея... и все пак, понеже съм от другата страна на реката, да ти кажа как аз го виждам.

Хората ЗНАЯТ, че ви има и не това им е проблемът. За някои, съществуването ви или поне сблъсъкът с него, е доста шокиращ. И какво правите вие, за да накарате този шокиран човек да ви приема нормално? Шокирате го още повече. Правите паради, на които показвате всичко друго, но не и нормални човешки същества (по моето скромно мнение), деминстрирате голи задници (повечето от женските се смятат за красиви от мъже и жени, докато за мъжките това като че ли не е точно така).

Какво е посланието? Ние сме откачалки (freaks)? Ако е това, определено успявате. Но защо си мисля, че някои от вас се опитват да прокарат едно друго послание - "Ние сме обикновени хора и разликата между нас и вас не е по-голяма от разликата между рижавите и чернокосите".

Е, ако има такова послание, то определено не може да пробие в цялата шумотевица на гей-парадите и шарените картинки на задници.

Това е моето скромно мнение.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 15:19



Мен ако питаш, водката изобщо не трябва да се рекламира, също както и хероина.

Колкото до красотата - "на вкус и цвет..."





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 15:24



На гей-прайд някога бил ли си изобщо?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 15:38



Информацията ми по въпроса е само от телевизията.

Понякога изглежда забавно, но не и за моя вкус.

Това, мисля, няма особено значение, защото аз разглеждам нещата принципно.

Ако желанието ви е да постигнете пълна равнопоставеност с останалите хора, то парадирането изобщо не е формата. Парадът показва "Аз съм различен!", "Аз искам нещо специално!"

Знам ли? Времето ще покаже.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 17:56



Защо не отидеш да ги развиваш тези тези, на момчетата, които са били пребивани, защото някой не е харесъл как изглеждат, или на момичетата, които са били третирани по същия, или по още по-лош начин.

Хората, които никога не са срещали гей или лесбийка или транс... или някой различен - просто се плашат от непознатото. Проявите на агресия, в повечето случаи са агресия към непознатото, към необичайното.

До сега не ми се е случвало да чуя за някой, който има познат от ЛГБТ, от когото е останал с положително впечатление, да прояви агресия "по принцип"...

Поинтересувай се какво означава хетеронормативност, и се опитай да си дадеш сметка, до каква степен мисленето ти е формирано от това. Не съм чел подробно писаното от теб по други поводи, но, честно казано - коментарът ти не ми е приятен. Давам си сметка и за причините за това, а и съм широкоскроен човек - та за това не се впечатлявам много.
Дразнещото е, че трудно се общува с анонимни никове....
Уффф... отдадох се на словоблудство

Редактирано от DAEMON на 06.06.10 18:06.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано06.06.10 18:01



Съгласна съм, че задниците са грозни. И аз не виждам смисъл в идеята чрез парадиране да се постигне някаква равнопоставеност на тези гей прайдове. Според мен това с гей прайдовете си е чиста показност, група хора които нямат друга работа освен да парадират и да демонстрират различност и с това да си вярват, че ще бъдат приети от обществото. Глупости! Чрез прайдове и парадиране няма да постигнете това, което искате. Аз съм лесбийка, но не чувствам необходимост да участвам разни БАШ гей организации, движения или "активистки" формирования а още по-малко да парадирам с моята хомосексуалност. Тези неща са излишни и ненужни. Друг въпрос е ако това е форма на карнавал или забавление. Хетеросексуалните защо не правят хетеро прайдове?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано06.06.10 18:06



бла, бла, бла...кой си и какъв си ти, че считаш всички които не мислят като теб за недостойни? Гей ли си? Лесбийка ли си? Транс ли си? Какво си? Убедена съм, че не си нито едно от изброените...затова те питам, коя е причината да агитираш без да принадлежиш към нито една от изброените категории?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: EllenDeGeneres]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 18:17



За протокола:
Аз съм интерсексуален, като мен са 0,1% от световната популация.
Има много материали изписани по темата що е интерсексуалност и транссексуалност.
Предпочитам "за протокола" да се представям като F2M, защото, ако се абстрахираме от генетичната страна на нещата, в житейски план съм бил доста време жена, преди да стана мъж.
В абревиатурата (световно приетата де) - LGBTIQ - съм I-то.
Ако изпадна в подробности:
NonOp F2M, 46XY P.A.I.S.
Нито се срамувам, нито се притеснявам от това, което съм

Редактирано от DAEMON на 06.06.10 18:18.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 19:13



Що да е словоблудство? Говорим си. Смея да твъдя, че си говорим за много по-важни неща от тези в Биг Брадър.



Забелязваш ли нещо? Ние с теб определено сме различни. Факт. Това, че аз не приемам теб (не казвам, че е така) се смята за дадено по условие. Що? Щото си различен. Но светва ли ти една лампичка в момента, че и ти (макар наистина да правиш впечатление на широко скроен) също не приемаш мен. Що? По същата причина - щото съм различен.

Нека направя една уговорка. Хората, колкото и да се гордеем, че сме хора, все пак, в същността си, сме само един от многото видове животни. А животните не обичат различните. Отхвърлят ги. Не ги допускат до себе си. Имам предвид различните от собствения си вид. Защо едно куче по-лесно допуска до себе си човек, отколкото друго куче? Замислял ли си се?

Тръгвайки оттук, човек трябва да пребори цялата си животинска природа, която е 99.99% от него, с помощта само на 0.01%, което е човешката му същност, за да се научи НАИСТИНА да приема различните. Трудно, но за сметка на това бавно.

Да се върна към моето разбиране. Не ви приемат, защото сте различни и какво правите вие - гей-прайд, за да се направите на още по-различни, на ШОКИРАЩО по-различни. Ами по чисто инженерна логика (аз съм инженер) няма как това да е правилния метод.

Сега, възможно е да действате по метода на насищането. Човешките сетива имат свойството да се насищат. Свикваме с много силна музика, с много силна светлина, дори и с болка. Да не би идеята ви да е "Първо ви шокираме на гей-прайда, та след това, вече притъпените ви сетива, да не забелязват далеч по-малката ни различност в нормално състояние"? Ако е така, много хитър подход, но продължавам да си мисля, че не това е най-добрият начин.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: EllenDeGeneres]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 19:20



Хетеросексуалните защо не правят хетеро прайдове?


Бе и аз съм го задавал този въпрос и ми се струваше адски логичен, ама сега, като го прочетох от теб и вграденото ми желание за спор, ми подсказа нещо, за което не бях се сещал досега.

Чувала ли си за демонстрация с викове "Сити сме! Сити сме!"? И аз не съм. Но съм чувал за такива, на които виковете са "Гладни сме!".

Не се отричам от мнението си, че не парадите са начинът, но че нещо трябва да се прави, за да не заспиват хората, е вярно. Трябва само действията да са добре обмислени и да не връщат назад вече "завладени" територии.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 19:39



Знаеш ли...
До преди малко си говорих с една позната, която се притеснява да каже на хората около себе си за това каква е (не да се афишира), за да не загуби приятелите си.
Съзнаваш ли, каква болка е, да живееш с подсъзнателното усещане, че ще изгубиш хората, на които държиш, само защото си РАЗЛИЧЕН?!!!
Всички сме отворени за конструктивни предложения....
Та - дай акъл... как в ТОЗИ живот, НИЕ, а не СЛЕДВАЩИТЕ ПОКОЛЕНИЯ, да можем да живеем нормално?!!!
Аз лично, повече или по-малко съм OUT.
А тези, които не са?!!!
За твоя информация... все още има лекари, които смятат че хомосексуализъм се ЛЕКУВА... с електрошок и други... техники.
Имаше един готин гръцки филм... само да се сетя името му.
Ще го постна тук. Съветвам те да го гледаш... мисля че доста неща за самият теб ще ти станат по-ясни



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 20:11



Разгледах нета на база това, което си посочил.
Голяма бъркотия. Оказва се, че най-простото нещо е хетерото, останалото е... безброй вариации.

Като че ли най-неопределен е твоят случай. Ако стъпя на интерсексуалност, може да си 99% мъж или 99% жена и всичко помежду, така че на практика нищо не ми казва за теб. Останалите съкращения са не по-определящи за ТЕБ.

Май само ти си знаеш кой си. Ти си казваш, че си мъж, но за да си интерсексуален, значи това не е... точно така.

Ако изобщо те интересува доколко мога да си те представя, и ако това не ти е проблем, можеш ли да ми кажеш само, можеш ли да имаш деца по нормален път и ако да - като жена или като мъж?

Ако ти е неприятно, моля да ме извиниш и приключваме тази тема.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 20:21




ако се интересуваш... AIS i PAIS... за разлика от другите... аз съм прост случай... даже в Доктор Хаус имаше епизод за... CAIS (P as Particular, C as Complete)



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 20:44



Само едно мога да те уверя - че напълно съзнавам колко жестоко трудно е на хората от групата ЛГБТ... и каквото беше там. Осъзнавам, също, че твоята лична ситуация е в пъти по-трудна, отколкото на "обикновените" лесбийки и гей мъже.

Не мисля, че някой държи решението в ръцете си. Дори не знам дали има решение. Мога само да предполагам, че ако човечеството не се самоунищожи достатъчно скоро, то с достатъчна вероятност може да се предполага, че ще става все по-толерантно към много неща, включително и вашия проблем. Не бива да се самозалъгваме - екстеримсти винаги е имало и ще има. Дори и само една бандичка хомофоби да остане на света, но ще има. Така сме устроени - има от всичко.

Съвети се дават за лесните неща - каква кола да си купиш, къде да отидеш на почивка, дори какво да учиш... но важните неща ВСЕКИ трябва да реши САМ. НИКОЙ не може да реши вместо него, колкото и да го разбира, колкото и да му се иска да помогне.

Няколко години бях с депресия, после няколко месеца с паническо разстройство. Нищо страшно - просто силен ирационален страх. Казах на много малко хора и не отидох при личния си лекар - страх ме беше да не напишат някъде диагнозата официално - паническо разстройство - за повечето хора това означава някакъв безумно луд психопат, от когото може да се очаква всичко. Бях шеф на екип от доста хора, как щяха да погледнат на болестта ми шефовете? Много хора така и не излизат от депресията, а пническото разстройство ги затваря вкъщи. Това означава край на работата с хора, невъзможност за самоиздръжка. Страшно. Справих се. Справих се, когато осъзнах, че никой и нищо няма да ме излекува. Само аз мога да се излекувам. Трябваха ми месеци, дори години, но го разбрах, усетих слабото си място и от поне 5 години съм стабилен. От година съм в много тежък период обективно откъм житейски обстоятелства, но психиката ми не е мръднала. Стабилен съм.

Защо ти го разправям? По две причини - едната, за да ти покажа, че и аз знам какво означава и че също се страхувам да бъда различен, т.е. болен за останалите хора. При това психическото заболяване в БГ е не по-малко срамно и отблъскващо от хомосексуализма, почти без да се прави разлика между десетките диагнози. Другата причина - да споделя, че в тези случаи, ако имаш късмет, някой може и да ти подаде ръка, но да се изправиш трябва сам. Друг начин просто не съществува.

За лекарите казваш. Да, и "лудостта" все още се лекува с електрошок. И в "лудостта" все още далеч не е ясно какво точно и защо се случва. Но нека бъдем честни - и психическите заболявания и хомосексуализмът са отклонения от "нормата", дължат се на "грешка" в "машинката". Изваждането на хомосексуализма от списъка на болестите, за мен е само едно признание, че това не е "болест" в традиционния смисъл, защото болестите се лекуват (сега или в бъдеще), а тук вероятно медицината е стигнала до извода, че машинката не може да бъде поправена и трябва да я приемем такава, каквато е.

Как да не е болест, като хората страдат от това състояние, дори и най-големите непукисти имат проблеми поради тази "грешка". Друг е въпросът, че това не е СРАМНА болест, че човекът не е ВИНОВЕН за това си състояние и че то не му пречи да бъде нормален човек във всичко останало.

Сексът е много важен, едно от най-важните неща в живота на човека, но далеч не е единственото и когато човек мине определена възраст, започва да осъзнава това. А и 90% от сексуалния проблем, доколкото е проблем, може да бъде разрешен с мъничко разбиране и съпричастие от страна на околните.

Съвет? Могада дам само един съвет към вашите активисти. Борете се да ограмотите хората, че хомосексуализмът не е въпрос на избор, "смяна на вярата" под външно влияние и т.н. Първата крачка към търпимостта е премахване на страха у невежите, че можеш да се "заразиш" от хомосексуализъм, че някой може да те НАПРАВИ хомосексуален. Паралелно с това, същите тези хора трябва да разберат, че хомосексуализмът може да сполети всяко семейство - дете, внук, правнук. Дълбокото осъзнаване, че човке се ражда такъв и че може да се случи на всеки, е първата крачка към поглеждането с други очи.

Но не се заблуждавай. Ако това стане по-времето на нашите внуци, ще бъде голям успех.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 20:52



Това за AIS, PAIS и CAIS долу-горе го разбрах (с аглийския съм добре - P би трябвало да е Partial – частичен, за разлика от С – Complete – пълен), но това само казва, че ако имаме два отделни цвята - синьо и червено, като ги смесиш става виолетово. Колко обаче "виолетов" си ТИ, не ми казва.

Нищо. Извинявай, че задълбах. Не е нужно.





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 21:00



Всеки може да се оправи сам за себе си. Аз съм си решил (до някъде) проблемите.
Болно ми е за другите... за хората, които не могат да "излязат от гардероба" и
прекарват живота си в криене и самоотричане,без това да е ТЕХНИЯТ избор.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 21:17



Разбирам те, аз също бих искал да мога да помогна на хора в предишното ми състояния да го преодолеят, като знам колко им е трудно, но при всеки, както и в твоя случай е различно и всеки трябва сам да намери своята пътека.

Дори и даването на съвети е трудно, защото това, което работи за теб, може да е вредно за друг, който на пръв поглед изглежда в същата ситуация.

Бе светът далеч не е най-доброто място за живеене, но засега няма алтернатива. Пък и животът ни подхвърля по някое морковче от време на време, колкото да продължаваме да тичаме.





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 22:11



Така е...
Ето, че започваме да се опознаваме малко по малко



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня (непознат)
Публикувано06.06.10 22:21



"В началото бе слово...", май пишело в Бибилията.



Ако хората искат да се разберат, начин се намира.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 10:10



Но нека бъдем честни - и психическите заболявания и хомосексуализмът са отклонения от "нормата", дължат се на "грешка" в "машинката".

Да, всеки инженер мисли така,защото така са го научили да мисли :))) Отклонения от нормата...разни психопати си измислят норми





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 10:15



...а тук вероятно медицината е стигнала до извода, че машинката не може да бъде поправена и трябва да я приемем такава, каквато е.


Тя винаги го е знаела.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 10:22



Какво нещо е емоцията!



Разбирам те напълно. Права си и за инженерното мислене - то не е най-добрия подход за разбирането на човека като личност и душевност... но.

Хайде да го погледнем пак спокойно. Десният крак на жена ми е с 2 см по-къс от левия. Счупи го и някакъв некадърник в Пирогов остави коста да зарасне с припокриване, вместо да го намести.

Това отклонение от нормата ли е? Да.
Пречи ли й да ходи нормално, да стои нормално изправена, да тича? Да.
Създава ли й физически и психически дискомфорт? Да.
Прави ли я това непълноценна ЛИЧНОСТ? Не.
Прави ли я НЕНОРМАЛНА? НЕ!

Е, отнеси тези въпроси към хомосексуализма.

Не те карам да се съгласяваш с мен. Само обяснявам начина си на мислене.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 10:23



Дали?



А нощничките с дълги ръкави?
А чичо Ток?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 10:30



Такива като нас са живеели напълно нормално по времето на Питагор(знаеш кой е) ,а сега в 21 век ще ми слагат граници някакви подкупени мозъци :)))

Не на мене тия.





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 10:42



Дааа, Питагор. Той е от предния випуск. Кво прай тоз хубавия човек?

Виж, тук се съгласявам напълно. Не бях погледнал достатъчно назад. Всъщност дали има данни какво е било отношението към хомосексуализма преди Питагор? Интересно.

Подсещаш ме - говорихме си с един грък. Бяхме на маса, все мъже от 4-5 националности. Някой каза за някого, че бил "педераст" - в личностен, не в сексуален план. И разговорът влезе в темата за мъжкия хомосексуализъм и всички се присмиваха на гърка, че древна Елада е била рай за гей-мъжете.

Той обаче, въпреки чашките, не се докачи, а съвсем сериозно обясни "явлението". Според неговите исторически източници, в древна Елада, жената е стояла като статус наравно с добитъка и правенето на секс с жена, освен, с цел продължаване на рода, се е считало за нещо много близко до содомията. "Аристократите" трябвало да правят секс за удоволствие само с хора, т.е. с мъже.

Нямам представа колко вярна е тази хипотеза, но тя показва колко разнообразно може да бъде отношението към хомосексуализма.

Виж, това с подкупените мозъци, не го разбрах. Смяташ, че ксенофобията (в най-общ план на неприемане на чуждото, различното) и хомофобията са толкова слаби като явления, че се налага някой да подкупва някого, за да изразява хомофобско мнение? Не ми се вярва.

ПП Радвам се, че дойде да си говорим. Вчера тук нямаш ежива душа.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 11:04



Виж, това с подкупените мозъци, не го разбрах. Смяташ, че ксенофобията (в най-общ план на неприемане на чуждото, различното) и хомофобията са толкова слаби като явления, че се налага някой да подкупва някого, за да изразява хомофобско мнение? Не ми се вярва.


Тези,които днес като лекари определят хомосексуалността като болест, са такива,които не са допринесли с нищо ново на света. Те просто си учат,дори и не го осъзнават,това което са им оставили класиците. И понеже всичко им е дадено вече като база знания,те нямат какво друго да правят, освен да си измислят някакви глупости

За да отчитат някаква дейност. Един като каже веднъж,е хомосексуалността би трябвало да е болест...всички веднага започват да му подражават... Подражават му,защото това излиза пред обществото като поредното "гениално откритие" в медицината.Това са подкупените мозъци.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 11:24



Добре, употребила си грешна думичка - "подкупени". Това, което обясняваш, едно време се наричаше "некадърност". Сега вероятно би трябвало да се нарича "некомпетентност". Макар че, човек може да е некомпетентен конкретно за нещо или в даден конкретен момент, докато некадърникът е некадърен винаги и във всичко.

Пак инженерно - за да се реши един проблем, първо трябва да се съгласим, че има проблем, после да се разбере къде е (какъв е) и едва тогава да се търси начин за решаването му.

Ако си права, че хомосексуализмът не е НИКАКВО отклонение, нито биологично, нито... бе никакво. Тогава защо изобщо се занимаваме с него. Защо има прайдове (все си мислех, че са паради), защо има организаци "за борба..."? Когато нещо е НАПЪЛНО НОРМАЛНО, никой не се занимава с него, никой не го забелязва. Защо в пресата не се разисква например проблемът с походката на хората. Щото няма такъв проблем.

Знам, че сте много чувствителни към термин като "отклонение от нормата". Това не означава "ненормалност", макар че лингвистичната логика е такава, но емоционалния заряд на двата термина е различен. Нека го наречем "различие". Или ще кажеш "няма никакво различие между една хетерка и една лесбийка"?

Под решаване на проблема, нямам предвид, лекуване, премахване на хомосексуализма. Имам предвид разбиране на същността на явлението, оценяване на последствията от него и на тази база намиране начини за изграждане на нормално отношение към него от страна на останалото общество.

Повярвай ми, никой няма да се хване на тезата "ние изобщо не сме различни". По-скоро посланието трябва да бъде "да, ние сме различни, но това не ни пречи да сме пълноценни човеци и с нищо не застрашава останалите".

Знаеш ли кога ще настъпи "мир"? Когато на една маса, хетеро и хомо могат да се смеят на едни и същи шеги, без да се притесняват, че ще обидят или да се почувстват обидени.

С това ми хареса Мариус Куркински. В един разговор по телевизията каза приблизително: "Много ми е смешно когато на улицата, някой измърмори зад гърба ми "педераст". Сякаш аз не го знам."



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано09.06.10 19:08



Извинявам се, че се намесвам в дружеската ви беседа...
Огромна част от моите познати с не-хетеросексуална ориентация, открито признават, че ако можеха да я "коригират" - щяха да го направят...



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано09.06.10 19:52



Deamon ... моля те другия път като постваш снимки да са с по-малка резолюция..... измъчи ме бе, братче....





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 20:14



Що се извиняваш? Нали затова са форумите, за да може всеки да си рече приказката. А ти специално, си винаги добре дошъл в моите разговори.

Знам, че е така (за коригирането). Изисква се много силен дух, за да живееш що-годе нормално при тези обстоятелства, а каквото и да ми говорят американците, хората по принцип не си умират цял живот да се борят с трудности.

Тук обаче навлизаме в една много хлъзгава зона. Сигурен съм, че някога хората ще се научат и ще започнат да се бъркат много дълбоко в работата на природата. Аз лично се страхувам от това време и не искам да го дочакам.

Тогава сигурно ще е само въпрос на морал и обществени норми, дали да се премахва хомосексуализма, къдравата коса, сините очи и бог знае какво още. Неминуемо ще опре до "корекции" на характера - агресивност, социопатия ... не знам.

Когато това стане, щото то ще стане, основният въпрос ще бъде "Кой решава". Кой решава кое е ненормално и кое не, къде е границата на допустимото? В инженерството има допуски - трябва да е 5 см, но може да е +/- 1 мм примерно. Кой ще определя допуските в човешката природа?

Отказвам да мисля в тази посока, защото не вижда решение.

Това, което обаче няма как да навреди и е постижимо, при достатъчно добра воля е облекчаване проблемите на различните. Те (защо пък не "ние", щото и аз от една година страдам сериозно от едно свое различие в характера, нарече но откровеност) и без отбълскването от обществото си имат достатъчно грижи, може да им бъде спестено поне това отблъскване.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: fireballl]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано09.06.10 20:22



Снимката е от сайта на прайда... нищо не съм поствал
... тука преврат се опитват да правят...
както се е тръгнало, аз, елия и питко ще сме новите модератори



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано09.06.10 20:25



При мен 2 връзки са ми разказали играта... в цялата ДНК
така че - разбирам те... не би ми се искало да се окажа с това си съзнание в тялото, което е щяло да ми бъде "дадено от бог"...
Още не мога да се сетя за гръцкия филм... мамка му



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 20:39



Ти знаеш кои са твоите "връзки" и вероятно тази, макар и някак виртуална конкретност, те тормози, защото едно "ако..." няма как да не те спохожда.

Повечето хора на този свят и понятие си нямат кои са техните "връзки", които въртят живота им. Няма кого да обвинят, но това не ги прави по-щастливи, защото като ги няма "връзките" обвиняват себе си. А какво е "себе си" - нали точно съвкупността от тези "познати" и бог знае колко още непознати "връзки", които случайността ни подрежда и ни дава да се борим с тях цял живот.

Какъв филм?



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано09.06.10 21:59



имах предвид в ДНК-то





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: DAEMON]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 22:26



И аз така те разбрах и това имах предвид.

Ти можеш да виниш тези връзки, а повечето хора дори не знаят кои връзки са им различни и ги правят такива каквито са.





Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано14.06.10 10:35



Подкупени са,защото ако застанат на страната на некадърността,това им носи някакви материални облаги впоследствие...



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: nerg]  
Автор Питko Любoпитkoв ()
Публикувано14.06.10 11:18



Чеки малко? Какво общо има некадърността с хомо или хетеросексуализма? Нали не казваш, че едните са кадърни, а другите некадърни?

Щото според мен некадърността, глупостта, простотията са равномерно разпределени сред различните групи, на които делим хората. Не случайно оня рекъл: "Като се знам какъв инженер съм и ме е страх да отида на лекар."

Чисто професионално в годините съм си изградил следния модел за всяка затворена, достатъчно голяма група.

до 10% - майстори - те дърпат нещата напред, задават посоката, разбират и работят най-много, решават проблемите.

до 20% - калфи - те знаят и могат много, но винаги ще имат нужда някой да им дава насоки и някой, на когото да се опрат в критичен момент.

до 50% - чираци - дребни изпълнители с ограничени познания и работоспособност, неспособни да поемат отговорност и изпълняващи само каквото и когато им се каже.

до 20% - хрантутници - некадърни или нежелаещи да вършат каквато и да е работа, получават парите си даром и липсата им няма изобщо да се отрази на работата.

В чисто човешки - личностен и интелектуален план, съотношението е друго.



Тема Re: Прайдът в Загребнови [re: Питko Любoпитkoв]  
Автор nerg ()
Публикувано15.06.10 10:14



Думата е тази,която написах в началото.
Не е задължително да ми отговаряш от сега нататък






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.