Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 13.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лесбики ли се родихте или станахте в последствие  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано30.05.10 01:25



Ако е обсъждана темата вече с удоволствие ще я изчета, но не мога да я намеря.
Напоследък се развълнувах от темата дали лесбийките и изобщо хомосексуалните се раждат такива или в последствие стават поради някакви причини.
Вие самите как станахте лесбийки и защо?
На този етап по пътя на логиката стигам до извода, че това е съзнателен избор и една от причините е, че само като гледам 2 лесбийки в двойка колко са различни една от друга, обикновено едната е по мъжествена, а другата е типична жена би следвало да не е нещо генетично (бая различни, да не кажа противополовни гени поне от външен вид и излъчване личат) нито хормонално (на едната може и да и е в повечко тестостеронът ама на другата определено и в дефицит), а по скоро е личен избор




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор ts me ()
Публикувано30.05.10 10:19



Човек се ражда с основните си характеристики.

Въпрос на личен избор е дали ще зарови някои от тях дълбоко в себе си или ще ги приеме иизвади на показ.

В допълнение, има и външни отключващи фактори.
Пример - момче с не силно вродена хомосексуалност (твърдението е, че при 25% от мъжете, тя съществува), може дори да не разбере за нея или пък да й се отдаде напълно, в зависиомст от средата, в която живее.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор nerg ()
Публикувано30.05.10 13:21



Сигурно съм се родила такава

, защото помня,че някъде на 5 години разбрах,че харесвам момичета... и от тогава до сега все така

Преди време една астроложка ми каза,че в картата ми(т.е. рождената карта - хороскопа) има такива индикации - че съм хомосексуална.
Така,че нищо чудно човек да се роди хомосексуален.

Теб май съм те виждала при астролозите...Това ми каза тя тогава:

Има и една друга подобна тема,интересна е:

Редактирано от nerg на 30.05.10 13:25.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано05.06.10 13:39



Аз се родих такава. Лесбийка не се става, това е просто генетично заложено у всеки индивид, нелепо е да питаш как и защо сме станали лесбийки...все едно да питаш някой, който се е родил нито с мъжки, нито с женски полови органи защо и как така се е родил, съзнателно или несъзнателно и дали това е по негов избор или по рождение. Лесбийството не е избор, а предопределеност. Човек се ражда и впоследствие става такъв, какъвто си е бил в зародиш - хромозоми, гени ит.н., това рано или късно се осъзнава от самия него, само неосъзналите се, се опитват с усилия да приемат или да отрекат факта, че ги привличат жени или мъже, но за мен това е нещо като късна форма на осъзнаване или чиста проба бисексуалност.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: EllenDeGeneres]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.06.10 10:16



Няма доказателства, че е генетично, а ти го казваш като неоспорим факт.
Освен това лесбийките са си родени с женски полови органи и възможности за зачатие. Явно това им е било първоначалното предназначение. Но в последствие поради някакви причини са сменили посоката.
А бисексуалността също ли е гентична според теб?




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано06.06.10 11:24



Умственият багаж, за разлика от сексуалната ориентация, е въпрос на тренинг.
...съмнявам се да го знаеш

Ако направиш най-елементарното разграничаване между "сексуални предпочитания" и "сексуална ориентация" - ще можеш сама да си отговориш на въпроса.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор Enio Umorikonya (непознат)
Публикувано06.06.10 11:29



Дали е генетично, хормонално, химично, не знам и май никой още не знае, но че е биологично е напълно сигурно. Тоест сигурното е, че не е въпрос на осъзнат избор - "Аз решавам да бъда лесбийка".

Обективни биологични фактори (ако ще и да са някакав вещества в повече или в по-малко в мозъка или някаква жлеза) определят привличането към собствения пол. Останалото, както вече се каза е въпрос на "признаване" или "непризнаване", най вече пред себе си и после пред обществото.

В рамките на шегата:

Снощи пак гледах "Двама мъже и половина" - любим мой сериал. Малко сексистки си пада, та вие може и да не го харесвате. Както и да е. Там Чарли каза на брат си - Алън, по повод съмненията, че жена му е лесбийка:

- Жените могат да експериментират със сексуалността си. Мъжете трябва да направят своя избор и да се придържат към него.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Enio Umorikonya]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.06.10 20:35



Това ми хареса.




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано06.06.10 23:26



Ники, кой казва, че лесбийките не раждат!?

all the lovers


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Enio Umorikonya]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.06.10 00:21



Така ще да е. Аз още на 3-4 години бях осъзнат лесбиец. Само дето още не знаех за какво служат жените.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.06.10 01:55



тук май всички така смятат




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 10:04



Моята позиция е,че жените не са създадени за да раждат деца. Това не е предназначение в обществото, а въпрос на лично желание.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано09.06.10 10:08



Напълно съм съгласна с теб





Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 10:56



Е кой да ги ражда тогава? Мъжете ли? Знам, че опитите продължават, но...



Не, сериозно. Съгласен съм, че създаването на деца е личен избор. Някой, бил той жена или мъж, може да не иска да създава деца. Причини бол и то съвсем не за пренебрегване. Но пък "жените не са създадени за да раждат деца"?

Пак ще ме обвиниш в "инженерство", ама така ми мисли мозъкът.
Ние сме биологични същества - като най- голяма група. Под-група - животни. Под-под-група - хора (пропускам подробностите - риби, бозайници и т.н.).

Качествата принадлежащи на по-висок ранг група, са по-основни от останалите (поне така мисля). На биологичната група принадлежи качеството размножаване. Без него, тя просто ще престане да съществува. На животинската под-група - някаква форма на раждане (с вътрешно или външно яйце). На хората - наличие на индивид от двата пола и оплождане - после раждане.

Ако приемем, че жената не е създадена за раждане и това стане валидно за 99.99% от жените (все ще има изключения), то човечеството ще измре преди да е паднала Айфеловата кула. Някак си не ми се струва "естествено".

Виж, ако кажеш, че жената не е създадена САМО за раждане, тогава съм напълно съгласен. И все пак, раждане трябва да има, ако искаме да останем.

Иначе, аз лично не намирам нещо страшно в изчезването на вида ни. И без това сме най-паразитния и унищожителен вид на планетата.

От друга страна, дали такъв паразит като човечеството, ще стане причина за биологичната гибел на планетата или тя ще се взриви след 4 милиарда години, за планетата едва ли има някакво значение.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 11:12



Виж, ако кажеш, че жената не е създадена САМО за раждане, тогава съм напълно съгласен. И все пак, раждане трябва да има, ако искаме да останем.


Да,това искам да кажа. Ти искаш да останем ли?


Този свят не е това,което би трябвало да е...за да се раждат деца. Това е един експлоатиран свят. Ти гледаш на децата като на наследници на твоя род. Аз гледам на тях като на хора,които ще се борят със злото и пак няма да го надвият. Така,че няма смисъл



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 11:37



Съвсем откровено? Не, не искам да останем. Ние не заслужаваме да останем, защото само рушим.

Създаваме домове, но рушим природа, пишем книги, но сечем дървета, имаме закони за защита на животните, но ги ядем (и аз ги ям)...

Преди месец-два гледах по телевизията един филм, какво ще се случи, ако човечеството изчезне - след 200, 500, 1000, 10 000 години.

Авторите като че ли искаха да пробутат тезата за някакъв апокалипсис - Ню Йорк изравнен със земята, в Сентръл парк се разхождат глигани, Лондон става джунгла. А на мен това ми хареса. Всичкият бетон и железа скрити от девствени гори.

Но...

Не е ли това ми мислене егоистично спрямо децата ми. Аз съм се родил, живял съм - не лошо, защо трябва да лиша децата си и децата им от това. Имам ли право да го искам? Да, от твоя и моя гледна точка, всичко е безсмислено и през повечето време гадно. Ако с този си акъл аз бях тийнейджър сега, щях да съм безумно отчаян от живота, защото знам какъв съм бил аз като дете и виждам децата си сега. Но ТЕ не са отчаяни, на тях им е интересно, забавляват се, имат планове, мечти, живее им се.

Имам ли право аз, от моята камбанария на наживял се, да дръпна шалтера и да затворя дискотеката?

Засега мисля, че трябва да правя каквото мога, за да направя живота си и този на децата ми възможно по-добър, а каквото ще стане, то ще стане.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор loverrock ()
Публикувано09.06.10 15:28



Разбира се, че е личен избор. Има хетеросексуални жени, които не искат да раждат, има и хомосексуални жени, които раждат по няколко деца чрез донор!

all the lovers


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор sizif (lu/kasih)
Публикувано09.06.10 20:54



Аз лично се родих "лесбика", но сега чакам да ми мине тая коварна болест и да стана друго.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 00:29



Ти гледаш на децата като на наследници на твоя род. Аз гледам на тях като на хора,които ще се борят със злото и пак няма да го надвият. Така,че няма смисъл

Един много мъдър свещеник ни казваше навремето: Ако можете да не раждате деца по добре не раждайте, защото няма да можете да ги опазите.
Имах идеи тогава да не раждам, ама зовът на природата се оказа по силен. Желанието да имаш дете не е като да искаш да си купиш къща. То те обсебва и си готов на всичко за да се сдобиеш с дете.
Но за другото продължавам да съм на мнение, че основното предназначение на жената е да ражда деца и да продължава рода. Друг е въпросът дали човешкият род както е на нивото си сега си струва изобщо да се продължава.
Но сега след като си задоволих нуждата да бъда майка още по добре осъзнах думите на свещеника. Да си майка за мен е едновременно благословия и наказание




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 00:33



вече след като ги имаш много ясно, че трябва да направиш най доброто за тях. Аз много съм мислела как ще ги отглеждам и осъзнах, че съм безсилна. Обществото ще ги отглежда, а аз само ще наблюдавам отстрани и ще страдам.




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано10.06.10 01:20



Не съм сигурен, че разбирам точно какво ми казваш.

Аз не си падам много колективист и "общественик". По скоро съм единак и в този смисъл вярвам, че важните неща в живота, човек е длъжен да върши сам. А какво е по-важно от отглеждането на дете. Като казвам "сам", в случая имам предвид заедно със съпруга си, давайки максимума от себе си, защото истинското семейство наистина е една клетка, едно цяло, в което няма мое и твое (освен в дреболиите).

Не мисля, че обществото, ощо по-малко нашето, най-малко в този етап от развитието си, е в състояние да отгледа добре едно дете. Ако детето има генни заложби и много късмет, може и да се справи, но без родителска грижа, повечето деца са обречени. Дори когато успеят да избягнат капаните на престъпността и да се справят материално, в душата им остава една нелечима рана.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 15:31



имах предвид, че децата се влияят много от другите, от връстниците си, от ТВ, от улицата. Та аз кво им говоря има много малка вероятност да му се обърне внимание, защото децата искат да са като другите и друго не ги интересува. А другите, или поне повечето като ги гледам са пропадлици.




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор Kaпинчo ()
Публикувано10.06.10 16:09



Не мога да се съглася. Имам две деца - момче на 24 и момиче на 20.

И двамата не пушат (майка им пуши), синът изобщо не пие (като мен) и никога не му е пукало дали приятелите му няма да го смятат за "мъж" по този повод. Щерката, след като се беше напила от една чаша на едно парти преди 2 години, вече си знае мярката и не се прибира дори леко пийнала. Наркотици не са помирисвали и имат принципно отношение по въпроса от малки. Ходят нормално облечени, нямат други висулки освен нормалните обици на щерката, нито татуировки. От малки и до ден днешен си носят хартийките в джобовете и ги изхвърлят вкъщи, ако не са намерили кошче по пътя. Поздравяват и общуват нормално със съседите. Синът от първия си работен ден се прояви като по-добър работник от останалите и получи съответното признание още преди изтичането на изпитателния му срок. Щерката завърши художествената гимназия и влезе Живопис в Академията, но искаше да следва филмова режисура и въпреки голямата конкуренция и липсата на всякакви връзки в бранша, влезе от първи път. Сама си изкарва парите за следването с доста тежък физически труд.

Семейството ни е сплотено, общуваме постояннно и досега не сме чули една груба дума от децата си.

А те живеят в същото това "общество".



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Kaпинчo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 16:50



Това го вярвам, има такива деца, познавам. Те са си просто съвестни и мъдри по рождение. Имаш късмет явно.
Познавам също такова дете, а майката му е по незряла и от него. Не че е пропаднала съвсем ама... на ръба. Дъщерята е далеч по мъдра от нея. От бебе я знам, така си се роди. Детето не одобрява постъпките на майка си. Едно, че баба му го възпитавала доста старателно, друго, че детето просто си е такова. Де се вика едва бе проговорило и вече ме учеше кое е правилно и кое не и ми скриваше топката. Просто запаметява и възприема.
Има деца дето са контра на всичко. Може родителите им да са най примерните, те напук ще правят обратно на което трябва. Има и такива, на които не им пука. Като гледам по улиците колко пропадляци има... сигурна съм че не родителите им са ги научили да се напиват, да ходят с размъкнати дрехи, да правят щуротии.
Моите от сега ги виждам кво представляват, как си имат собствено мнение, какви инати са, как непрекъснато копират от др деца.... затова ме хваща страх.




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано14.06.10 10:41



Да, децата се забавляват докато са деца. Когато пораснат, е друго. Не говорим за чувства,емоции и мечти. Говоря за системата,която започва още от възпитанието. Която те използва по всякакъв начин. Говоря за това,че сега държавата не се интересува колко деца се раждат,а дали ще си плащат данъците. Не се интересува дали ще могат да завършат висше, дали след това ще си намерят работа и т.н.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор Питko Любoпитkoв ()
Публикувано14.06.10 11:06



Деца, младежи, възрастни - емоциите винаги присъстват. Всеки, след като се е родил, се опитва да направи живота си по-добър в конкретните обстоятелства. Това са единствените обстоятелства, които познава.

Аз растнах и се развивах при социализма. Нямах никаква представа, въпреки разказите, какво е да живееш в друго общество и строях живота си в социалистически условия. После нещата се промениха и започнах да се съобразявам с новите дадености.

А "държавата" не сега, а никога не се е интересувала дали децата й ще завършат висше.

Какво е държавата? Няма такова НЕЩО като държава. Има отделни хора на отделни позиции в държавния апарат, които като всички останали хора, търсят основно собственото си благополучие. Според манталитета си, едни го търсят като се опитват да работят добре (така, както го разбират това добре и според възможностите си), за да получат признание, да се издигнат и да достигнат по-добър жизнен статус. Други просто крадат в най-общия смисъл на думата, на трети не им пука - ден да мине, друг да дойде.

По дефиниция трудно се намират свестни хора за държавния апарат. Заплащането обикновено е по-ниско от това във фирмите, следователно там ще ходят най- слабите, некадърни и мързеливи хора. Ако пък отиде някой богат бизнесмен, който умее да управлява и прави пари, то той почти задължително ще използва отдалите му се възможности да направи още повече пари за себе си, т.е. в ущърб на "държавата". Просто това е същността му. Ако не беше такъв, нямаше да си направи милионите.

В нашата пък страна на бедняшки и робски манталитет, държавата винаги е била не просто нещо чуждо, външно от гражданите си, а ВРАГЪТ. Тя е тази, която ни мачка, която ние пък ще измамим, надхитрим, прецакаме...



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Питko Любoпитkoв]  
Автор nerg ()
Публикувано15.06.10 10:12



Тогава какви деца очаква и какви данъци?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.