Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 01.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.06.10 01:55



тук май всички така смятат




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 10:04



Моята позиция е,че жените не са създадени за да раждат деца. Това не е предназначение в обществото, а въпрос на лично желание.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор EllenDeGeneres ()
Публикувано09.06.10 10:08



Напълно съм съгласна с теб





Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 10:56



Е кой да ги ражда тогава? Мъжете ли? Знам, че опитите продължават, но...



Не, сериозно. Съгласен съм, че създаването на деца е личен избор. Някой, бил той жена или мъж, може да не иска да създава деца. Причини бол и то съвсем не за пренебрегване. Но пък "жените не са създадени за да раждат деца"?

Пак ще ме обвиниш в "инженерство", ама така ми мисли мозъкът.
Ние сме биологични същества - като най- голяма група. Под-група - животни. Под-под-група - хора (пропускам подробностите - риби, бозайници и т.н.).

Качествата принадлежащи на по-висок ранг група, са по-основни от останалите (поне така мисля). На биологичната група принадлежи качеството размножаване. Без него, тя просто ще престане да съществува. На животинската под-група - някаква форма на раждане (с вътрешно или външно яйце). На хората - наличие на индивид от двата пола и оплождане - после раждане.

Ако приемем, че жената не е създадена за раждане и това стане валидно за 99.99% от жените (все ще има изключения), то човечеството ще измре преди да е паднала Айфеловата кула. Някак си не ми се струва "естествено".

Виж, ако кажеш, че жената не е създадена САМО за раждане, тогава съм напълно съгласен. И все пак, раждане трябва да има, ако искаме да останем.

Иначе, аз лично не намирам нещо страшно в изчезването на вида ни. И без това сме най-паразитния и унищожителен вид на планетата.

От друга страна, дали такъв паразит като човечеството, ще стане причина за биологичната гибел на планетата или тя ще се взриви след 4 милиарда години, за планетата едва ли има някакво значение.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор nerg ()
Публикувано09.06.10 11:12



Виж, ако кажеш, че жената не е създадена САМО за раждане, тогава съм напълно съгласен. И все пак, раждане трябва да има, ако искаме да останем.


Да,това искам да кажа. Ти искаш да останем ли?


Този свят не е това,което би трябвало да е...за да се раждат деца. Това е един експлоатиран свят. Ти гледаш на децата като на наследници на твоя род. Аз гледам на тях като на хора,които ще се борят със злото и пак няма да го надвият. Така,че няма смисъл



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор Eньo Умopиkoня ()
Публикувано09.06.10 11:37



Съвсем откровено? Не, не искам да останем. Ние не заслужаваме да останем, защото само рушим.

Създаваме домове, но рушим природа, пишем книги, но сечем дървета, имаме закони за защита на животните, но ги ядем (и аз ги ям)...

Преди месец-два гледах по телевизията един филм, какво ще се случи, ако човечеството изчезне - след 200, 500, 1000, 10 000 години.

Авторите като че ли искаха да пробутат тезата за някакъв апокалипсис - Ню Йорк изравнен със земята, в Сентръл парк се разхождат глигани, Лондон става джунгла. А на мен това ми хареса. Всичкият бетон и железа скрити от девствени гори.

Но...

Не е ли това ми мислене егоистично спрямо децата ми. Аз съм се родил, живял съм - не лошо, защо трябва да лиша децата си и децата им от това. Имам ли право да го искам? Да, от твоя и моя гледна точка, всичко е безсмислено и през повечето време гадно. Ако с този си акъл аз бях тийнейджър сега, щях да съм безумно отчаян от живота, защото знам какъв съм бил аз като дете и виждам децата си сега. Но ТЕ не са отчаяни, на тях им е интересно, забавляват се, имат планове, мечти, живее им се.

Имам ли право аз, от моята камбанария на наживял се, да дръпна шалтера и да затворя дискотеката?

Засега мисля, че трябва да правя каквото мога, за да направя живота си и този на децата ми възможно по-добър, а каквото ще стане, то ще стане.



Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор loverrock ()
Публикувано09.06.10 15:28



Разбира се, че е личен избор. Има хетеросексуални жени, които не искат да раждат, има и хомосексуални жени, които раждат по няколко деца чрез донор!

all the lovers


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: NikiFin]  
Автор sizif (lu/kasih)
Публикувано09.06.10 20:54



Аз лично се родих "лесбика", но сега чакам да ми мине тая коварна болест и да стана друго.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: nerg]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 00:29



Ти гледаш на децата като на наследници на твоя род. Аз гледам на тях като на хора,които ще се борят със злото и пак няма да го надвият. Така,че няма смисъл

Един много мъдър свещеник ни казваше навремето: Ако можете да не раждате деца по добре не раждайте, защото няма да можете да ги опазите.
Имах идеи тогава да не раждам, ама зовът на природата се оказа по силен. Желанието да имаш дете не е като да искаш да си купиш къща. То те обсебва и си готов на всичко за да се сдобиеш с дете.
Но за другото продължавам да съм на мнение, че основното предназначение на жената е да ражда деца и да продължава рода. Друг е въпросът дали човешкият род както е на нивото си сега си струва изобщо да се продължава.
Но сега след като си задоволих нуждата да бъда майка още по добре осъзнах думите на свещеника. Да си майка за мен е едновременно благословия и наказание




Тема Re: Лесбики ли се родихте или станахте в последствиенови [re: Eньo Умopиkoня]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.06.10 00:33



вече след като ги имаш много ясно, че трябва да направиш най доброто за тях. Аз много съм мислела как ще ги отглеждам и осъзнах, че съм безсилна. Обществото ще ги отглежда, а аз само ще наблюдавам отстрани и ще страдам.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.