Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 08.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: mariam33]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.03.10 15:53



Ако това те успокоява, някой беше казал, че в една връзка единият обича, а другият се оставя да бъде обичан.

Без да абсолютизираме този афоризъм, мисля, че в него има доста истина. Дори ако вземем предвид факта, че преди създаване и укрепване на връзката, в повечето случаи едната страна е водеща.

Искам да кажа, че е нормално лябовта от двете страни да не е еднакво силна, но както във всичко останало въпросът е на мярка и крайностите са неприемливи.



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: Питko Любoпитko]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано23.03.10 17:10



до тук САМО candyperfumegirl разбра за какво иде реч.
разбира се,че знам това и не,не ме успкоява.аз не искам насила обич,а да ми бъде позволено да си отида.без позвънявания "как си",без "да се видим за кафе",без "имам нужда от помощ".явно не съм ясна.има такива жени,които нищо не искат да дадат,но просто не могат да те оставят да си идеш!не знам защо.не могат да преживеят факта,че си ги преглътнал и продължаваш да живееш,при това се справяш и постоянно напомнят за себе си.на тях им е небоходимо някой да страда и вехне по тях.емоционален ластик.това е.



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: mariam33]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.03.10 17:40



Естествено ти най-добре знаеш как се чувстваш ТИ и аз не коментирам тази част.

Аз гледам като безпристрастен страничен наблюдател и ми се струва, че в случая нараняването на ТВОЕТО его ти пречи да приемеш, че може да има и друго обяснение на нещата.

Защо мислиш, че другата страна непременно коварно и користно иска да те задържи. Може би дамата е просто повече егоист от средното и иска да се чувства добре, без да осъзнава, че вреди някому.

Представи си ситуация. Не си влюбена в някоя жена, но ти е много приятно да общуваш с нея. В същото време тя е влюбена в теб и схваща твоето благоразположение като любов. Ти отхвърляш лябовта й, но продължава да ти е приятно да общуваш с нея и не ти се иска просто да я забравиш.
Не е ли възможно? Непременно лошо ли е?
Това са емоции, които обикновено не се поддават на проста логика - обича ме-не ме обича.

Ти каза ли на тази дама "Не искам да те виждам вече, това ми причинява дискомфорт. Не ми се обаждай повече!"? Или само й го показа? Или само си мислиш, че си й го показала?

Едва след като изясниш с нея отношенията си в прав текст и тя продължи да се опитва да те "държи на каишка", можеш да я упрекваш. Но тогава пък ще имаш пълното право да бъдеш по-твърда и да й покажеш как стоят нещата.

А?



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: Питko Любoпитko]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано23.03.10 17:56



предавам се!явно случаят е прекалено частен!не сме деца и двете.и да,достатъчно ясно съм заявила позицията си и чувствата си.аз съм прям,ясен и категоричен човек.
говоря за връзка.продължила с години.връзката се създава на база повече от един признак.не говоря за влюбване,не говоря за краткотраен флирт,не говоря за нещо,чийто градеж е започнат,но не е довършен.говоря ти за пълноценна връзка,в която ме изконсумираха,така да се каже,а сега ми се вменява вина,че се чувствам добре!



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: mariam33]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.03.10 18:06



Е, тогава имаш пълното право да се чувстваш така, както се чувстваш и да отстояваш себе си по всеки ефективен начин, без да чувстваш угризения.

Не се сърди, но ми е трудно да решавам задачка с половината от условието.


Е, вероятно не си искала точно аз да се мъча да я реша, но пък това е обществено място и щом си пуснала нещо на "всеослушание", може да се очакват всякакви отговори.

Симпатична си ми. Проявяваш чувствителност, интелигентност, толерантност в нормални граници, казваш че си пряма - това е хубаво.

Не те свалям. Твърде стар съм за теб.



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: Питko Любoпитko]  
Автор candyperfumegirl ()
Публикувано23.03.10 18:13



Твърде си..мъж)

Paradise(Not for me)


Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: candyperfumegirl]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.03.10 18:19



Бе, вече не толкова твърде, така че по тази линия може би имам някакъв шанс.





Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: Питko Любoпитko]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано23.03.10 20:24



както вече споменах по-горе не очаквам готови решения.макар да ценя мнението ти/спечели си го,признавам/ не съм очаквала точно по този проблем да ме разбереш,нито да ми откликнеш адекватно.
за запознатите и препатилите началното ми изложение беше достатъчно


благодаря за симпатичната оценка твърде пораснала съм,за да не те изтълкувам погрешно.спокойно.



Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: candyperfumegirl]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано23.03.10 20:29



That's it!





Тема Re: "Чесалка" за егонови [re: mariam33]  
Автор Питko Любoпитko ()
Публикувано23.03.10 20:34



Or is it?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.