Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Момичета, може ли да ви питам...нови  
Автор Лaмa ()
Публикувано19.12.09 19:58



Сега преди да ме заклеймите като непросветено хетеро, каквото вероятно съм, да кажа предварително, че съм отворена към всяка насока на мисли, стига да ми се обясни достатъчно убедително



Интересно, че две от темите на първа страница при вас дори имат нещо общо с въпроса, който от известно време ми се върти из главата. Така че ще започна с тях.

Каква е точно функцията на "типично гей" символите, като пръстени и прически? Разбирам, че вероятно улеснява комуникацията и спестява неприятни моменти и опити за свалки с хетеро-мацки. Обаче това ли е идеята всъщност? Няма ли опасност да се превърнат в задължителни униформени нашивки, служещи за принадлежност? Което ме води до същинския ми въпрос: трябва ли едно момиче да носи правилните аксесоари, да слуша правилната музика, да е гледало правилните филми и т.н., разбирате накъде бия, за да бъде възприето от другите лесбийки?

Моля въпроса ми да не се възприема като реторичен, напротив, съвсем искрено питам. Питам защото една приятелка от доста време полага огромни усилия, за да се вгради в гей-обществото, да е достатъчно информирана, да е чела и гледала, и чула всичко, прическата й всеки път е различна и какво ли още не. Имам чувството, че би се чувствала изключена, ако не го прави и изобщо, че е някакъв къртовски труд, който я изтощава и фрустрира. Не я питам така директно нея, защото дипломатичните ми умения са под всяк'ва критика, а не искам да има чувството, че приятелите й не я подкрепят.

Така, преди да продължим нататък, приятелката, за която питам, не съм аз, нито съм мъж, който иска да прави секс с вас, нито католически свещеник и т.н.



Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Лaмa]  
Автор witch777 ()
Публикувано20.12.09 00:41



Каква е точно функцията на "типично гей" символите, като пръстени и прически?

виж сега, пиле, функцията е в това, че просто ти е кеф да си с такава прическа и с такива пръстени. никой не е казал, че е задължително. това си е цяла субкултура със съответните дрехи, коси, музики, заведения, прайд и т.н. кой до каква степен ще го изрази външно си е лично негова работа, може и никак. някои обичат да им личи от 100 мили, други не.

мен пък друго ми е интересно. защо в българия като че ли има някаква неприязън към бучовете, на които определено им личи повече. тук подобни селски простотии не съм забелязала, явно е поредната гениалност на някоя българска лесбийска селска кратуна.



Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Лaмa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано20.12.09 01:58



В отговор на:

Каква е точно функцията на "типично гей" символите, като пръстени и прически? Разбирам, че вероятно улеснява комуникацията и спестява неприятни моменти и опити за свалки с хетеро-мацки. Обаче това ли е идеята всъщност? Няма ли опасност да се превърнат в задължителни униформени нашивки, служещи за принадлежност? Което ме води до същинския ми въпрос: трябва ли едно момиче да носи правилните аксесоари, да слуша правилната музика, да е гледало правилните филми и т.н., разбирате накъде бия, за да бъде възприето от другите лесбийки?



Какви са типично гей - пръстените и лес - прическите? Аз така и не се просветих! И въпросът не е риторичен...
И, кое е това "гей - общество"? Кой го организира? Къде се подвизава? Какво прави? И, ако има "мода" своя си, собствена - кой я дикува?...
Има една организация Джемини...и още една две маргинални...всичките вкупом замиращи. Има един два т.нар "барове" - дупки дъклбоко под земята на площ от 2 квадрата и половина. И има три форума в нета, всяко от които на командно дишане.

В отговор на:

Моля въпроса ми да не се възприема като реторичен, напротив, съвсем искрено питам. Питам защото една приятелка от доста време полага огромни усилия, за да се вгради в гей-обществото, да е достатъчно информирана, да е чела и гледала, и чула всичко, прическата й всеки път е различна и какво ли още не. Имам чувството, че би се чувствала изключена, ако не го прави и изобщо, че е някакъв къртовски труд, който я изтощава и фрустрира. Не я питам така директно нея, защото дипломатичните ми умения са под всяк'ва критика, а не искам да има чувството, че приятелите й не я подкрепят.



Вероятно приятелката ти се бъзика с теб...като ти описва някакво загадъчно тайно общество със строги порядки, скрити знаци и други странни обичаи...Или просто си търси оправдание за загубеното време и пари по изграждането на някакъв имидж, който тя си вярва, че нещо си...
Не знам. Във всеки случай, не съм чувала някой някого да е изхвърлил от съответните заведения и организации, защото няма подходящата прическа, маникюр или пръстени.
Въобще - не знам кой те е излъгал теб или нея - но в България няма такова животно "гей - общност".Колкото има "хетеро - общност", толкова има и гей - общност.
Хората с хомосексуална ориентация не са масони, мафиоти, сектанти, дъновисти, сатанисти и пр., не си разменят тайни знаци и не посрещат изгрева с молитви към Сафо...и ритуално жертовприношение на пишки...
Болшинството хомосексуални Не седят основно в двете дупки на София и другите градове - ходят на работа, учат, посещават ресторантите и кръчмите, където сядат всички други, събират се в компании, правят си партита и купони с приятели, посрещат празниците със семействата си и гаджетата си и се носят облечени според както личния вкус, физика и възможности им позволява.

Така, продължавайки нататък, те приветствам за добре дошла! - фактът, че си жена и си в клуб "ева и ева", не трябва да буди никаквиопасения, че някой тук би имал някакви претенции към превъзпитание на сексуалните ти предпочитания, би имал някакви предубеждения или би бил враждебен към теб, поради факта, че не носиш определени пръстени, прическа и други отличителни белези за общността.


Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Markizata]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано20.12.09 09:37



Има един два т.нар "барове" - дупки дъклбоко под земята на площ от 2 квадрата и половина.

Е, сега... взеха вече и надземни да ги правят... чак и на втория етаж.





Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Markizata]  
Автор amarilis (минаващ)
Публикувано20.12.09 11:18



Има една организация Джемини...и още една две маргинални...всичките вкупом замиращи.

С глас ми се ревее, како, ей така за добрутро.

Без многоточия.

http://baidalai.blogspot.com/?zx=36baabbcfbbf7dae

Ребята, давайте жить дружно!


Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Лaмa]  
Автор Ellen De Generes (разочарована)
Публикувано20.12.09 12:10



Защо е необходимо някой да се "вгради" в гей средите? Според мен това са пълни глупости. Когато си гей не е нужно да спазваш някакви модни сред гей средите тенденции като пръстени, прически, облекло и въобще-всякакви гей аксесоари, освен ако не си падаш по гей модата. Не изпитвам никаква необходимост да се "вграждам" в някакви си гей среди или да изпъквам сред другите лесбийки. Изобщо не ми дреме за гей модата или за гей средите, на мен си ми е добре с жена ми, обичаме се, прекарваме си добре заедно, а гей символите, униформите и принадлежностите са за тези, които си падат по тях.



Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Ellen De Generes]  
Автор Лaмa ()
Публикувано20.12.09 12:41



Мисля абсолютно като теб





Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Лaмa]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано20.12.09 12:48



Много хетерки, натискайки се с мъжовете си съм виждала да носят пръстени на палците на ръцете си, така че не се заблуждавайте, дами!
Както и все едно да кажем, че всички пънкари са гей, щото имат по някой розов перчем в гребените си!



Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: Markizata]  
Автор Лaмa ()
Публикувано20.12.09 13:07



Отговора ти е готин и ми харесва, обаче мисля, че не съм се изразила особено правилно въпреки многословната ми тема



Какви са типично гей - пръстените и лес - прическите?

Нямам идея, прочетох при вас, че има такива (има две теми, посветени на това) и честно казано ми се стори странно, затова го вмъкнах в темата. Няма нищо общо с момичето, за което ми е приказката, а ако има някакви такива неща, не съм забелязала. Само много си сменя прическата.

Вероятно приятелката ти се бъзика с теб...като ти описва някакво загадъчно тайно общество със строги порядки, скрити знаци и други странни обичаи...

По-скоро вероятно се изразих идиотски Имах предвид разни музики, който трябва да са чути и филми, интернет-страници и ала-бала. Мода някаква. Под общност имах предвид съвкупност. Идеята ми беше, че е някаква форма на несигурност и под вграждане нямах предвид мистичен приемен ритуал , а интегриране сред група от хора. Като едно време в училище, това е куул, това е задръстено, ако искаш да си сред грънджарите, не може да харесваш спайс гърлс, такива работи. Всъщност опасенията ми са, че се държи на не особено добро самочувствие, за което ми е тъжно.

Предпоследния ти абзац (няма да го копирам, че е дълъг) не го поставям изобщо под въпрос и никога не съм, но предполагам, че доста често се налага да се бориш с точно такива предразсъдъци, така че ме кефи, че си го написала. Имах малки опасения, че някой може да помисли, че имам нужда от тази информация

Така, продължавайки нататък, те приветствам за добре дошла! - фактът, че си жена и си в клуб "ева и ева", не трябва да буди никаквиопасения, че някой тук би имал някакви претенции към превъзпитание на сексуалните ти предпочитания, би имал някакви предубеждения или би бил враждебен към теб, поради факта, че не носиш определени пръстени, прическа и други отличителни белези за общността.

Това е много мило, надявам се разбра, че е взаимно.

Редактирано от Лaмa на 20.12.09 13:15.



Тема Re: Момичета, може ли да ви питам...нови [re: witch777]  
Автор Лaмa ()
Публикувано20.12.09 13:12



мен пък друго ми е интересно. защо в българия като че ли има някаква неприязън към бучовете, на които определено им личи повече. тук подобни селски простотии не съм забелязала, явно е поредната гениалност на някоя българска лесбийска селска кратуна.


Това към мен ли е, защото нямам никаква идея. Но може да е, защото в България не се толерира нищо, което е различно. Тъпа работа, но не ме слагай в тоя кюп, моля.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.