Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 09.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Религиозно различие  
Автор mariam33 (непознат )
Публикувано30.11.09 11:12



Здравейте,момичета.
Да допуснем,че сте във възраст далеч от тийнейджърската.Както и Тя-жената,в която сте открили всичко.И двете отдавна сте наясно със себе си и знаете какво търсите.С оформени характер и мироглед сте.Отношенията ви се задълбочават с бясна скорост.Способни сте да разговаряте на всякакви теми,стигате до дълбоки откровения.Но има една тема,която жената упорито отбягва.Ставате настоятелна и разбирате,че Тя принадлежи към религиозна общност различна от вашата.
Би ли ви отблъснал факта,че жената,която ВЕЧЕ ОБИЧАТЕ изповядва религия различна от вашата?



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор Cekc Maниak ()
Публикувано30.11.09 11:43



Мен да. Не съм ултра религиозен, но ако тя Е? Какво правиме тогава...



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано30.11.09 12:37



Не това, че изповядва различна вяра, би ме отблъснало, а фактът, че изобщо изповядва някаква...

Religion is curable.

Мастика, мастика.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано30.11.09 16:43



Ако не беше религията, нямаше да има невежи.
Джордано Бруно

Ако адът действително съществуваше, то Бог би бил някакво ненавистно, отвратително същество, някакъв страшен тиранин.
М.Ф.Ахундов

Християнството и разумът са несъвместими.
Волтер

Не съществува нито ад, нито рай, нито дяволи, тъй като никой не ги е видял: това са басни, съчинени за плашене.
Т. Кампанела

Единственото извинение за Бога е това, че не съществува.
Стендал

Никаква религия - това е моята религия.
Фойербах

Религията е дъщеря на невежеството.
Фойербах

И аз благодаря на Бога хиляди пъти, че ме е създал атеист.
Г. Лихтенберг

Приятелката ти да прочете горното...





Тема Re: Религиозно различиенови [re: EVl]  
Автор still_me (непознат )
Публикувано30.11.09 17:42



Винаги могат да възникнат някакви пречки..в случая това е религията, но в края сметка, ти не си с някого заради религията му, семейтвото му, начина на живот или нещо друго, с някого сте защото се обичате и това е нещото което ви свързва . Ти си се влюбила в този човек, нормално е да го приемеш такъв, какъвто е , било то религиозно различие или нещо друго. Ако чувствата ви да са истински, и двете сте си ОК с това, не би трябвало да е никаква пречка.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: still_me]  
Автор mariam33 (непознат )
Публикувано30.11.09 20:35



Аз я приемам.За мен е ОК.По-скоро тя не може да приеме това различие.
А религията няма как да не се отразява върху начина на живот.Не сме фанатички,но разликата си я има!Аз приемам всичко и съм склонна да променя дори някои от навиците си в името на това да сме заедно.Тя сякаш не може да повярва,в това ,че го искам от сърце и в трайността на желанието ми.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: EVl]  
Автор mariam33 (непознат )
Публикувано30.11.09 20:43



Хубави издвадки,но целта на темата не е някой да ме убеждава в предимствата на атеизма или да бъде оспорвано това,което съм в този аспект.
Отново стигаме до липса на толерантност към различните.Религиозен не значи ограничен,"задръстен" или назадничав,нито значи задължително фанатичен.
Ето и едно вероятно важно пояснение-тя е мюсюлманка.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: casjop]  
Автор Helsky (wild child)
Публикувано30.11.09 21:16



Недей така...
Някои все още смятат, че и хомосексуалността е болест и може и трябва да се лекува..



Нека хората да си вярват..стига това да не застрашава тях или хората около тях.

i'm not he.
i'm not her.
i'm not here.
i'm not there.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано30.11.09 22:55



Ето и едно вероятно важно пояснение-тя е мюсюлманка.

не мисля, че ще имаш кой знае какви проблеми. познавала съм доста мюсюлмани и всички са били много точни хора.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Helsky]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано01.12.09 01:06



Нямам амбиции да лекувам когото и да било. Това беше сарказъм.

Мастика, мастика.

Редактирано от casjop на 01.12.09 01:10.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано01.12.09 01:29



Не може да приеме това различие какво трябва да означава? Че държи ти да приемеш нейната религия ли?

Мастика, мастика.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: casjop]  
Автор mariam33 (непознат )
Публикувано01.12.09 08:15



О,в никакъв случай!Няма такава претенция спрямо мен.
Просто не може да повярва,че за мен това не е проблем,защото точно този факт за нея е довел до провала на няколко връзки.Трябваше й доста време докато го сподели и очакваше,че аз ще хукна да бягам през глава като науча.Боя се,че по-скоро тя ще се откаже от мен заради собствените си страхове.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано01.12.09 08:21



Ето и едно вероятно важно пояснение-тя е мюсюлманка.

Нали не мислиш, че всички мюсюлмани са религиозни?


И аз познавам такива хора, също много точни, не вярват в Алах, не ходят по джамии, накъсо са атеисти, както и аз!



Тема Re: Религиозно различиенови [re: EVl]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано01.12.09 09:20



ЕVI,известно ми е това

Тя е,как да се изразя..."практикуваща в нормални граници" мюсюлманка.
Опитвам се да я успокоя с довода,че просто ще имаме двойно повече празници!



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор casjop (king for a day)
Публикувано01.12.09 11:04



Собствените страхове, а. Силен фактор. Дано да е силна личност. Иначе колкото и разговори да проведете, едва ли ще има значение. Винаги е по-лесно (и естествено също) да се подчиниш на страха.

@Еви, ако изповядваше радикалния ислям, едва ли щеше да си позволи хомосексуална връзка.

Мастика, мастика.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор Sick of this... (absent)
Публикувано01.12.09 11:25



Да. Ако е фанатичка... и после да ми налага своите възгледи. Не съм от най-търпеливите



Аз самата не изповядвам точно определена религия, но имам някакви интереси в окултизма...например - масонството Но това е друго и не бих го споделяла с който и да е, ако стана член

to get her

Тема Re: Религиозно различиенови [re: Sick of this...]  
Автор Sick of this... (absent)
Публикувано01.12.09 11:34



...само да допълня, че една от причините да го одобрявам е,че позволява на хората да се обичат свободно,независимо от сексуалната ориентация... и на жените се гледа като на равноправни с мъжете, въпреки,че са малцинство ...и най-вече - Папата не одобрява масонството



to get her

Редактирано от Sick of this... на 01.12.09 11:34.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Sick of this...]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано01.12.09 11:43



Аз одобрявам донякъде, разбира се, течението Харе Кришна... едни остригани момци и девойки си пеят и танцуват, едни веселки такива, в оранжева цветова гама... някой знае ли, Кришнарите с какво око гледат на хомосексуалните връзки?



Тема Re: Религиозно различиенови [re: EVl]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано01.12.09 11:59



опознай религиите,за да ги обикнеш



Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано01.12.09 12:32



ЩО? Само да не посреща изгрева с песнопения...което също не е лошо но...в Германия имах една състудентка...много добро момиче беше, обаче съвсем го бяха сбъркали в една секта. Молеше се по цял ден и слушаше разни химни на касетофон и подпяваше...добре че не бяхме в една стая.
От друга страна, беше много позитивна в нагласата си към света...но е страшно да видиш 20 - ина годишно момиче с речник на 70 - годишен изперкал поп...
Абе да правят хората каквото и както ги влече, ама тия секти са опасна работа. Не бих имала вземане - даване с някой, който има вземане - даване със секти (или ислямски фундаментализъм!!!).
Извън това, нищо на религиозна основа не ме притеснява. Уважавам вярата на всеки човек!

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: Markizata]  
Автор cold cold heart (cold cold heart)
Публикувано01.12.09 19:06



Чудесно,много вярно!Иначе,вярата не е задължителна проява на фанатизъм,фундаментализъм....и на лудост!Поне от християнска гледна точка не е!

Казвам това принципно,не е във връзка с написаното от Вас!Мнението Ви е разумно и обективно.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: casjop]  
Автор Helsky (wild child)
Публикувано01.12.09 20:19



Не звучеше така обаче.
Извинявай.

i'm not he.
i'm not her.
i'm not here.
i'm not there.


Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор Viktoriya (непознат)
Публикувано02.12.09 01:31



В тоя случай не мисля, че става дума само за религията, даже религиозността мисля, че няма нищо общо. Едва ли наистина някои интелигентен, млад човек изповядва сериозно която и да е религия!
Знаеш много добре, че в нашата страна е пълно с расисти и отношението и предубежденията към турците и помаците са огромни. Едва ли има "чистокръвен" българин, който да не е правил поне веднъж расистки изказвания, така сме учени, такъв пример сме получавали и така сме се държали за жалост всички... Аз също признавам, че съм правила изказвания от тоя род. Невежество! Няма друго обяснение, невежество и страх от непознатото, това е расизма като всички останали фобии. Това е докато се запознаем с някои човек от другата общност, раса или религия щом предпочиташ да вярваш, че религията е проблема.
Аз когато разбрах, че един от най-добрите ми приятели е турчин, т.е булгарин от турски произход също бях в шок. Но най-вече защото осъзнах собственото ми невежество по въпроса. Осъзнах, че съм мислила и говорила

, зле за хора който изобщо не познавам, страхотни приятели и хора от най-добрите които познавам...тогава си дадох сметка, че за това и хомофобите ни мразят нас, просто защото не ни познават, колко е лесно да мразиш нещо което не познаваш! За това е важно да не крием какви сме, за каквото и да става дума. За да може хората да ни опознават и да не им е толкова лесно да ни мразят...



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Viktoriya]  
Автор mariam33 (believer)
Публикувано02.12.09 10:35



Viktoriya,напълно съм съгласна с теб.За мен това каква е тя не е проблем.Приемам я в цялост!Въпроса е в това,че тя проектира досегашното отношение към нея в/у мен и волно или не ме наранява.Получила е това,което винаги е искала/както сама се изрази/,а сега не знае какво да го прави!?!Виж колко е абсурдно.
Да,важно е да не се крием.Но да кажа директно каква съм понякога ми отрязва всякаква възможност за комуникация.По-скоро процеса е обратен.Другия не си позволява да ме опознае,защото е затънал в собственото си тесногръдие.
Все пак съм щастлива от факта,че успявам без усилие да променя мнението на доста хора около себе си за нас,само с това,което съм.Аз нямам проблем с моето "аз".Другите...да се спасяват.





Тема Re: Религиозно различиенови [re: mariam33]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано02.12.09 19:50



туркиня ли е или помакиня, каква е?



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Sick of this...]  
Автор eurocrash ()
Публикувано04.12.09 16:25



То на жените може и да гледат като на равноправни с мъжете, но надявам се знаеш че жени масони ... няма :)

Не , не на женските мустаци!!!


Тема Re: Религиозно различиенови [re: eurocrash]  
Автор Sick of this... (absent)
Публикувано09.12.09 11:18



Има жени масони. Не толкова в България,но има. Аз ще кандидатствам,затова знам :)

to get her


Тема Re: Религиозно различиенови [re: Sick of this...]  
Автор amarilis (непознат)
Публикувано09.12.09 11:31



Хвала, хвала!


Бурните аплодисменти се редуват с поклони доземи....

Ребята, давайте жить дружно!

Тема Re: Религиозно различиенови [re: EVl]  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано11.12.09 16:53



Еви, ако ще си говорим с цитати: "Колкото по-дълбоко човек прониква в тайните на природата, толкова по-голяма става неговата почит към Бога." Айнщайн.
Но не смятам, че е разумно да моделираме собствените си схващания според това какво бил рекъл някой велик ум. Още повече, че великите умове често влизат в противоречие не само един с друг, но и със себе си.
А и темата не е за това как да "изправим" нечий мироглед според собствените си разбирания за "правилно", а е точно за обратното: за приемането на чуждите различия.

Редактирано от Фьoн на 11.12.09 16:54.



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Фьoн]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано11.12.09 21:46



Тези хора мислят като мен, затова ги цитирах!

Приемам чуждите различия повече от добре , благодаря!
Но все пак, не виждам нищо лошо отсрещната страна да научи моята гледна точка подкрепена и с някое друго цитатче!



Тема Re: Религиозно различиенови [re: Sick of this...]  
Автор eurocrash ()
Публикувано18.12.09 18:40



Брей, като станеш ще си уникат, поне в моите очи



То май не се кандидатства

Не , не на женските мустаци!!!

Тема Re: Религиозно различиенови [re: eurocrash]  
Автор Koйнa (тайна)
Публикувано21.12.09 13:29



Да, не се кандидатства като в учебно заведение, само се уведомява за желанието. След това може би се взимат някакви допълнителни данни, но още не съм стигнала до този етап. По-вероятно е да стане догодина. :)

Уникат... не е ли силно казано...не е невъзможно жена да стане масон. Дори да е хомосексуална






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.