Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 13.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Друга теманови  
Автор Marsiana (непознат )
Публикувано18.10.09 01:03



Не че с нещо ще променя живота си като напиша това, което съм тръгнала да пиша, но поне ще знам, че съм го извадила от себе си. И може би на думи не е най-подходящия начин да го направя, но за сега просто нямам алтернативи. Или поне аз така ги виждам нещата. Аз съм "голям" човек, с много събития във биографията си и със семейство - мъж и две деца. Но. Винаги съм се възхищавала от жените. Мисля дори, че по улиците повече забелязвам привлекателните момичета, отколкото момчета. Често съм се чувствала привлечена от някоя жена, но никога не съм правила крачка по нанатък. Понякога си представям колко хубаво би било да имам много близка приятелка, с която да се забавляваме, да ходим на интересни места, да си говорим за книги, филми и да бъдем много нежни една с друга. Не е задължително да има секс. Просто нещо повече от приятелство, което еди мъж никога не може да ти даде, колкото и да те обича, колкото и да го обичаш. Но. Същевременно не мога да си представя да нямам семейството, което имам...
Някой може би щеше да напише всичко това доста по-кратко и не толково наивно. И на мое мяста сигурно отдавна щеше да е наясно със себе си (на 33 съм). Но аз не съм. И не че ми тежи това, но някак си си го нося, а може би не би било чак толкова егоистично (както се самоубеждавам аз) да позволя на част от мен да е това, което й се иска да е, или поне така й се стува

. Не знам дали някой и бил в такава ситуация, ако това въобще е ситуация, но ми е интересно толкова рязка ли е границата гей-хетеро? И не е ли, всъщност, съвсем нормално просто да харесваш хората, независимо дали са мъже или жени и да се чувстваш привлечен еднакво от двата пола?... Само не казвайте "бисексуален" , аз не говоря толкова за секс. Даже, ако трябва да съм максимално искрена, за мен това да си е истинската свобода - да се отдадеш на това, което те привлича, без да се ограничаваш от определения и предрасъдъците както на Обществото, така и на другите, "малките" общества.
Ами това е. Може би за първи път изобщо формулирам усещанията си и сигурно те винаги ще си останат просто теория, но много се надявам, че един ден строгото разгарничаване на половете ще е проява на непоправим консерватизъм и просто ще си е отживелица! Свобода, равенство, братство - това направо е мотото на моите ... хм... мечти.



Тема Re: Друга теманови [re: Marsiana]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано18.10.09 14:46



Понякога си представям колко хубаво би било да имам много близка приятелка, с която да се забавляваме, да ходим на интересни места, да си говорим за книги, филми и да бъдем много нежни една с друга. Не е задължително да има секс.

Ами пробвай, какво му се чудиш и маеш толкова.





Тема Re: Друга теманови [re: Marsiana]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано18.10.09 16:24



Често съм се чувствала привлечена от някоя жена, но никога не съм правила крачка по нанатък. Понякога си представям колко хубаво би било да имам много близка приятелка, с която да се забавляваме, да ходим на интересни места, да си говорим за книги, филми и да бъдем много нежни една с друга. Не е задължително да има секс. Просто нещо повече от приятелство, което еди мъж никога не може да ти даде, колкото и да те обича, колкото и да го обичаш. Но. Същевременно не мога да си представя да нямам семейството, което имам...
...
много се надявам, че един ден строгото разгарничаване на половете ще е проява на непоправим консерватизъм и просто ще си е отживелица! Свобода, равенство, братство - това направо е мотото на моите ... хм... мечти.

Може би, ако не се опитваш да вкарваш всяко нещо в терминология и етикети (с които най - вероятно не си съвсем наясно) , ще живееш по - лесно и просто.
Относно първия абзац...може и да може! Само че няма как, хем вълкът да е сит, хем агнето цяло - нали знаеш?
Виж, обратният вариант е често срещан - особено в такива случаи.
Надявам се да ме разбираш



Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Друга теманови [re: Marsiana]  
Автор SVETl (Obichashta)
Публикувано18.10.09 19:03



Ааа,не,без секс не стават нещата !

ВИНАГИ СЪЩЕСТВУВА НЯКОЙ,КОЙТО ЖЕЛАЕ СЪВСЕМ СЪЩОТО,KOETO ИСКАШ И ТИ!


Тема Re: Друга теманови [re: Markizata]  
Автор Marsiana (непознат )
Публикувано18.10.09 19:42



Като цяло съм съгласна с теб. Само не разбрах защо "най-вероятно не разбирам" . Както и да е де, който разбрал - разбрал. Който опитал - опитал. Който не е наясно със себе си да си трае, че може да получи, ей така за добре дошъл, един разбиращ анализ. Уф, заяждам се, а съвсем не исках това. Ще пиша пак като успокоя егото си





Тема Re: Друга теманови [re: Marsiana]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано18.10.09 20:17



И на мое мястo сигурно отдавна щеше да е наясно със себе си (на 33 съм). Но аз не съм

Някои хора и на 40 години, че и повече не са наясно към кой бряг ги влече...



Тема Re: Друга теманови [re: Marsiana]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано18.10.09 22:32



Уф, заяждам се, а съвсем не исках това. Ще пиша пак като успокоя егото си
Да, именно това исках да кажа с последното си изречение. Сравнително отдавна пиша по форуми и съм наясно как се възприемат изказванията ми понякога и от повечето.


Само не разбрах защо "най-вероятно не разбирам" .
Не разбираш терминологиите, в които сама и зорлем искаш да се вкараш. А, ти мислиш ли, че ги разбираш? Знаеш ли как изглежда една лесбийска връзка/привличане/емоция на практика? С какво е по - различна от хетеросексуалната такава? За първичните полови белези всички го знаем. Само че с това не се ичерпва въпросът.
Наскоро имаше в един друг клуб (НЕ, Ева и Ева) едни страховити дилеми :" Една приятелка ме кани на латинотанци. Дали пък не ме сваля!?"

Или...безумният тест за "половата ориентация на вашия мозък" - в която всички потребителки, с резултат под еди колко си "точки", се втурват през глава да правят официален брифинг на тема: "Ама, аз не съм от ТЯХ, как' Сийке! Да знаеш! Въобще не съм лесбийка! Дори и с едното око не поглеждам към жени! Каква гнууууууууус, леле Боже!"
Веселба!
И всичко това е въпрос само на едно - житейска неграмотност - плашеща, убийствена неграмотност. Съчетана и с параноя (да не би да ми излезне сега приказката, че съм ТАКАВА, че какво ще правим...)
Защо го казвам това ли? Ами - същата работа и тук виждам. Не, заради това, че на 33 не се чувстваш сигурна в ориентацията си - в това няма нищо толкова смущаващо.
Само че просто...нещата, които се опита да опишеш, като свои усещания и интереси - по начина, по който ги описваш, няма нищо общо с лесбийството и хомосексуалните отношения. Не, защото "може да няма секс". А, защото , без конкретен субект и конкретни неща, които те свързват с този субект по един по - особен начин...е доста изсмукано от пръсти да се говори за каквото и да било "отклонение" от "НОРМАЛНАТА" ориентация.
Така че можеш да спиш спокойно - все още си нормална (до доказване на противното)

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Друга теманови [re: Markizata]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано19.10.09 00:39



Да си допълня мисълта - понеже тече на пресекулки(много е рядка субстанцията, понеже) - за твоето мото ми беше идеята


Значи - има мъже, има жени. И това е чудесно. Има и хора, които съчетават по МНОГО от себе си и от двата пола - това е още по - хубаво.
Не виждам защо трябва да се размиват понятията - защо трябва да няма мъже и жени, стрейт и хомо (красиви и грозни, богати и бедни - ми, тогава ще стане хипер соц!).
Равенството в правата - равенството като недискриминация и непреференциация на тема еди какъв си признак, е съвсем друго нещо. То не води до обезличаване...до загуба на идентичност - точно обратното.

Обаче...да "няма" мъже и жени...малко ту мъч, що така?

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Друга теманови [re: Markizata]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано19.10.09 00:57



Проблема й е, че прекалено се чуди, мисли и философства. Да си направи един експеримент. Моето усещане е, че ще иска да прави и секс, даже ще й хареса. Не знам, аз понякога имам чувството, че съм с 'мъжки мозък', при мен всичко е много аналитично и практично. Ако бях на нейно място никога нямаше толкова да се чудя, директно щях да пробвам и да видя какъв е резултата. Ако й хареса хубаво, да решава любовница ли ще има, или ще се развежда, ако не й хареса не го прави повече и това е.



Тема Re: Друга теманови [re: witch777]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано19.10.09 01:29



Ако бях на нейно място никога нямаше толкова да се чудя, директно щях да пробвам и да видя какъв е резултата.
Ти пък!

Все едно то е, като да влезеш в магазин и да пробваш как ти стои рокля
Тая с пробваниците...не ми звучи хич. Често съм го чувала т'ва "пробвала съм със жена, ама не ми хареса" (а, май беше в значението "поробвах с мъж" - ама все тая)
То като вица, Гарабед пита Киркор:
"Киркор, ти ходи ли концерта на Гохар Гаспариан? Хареса ли ти?"
Киркор: "Не, обаче, Агоп ходил и после ми го изпя. Не ми хареса!"
Което се опитах да обясня е, че , простото харесване и разбиране между жени...наблюдаване, подражаване, дори сексуално експериментиране - нямат нищо общо със "смяна на ориентацията".
Освен ако самата идея не те влече по някакъв начин.
Като се замислиш, една жена (ВСЯКА жена), особено пък тези в шериатските държави - общува с жени в 90% от живота си. Една жена забелязва друга много по - често, по - детайлно и в повече случаи, отколкото един мъж. Само жена може да бъде обект за подражание и обожание на друга жена.
Само жени могат да си общуват по начин, по който с мъжете не става - по една или друга причина.
И това не ги прави лесбийки.
Нито има нужда да си развалят приятелството, правейки се на нещо, което не са и "пробвайки" една с друга някакви експерименти, които после да се чудят за къв им е трябвало.
А, като те сгащи "сляпата неделя", хич не се и замисляш, каква си и що си, да ти кажа...Нито ти е до пробване - просто това е човекът и толкоз.

Иначе ми стои някакво измислено, разбираш ли...малко..."Сетила се Мара да се побара".

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.