Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 29.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Впечатлениенови  
Автор sunflower1 (strange)
Публикувано28.06.09 21:59



Здравейте, момичета!!!
Въпреки желанието си да се включа в тазгодишния прайд на приятелството, не ми достигна една идея, за съжаление не срещнах подкрепа от старана на мои приятели и познати, а сама не ми се ходеше.
Това, което се случи в този ден беше малко неприятно за мен, реших да се разходя из центъра и попаднах в задръстване, причината за което беше прайда ... Не искам да ви казвам на какво се наслушах за много кратък миг ... наричаха шествието с какви ли не имена ... направо ми се дорева ... никога не съм била жертва на обществиното мнение, аз съм осъзнала сексуалността си и не се срамувам от нея, нито пък я натрапвам на някого. Смятам, че всеки има правото да е такъв, какъвто се чувства ... не е въпрос на показност. Живеем в общество, в което винаги ще бъдеме отричани, но това повярвайте ми няма да е повод да се откажа от себе си, възприятията и възгледите си, ще се боря срещу тесногръдието, защото съм попадала в ситуации в които в смесена компания разни "кифли" (извинявам се за определението) са се изказвали невежо за хомосексуалните и съм реагирала като "звяр", показвайки, че не ми е изписано на челото и съм нормален човек.
Само исках да споделя

.



Тема Re: Впечатлениенови [re: sunflower1]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано28.06.09 22:42



Е ти си го видяла на улицата, аз го чух в собствената си къща, когато близките ми гледаха репортажите по медиите. Вече се убеждавам, че още дълго така ще я караме.





Тема Re: Впечатлениенови [re: sunflower1]  
Автор frozen_Feniks ()
Публикувано28.06.09 22:50



:) hm......ok.....dobila si niakakvi vpe4atlenia no.....za6to se u4udva6 4e tova koeto teb te kara da se 4uvstva6 gorda za drugi hora e povod da psuvat (da re4em). siaka6 za prav pat izliza6 na ulitsata.puk i vse pak si bila v zadrastvane...... v edin anekdot , koito ne moga se ga da tsitiram duslovno se kazva6e 4e ima detsa spored koito "pederast" e 4ovek koito ne moje da 6ofira dobre....taka 4e smile - ne e bilo zaradi praida a zaradi trafika :)



Тема Re: Впечатлениенови [re: sunflower1]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано29.06.09 00:26



съжалявам, че си се почувствала така, наистина според мен повдигането на въпроса за хомосексуалността напоследък изкарва най-гнусните прояви и изяви на дискриминация, и лошо говорене. дори според мен, хората са станали псевдо приемащи, но реално вътре в себе си много по-стагнирани, отхвърлящи и унижаващи. аз лично нямам обяснение за това. може би за първи път излизат наяве някакви тяхни по-скоро стаени мисли, но наистина е гадно. хора, които съм чувала да говорят умерено и дори безразлично за женската хомосексуалност, сега изведнъж им стана проблематична и прочее.

мисля, че не е начинът всеки път да реагираш като "звяр", и на мен ми се е случвало да споря по темата, но реално това са разговори с много малко значение, те могат да променят мисленето на 5-ма.

мисля, че много по-важно е да можем да променим мисленето на мнозина...



Редактирано от Vanilllaa на 29.06.09 00:27.



Тема Re: Впечатлениенови [re: sunflower1]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано29.06.09 01:05



Ти от бай ти Ганя и неговата коч компания какво очакваш? Пий си питието и не се впрягай толкова.





Тема Re: Впечатлениенови [re: sunflower1]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано29.06.09 01:20



Съжалявам, че не си могла да си намериш „другарче” за прайда. Както и още повече за това, което ти се е наложило да изслушаш. За съжаление такова е мястото, такива са хората. Ограничени, агресивни, неграмотни, нагли, с чувство за непогрешимост, и още, и още ... Толкова е жалко и срамно, че човек, който е наясно със себе си, няма от какво да се срамува и не се крие, трябва да се защитава от нападки на подобни същества – нападки абсурдни, опасни и неприемливи. Разбира се, че не е въпрос на показност, защото колкото права имат „нормалните” да показват чувствата си (всеки в съответствие със собствените си разбирания), толкова право имат и останалите (в едно друго общество, разбира се). По тяхната логика всичко извън „нормалното” трябва да изчезне напълно, за да не дразни (защото се оказа, че „нормалните” се характеризират освен от гореизброеното и от тънкокожие и дебелоочие). Не че почти не е изчезнало...

Разбирам защо често реагираш емоционално на подобни идиотщини, но не мисля, че тези реакции променят нещо значително. По-скоро изтощават самата теб. Глупакът си остава недосегаем за аргументи от какъвто и да е род и за узряване от какъвто и да е характер. От друга страна обаче, е много трудно да се живее постоянно под натиск за промяна и в състояние на кръгова отбрана – само който го е изпитал, знае какво е. Не знам доколко тук може да се промени мисленето на по-големи групи хора (опитите са по-скоро в обратната посока и всъщност в посока отказ от мислене). Мисля, че през последните години нещата в това отношение се влошиха и продължават да се влошават. По много причини, изброяването на които няма място тук, но знаем кои са (поне повечето от тях). Ще ставаме все по-неудобни и дразнещи, защото фонът става все по-отчайващ, сив и заплашителен.

Знам, че себеприемането често е дълъг и труден процес – и се плаща скъпо (обратното също се плаща). И затова ти се възхищавам за него.



P.S. Не се извинявай за определението – даже е прекалено меко. Но те си намират майстора (защото си го търсят).



Тема Re: Впечатлениенови [re: bluestar1]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано29.06.09 10:46



ами не е само коч компания. това е най-изненадващо. моя приятелка, която беше мнооооого лесбиан френдли, четеше и тук и при елия е започнала да говори много обидно за гейовете и гей-общността, да използва хомосексуалист и хомосексуализъм, и да се държи презрително по темата? тя не просто беше френдли, но тя е един доста интелигентен човек...

кой има обяснение за това?

Редактирано от Vanilllaa на 29.06.09 10:54.



Тема Re: Впечатлениенови [re: frozen_Feniks]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано29.06.09 10:47



телевизията, радиото и медиите насаждат негативни представи чрез новините. чрез филмите става точно обратното, но чрез новините става пълна негативизация.

Редактирано от Vanilllaa на 29.06.09 10:49.



Тема Re: Впечатлениенови [re: Vanilllaa]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано29.06.09 21:35



Възможно е да се е скарала с някой гей човек, или пък да е неосъзната лесбийка и това да е някаква вътрешна борба. Можеш ли ги разбра тез наште дълбоки женски души?





Тема Re: Впечатлениенови [re: Vanilllaa]  
Автор frozen_Feniks ()
Публикувано29.06.09 21:51



ami imenno. vmesto da spomogne za edin vid...svikvane na ob6testvoto s tozi na4in najivot vsi4ko tova se priema edva li ne kato propaganda.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.