Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 26.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Анкета  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 16:19



Здравейте, дами,

като дойде време за паради и в медиите започва много да се говои

На мен ми прави впечатление, че особено в медиите се използват думи като хомосексуалист и хомосексуализъм, вместо хомосексуален и хомосексуализъм. Какво е вашето отношение:


Обиждат ли ви думите на -ист и -изъм? Използвате ли тези думи?
Обиждат ме само, когато ги чуя в медиите, но не и от приятел
Винаги ме обиждат
Не ме обиждат, но ми звучат нелепо и неадекватно, тъй като ние знаем, че правилните думи са хомосексуалност и хомосексуален
Толерантен съм и тези думи ми неадекватно и за това не ги използвам
Звучат ми добре и дори с тях наричам приятелите си
Нямам такива приятели, но с тях наричам гейовете и лесбийките
Не съм толерантен/толерантна, педалите са си педали и точка
Толерантен/толерантна съм, но не желая да използвам политически коректен език, за това ги употребявам
Нямам мнение/безразлично ми е



Ако искате коментирайте своите гласове, за да знам, защо мислите точно така...въпросът ме интересува лингвистично.





Тема Re: Анкетанови [re: Vanilllaa]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано22.06.09 16:47



извинявам се за правописните грешки горе, но не дава възможност за редакция (надявам се да се ориентирате в смисъла)





Тема Re: Анкетанови [re: Vanilllaa]  
Автор sunflower1 (strange)
Публикувано22.06.09 17:35



ехе, време за прайдове и много, много коментари
Нали всичката мара втасала в чудната ни държава, та ето един "хубав" повод да се покажат "моралните" ценности на българина. Аз съм за прайда, подкрепям го и по възможност ще се присъединя ... има ги по цял свят и като че европейците на се втурачват в тях.
Говорим си за права и свободи, всеки има правото на свое място под слънцето, без да го заклеймяват и да му лепват определения и клишета. За обида и дума не може да става, приемам се такава каквато съм, общественото мнение ме интересува дотолкова, доколкото не е свързано с някакъв вид агресия (физическа, психическа, дискриминационна като цяло), иначе тук в българия винаги ще ни лепват по едно -ист и -изъм





Тема Re: Анкетанови [re: Vanilllaa]  
Автор bluestar1 ()
Публикувано23.06.09 00:16



Какви са тия -изми и -исти, бре? То докато кажеш 'хомосексуалист' и ще ти се доспи.

Аз казвам 'гей' и 'лесбийка', тези думи ми харесват.



Тема Re: Анкетанови [re: bluestar1]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано23.06.09 12:49



мерси и на теб и на флауър за вашите мнения, в общи линии и аз така предполагах, че ще бъдат "усещанията" за тези употреби, макар в клуб Адам и адам, където пуснах същата анкета, да ме изненадаха..., все пак исках да видя и мнения, и конкретно нещо като анкетни резултати (импровизирано :))))), понеже пресечната точка езикознание-ЛГБТ-феминизъм ме интересува



за "измите" и разни други лингвистични разглеждания:





Тема Re: Анкетанови [re: Vanilllaa]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано01.07.09 22:57



Само ще ви кажа, че сте тоталитарно мислещи хора.



Тема Re: Анкета *DELETED*нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано01.07.09 23:03



Мнението е изтрито от woow

Тема Re: Анкетанови [re: Vanilllaa]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано01.07.09 23:06



Не се и съмнявам. Ви сте като хитрелисти. Имате си дежурни в нета по всякакви форуми, ти си тука, имате си фюрер дето раздава банове и всичко останало. Радост е за мене да ви наблюдавам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.