Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 24.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Страх ли ни е да обичаме  
Автор sunflower1 (непознат )
Публикувано19.06.09 14:22



Здравейте момичета,
пак аз ... със странно включване

. Тези дни се замислих върху това колко много са се променили хората и как от ден на ден се превръщат основно в "консуматори". Всичко е толкова на бързо, дори и взаимоотношенията и връзките са бързи ... така се случва ... бързо насищане и страх от това да създаваш трайни и развиващи се взаимоотношения. Включително и страха "да обичаш", като че това е станало водещо за да се предпазиш от това да не загубиш за пореден път част от себе си. Незная дали ежедневието ни е забързано или променяме порядки си, като пропускаме по пътя си множоство важни и ценни неща.



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: sunflower1]  
Автор sssssssss (шемет )
Публикувано19.06.09 15:47



Не мога и не искам да обичам.Обичах и бях обичана,но това беше преди.Тази връзка приключи отдавна.Това беше голямата ми любов.След нея съм имала много връзки,била съм обичана,но аз не обичах.Не ме е страх да обичам,просто не мога.

Не ми пука дали ме обичаш или ме мразиш.Важното е,че си мислиш за мен



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: sssssssss]  
Автор sunflower1 (непознат )
Публикувано19.06.09 16:08



Незная, вероятно си права ... след голямата любов трудно се обича отново, но не е невъзможно, всеки е различен и се чувства по-различен начин, някой се затварят и не могат да изпитат това чувство повече





Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: sunflower1]  
Автор dete (вълк)
Публикувано19.06.09 18:20



кво значи 'страх от обичане' бе!

всичко е моментност. нещата зависят само от дължината на дадения момент - пак!


Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: dete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано19.06.09 20:41



радвам се, че го каза. според мен това е, когато пеперудата няма красиви криле и просто няма да излети, тя не очарова вече, може би е нощна пеперуда, която е кафява и грозновата, а може би е направо бръмбър, който не се интересува от цветята. или е красива и прехвръклива пеперуда, която весело си прехвърча наоколо. то не е като две пеперуди в танц, то не е като страх, а като забравяне, и после като забравиш, може би те е страх, а може би просто вече не можеш.

тоест мисля, че някои хора нямат дори желание да се влюбят или търсят напразно...превръщайки се в нощни пеперуди или бръмбари...забравяйки за това, колко красива е любовта. мисля, че на някои така им отърва. дори е често срещано явление.

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 01:04.



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: sunflower1]  
Автор instep (непознат)
Публикувано19.06.09 22:49



Някои да,други не,аз мисля че зависи от човека,нагласата му за обич,по скоро начина му на обичане. До каква степен е способен,и колко дълго,страхът да обичаш някого е вследствие на опит,не мисля че човек трябва да се страхува да обича защото лишава емоционалноста си. Не говоря за безразборно обичане а за обичане между двама които си имат доверие. Не разбирам и хората които се страхуват да обичат.



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: dete]  
Автор instep (непознат)
Публикувано19.06.09 22:57



Вероятно е имала в предвид страх от това да дадеш най хубавото на друг а той да не го разбере през годините когато сте били заедно.



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: Vanilllaa]  
Автор dete (вълк)
Публикувано20.06.09 00:53



ванила - тия клишета и красоти с пеперудите не ми минават. конкретно, точно и ясно питам, и то не питам, беше някак реторично с идеята 'знае ли някой въобще кво значи това?!' - не.
инстеп - ако този някой не иска д го получи от теб и не иска да го даде на теб, си говорим за съвсем друго нещо.

всичко е моментност. нещата зависят само от дължината на дадения момент - пак!


Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: dete]  
Автор Vanilllaa (L)
Публикувано20.06.09 01:02



очевидно е, че след като описвам състоянието у другите не го намирам у себе си, но единствената ти мозъчна клетка не е могла да достигне до този извод, нали

впрочем, все ми е тая за твоята реторика, само в учебниците реторичните въпроси продиктуват мълчание, така че ти....просто ме вдъхнови, а щом познаваш думата клише ми е любопитно защо говориш изключително и само в "жаргонизми", те са още по-елементарен начин на изразяване и от клишетата...всъщност

Редактирано от Vanilllaa на 20.06.09 01:10.



Тема Re: Страх ли ни е да обичаменови [re: dete]  
Автор candyperfumegirl (topla)
Публикувано20.06.09 01:12



Ти пък кога попита?Темата не е твоя.Поне да беше изказала мнение по "твоя въпрос",м?А и...пеперудите са си много красиви,за разлика от много други неща в живота ни.

Paradise(Not for me)



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.