Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 09.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Високи... Заплащаниянови  
Автор sevasTra (непознат )
Публикувано17.05.09 18:42



Днес попаднах на много интересен материал, публикуван в някакъв вестник. Ставаше въпрос за зависимостта между човешкия ръст и заплащането, което получаваш, ако си висок/нисък... Въпросния австралийски изследовател, на който му е хрумнало да прави такова разследване твърди, че голям процент от хората, които са по-високи в съпоставка с обкръжението им получават и по-високо заплащане, а ако си дребничък съответно...

Не знам защо е решил точно такава зависимост да търси, според мен е просто съвпадение.. Мислите ли, че външния вид, по-конкретно височината до днес се е запазила като показател за по-добри умствени заложби, от което би следвало и по-висок обществен ранг и по- голям доход ?



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: sevasTra]  
Автор milalena (пристрастен)
Публикувано17.05.09 19:47



Питаш ли ме мене:)))159 съм. Но има и добра страна ниският ръст: изглеждаш много по-млад:)))



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: sevasTra]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано18.05.09 08:06



Отдавна е установено, при това от множество доста всеобхватни изследвания, че по - привлекателните физически хора печелят повече и се реализират по-пълноценно. Просто красотата отваря врати. Тя е и първото нещо, което прави впечатление, когато се запознаваш с някой. А както е известно, първото впечатление обикновено е погрешно, но за сметка на това е дълготрайно.

Относно височината - тя е пряко свързана с физическата привлекатеност. Това е особено изразено при мъжете - не познавам жена, която да харесва ниски мъже, т.е. под 1.70м. Ся, Дани де Вито, Ал Пачино, Мел Гибсън са изключения, които доказват правилото. Не познавам мъже, които да харесват ниски жени, защото те обикновено са трътлести. Малко са дребничките жени с хармонични тела, но те пък са особено сексапилни.

В крайна сметка в междучовешките отношения всичко опира до секс, дори и на подсъзнателно ниво. А култът към физическата красота и съвършенство датира откакто има изкуство въобще.



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: sevasTra]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано18.05.09 17:36



sevasTra, искам да те питам нещо, дано не ти се стори нахално.
Предвид това, че си на 16 години, била ли си някога с момче? Пък дори и само за една нощ.

Ще те разбера, ако не желаеш да отговориш.





Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: shallowgrave]  
Автор sevasTra (непознат )
Публикувано18.05.09 18:01



Не

. Дори не ми е любопитно. Не смятам, че има смисъл да опитвам нещо, което не е естествено за мен. Хубаво е да се пробват различни неща, ноо в този план не мисля, че нещо много положително ще излезе.



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: sevasTra]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано18.05.09 20:34



Примерно аз като се замисля за интимен контакт с мъж изпитвам погнуса, отвръщение. Това е силна реакция, защото е на инстинктно ниво, дълбоко закодирана в мозъка ми е, а не е вследствие от закостанелост, конформизъм, хомофобия или нещо такова.
Ти изпитваш нещо подобно, така ли? Мисълта за интимен контакт с мъж погнусява ли те?

Извинявай ако нещо....Наистина ми е интересно да знам.



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: shallowgrave]  
Автор sevasTra (непознат )
Публикувано19.05.09 00:34



Погнуса? Ааами, не, не... Просто липса на интерес

. Знаеш, че интимните контакти са свързани главно с някакво привличане, емоция. Аз лично не изпитвам подобно нещо към мъже, т'ва е . Не искам да кажа, че ми се струва гнусно, а просто безсмислено да го правя .



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано19.05.09 08:46



Разбира се, че обществената норма и възпитанието дават своята тежка лепта за нагласите на всеки човек. Аз не съм изключение, това е ясно.

И въпреки това съм убеден, че дали един мъж или жена е хомо, зависи в по-голяма степен от химията на мозъка й/му, от афинитета към същия пол, така да се каже. Т.е. това не въпрос на избор - " Днес съм хомо, утре съм хетеро, пък вдругиден - ще видя..."

Значи, Папа, замисли се - ние с теб сме израснали в една и съща държава, град, среда; продукти сме на една и съща образователна система, принадлежим към една нация, споделяме една и съща историческа и национална памет и т.н. Обаче сексуалните ни ориентации са различни. Изводът ми е, че природата, а не толкова обществото, има тежката дума в края на краищата.



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано19.05.09 10:32



И при мен е така, това че съм хетеро не ми пречи като видя хубаво маце да го предпочитам пред някой гнусен простак, а такива ги има много!



Тема Re: Високи... Заплащаниянови [re: loverrock]  
Автор barbalq4o ()
Публикувано19.05.09 15:07



не разбрах. все едно каза ''това че съм хетеро не ми пречи да съм гей"??




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.