Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 23.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема В ъгъла  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано20.04.09 21:35



Здравейте, дами! Аз съм хетеросексуален млад мъж от София. Пиша ви с молба за съвет и насоки.
Става въпрос за моята братовчедка, която чувствам близка като сестра. Тя наскоро навърши 17 години. Верно е, че съм пристрастен, обаче повярвайте ми - тя е наистина прекрасна, не просто хубава, а красавица. Преди около година баща й я излови с друго момиче, доста по-голяма от нея, на калъп така да се каже. Чичо ми, нейния баща, е супер свестен и отворен човек, обаче не може да понесе неговата малка принцеска, която прилича досущ на починалата си майка - голямата му любов, да е с "ненормална" ориентация.
Изтеклата година беше много тежка за братовчедката ми и баща й. Той вини себе си за сексуалната й ориентация и след като не можа да я "вкара в правия път", съвсем изгубиха контакта помежду си. Неговият натиск върху нея беше страшен, замалко да я изгони от дома им, иска да излиза с момчета, сякаш е възможно момчетата да започнат да я привличат в резултат на родителския му натиск. Той знае, че това е обречена кауза, не е толкова прост. Обаче това го депресира страшно, започна да пие...

Интересува ме дали има някакъв специалист- психолог или какъвто и да е, който да се занимава именно с тези специфични проблеми. Братовчедка ми прави всичко възможно да му покаже, че тя е същото момиче, което той обожаваше, тя също го обича много, а и не иска да загуби неговата опора в този важен момент от живота й. На всяка цена трябва да направя нещо за да възстановя комуникацията помежду им, защото тя също е доста унила, а е само на 17, може да попадне под вредни влияния, да посегне към наркотици...

Трябва да направя нещо, а не знам какво. Моето отношение към нея не се е променило и тя все още ми споделя, обаче има нужда от баща си, това е.



Тема Re: В ъгъланови [re: shallowgrave]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано20.04.09 23:25



Никави психолози няма да помогнат, само от баща и си зависи дали дали обича повече дъщеря си или обича повече идеята, която той си има за нея.

Единственото, за което се сещам е, ако можеш да я вземеш да живее при теб за известно време, може това да накара баща и да седне да се замисли що е то родителска любов и има ли тя почва у него. Ако и тогава не го направи- забрави. Евентуално може да му дойде някакво прозрение като одъртее и почне да МИСЛИ за нещата от живота.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: В ъгъланови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано21.04.09 09:15



Добре де, вие с вашите бащи как се оправихте? Верно е, че е индивидуално, обаче все трябва да има някакъв модел на действие.



Тема Re: В ъгъланови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано21.04.09 19:52



Лошото е, че съм поставен в непривичната роля на ментор на много объркано момиче. Иска от мен съвети, които не мога да й дам.
Както и да е, благодаря за отговорите.



Тема Re: В ъгъланови [re: shallowgrave]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.04.09 22:37



По - добре не се бъркай в чужди проблеми. Това, дали той ще приеме или не дъщеря си, с всичките й дадености, зависи от много фактори. Преди всичко, от неговата собствена култура и морал. Част от което е и това, колко е широка кутийката, през която гледаме на света.

Ориентацията е само един от елементите, които са част от тази даденост, която имаме пред себе си в лицето на един човек. И аз никога не съм можела да се начудя на това, как отношението на хората е в състояние коренно да се промени от този единствен фактор - който тях, лично, най - слабо ги касае, така или иначе.

Но, както не можеш да обясниш на далтониста, какво е червено, така и не можеш да накараш кон с капаци да осъзнае, че светът е малко по - широк от капаците, през които той гледа.

За твое успокоение - някои го "преживяват" с времето. И на всекиго за това му трябва различно време. Има и такива, които никога не го преживяват, естествено. Зависи и самата девойка колко е убедена в това, какво иска и какво търси. Лично аз си мисля, че на 17 един човек вече е нормално да му се върти в главата единствено, как да се махне от къщи, как да разчупи черупката и най - сетне да се излюпи от яйцето, в което са го "мътили" толкова години...Все едно от ориентацията.

Ако искаш все пак да помогнеш и си имаш приказката с твоя чичо, може би можеш да му "нашепнеш", че хомосексуалността не е болест, не е аномалия, малформация или престъпление.
Както и да му напомниш, че във всички цивилизовани държави по света (или поне все по - голяма част от тях) това става все по - обичайна даденост в обществото и вече никой не му обръща такова внимание. Както има пушачи и непушачи, вегетарианци и всеядни, така има и хетеросексуални и хомосексуални и не е краят на света, ако точно неговото дете е сред тях...нещо такова.
Ако вдене - вдене...кучетата си лаят, а керванът си върви.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Редактирано от Markizata на 21.04.09 22:42.



Тема Re: В ъгъланови [re: Markizata]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.04.09 00:52



Аз пък не разбирам как може да приемате за нормално нещо, което не е.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: В ъгъланови [re: Изyмeн]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано22.04.09 00:57



Ами да, не е нормално баща ми да ме изгони от къщи и да спре да ме обича, щото не ща да са ожена... Ама в Бг случката се повтаря толкова често, че сме свикнали вече.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: В ъгъланови [re: lsis.]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.04.09 08:59



Може да иска внуци. Всяка друга причина според мен е напълно неоснователна.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: В ъгъланови [re: Изyмeн]  
Автор Пapвaти ()
Публикувано22.04.09 14:36



Кое ти се струва ненормално?
Това, че мъжете решили, че най-нормалното на този свят е
жената да се омъжи и да гледа деца.
За мен пък това не е най-нормално.
Нормално е всеки да избира сам живота, който иска да изживее.
И този избор да се уважи от останалите.



Тема Re: В ъгъланови [re: Изyмeн]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано22.04.09 15:15



Може да иска внуци. Всяка друга причина според мен е напълно неоснователна.


Ти наистина си ненормален!

Кой е тоя, че ще иска внуци?!То и аз може да искам стотина замъка от родителя, ама няма!
Не всяка жена иска да има деца и може да има деца! Ясно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.