Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 16.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Понеделник  
Автор So_HaPpY (фарс)
Публикувано20.10.08 12:32



Защото е понеделник и работната седмица е още в кревата. Защото е 12, а всички институции летаргично се размърдват. Защото е полустудено, полутопло и е някак всичко на половина. Защото денят дори не е преполовил. Защото птиците вече зъзнат сутрин, а бутилките бяло вино вечер изстиват самотно в хладилника. Защото е есен, а е безцветно. А листата се сипят почти романтично и никой все още не е измислил лек за косопада на дърветата. Защото цигарите са твърде много за твърде ранния час. А кафетата киселеят от горчилка. И пръстите са черни от кофти мастила по кофти вестници. Защото радиата не казват нищо ново, а песните са твърде шлагерни. Защото всеки чака най-малко природен катаклизъм, за да се размърда в така омразния понеделник. Защото пералните отдавна не сънуват Аржентина, а и не съм виждала никого наскоро с лилава шапка. И котката под прозореца мяука полулетаргично. И в офиса е тихо, въпреки 10-те налични кокошки. И е някак твърде кабинетно. И дори забелязвам пукнатините по терактота от нищоправене...
Защото към 14 ч. институциите ще се запъхтят от бързане и ще псуват уикенда, неделното преяждане, манджата на жена си, бележника на сина си и обедното меню в близката кръчма. Защото дори котката ще се отегчи да разнообразява остарелите хитове по радиата. А кокошките в офисите ще се разквичат защо мъжете им псуват поредната гозба-шедьовър и не се интересуъват от учението на отрочето.
Защото ще дойде 18 ч. и всички ще си поглеждат нервно убийствено скучните часовници, които всеки ден показват едно и също. Защото ще се изтъркули и този понеделник между листата, между колегите, фасовете, хиперкофеиновите дози, почти шизофреничното звънене на телефони и безучастното вдигане на рамене.
Затова разкажете какъв е вашият понеделник? Каква е котката пред офиса ви и колко точно ви се спи.

П.П. Тази тема беше планувана за весела и лигава. Ако на някого му е дотежала сърдете се на Трола, с какъвто и нов ник да е ! :)

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.

Редактирано от So_HaPpY на 20.10.08 12:36.



Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор Double Trouble ()
Публикувано20.10.08 12:37



Не е до понеделника...всеки ден е така. В изчакване да свърши времето (работното, свободното, хубавото, лошото, топлото, студеното...) Във вечно чакане за нещо, което да свърши и да започне следващото, което също да свърши, по същия недоправен и скучен начин. А в междучасията от живота да седим в някой клуб и да словоблудстваме как прахосваме метафорите на времето - в тяхното свършване. Дано този клуб не съществува след 40-50 години за да не мога да видя как съм чакала да свърши животът ми/ни...
П.с. Ако имаше котка пред офиса ми щях да съм я гушнала и да си спим съвместно, до като чакаме да се събудим....





Тема Re: Понеделникнови [re: Double Trouble]  
Автор So_HaPpY (фарс)
Публикувано20.10.08 12:40



Винаги мога да те ковна и да ти оказа тази приятелска помощ да не се мъчиш...

П.П. Добре, че нямаш котката. Иначе милото животно. :-)))))))))))))) Щеше да е цялото в лиги и да крещи "Аааааааа, полази ме глиган"

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.


Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор Double Trouble ()
Публикувано20.10.08 12:41



Точно това имах предвид, като казах, че винаги можем да пре*бем темата.





Тема Re: Понеделникнови [re: Double Trouble]  
Автор So_HaPpY (фарс)
Публикувано20.10.08 12:42



Е, старая се :-))))))))))))))))))

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.


Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор Double Trouble ()
Публикувано20.10.08 12:43



Да имаш нещо против понеделнишка- есенност???

Редактирано от Double Trouble на 20.10.08 12:44.



Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор eurocrash ()
Публикувано20.10.08 15:18



Офф много ме мързи. Моят понеделник е бавен, с много кафета и цигари... и нищоправене.... а и обяд.. и после пак нищо

. Не ми се спи, то от кафетата нали...
Отворила съм един документ и поправям ли поправям... уж работя... но на не повече от 30%. Мисля и утре да го работя хаха. Котки около прозорците няма, щото то на 6тия етаж няма и как да застанат... само гнусна миризма на пуканки леко се прошмугва през дограмата от скапаното кино в Мол-а. Добре че прозорците са затворени.

Мисля след малко да си тръгна, защото като гледам никой няма да има нужда от мен до края на деня... а пък аз от скука отскочих до технополис и си накупих Play Station и сега мисля да разцъкам вкъщи пред TV-то.

Мдаааа............................ толкова за моя понеделник

Jenny dont be hasty............

Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано21.10.08 00:07



Няма понеделник, няма делник.
Денят е празник.
Ставам и търся спомена от вчера. Нишката ми трябва. Вчера ще е като днес и в котка да се препъна. Вали, мъгла, хладно, горещо... само пейзаж. Пред очите ми е пътят, търся прякото.
Често губя къде е началото, къде е краят на ден, седмица... годините се мяркат в цифри. Помня силното, значимото и... важното.
Да отсея - цел. Направо в желанието - почти мания.
Тези наоколо в схема ги чувствам. Говорят, мислят, в субтитри - банални и скучни думи като от устата на персонажа в поредния филм. Кой филм се играе, кой филм играем, няма значение. За какво е чуждата истината след като и от собствената няма нужда. Ходят, правят, действат, гледат си часовника. Аз нямам часовник. Но, никога не закъснявам. Знам кое след кое следва.

Преди време, естествено не помня кога, размишлявах, защо не работя стандартно! Приятелите загрижени викат ме до тях на топло и вмирисано от ежедневие. Да ходя от понеделник до петък чинно, да ме командва началник, да изпълнявам. А това ли е моят път! Или щом не съм като тях не съм с тях!
Как да почвам в понеделник, като не знам кога е! Как да се връщам от работа, като не съм спирал да бачкам! Защо да не правя това, на което съм способен! Нали накрая пак ще се озовем на едно място. На парцелирано, подредено, делници празници точно се спазват, пейзажът е общ, и тишината даже.
Има ден, има нощ. Богът е почивал на седмия ден. Кой е моят седми... сам да си каже. После пак е... ден





Тема Re: Понеделникнови [re: So_HaPpY]  
Автор fireballlМодератор (все същия)
Публикувано21.10.08 06:37



Дам... за пореден път в понеделник осъзнавам колко благословено нещо са тишината и мълчанието... да не трябва да говоря, да не трябва да слушам... да мога да си седя и да търся котки през прозореца.....





Тема Re: Понеделникнови [re: fireballl]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано21.10.08 08:42



И аз се убедих в същото!



Дано винаги има котенца под твоя прозорец, за да не се налага да ги търсиш...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.