Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 09.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За транссексуалносттанови  
Автор Alex75 (непознат )
Публикувано25.07.08 21:21



А какво е отношението ви към транссексуалните? Има ли сред вас такива, които са биологични жени, но се чувстват мъже?Как се справяте в живота?



Тема Re: На лошо място питашнови [re: Джeйн]  
Автор Alex75 (who)
Публикувано29.07.08 19:45



Ами лошо за тях. Искат да ги приемат, а самите те не са толерантни, така ли излиза? Ако искат да са приемани, враждебността трябва да се изключи.

Listening gives wisdom, speaking gives repentance


Тема Re: На лошо място питашнови [re: Alex75]  
Автор 24.7 (L-Girl)
Публикувано29.07.08 22:35



Здравей!
Да, определено има и транс-хора в този форум. Може би са 2-3 души.
Поне аз се сещам за 3, но през цялата история на форума.
Като цяло, предполагам, знаеш, че транссексуалните и трансджендър хора са още по-малцинствена група, с още по-големи проблеми дори от тези на хомо-ориентираните.
"Бъркотията" (не в лош смисъл казано) при транс-хората е много голяма.
Говоря по принцип, не специално за Бг. Много от тях страдат от джендър дисфория, от невъзможността да изразят себе си, да се "намерят", да влязат в хармонията "тяло-душа". Дори след направени операции пак са объркани и страдащи. Някои от тях са хомосексуални, други би, трети хетеро. Или дори асексуални. Животът им и без това е тежък, раздиран от противоречия, а освен това живеят и в България, на всичкото отгоре!
Аз не съм чувала някоя биологична жена у нас да си е правила операция за смяна на пола. В Америка има много такива. Можеш да поразгледаш в youtube - има много клипове.
Аз по принцип подкрепям тезата, че родовата принадлежност не е фиксирана, а че е като нещо като плъзгач по гладка линийка. При някои хора е, позиционирана на, да речем, 80% към "жена" - единия край, докато при други - 90% към "мъж" (другия край). За мен такива хора се определят като мъже и жени, в повечето случаи хетеросексуални. Но в природата многообразието е толкова голямо, че няма как и при хората да не се прояви. Не всичко е черно-бяло. Родът и емоционалният пол - също.

А колкото до толерантността на лес-жените... Не мога да обобщавам. Като цяло българите сме си индивидуалисти и не обичаме нищо различно от самите нас. Съседа ни пречи, Вуте да е зле и т.н.



Тема Re: На лошо място питашнови [re: Alex75]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано29.07.08 22:36



Аз сега разбирам, че да си толерантен значи да отговаряш на всеки глупав въпрос, който ти се задава.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: На лошо място питашнови [re: Alex75]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.07.08 23:28



Що за глупости?

Кой тук не приема кого? Мнението на Джейн си е нейна работа, но тя със сигурност може да говори само от свое име.
И, каква е тази нова лексикон - мания "какво е мнението ви за транссексуалните/за Жана Д'Арк/ за извънземните и правата на гейовете в орбита на марс..."
Трябва ли да имаме специално мнение и отношение по всеки въпрос?
Транссексуалните са хора като всички останали - със своите си проблеми и преимущества. Лично не познавам такива отблизо, но не бих имала нищо против да познавам и контактувам с ХОРА - били те транс/стейбъл / хетеро/ хомо / би или пък асексуални.
И какво?




Тема Re: За транссексуалността [re: Alex75]  
Автор ~quo vadis (ø)
Публикувано29.07.08 23:58



Аз нямам нищо против транссексуалните. Виждала съм травестити. Спомням си един,който по-скоро имаше вид на андрогин,отколкото на жена. За първи път виждах човек с толкова неопределено излъчване. Двуполово,на равни части.Нито жена,нито мъж,но най-вече двете наведнъж. Харесах женската част,но не можах да приема мъжката.А аз го гледах дълго,понеже ми беше много интересен :))) И той ме гледаше. Дори ми намигна по едно време,но да не изпадаме в подробности...

Нищо повече не се случи.
Познавам само една биологична жена,която се чувства мъж. Художник е. Бяхме в приятелски взаимоотношения,но напоследък сме си загубили следите.
Мисля,че транссексуалните са смели хора,по принцип.

Редактирано от ~quo vadis на 29.07.08 23:59.



Тема Re: За транссексуалносттанови [re: ~quo vadis]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано30.07.08 00:08



Нито жена,нито мъж,но най-вече двете наведнъж. Харесах женската част,но не можах да приема мъжката.
Това е, щото си пристрастна :-)


Мани, ама веднъж в рейса, с който пътувах, се качи един виден столичен травестит (виждала съм го някъде по телевизията...мисля, че се назоваваше "Графинята" - сиреч, сродна душа:))
Та, появи се въпросната графиня в пълния си блясък - с всичките му гримове, роклички, дрънкулки...и 2 метра висок, та се забелязва отдалеч...
Като се качи...гледах него, гледах хората в рейса...абе, жив крокодил да се беше качил, нямаше да го гледат с такъв ужас и омерзение както тоя човек! Страшна работа! Целият рейс се изнесе в другия край...
Стана ми адски гадно за човека:( Сигурно така е навсякъде...какво да правиш - всеки със съдбата си



Тема Re: На лошо място питашнови [re: Markizata]  
Автор Alex75 (who)
Публикувано30.07.08 07:46



Това не е анкета. Исках да знам как се справя някой като мен. Защото на мен лично никак не ми е лесно. А отговорът ми беше адресиран до Джейн, не исках да засегна накой. Има два сайта за транссексуални и често влизам там, но не са български, а всички там са М2Ф (мъже, които се чувстват жени). Влизам и в гей и лесб. чатове, съответно в гей като мъж, в лесб. като жена. Мога само да кажа, че мъжете са по-възприемчиви от жените. Имам доста приятели в нета, но нито една жена. Защото жените, с които влизах в коонтакт искат само онлайн секс

. А за да се създаде връзка е нужно нещо повече от само секс. Това са мои изводи и не искам някой да се почувства обиден.

Listening gives wisdom, speaking gives repentance

Тема Re: На лошо място питашнови [re: Alex75]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано30.07.08 10:19



Защото жените, с които влизах в коонтакт искат само онлайн секс
Това е проблем на всички ни. В интернет и в живота изобщо има малко повече свине, от колкото нервната система на мнозина (включително и моята) може да понесе.
И, като всички свине, тях ги интересува единствено, да се наядат, напият и изчукат - онлайн, офлайн все едно по какъв лайн.
Ако от това ще ти олекне, не само ти имаш подобен проблем. И надали полът ти е причината за него.



Тема Re: На лошо място питашнови [re: Alex75]  
Автор 24.7 (L-Girl)
Публикувано30.07.08 22:05



А ти самият как се справяш?
Кое най-много ти тежи, кое приемаш за предимство по отношение на собствената ти транссексуалност? Доколкото разбирам, ти си Ф2М.
Може би ако споделиш малко повече за себе си като личност, като човек, ще се намерят и приятел(к)и за тебе, дори сродни души, защо не?
Доколкото знам има и български транс-сайтове. Сигурно си ги търсил чрез гугъл. Както и да е, не се чувствай засегнат от момичетата тук. Но все пак дай ни шанс да разберем какъв си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.