Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Антигей или измамна (на база **гей) реклама?  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.07.08 15:26



Имало било обществена реакция срещу гей парада и Боян Расате бил прост изразител на родителските си чувства. Бляк! Лъжата е очевидна, но зад тази лъжа на първи план стои втора, по-сериозна - а именно, че у нас има стабилни антигей нагласи. Което е чиста лъжа. Никога в България не е имало обществени нагласи срещу хомосексуализма. И неслучайно бяхме единствената държава в бившия соцлагер, която декриминализира хомосексуализма - нещо невероятно напредничаво, да не кажа еретично напредничаво за онова време. Какво имам предвид? Наказателният кодекс до 1968 г. визираше самия хомосексуализъм като криминално деяние, за което се полага наказание. С новия НК от 1968 г. хомосексуалните действия, извършвани доброволно между пълнолетни партньори, вече бяха ненаказуеми, т.е. легални. Трудно е за днешните млади да усетят колко революционна бе тази стъпка, но благодарение на нея например у нас никога никой гей не бе осъден - каквито много случаи имаше в останалия соцлагер.

Редактирано от Джeйн на 20.07.08 15:31.



Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: Джeйн]  
Автор woow ()
Публикувано20.07.08 17:02



Обаче Джейн помни историята. Мерси Джейн, че я припомни, на онези от нас, които не я знаем. И само такива умни постинги да пишеш.





Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: Джeйн]  
Автор MEHTA (мерудия)
Публикувано20.07.08 19:22



И аз не съм забелязала чак толкова някакви агресии и отхвърляния от обществото. Аз самата никога не съм била накърнявана затова че си падам по жени. Не знам и някой от приятелите ми да е. Е, малко сме странни на другите, майките ни хвърлят по някоя и друга тежка въздишка, ама след това всички свикват и чак да ни трепят и клеймосват ....

Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: Джeйн]  
Автор ~quo vadis (?)
Публикувано20.07.08 21:08



Трудно е за днешните млади да усетят колко революционна бе тази стъпка, но благодарение на нея например у нас никога никой гей не бе осъден - каквито много случаи имаше в останалия соцлагер.

След като е революционна, ще я усетим. Нали сме млади.
Все пак,трябваше някой да ни подскаже.





Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: MEHTA]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано20.07.08 23:19



Аз пък съм, и директно и индиректно.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: lsis.]  
Автор нeperиcтpиpaнa (припознат)
Публикувано21.07.08 18:11



Джейн, сформирай едно опълчение...


Нека носим йоще срама по челото,
синила от бича, следи от теглото;
нека спомен люти от дни на позор
да висне кат облак в наший кръгозор;
нека ни отрича исторйята, века,
нека е трагично името ни; нека
Беласица стара и новий Батак
в миналото наше фърлят своя мрак;
нека да ни сочат с присмехи обидни
счупенте окови и дирите стидни
по врата ни още от хомота стар;
нека таз свобода да ни бъде дар!

(...)

© Иван Вазов, "Опълченците на Шипка"



Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: Джeйн]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.07.08 06:25



...че у нас има стабилни антигей нагласи... е чиста лъжа.

нещо подобно мисля и аз.

Важно е как се поставяш.

Като се говори с историческа хронология, разбирам, че основания да се чувстваме защитени от посегателство, да имаме свободата си... има. Сега сме на етап да се разшири обхвата и качим ново ниво.

Недоволни в гей средите винаги ще има (основателно), както и отричащи ни, неприемащи ни. Абсолютистите, идеалистите, винаги ще са онеправдани или засегнати.
Всеки, в някакво отношение, иска нещо по... да му се случва, да е по... от някой. Ест и аз съм такъв... искам все да ми е по от вчера, утре да ми е най , вдруги ден - още по и т.н.

Та обобщенията и личният живот... може да не се припокриват.
Ако някой чака общото да се оправи, за да му се подобри живота, може никога да не дочака... райска градина.

Важно е как се поставиш!



Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: нeperиcтpиpaнa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано29.07.08 17:40



Бляк!



Предпочитам съвместни мироопазващи сили

В джобчето ми дрънкат

Редактирано от Джeйн на 29.07.08 17:41.



Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: MEHTA]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.07.08 23:36



Ти - не. Ни как стоят нещата при другите хора?...
Не знам, понеже се говори за Боян Расате, дали на теб ти е все едно по всички медии някакво голобрадо недоразумение да повтаря от сутрин довечер с огромен и очеизваждащ знак за равенство за "ПЕДЕРАСИТЕ И ПЕДОФИЛИТЕ", но на мен, някак си, не ми е.
По същия начин утре някой ще излезе да говори за "МАЙКИТЕ И КУРВИТЕ".
и за някого това пак ще е ок...нали затова светът е шарен - защото всички реагираме различно на различни дразнители....



Тема Re: Антигей или измамна (на база **гей) реклама?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано29.07.08 23:50



Ако някой чака общото да се оправи, за да му се подобри живота, може никога да не дочака... райска градина.
В този ред на мисли си тотално прав! Подобно е положението на много емигранти, които милеят за България, но ще се върнат, "когато тука се оправи". Ама, някой друг да им го оправи...и тях да ги оправи...за 800 дни...много българска черта ни е!


Понеже темата тръгва от парада (прайда), обаче, тук ситуацията не е такава. тук нямаше хора, които чакат някой "да им го оправи". А хора, които бяха се събрали мирно и тихо, да си направят един законен хепънинг - каквито има в целия цивилизован свят.
За което подло деяние бяха заклеймени от църква, политици и не знам какви още кукувици, бяха обиждани публично, по тях мятаха Молотов и им бяха сбрали няколко чувала бомби (с пирони в тях), павета, гвоздейчета, кабелчета, ножчета и прочие КРАСОТИ за "добре дошли". И само благодарение Божията воля и още 200 полицаи, въоръжени до зъби, това не се превърна в кръвопролитието на века!
Впоследствие се появява една Джейн, която убедено заявява"Хомофобия в България НЯМА! Нали хомосексуалните не ги пращат в затвора за това, че тайно, по кюшетата и по мазетата, правят това - онова? Че какво повече искате вие, младите, дето нищо не знаете?"!

За едно си прав напълно - каквото и да искаме, трябва да си го получим сами.
В собствения си живот. В собственото си общество. В собствената си държава. Останалото са общи приказки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.