Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 24.09.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема The next level!  
АвторThe Queen (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 09:31



от скоро с приятелката ми си говорим да имаме дете..... просто си го говорим,защото и на двете ни е ясно,че тук в БГ няма как да стане това! двете много се обичаме,разбираме ,дет се вика всичко е ок,пу-пу,да не ни е уроки :) но в крайна сметка винаги идва момент,в който всяка връзка трябва да премине на по-високо ниво....брак,деца,ала-бала :) но тук, при хомосексуалните двойки това не може да стане и в един момент просто връзката се изчерпва и всеки си тръгва в неговата си посока! а е жалко! Мислехме за варианти,но в крайна сметка винаги стои въпроса...как ще кажеш на родители,че ще отглеждаш дете с жена,как ще ги накараш да разберат,че то е тяхно внуче,въпреки,че другата го е родила и дефакто,както и деюре,поне в БГ, това дете не е дори твое...нямаш законни права! и най-важното,как,ако двете решите да се разделите след 10 год примерно, ще "разделите" детето...... не мога да си представя,че ще се радвам на някакво мъниче,ще го гледам,ще го обичам и в един момент ще ми го вземат,защото аз нямам нищо общо с него.....
та...тези мисли малко ме изплашиха! значи ли това,че винаги ще трябва да преживяваме раздели с жените,които обичаме,защото не може да вдигнем връзката на следващ етап.....или просто значи да изчезваме от БГ!?!?



Тема Re: The next level!нови [re: The Queen]  
АвторAZzz (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 11:04



В отговор на:

от скоро с приятелката ми си говорим да имаме дете..... и на двете ни е ясно,че тук в БГ няма как да стане това!




В отговор на:

при хомосексуалните двойки това не може да стане




Стига бе?! Верно? И защо така са пре*бани хомосексуалните?

Има ли изобщо смисъл да се хващаш в някаква връзка, след като всичко е изгубено от самото начало!



Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
АвторThe Queen (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 12:39



ами виж сега...преебани сме,щото сме сексуално по-активни от хетеро и това се явява страничен ефект....но всъщност нямаме нищо против;))
а сега за другия ти въпрос....нищо не започва с мисълта за неговия край...целта е просто този път да намериш начин ;) въпроса тук е къде е начина...в заминаването,в това да останеши тук и въпреки всичко да се качиш на следващото стъпало..... или просто винаги ще имаш ново гадже и бронзов тен ;)))))



Тема Re: The next level!нови [re: The Queen]  
АвторAZzz (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 15:56



От първия ти постинг става ясно следното:

1. С твоята приятелка водите разговор за смисъла на разговора. Един вид спорт - говорим, просто за да говорим, не че казваме нещо.

От отговора на постинга ми стана ясно още едно нещо:

2. В питане и размишления за сложни хомосексуални въпроси, като къде е начина, много дълго си стояла на слънце. Не бъди толкова сексуално по-активна, че ще си докараш някой хомосексуален инфаркт и ще се чудиш къде да оставаш, къде да заминаваш.



Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
Автор lsis. ()
Публикувано23.07.07 20:36



ъъъ... мен па тоя постинг ми намирисва малко на липса на секс и комплекс на малката пишка?
Нидей са поти толкова по клубовете, няма да заместят горните две



Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus

Тема Re: The next level!нови [re: lsis.]  
АвторKyмбa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 00:19







Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 08:55



при хетеросексуалния инфаркт по-различно ли е чувството....е,поне при хомосексуалния ще ме удари на размисли и страсти!



Тема Re: The next level!нови [re: lsis.]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 09:03



използвам сух дезодорант,повярвай ми помага,дори когато си в клубовете;)))....явно ти не,защото гледам нещо ти понамирисва....тази година няма режим на водата,възползвай се оптимално!
размера на пишките....хмммм.....който каквато си е купил ;)))



Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 09:07



не съм тук да се заяждам,въпреки,че става забавно :))) въпроса ми беше простичък,но вие все търсите сензацията и простите неща ви убягват ;) та въпроса ми беше-има ли хомосексуална жена или мъж,ако щете, в БГ,които живеят като сем и отглеждат децата си като такова.....



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
АвторAzzz (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 10:28



Интересно ми е какъв отговор очакваш да получиш на уникално умен въпрос: "има ли хомосексуална жена или мъж,ако щете, в БГ,които живеят като сем и отглеждат децата си като такова....."

Като сем? Като Съвета за електронни медии? Или семе с изядена буква?

По същество. Въпроса ти не е простичък, а изключително прост(оват). Или е уникално тъп или очакваш наистина смислен отговор, или живееш в някое друго измерение. Едва ли ще си изненадана, че на света, "ако щете, в БГ", НЯМА хомосексуални мъже и жени с деца, просто няма. Това е всеизвестен и неоспорим факт. Хомосексуалните ПЪРВО, не живеят на семейни начела, ВТОРО не искат да имат деца и ТРЕТО, няма такъв филм.

...



Тема Re: The next level!нови [re: Azzz]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 10:32



хахахах внимавай,ще получиш хетеросексуален инфаркт ;)



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
АвторAZzz (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 13:49



Ако е хетеросексуален, аз грижи нямам - има експерти, ще ме оправят. Не дай си Боже да е транссексуален или бисексуален инфаркт, че тогава проблемация...само светена вода венозно помага!



Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
Авторxa!xa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 14:50



хахаххах хахах

Браво! Колкото по-активна, толкова по... без яснота...!!!! така става то :) слънцето бая силно пече тия дни, .....особено за някои



Тема Re: The next level!нови [re: The Queen]  
Авторxa!xa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 14:52



това се явява страничен ефект....дефект?

нищо не започва с мисълта за неговия край...изобщо започва ли с мисъл?

и плюс - като говориш за себе си не говори в множествено число, и не обобщавай за всички





Тема Re: The next level!нови [re: AZzz]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 15:43



оуууу,ти ли си парамедика в този клуб ;)



Тема Re: The next level!нови [re: xa!xa]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 15:55



дефект!?!? направо дефекирам,докато ти чета написаното....може пък и това да е страничен (д)ефект от слънцето,знаеш ли....предполагам обаче,че парамедика ще диагносцира ;) а колкото до мисълта.....явно не си отглеждаш такова животно у вас :)
о,да,твоя плюс и моя минус....корен квадратен от хипотенузата,делено на апотемата на квадрат...ами да,получава се множествено число, обобщено за всички ;) сметни го и ти,пък ще видиш;)



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
Авторxa!xa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 16:21



Впечатлена съм! Защо не отидеш към некст левъл в смятането, например към хиперболична геометрия, щом толкова ти сече пипето?



Тема Re: The next level!нови [re: The Queen]  
АвторSeaStar (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 16:34



Напълно съм съгласна, че от законова гледна точка ситуацията в България е направо отчайваща за хомосексуалните двойки, защото по никакъв начин не урежда важни формални въпроси, произтичащи от една такава връзка. Законът трябва да осигурява еднаква защита за всички граждани, а дали хомосексуалните двойки ще сключват бракове и ще имат деца е въпрос на личен избор.

Не бих казала обаче, че липсата на брак и деца означава, че връзката не минава през различни нива и не се развива (това според мен важи за всички двойки). Струва ми се, че връзката мажду две жени може да бъде много дълбока и дълготрайна и без брак и деца - всичко зависи от конкретните жени и отношенията помежду им. (Разбира се, става дума за все още хипотетична за нас ситуация, в която те са свободни да сключат брак и да бъдат родители.)

Много е болезнен фактът, че повечето хомосексуални жени в България не могат спокойно да разговарят с родителите си за важните неща в личния си живот и не могат да им кажат, че например са решили да имат дете с приятелката си. Абсурдно е, че момиченца на 14-15 г. могат да забременяват при безразборен секс, да раждат или да правят аборт след аборт, да зарязват непланираните си деца, да страдат от болести, предавани по полов път, на 20-25 г. да бъдат напълно изхабени и кухи отвътре и все пак за родителите им и за обществото ни като цяло това да е по-малко скандално от сериозна хомосексуална връзка или осъзната хомосексуална ориентация и желание за личен живот в сътветствие с истинските желания и нагласи на една жена.

Що се отнася до разделите, мисля, че за съжаление никой не е застрахован от тях и именно затова създаването на семейство и по-специално деца е толкова отговорна и сериозна стъпка.

Много би ми се искало един ден връзките между жени да бъдат възприемани като нещо естествено, но не вярвам, че тук това въобще е възможно (по ред причини, които сигурна съм, всички знаем). Не казвам, че ситуацията извън България е идеалната, но нивото на толерантност все пак е несравнимо по-високо. Навсякъде обаче независещата от мъжкото внимание и благоволение, нетърсещата мъжкото одобрение, независима и силна жена буди сънателен или подсъзнателен страх, (тук включвам и доста жени), защото винаги заплашва да преобърне един баланс на силите, слагал се с векове.



Тема Re: The next level!нови [re: SeaStar]  
Авторred_orange (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 10:36



Според мен, несъгласието и неодобрението в обществото на хомосексуалните двойки имащи деца или искащи деца /говоря за БГ/, се дължи на мисленето - аджеба какви ще станат тези деца, няма ли и те да бъдат хомо, след като са възпитани в такова смейство, пък било то и от двма мноооого по-свестни и "нормални" родители от уж "нормалните". На което обаче бих отговорила така: ми как тогава аз и още 4-5 приятелки мои, които сме се родили в напълно нормални семейства, че и даже родителите ни не са развели и т.н., ми как тогава на нас ни щракна нещо че да харесваме жени? ммммм? баланс има във всичко мисля аз... и хора има и ще има всякакви, независимо дали са хомо или хетеро илил както и да се определят самите те. Въпросът е там, че се изгубиха вече чисто човешките ценности и не останаха ЧОВЕЦИ. Иска ми се да сме по-добри, да има повече любов и разбирателство и да не се караме и упрекваме, за неща, за които утре ще видим че няма смисъл.





Тема Re: The next level!нови [re: SeaStar]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 16:06



да,точно затова става дума:) всяка връзка се развива,разбира се, но мисълта ми е,че не може вечно да бъде на ниво "гаджета",защото каквито и да са отношенията, колкото и голяма да е любовта, винаги искаш нагоре и нагоре.....както ти самата казваш, сем,женитбата,това си е право на личен избор, но при нас такъв липсва,поради ред причини! не е гаранция, че когато си законно свързан ще си живеете така до края, но поне е сигурно,че имайки дете,чрез законно свързване,това дете винаги ще е твое и ти ще му бъдеш майка,а не просто приятелка на майка му,докато (ако) нещата м-у вас рухнат.
имаше тук преди време клубарка с ник STOOP, която заедно с жена си си родиха бебе в испания,та тя беше разказвала доста подробно за законовите уредици там. добре би било навсякъде да е така,а не да се налага да живея в др страна,защото искам сем.
а колкото до законите тук..дори и да позволят такива бракове,мисля,че самото общество не е дорасло ..или хайде,по-голямата част от него, да възприеме по-различно като консистенция сем....но затова пък не руптаят много,много с-у всичко това,което си описала.....факт :)



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 16:58



брейнстормке, като употребяваш "сложни" и "интелектуални" думи, не е зле да знаеш все пак и как да ги пишеш: роптая, от ропот..., най-вече за да не ни втрещяваш прекалено с брейнсторма си. впрочем, по темата, причини за напускане на бг винаги има, по-добри или по-лоши.





Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
Автор fireballМодератор (жив)
Публикувано31.07.07 00:28



Какви всъщносто са ти забележките? Конкретизирай, ако обичаш.... защото постинга за мен е много смислен и добър....



Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 08:42



така е,понякога човек натиска грешния бутон:) правописа ми е поправен,благодарение на твоята бдителност и речника ти, а сега нещо др имаш ли да кажеш или с това вече се изчерпа :)!?
поздрави ;)



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 09:55



странно, близостта на "о" и "у" на клавиатурата досега ми е убегнала, за да съм заподозрялла, че рупот е следствие от простото объркване на бутоните.

Да, имам да кажа по същество и дори го казах. Да се повторя ли? Хората намират разни причини да заминат, твоята тема ми прилича на едно мрънкане и вариации в стил expatriation. Не го осъждам, просто ако всички седнем да мислим, че у нас "нещата не стават", те никога няма да станат. Много просто - никога няма да има някой, който да ги направи. Това е принципно по въпроса.

От друга страна, наблюденията ти са вярни, ще си спестиш редица главоболия, макар и едва ли всичките, ако си в чужбина.

Поздрави! И може би дори, на добър път!





Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 11:08



и една съседка оприличаваше хамлет на жена,но уви,той не е, така че и в твоя случай важи-приликата с действителни лица и събития е случайна:)
а тези патриотични слова ако всички седнем да мислим, че у нас "нещата не стават", те никога няма да станат....о,please, get a life;)
напротив,нещата все повече и повече стават,въпроса е дали ние сме готови да ги понесем.мога още мн да пиша,но ме чака дълъг път,тъй че.....ай,со здраве ;)
ПП. -никога не повтаряй,винаги опитвай нови неща ;)



Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 12:49



Престани да ми намигаш, отегчително е, а пък израза "со здраве" е толкова изтъркан, че единствения, който дълбае в повторението, че и досадата, тук си ти. Относно опитването на нови неща мога да кажа - да, но с мярка.

ПП

Можеш да напишеш нещо средно между пътепис и епопея на душевпечатленията си озаглавена On the road, естествено на примитивен английски в стил о,please, get a life, вместо добре познатото ни оh, please.*h не се чете, но присъства в узписването.

След като установихме липсата ти на познания по български, вече се сблъскахме с очебийността на твоя кофти английски, важното е, че можеш да ни заливаш с "готски" щампи от сорта 'ай,со здраве' и cool намигания, с които да запълваш семантичните и граматични празноти.



Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
Автор Monlks (drop-dead g.)
Публикувано31.07.07 15:37



"узписването"



Тема Re: The next level!нови [re: The Queen]  
Автор tetrodotoxin_2d (новак)
Публикувано01.08.07 11:33



Дай да ви направя по-едно и на двете и да мирясате .
Може и по две-три както кажете.





Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
АвторTQ (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 13:50



след като видях твоето оригиналничене и хитроумност, както и изключителното ти познаване на бълг граматика,а и не само, мога единствено да ти предложа да бъдеш редактор на бъдещия ми пътепис!смятам,че ти ще му придадеш онзи малък,но съществен чар, който ще превърне книгата в бестселър на всички времена ;) (намигването ми е тик,не го правя съзнателно:)
и сега след като запълнихме достатъчно клубно пространство в спор коя е по-умна и забавна(въпреки че всичко бе ясно още от самите никове;), ще кажа,че целта на постинга не беше да си търся идеи за забогатяване,редактори и пътеводител,а просто разискване на един проблем,който стои пред всички ни или поне пред всички,които са намерили половинката си,с която искат да имат всичко....

отпочини,релаксирай,прибави още една точица към ника си(вместо да се удряш с ластик:) ...и така :)



Тема Re: The next level!нови [re: Azzz]  
Автор MEHTA (някоя си)
Публикувано03.08.07 16:18



Уооооу, малката пишката май още повече се е смалила - много ли я търси тая сутрин бе, че целия свят ти се вижда нихилистичен.
За Царкинята ще кажа само, че има много, ама адски много хомосексуални двойки или хомосексуалисти без партньор, които си мечтаят за дете някой ден. И е напълно нормално и вие да го искате.
Не виждам какво толкова сте се заяли всички със семейните ценности. Любовта между две жени или двама мъже се различава само по броя на пишките в семейството и обикновено това, което различава хомосексуалните хора от "нормалните", е, че просто си падат по хора от същия пол. Всички останали ценности си действат по нормалния път. Нищо не гарантира на една жена, че като се омъжи, мъжът й ще е здрав и ще си имат бебе. Естествено е все пак да го искат и да си осиновят, защо пък да не. Защо пък и еднополовите двойки да не си осиновят - и при тях проблемът е на чисто физическа неспособност за възпроизвеждане.
Юридическите закони в България не позволяват да се женим и да делим имущества като брачна двойка, ама вратички има винаги. Най-малкото, че неомъжена жена с прилични доходи има право на осиновяване. Или на попечителство. А в крайна сметка - въпрос на приоритети. Защо пък да не заминете и за чужбина.
Всичко си зависи от ситуацията и нищо не е невъзможно ;)
А пък който не иска деца и който не цени семейството като здрава обществена единица, да не прехвърля това си отношение на другите и да не псува наляво и надясно всеки, който е създал семейство или здрава и продължителна моногамна връзка.



Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: The next level!нови [re: ...]  
Автор MEHTA (някоя си)
Публикувано03.08.07 16:44



Все още ли има хора, които не си дават сметка, че интернет създава общество с нетрадиционни социални закони, безцеремонно пренебрагвайки останалите невиртуални закони, най-вече правописните.
Иначе всички знаем, че в акцентувана силаба редукцията е недопустима, ама не там е темата на разговора ;) ;) ;)
Аз намирам, че запитването е доста смислено и вълнува не една и две двойки.



Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: The next level!нови [re: TQ]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 01:02



kvo 6e kajete da se prisaedinq, da vi napravq po edno dete i da si gi gledame trimata?obi4am decata o6te pove4e jenite, a da bada otkroven nqmam vreme da pro4eta vsi4kite mneniq. moje spokoino da me predstavite na roditelite si za va6iq saprug.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.