Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Трансджендърнови  
АвторCamilla (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 06:47



Като че сред жените терминът се приема някак мноо тежко и трудно, шо така. Простете за жаргонизма, та къде са жените трансджендър? Има ли такава въобще идентичност? Всички се пънат да звучат като лесбийки - всъщност са си хетеро - най-отчайващите случаи, днес харесвам мъже-утре жени, и обратното. И трети случаи - на самонавивка "аз харесвам жени". Е, аман.



Тема Re: Трансджендърнови [re: Camilla]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано25.05.06 17:21



Извинявай, ама не съм много на "ти" със съвременната сексуална терминологията...би ли превела трансджендър?...това транссексуалност ли е или?....

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Трансджендърнови [re: Markizata]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано25.05.06 17:36



Мисля, че и тя не е много на ти.... Трансджендър се използва за човек, който приема половата идентичност на противоположния пол. Тоест ролята на такъв. Което може да означава трансексуалност, но не е задължително.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Трансджендърнови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано25.05.06 18:53



Е...ако е така, то трябва да е транссексуалност..всмисъл, в коя хипотеза не е транссексуалност?( да науча и аз нещо)

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие


Тема Re: Трансджендърнови [re: Markizata]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано25.05.06 19:05



Няма нужда да е транссексуалност, включва травестити, кросдресърс, и т.н.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Трансджендърнови [re: sometimes_somewhere]  
АвторCamilla (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 21:42



Мисля просто, че попринцип хората не са много на ти, щото има спорове около терминологията. Употребих го точно в начина, в който си го описала, че означава. Макар, да не съм много сигурна дали се изясних какво имах предвид. Все пак не виждам особен интерес, така че смисълът да го разяснявам е 0ев.



Тема Re: Трансджендърнови [re: Camilla]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано25.05.06 21:58



Абсолютно съм наясно, че има спорове по терминологията. И не само по нея, чисто и просто си няма достатъчно изследвания по тези въпроси. Не мисля, че е направено много от 60те насам.
Ти само вметна трансджендър и почна да си говориш за момичета, които се прават на лесбийки. Какъв интерес искаш да има към темата...

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Сексизъмнови [re: sometimes_somewhere]  
АвторCamilla (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 22:12



Така е. Просто мисълта ми сутринта твърде бързо се придвижваше от една тема към друга, за да мога да украся и разпростра мислите си, които явно са останали само в моята глава и не са излезли от нея като ясно понятен и недвусмислен текст. Бих искала да се изясня, ако изобщо мога.

Идеята ми бе:

Има някаква мода на идентификациите, която е много стеснена. Има някакво изобщо стеснено виждане на сексуалността. Ти лесбийка ли си или не. Съответно, ако не попадаш в точното (чие) определение за лесбийка, си хетеро, значи. Или би? Ако не и това?

Съответно стеснеността на идентификациите, ограничава различието, за което уж има някакво желание "аз не разбирам как така може жена да харесва мъжки жени", ако си лесбийка си жена, трябва да харесваш женствени същества. Цитат. Нееднократно чут. Твърде популярен.

Та след като манифестирах чрез цитата стеснената визия преобладаваща, какво повече да кажа.

Освен, че съм ядосана, че тези които искат да си наложат своята рамка за сексуалност - това, така дефинирано лесбийство "Женствени жени харесват женствени гени", всъщност не се държат като лесбийки, ами си ходят с мъже. И не са лесбийки.

Нещо ми куца в терминологията, не каквато е на теория, , не че и там е няква "песен дивна", нещата не са разработени, ами в отношението и стеснеността на възгледите и непознаването дори на малката съществуваща теория. Което си е непознаване, и парекселанс вътре-групов сексизъм. Който избива направо на расизъм.

Разясних ли се, не мисля, ама дано поне да съм успяла

Е няма да слагам емотикони, защото нямам семиотична сила да изразя чуствата си.

Утре се запътвам в народна, или поне тия дни да чета, по-сериозно. Егати неуката работа, че и неуважение взаимно на сексуалността, и изтъкване чрез някакви скалъпени понятия



Тема Re: Сексизъмнови [re: Camilla]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано25.05.06 22:40



Виж, ясно, че сексуалността не е лесна за категоризиране. Да не говорим, че осъзнаването на нашата сескуалност зависи от много фактори. Ще ти дам един пример: през 80те, много момичета (става въпрос за Щатите, че повечето изследвания са там) са нямали информация относно хомосексуална ориентация и са смятали, че облика им рационално трябва да е по- близо до този на момчетата (щото обществото приема разнополови връзки и така биха могли да оправдаят пред себе си влечението към жена). От там и т.нар. butches.
Но не мисля, че има стриктно хомогенна група принципно. Айде тоя път пример с трансджендър. Според едно изследване от 90те, някои трансексуални жени живеят като хетеро, други като лесбийки, трети като гей мъже.... Има случаи и на родилки... Свят пъстър с две думи.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Сексизъмнови [re: sometimes_somewhere]  
АвторCamilla (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 23:10



Да, ясно, нещата определено опират до липса на информираност. По този въпрос - освен 2-3 български сайта, информационни, затъмнението е пълно. Дори аз не обичам да чета на английски, или въобще, макар да не ми представлява затруднение, просто на български винеги е по-приятно, по-лесно и по-бързо. Че и по-ясно. В бг уикипедията бе казано, че статиите не трябва да са големи, мнение на Инжинера, , понеже не е необходимо тези неща да излизат на преден план и да се пише толкова много понеже всъщност става дума за малък брой хора. Сайтчценцето на елия е хубавко, но е малко, и след 3тия препрочит...........омръзва. Не се обновява. Не се реорганизира. Стои си, има полза, но за новите, , а като го прочетеш кво?

Бг сексология или къвто беше сайт има някви претенции, но според мен си остава само с тях, пък и за мен нещата не опират само до органи и до секс, така че нищо не става от него, лично мнение. Или дори да става, има тясно предназначение.

Всъщност няма истински информационен бг сайт, като се замисля. Това е добре. както винеги, липсите в бг са грандиозни. Да пируваме с трохите.

И да се тупаме с 20те бройки жени и 30 мъже. Аз съм лесбийка. Това звучи гордо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.