Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 02.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Жените на живота ми  
АвторRene (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 06:02



Днес те ще се съберат. Всички. За първи път от години. Аз ще ги посрещам - само от представата за това ме тресе сух огън.. Те са толкова смайващи. Смазващи. Властни. Жени, направени от сухи черни корени, земя, вино и светъл мед. Те са като четирите елемента. Вечни.

Първата е създание от преданията. Горска фея - дребничка, едва стигаше до рамото ми. Крехка. Зад крехкостта са черните корени - жилави, усукани, нечупливи. Непрегънати. Тя е една много стара горска фея. Не помня цвета на очите й - избеляха с времето. Тихия глас, пред който замръзвахме в почит. Тя е като Пра- майка - началото и края. До нея расте бор - дребен, сух и черен като нея.
Чувам вятъра из сухите ноемврийски треви. Слънцето не знае какво прави тук в средата на късната есен, търкаля се, отразява светлината си в парчетата строшени стъкла, черния бор, разпилените камънаци. Коленича - тя е по право първа. Не ме е срам - на нея й се покланяха всички. Пред такава жена гордостта е нелепа измислица.

Втората е вечна като земята. Дива като земетресение. Разрушаваща и помитаща, смазваща в яростта си. Обичаше да кара конете в галоп, права на капрата. Нямаше укротия, и насищане на земя и простор нямаше. Обичаше оръжия - ножове, кавалерийски саби, ханджари, пазеше ги, събираше ги, говореше им като на живи същества. Обичаше диви, неопитомени животни и не позволяваше да ги дресират - приличаше си с тях. Обичаше да мирише прясно изораната земя; казваше, че от земята идва всичко, що е дадено и отредено човеку. От пръст сме и в пръст ще идем, и хляба ни от нея е даден, и ветровете от нея се сътворяват, и никой не успял да се изтръгне от обятията й.
През ноември земята мирише различно - сухо, уморено, на полусън. Когато седнеш, те всмуква в себе си. Когато чувам, че тя идва, не ставам - знам, че допирът ми със земята ще я умилостиви, и дивите й коне няма да минат в галоп отгоре ми. Нейните коне - вече без нея.

Третата е светъл замръзнал мед. Златист кехлибар и златист лед. Златистото сияние на косата й, златистото сияние около нея. Сиянието в нея не е златисто - то е тъмносиньо, с цвета на очите й. Златист лед и син лед. Кожа със снежен цвят. Вдигната глава, вирната брадичка. Трапчинка на брадичката. Осанка на кралица. Мълчание на кралица, която знае, че думите са повече от излишни в нейно присъствие. Имаш единствено правото да й се подчиняваш с достойнство, и правото да й се наслаждаваш. Тя има правото да те обича и го упражнява като всяка кралица - тя умее да обича по кралски и без повече думи от крайно необходимите.
Посрещам я мълчаливо, скланяйки глава в отчетлив жест на почитание - кралиците знаят, че „чест” не е дума, а състояние на духа.

Четвъртата е вино - ту тежко и черно, ту светло рубинено и палаво. Помня смеха й привечер в овощната градината. Няма и никога повече няма да има смях като нейния - искрящ, омайващ, опияняващ. Когато тя се смееше, виното в чашите ни менеше цвета си, смееше се с нея, следваше извивките на смеха й - ту тъмни, в дълбокото, кадифено-черни като тежък мавруд, с червени искрици, ту рубинени, погълнали цялата светлина на зимните дни, белотата на коледните снегове, блясъка на небесните светила, летните огньове и слънчевите зайчета по листата на овошките. Когато тя се смееше, светът се смееше с нея, и животът имаше вкус, и земното притегляне губеше смисъла си.
Посрещам я с усмивка и чаша от младото вино - тя знае мъдростта на смеха, знае вечността на сетивата, знае как животът мени цветовете си, и цветовете се менят един в друг, и че в това е целият му смисъл.

Посрещам жените на живота ми на едно почти забравено селско гробище. Малко по-надолу, в селото, между планината и равнината, е започнало тяхното начало. Тук, най-после събрани заедно, е тяхната вечност.
И те се посрещат една друга. Четири жени, като четирите елемента. Моята кръв, моето начало.Техният край. Тяхното отрицание. Тяхната непречупена смирена гордост. Тяхната ярост. Тяхното мълчание и техният смях. Аз - тяхното продължение.
Целувам им ръка.

--------------------------------------
Кои са вашите жени на живота?

П.С. Текстът, по-горе, е едно изпълнено обещание.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор Дaллиa ()
Публикувано21.11.06 09:41



Айде, от мен да мине, че си пропуснала да ме опишеш....


Ама то пък, ако ме беше описала мен щеш да стане излишно и някак неловко за остналите ти героини....
Цунки и се радвам отново да (те) прочета тук, нещо различно и истинско.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор fireballМодератор (горещ)
Публикувано21.11.06 10:58



Приветствам те! Изпълни денят ми с мекота...





Тема Страхотно е!нови [re: Rene]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано21.11.06 12:35



Браво, изпълнено е прекрасно! Ти ли го написа, мила?

И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.


Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
АвторJesica (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 06:26



4udesni sa ti jenite! No 4-tata kato 4e li me zaradva nai-mnogo.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Дaллиa]  
АвторRene (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 09:54



Ти си Петият елемент бе. Подлежиш на описание в отделен разказ тип "Стивън Кинг" :)
Целувки.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор Cиxaя (с вяра)
Публикувано22.11.06 10:53



Думите са излишни.Поклон.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
АвторRene (Нерегистриран)
Публикувано22.11.06 11:07



Мда, май никой не забеляза, че под черта имаше зададен въпрос......



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор Cиxaя (с вяра)
Публикувано22.11.06 19:20



В същност, забелязах го.Но май нямам този дар слово, а и необходимият опит, за да отговоря достатъчно добре за темата.
И, честно да си призная, не исках да съм първата, която ще му отговори.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор fireballМодератор (горещ)
Публикувано22.11.06 22:41



А, Ренето! Няма нищо случайно.... нарочно беше подминат въпроса.....:)
Аз с моята образност ще ме отстрелят тутакси!





Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
АвторMorgana (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 14:47



Rene, s ohota 6te otgovoria na vyprosa ti:). A tvoiat stil na pisane e prekrasen, izglejda i ti sy6to obi4a6 i umee6 da risuvash s dumi i da (pre)syzdavash krasota... Pisaneto e magi4eski ritual...a jenite sa magiia, koiato pove4e ot vsi4ko zaslujava da j byde posve6tavan tozi ritual... :))



Тема Re: Жените на живота минови [re: fireball]  
Авторzemphire (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 17:20



Че кой може да пропише така мракобеснически, освен нашата Рената. Виждам оназ вещеруга Моргана подава аплодисменти, аз обаче ще спестя всякакви комплименти.





Тема Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор ЧepнoCъpцe (Сърце на Мрака)
Публикувано04.12.06 13:25



Тази вечер те ще дойдат. И четирите. За пръв път всичките ще се съберат заедно, на едно място. Жените на живота ми. Жените, които разкъсаха сърцето ми на четири части и всяка от тях си прибра по парче, като скъп спомен от детството, оставен да тлее забравен на някой стар таван.

Първата е създание от сънищата. Тя е като фея от приказките – мъничка, крехка, а усмивката й може да разтопи и ледник. Липсват й само крилцата – нежни и ефирни, покрити с цветен прашещ от царството на Морфей. Прашещ, от който са направени мечтите… Тя ме дари с първата ми целувка. Целувка, която ме разтърси из основи, от която по тялото ми пробягаха горещи и хладни вълни, целувка, която откри за мене един нов свят. Целуна ме, а после се засмя със звъна на хиляди камбанки и побягна в нощта, оставяйки ме в обятията на любовта. Смехът й – ромон на планинско поточе, ме преследва и досега, макар и само в сънищата ми. Името й на старобългарски означава вятър… Вятъра е донесе при мене, вятъра я и взе.

Втората идва от Ада. Косите й – ту руси и заслепяващи като слънцето, ту червени като разжарен огън, ме оплетоха с греховна прегръдка и създадоха поквара във мен. Устните й не промълвяха дума – те се разтягаха в сладострастна усмивка, а лъстивите й очи примижаваха, когато страстно сплитахме телата си. Тя идваше и си отиваше, когато си поиска, а когато си тръгнеше, аз се разкъсвах от мъка. С нея за пръв път познах какво е секса с жена… Когато си тръгна завинаги, аз останах в самота за три години – не можех да я прежаля толкова дълго време, не намирах достойна, с която да я заменя. И досега си спомням за нея с копнеж. Името й на славянски означава искряща – като звезда в спомените ми, като въглен в пепелта на миналото…

Третата е смугла и чернокоса. Черна отвън, а така бяла отвътре. С нея ни свързваха толкова много неща – тежък живот, еднакви възгледи за света, за живота, за бъдещето, еднакви вкусове, сходни мечти, почти идентична външност… Тя само ме обичаше – нищо повече. Нищо друго, а и не трябваше. Тя искаше в замяна само обич и аз й я дадох. В началото. Времето обаче ме промени. Нейната любов беше голяма, но моята гордост се оказа дваж по-голяма. Единствената, която нараних, единствената, която не заслужаваше. Ала сякаш в любовта винаги единият повече дава, а другия повече получава. При раздялата ни тя плачеше… а в мене имаше само празнота. С въздишка и поглед изпратих жената, чието име на руски се превеждаше като устроителка. Жалко, че не успях да устроя живота си с нея… Или?

Четвъртата е кралица на фона на останалите. То и името й е такова. Така горда, така властна. Самочувствието й беше високо, а и имаше защо – едва ли имаше по-красива от нея на земята. Тяло на богиня, съчетано със страхотен интелект. Коса с цвят на старо злато, обрамчваща бяло лице с високи скули, а над тях – очи, зелени като листата на дърветата, като тревата във полетата. Жена, напълно съзнаваща властта си над околните. Мъжете бяха прах в краката й, можеше да има всеки, който пожелае. С нея се познавахме толкова отдавна – още от деца. Тя бе за мен всичко – и приятелка, и сестра, и възлюбена. Тя бе единствената, която обичах изцяло, завършено, тя бе тази, с която исках да прекарам остатъка от живота си – нищо повече не исках. Ала явно и това бе прекалено много… Тя идваше при мен, когато искаше да сподели проблемите си, когато имаше нужда от някого, пред когото да изплаче мъката си. Искрено й съчувствах и я разбирах – жена като нея нямаше много приятели, защото повечето й завиждаха. Когато ми разказваше за мъжете, които бе имала, аз изгарях от ревност, но обичта ми към нея беше по-силна от ревността ми. Тя обаче прие чувствата ми като даденост и накрая и аз изпитах смазващата й гордост…

Очаквам жените на живота ми горе на стария хълм. Неволно плъзвам поглед надолу по хълма – там, където беше старото Френско гробище. Там сега растат храсти и бурени – толкова високи, че почти скриват паметника на българо-френската дружба. Ако се чудите има ли по-зловещо нещо от едно столетно гробище, аз ще ви кажа – има. Това е столетно гробище, на което каменните кръстове са махнати, а ковчезите изкопани. Тове е гробище без мъртъвци.

Здрачава се. Усещам хладната милувка на вятъра върху разголените си гърди. В гърдите, където вече няма сърце. Има само мрачна бездна, в която се рее бучка черен лед, твърд и студен като диамант. И душа не нося. Душата сега я държа в лявата си ръка. Моят Масамуне… Безкрайно дълъг, остър като среднощен писък на банши, верен завинаги.

Те идват. Четирите. Стъпват бавно и спокойно по земята, уверени, че тя им принадлежи. Каква заблуда. Напротив, ние принадлежим на нея – до сетния си час… дори и след това. Те спират и ме поглеждат. Не толкова виждам, колкото усещам промяната в тях. Чувствата им, които са изпитвали досега към мен – безразличие, презрение, омраза, превъзходство, сега са заменени от удивление. Аз не изпитвам нищо. Техният любим се е променил. Издължен, отслабнал, облечен в черна кожа, с коси до кръста, бели като планински сняг, сиви като времето. Те извикват вкупом името ми, надявайки се да упражнят власт над мен. Поклащам глава. Старото ми име, означаващо бранител, защитник… Отдавна не го използвам. Сега имам ново. Име, свързващо се с Дървото на Живота. Име, свързващо се с Еманацията на Бог.

Затичвам се към тях, а сухите треви се отдръпват от пътя ми. Всичко трябва да свърши сега, тук, веднъж завинаги. Те извикват от ужас, но аз съм неумолим. В очите ми, изсечени от арктичен лед, не се чете милост. Мечът ми полита, бърз като вятъра, и ги посича като ураган. За миг границите на реалния и невидимия свят се размиват и писъци, страх, ужас, молба, стомана, плът и кръв се смесват в една невъзможна комбинация, а воят на вятъра се извисява до едно безумно кресчендо…

После всичко свършва изведнъж. Няма нищо. Само покой. Яркият цвят на живота е обагрил сивия пейзаж. А аз изчезвам в настъпващия мрак, оставяйки единствено дърветата да оплакват смъртта им.

И Исус го попита: Как ти е Името? А Той отвърна: Името ми е Легион, защото сме Мнозина.

Редактирано от ЧepнoCъpцe на 04.12.06 13:28.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор kukuviza (минаващ)
Публикувано06.12.06 12:31



Важен въпрос
Аз имам само една единственна жена на живота си и нищо друго не бих желала, макар и това вече да е история



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Авторпoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 15:10



Оф, какви са тия глупости, баси...

Колкто пъти вляза в тоя круб напоследък, толкова пъти се ужасявам.



Тема Re: Жените на живота минови [re: пoтpeceнa]  
Автор fireballМодератор (горещ)
Публикувано06.12.06 20:16



Оф, а като минеш покрай магазин който не ти харесва, сигурно влизаш да наругаеш продавачите и собственика, баси!



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
АвторAlexis (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 15:42



Ot stra6no dulgo vreme ne sam 4ela ne6to po-hubavo i po-istinsko, ne6to koeto taka da me razvalnuva! Blagodarq za hubavata emociq, zavijdam na talanta i na svetouse6taneto ti!



Тема Re: Жените на живота минови [re: fireball]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 13:55



Да, особено ако собственика претендира да ти придава и внушава "идентичности"





Тема Re: Жените на живота минови [re: :)]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано11.12.06 15:08



Внушава идентичност? Не за друго, a щото не обичам да пиша неподготвена, се порових из нета да се уверя за собственото ми разбиране на думата идентичност. Мога и линк да ти метна, но доколкото разбрах това е личностната оценка и виждане на всеки за самия себе си. По тази логика трудно мога да си представя идентичността да се подава на внушение. И все пак стои въпросът - къде го видя това внушение въобще? Това не е секта и интерактивен клуб. Свери си данните, подготви се преди да пишеш, защото за разлика от теб "внушителите" на този клуб имат коефициент на интелигентност над 40.

Лек ден!



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rauch]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 23:49



Невероятно е. Ако е твое ти си талант.



Тема Re:нови [re: Rauch]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 05:50



Остави логиката и продължавай с четенето, като явно не ти е стигнало....

Глей са:

1. Само не ми казвай, че хетерообщността например не внушава идентичностти, внушение, с което много жени се борят всеки ден

И не ми казвай, че не става дума за отстояване на себе си, на собственото аз, въпреки това което се опитва да бъде внушено отвън...като собствено аз и не просто като социална роля???? Като се замислиш над този въпрос, идентичността може да бъде внушавана и манипулирана Да продължавам ли? Изискването да носиш пола (преди век и нещо без алтернативи, а днес пожелателно) не е ли внушение и то точно на определен тип женска идентичност. Да, ти можеш да кажеш, аз съм жена, но моята идентичност е друга, такава която не изисква носенето на поли? Ти го казваш, но все пак отвън, откъм общността има натиск твоята идентичност да се промени по посока нормата. Когато този натиск е силен ти търсиш себеподобни. С които да създадеш подобщност, която да има по-различна от тази на голямата общност представа за идентичността, и в тази общност ти да си се носиш не просто с панталон и къса коса, но да имаш КАТО ЦЯЛО доста различна идентичност. Тази под-група се нарича от голямата маргинална, защото страшно се разминава с НОРМАТА, вкл. и за идентичностти. Хахах

И по отношение на тези маргиналии, центъра, или нормата винаги се опитва да наложи своите характеристики. Но доколкото маргиналиите са далеч от центъра те всячески успяват да му се изплъзват.

2. Из нета

Не зная какво ти хортува на теб нета, но <<социология на групите>> е една толкова специфична област на социологията, че ровенето ти из библиотеките ще бъде почти злополучно, пък из нета изобщо да не говорим. Така че <<ти>> си замълчи, като си неподготвена. Миличка!

Това, че всичко има в нета е МИТ. Ако предпочиташ, мога да го нарека ГРАДСКА ЛЕГЕНДА,....някой бил казал на някой, който казал на някой, всичко имало в нета. Кое е това всичко?

Всичко на всичко не всичко има в нета. Провери сама: sociology of group dynamics

Все пак за да те насоча в една друга посока където май ще откриеш туй онуй - проблема ИДЕОЛОГИЯ-ИДЕНТИЧНОСТ, цитат от нета:

[ref]Identity has no essence[/ref]; it only has meaning by virtue of that which is excluded as different or Other.

Тоест не е НЕОБХОДИМО да е секта, или каквото и да е там (странно защо иначе на лесбийската общност й викат секта, дано няма връзка с твоята представа за секта, а да се мисли в по-друг смисъл), идеологията присъща на всяка една група, а дори най-невинните на пръв поглед групи си имат идеологии, е достатъчна да манипулира идентичностите. Darling!

3. Какво е внушение?

внуша&#768;вам
внуша&#768;ваш, несв. и внуша&#768;, св.; какво, на кого.
1. Влияя върху съзнанието с цел да наложа определено убеждение или поведение. Непрекъснато му внушавам, че трябва да учи упорито.
2. Вдъхвам, будя, предизвиквам, натрапвам. Внушавам страх у подчинените си. – внушавам си/внуша си. Натрапвам на съзнанието си, втълпявам си. Внушил си е, че всички го преследват.

Значи думичката внушавам ОПРЕДЕЛЕНО има връзка със СЪЗНАНИЕ. А идентичността си е един вид САМОсъзнание. ;PPPPPPPP

И за да съм конкретна ;), ако случайно ти се спори още....


Един от основните проблеми или въпроси на идентичността е кой съм аз? Дотук мисля, е ясно! Да, внушава представи за себе си, за това какво може човек да отговори на въпроса като се пита кой съм аз или какво съм аз, общността задава предварително нормирани отговори характерни за нея. това е, знаеш, човек отгледан от животни се държи като животно и има САМОСЪЗНАНИЕ, ИДЕНТИЧНОСТ на животно, нищо че не е. Всяка общност дава някакъв отговор на въпроса какво аз съм. независимо дали отговора е ВЕРБАЛЕН ИЛИ НЕ. Отговора може да се подразбира. Така че, да общността създава и при това внушава, особено в случаите, когато идентичността не отговаря на действителността (тоест човекът е пригоден да ходи на два крака, но отгледан от вълци ходи на четири) Я ВНУШАВА.

Продължавай и ти с мисленето:

In sociology, a group is usually defined as a collection of humans or animals, who share certain characteristics, interact with one another, accept expectations and obligations as members of the group, and share a common I D E N T I T Y

Понеже share или СПОДЕЛЯМ обща идентичност, както проверихме с хората вълци не винаги е на база присъединяване към общността на база СЪЩЕСТВУВАЩИ общи характеристики, тогава нали се сещаш какво става Създава се НЕПРИСЪЩА идентичност, като тя не просто се създава, а се възприема от и чрез останалите членове на групата. Всъщност от хората вълци можеме да се питаме дали ИЗОБЩО СЪЩЕСТВУВА ПРИСЪЩА идентичност.

И ти не смей да определяш IQ на база хашлашките си, посредствено-профанни наблюдения върху уводните статии по социология и откъсите от по няколко реда от по-серриозни разработки находящи се в интернет или където и да е било.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rauch]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 05:58



Мога да ти кажа, че изображението носещо надпис Маяковски не е основание да се мислиш за някаква едва ли не инстанция за коректни, че и дори интеректуални отговори на проблеми, които в случая ти дори не разбираш





Тема Re: Жените на живота минови [re: :)]  
Автор fireballМодератор (горещ)
Публикувано02.02.07 10:55



Тъй... а какви по-точно "идентичности" ти внушава написаното от Rene?





Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
АвторПpoзявka (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 00:49



Доста превзето и претенциозо. Банални образи. Сантимент. Лепкава поетичност.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Пpoзявka]  
Автор Briomby ()
Публикувано03.02.07 10:28



Мъничко човече. И злоба, Злоба, Злоба.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Briomby]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 11:34



Не, мила! Обикновено злобата струи от теб, а ако някой наистина искаше да бъде злобен не би писал "лепкава поетичност", а направо би отрекъл поетичността на текста. И би казал нещо от сорта:

Rene и литература. Литература и Rene. Rene и литература?

Разбира се, ние не сме чак толкова злобни, да отправим подобна забележка





Тема Re: Жените на живота минови [re: Briomby]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 12:23



Доста плоско да смесваш отегчението от един текст със злоба. :)



Тема Re: Жените на живота минови [re: woow]  
Автор So_HaPpY (КурволесФобия)
Публикувано03.02.07 16:28



Малка справка - "лепкава поетичност" би зазвучало интересно в ушите на някого, чието пространство между тях е черна дупка. Виждам, че си възхитена от "критичния прочит". Колкото до опитите за оригиналност - такива като твоите са отдавна прочетена книга (говорейки си за литература).

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.


Тема Re: Жените на живота минови [re: Пpoзявka]  
Автор So_HaPpY (КурволесФобия)
Публикувано03.02.07 16:37



Ако никът ти наистина отразява "състояние" не обмисляш ли варианта да показва менталното ти такова? Flatulencia cerebri ще бъде сполучлив опит.

И един съвет, ако разбира се, не ти прозвучи претенциозно - започни да си водиш дневник. По-въможност таен :-)) Ако поривът ти да ръсиш шедьоври е неудържим - споделяй с една - две приятелки, само.



Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.

Тема Re: Жените на живота минови [re: So_HaPpY]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 17:19



Ех, драго дете, с времето вероятно ще разбереш, че различното усещане от твоето за един текст или за каквото и да е било друго не означава непременно злоба, умствена недостатъчност или там каквото означава ученият ти израз. :)
Иначе жестът да защитиш литературния напън на приятелка е благороден, за което те поздравявам. :)



Тема Re: Жените на живота минови [re: So_HaPpY]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:02



Какво още от дръзновения ти хулителен репертоар смяташ да ни изпееш? Може би някоя ария?



Тема Re: Жените на живота минови [re: So_HaPpY]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 14:13



Мхм, бих я похвалила, че защитава Рене, но ми се струва, че просто се перчи. Но не е ясно какво.



Тема Re: Жените на живота минови [re: woow]  
Автор So_HaPpY (КурволесФобия)
Публикувано04.02.07 15:43



Не смятам изобщо да се занимавам с простотии. Има къде-къде по-належащи неща, които трябва да свърша. Идеята, обаче, не е да се перча, защото се опасявам, че ако реша - просто не би разбрал/а.
Не защото аз съм толкова сложна...
Колкото до репертоара - винаги съм знаела, че имам фенове, които следят изявите ми. Покорно благодаря. Автографи раздавам само върху плът.



Хубав и усмихнат ден ти желая.

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.

Тема Re: Жените на живота минови [re: :)]  
Автор So_HaPpY (КурволесФобия)
Публикувано04.02.07 16:26



Две неща - първо не намирам, че някой се нуждае от защита. И след като си мислиш така, наистина не си разбрал/а какво имах предвид.
Обясянвам бавно, с необходимите акценти - забележки отправени с въпросната доза патос, която се забелязва я в "лепкава поетичност", я в пространствени обяснения за "социология на групите" намирам за безвкусни. А подобни "петна" отнасям единствено към учения ми израз.

Поздрави и за теб. :-))))

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането.


Тема Re: Жените на живота минови [re: :)]  
Автор Briomby ()
Публикувано04.02.07 18:32



Зависи от плоскостите. Поне не обмислям "релефа" на рецензиите си повече от два месеца.

Дишай.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Briomby]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 19:40



Просто не съм от редовните посетители на клуба. Влязох наслуки, прочетох, реагирах. :)



Тема Re: Жените на живота минови [re: :)]  
Автор Briomby ()
Публикувано04.02.07 20:16



Ами аз за Прозявката говорех. :)

А, бтв, с огромен интерес ще следя и за твои литературни напъни. Ако ни удостоиш с вниманието да ги споделиш с нас, де.

Лека и спокойна вечер. :)



Тема Re: Жените на живота минови [re: Briomby]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 21:27



Аз съм прозявката. Не се напъвам литературно. :) Графоманстващи достатъчно и без мен.



Тема Re: последен офтопикнови [re: :)]  
Автор Briomby ()
Публикувано04.02.07 22:00



Така и предполагах. И за двете неща. Като гледам темата и ти си графоманствала достатъчно. При това, реакцията ти, уви, съвсем не е спонтанна. Нищо лошо в различното мнение, разбира се, но твоето Вече го видяхме. Така, че - не е ли по-добре да насочиш напъните и интелекта си не само в смяна на идентичности, за изразяване на едно и също, а в нещо по-градивно, че дори и позитивно. Това е само предложение, де.



Тема Re: последен офтопикнови [re: Briomby]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 22:41



Съжалявам, но усмивките в темата са две, тя и аз. Аз не съм прозявка. Но пък графоманските прояви бяха мои. А иначе графоманската ми проява си беше съвсем спонтанна, необмислена и просто така ми хрумна все пак да отговоря, защо и как на зададения ми въпрос.

не съм сигурна дали отговора ми беше добър, още повече че изобщо не беше обмислен, но със сигурност беше безкрайно спонтанен. Много повече отколкото собствените ти реакции. позитивизмът е течение във философията, а не задължение от бита, колкото и да се насилвам да се усмихна не мога. Не и насила. Усмихвам се спонтанно. Непринудено. Просто така. А иначе МНОГО ДОБРЕ знаеш, че съвременната философия е литература.



Тема Re:нови [re: :)]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано05.02.07 00:11



Дълбоко ме е срам за закъснелия отговор. Понеже явно си учено момиче и от типа хора, които с удоволствие слушат собствения си глас, не си спомням за какво спорихме, но ти печелиш. Поради ограничено време и факта, че чета бавно, на срички, не успях да прочета поста ти докрай, но силно се надявам да ми простиш. Вярвам, че е допринесъл за духовното израстване на този клуб - "първо на първо, второ на второ" и в този ред на логически построена мислА.

Блажени са верующите.

Лек ден.

П.П. Там Маяковски, Лисицки, конструктивизъм и конструктори са отделна тема, та се обърквам и ми е сложно.



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Авторsevenseasons (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 02:22



Възхитена съм от прочетенето! Дълбоко ме развълнува. Трудно е да се опише с думи, но ме накара да се замисля. Това беше и поводът да се регистрирам тук. Отдавна не бях влизала, а и до този момент само четях...

Жените на моя живот са две. Те са като юга и севера, като водта и огъня, като изгрева и залеза, като бурята и тишината, но все пак - красиви, нежни, загадначни. Едната обича да говори - много и винаги. Другата предпочита да мълчи. Докато едната е по-често усмихната, другата по-скоро е тъжна. Едната обича виното, другата - едва отпива глътка...



Тема Re: Жените на живота минови [re: ЧepнoCъpцe]  
Авторsevenseasons (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 02:28



Невероятно е! Прочетох го три пъти и може би ще го чета поне още толкова ;) може и повече. Много ми харесва, има чувство, усещане, картината е истинска



Тема Re: Жените на живота минови [re: Rene]  
Автор martinitonik (Je t'aime )
Публикувано05.02.07 20:04



Преди си мислих, че знам какво е да обичаш и какво е истиската любов, сега обаче вече знам истинският смисъл на тази дума и израз, затова миналото си е минало и мога да говоря само за Жената на живота ми, защото е така! Човек има само една Жена на живота си, само една Истинска любов, която го изпълва с щастие, радост, енергия и всичко останало.
Тя е слънцето, което огравя дните ми, луната, която хвърля светлина в тъмната нощ, гласа, който ме кара да се усмихвам, характера, който ме кара да съм по-добър човек, нежността, с която ме разтапя, усмивката, която кара сърцето ми да бие с ритъма на нейното. Всеки ден откривам нещо ново в нея, което ме кара да я обичам още повече и когато си мисля, че няма повече накъде, тя прави, нещо с което ми показва колко прекрасен човек е и как мога да я обичам още повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.