Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 20.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Феминизъм или за ролевата йерархиянови  
Авторzem (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 19:21



Мисля, че феминизмът отдавна беше установил, че позицията на жената в сексуалния акт не я прави неравноправна на мъжа във взаимоотношенията им - тоест "отдолу" не значи "без права" - в социален, икономически, политически план и всякакъв план. Защо феминизмът е подминал лесбийките, тук се "гравитират" последните и най-изконни постулати на патриархалността:

- Като ти говоря, ще ме слушаш.
- Като ти говоря, ще се съгласяваш с мен. (мъжката лесбийка е винеги права)
- Като ти говоря, ще мълчиш.
- Женските лесбийки са курви, когато сменят партньорите си често

, а мъжките - пичове. (ми то звучи смешно за бога)

Има и други къде-къде по-нелицеприятни неща включващи в себе си тази "ролева йерархия". Абе жени, защо не сте феминистки бе? Що търпите това? Докога?

И не ми казвайте, че си измислям, факт е. Всичко това е дочуто и видяно При това не влизам в по-груби подробности, а лавирам по повърхността.

Ако не го приемате за себе си, как така го приемате по отношение на другите. Какво е това статукво? То хетеросексуалните жени са къде-къде по-независими, самоуважаващи се, самоуверени, и феминизирани. Пък после мъжете били лоши: да, ама не!

Препоръчителни четения: Джудит Бътлър, Милена Кирова и т.н.

Съжалявам, че започвам поредната неприятна тема. За съжаление вярвам, че и тя ще бъде приятно подмината......

Все по-възмутена от статуквото, zen.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: zem]  
Автор indian11 (TotheTenderness)
Публикувано19.06.06 14:29



Naprotiv, Po moi nabludemia e to4no obratnoto. Nqma po-precakani su6testva ot mujkite lesbiiki. V edna dvoika vinagi femme dominira kato po-umna, a se i vpisva v predstavite na ob6testvoto za adekvatna vun6nost. Vinagi mujkata lesbiika e precakvana i izostavqna, tq e "ludata" i nenormalnata, za6toto sus samat si vun6nost e "out". Tq obilnoveno nqma visoko samo4uvstvie, no femme-kata 4esto s ni6to ne doprinasq tq da si izgradi takova. A predi vsiko - femme lesbiikite sa na MODA, i to otdavna! Ot pove4e ot desetiletie. Govoriq ne za heteroseksualnite reklami i mujki fantazii, a sv sveta na na6ite: vijte "The L. world"! Mai 4e to4no feminizma, Judith Butler pr. nalojiha tazi predstava - ne na mujkata lesbiika, da budem jeni, da si proqvqvame jenskata su6nost i pr. No kakvo zna4i da budem jeni? Pak edno so4ialno izmisleno ponqtie.

Mojebi edin feminizum 6re se naloji po-dobre to4no ako pove4e jeni umi6leno boikotiraha tova da se suglasqvat s tova ponqtie. Pardon za latinicata - nqmam izbor.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: indian11]  
Автор woow (nice)
Публикувано19.06.06 23:30



Не режи клона, на който стоиш. Точно феминизма отстоява правото на жените да имат различни идентичности. Информирай се моля те.



Не е лесно да си тъп

Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
АвторGet_real (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 12:26



Мъжки лесбийки....... сух дъжд, близката далечина......... то си има термин за словосъчетанията от несъвместими понятия, ама как беше.....



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Get_real]  
Автор rain__ (insane:))
Публикувано20.06.06 13:48



оксиморон.
много буквално приемаш нещата...

Редактирано от rain__ на 20.06.06 13:50.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: rain__]  
Автор woow (nice)
Публикувано20.06.06 16:11



Гет риъл, доста трудно ти схванах мисълта! И защо според теб е оксиморон?

Редактирано от woow на 20.06.06 16:16.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
Авторget_real (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 17:27



Използвах буквалния прочит, за да илюстрирам буквализма в темата изобщо


Мисълта ми е, че схващането за мъжки и женски лесбийки е доста едностранчиво и не приема възможността някои хора да намират себе си по средата... лично за мен Мъжка или Женска лесбийка не е примвлив термин. Човекът може да бъде мъж или жена, или хермафродит. Може да е мъжествен/ женствен мъж или мъжествена/женствена жена. Мъжка лесбийка ми звужи като формулировка на предубеден човек и определено чувам нотка негативизъм .... не знам, това е моето усещане.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: get_real]  
Автор rain__ (insane:))
Публикувано20.06.06 20:32



исках да кажа, че захващайки се за думите се отклоняваме от темата. indian достатъчно ясно описва кво има предвид като казва "мъжка лесбийка". за мен постингът звучи долу-горе така: "лесбийка, която изглежда и се държи женствено е по-лесна за възприемане и от двата пола в обществото, докато мъжествено изглеждащата е "урода", дето хем е жена, хем не напомня по никакъв начин на такава, а ако е мъж, то какъв мъж е без пишка..., т.е., ако първата е черната овца, то втората въобще е аут от стадото".
не усетих никакъв негативизъм. а и не подкрепям идеята, че във всяка връзка м/у лесбийки трябва да се играят роли, т.е. едната да е женствена, а другата да възприема мъжка роля. абсурдно е в една хомосексуална двойка да се копират отношенията на хетеросексуална такава.
разлика има, и то голяма - факт е, че за лесбийки с мъжествен вид и поведение е много по - трудно да отстояват себе си.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархия [re: rain__]  
Авторget_real (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 08:38



Точно това всъщност исках да кажа





Тема да те запитам...нови [re: zem]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано21.06.06 13:47



ам че...ако една жена , била тя и ЛЕСБИЙКА, си пада по "ролеви игри" и желае да бъде "слабата" в една връзка, това значи ли, че така стоят нещата за всички останали жени, които имат...вързка?
Ако една жена, била тя и ЛЕСБИЙКА, желае приятелката й да се държи с нея като балкански цървул(миризлив и комплексиран), това значи ли, че важи за всички, които имат връзка с "двуполюсен модел"(да го наречем)
И последно, ако някоя си , възприемаща себе си като "пич в пола", се държи като балкански цървул, и мисли, че това я прави да изглежда МЪЖ, това значи ли, че МЪЖЕТЕ СА ЛОшИ, мъжете са свине и всички мъже са балкански цървули???


Ааааааааа, та за какво СТАТУКВО говорехме?...

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.