Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 12.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
АвторBriomby (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 19:28



“Take it easy, but take it”.
J. Cage

ПС: А аз се надявам и да осмислиш музиката на тишината. Бих допълнила - повече от "4:33".



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Briomby]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 19:38



JOAN BAEZ "Do, be, do, be, do."

А някои неща са просто nonsense.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
АвторBriomby (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 20:17



Така е..най-после се разбрахме. Значи е имало полза от кръговата композиция.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Briomby]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 21:57



Ако смяташ, че една тема за феминизма би могла да се напише по-добре, нещо което аз принципно не оспорвам, с най-голямо удоволствие ти предоставям възможността да направиш това. Бих те прочела с удоволствие. А ако феминизма като тематика не те вълнува, мога ли да те попитам, ти от каква позиция в случая критикуваш. Въобще не се ли прикриваш зад критиката на "това е нонсенс", като една антифеминистка. Освен това, искам да ти напомня, че не е справедливо да си спорим ние "толкова задълбочено" тук, и аз да не знам как изглежда опонента ми. Крайно време е да върнеш жеста, който ти направих, като ти изпратих линк към моя снимка.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано25.06.06 23:45



Оле Боже! Къде го намесихте Рахманинов човека!

И Бах...пък и Преслава! Ау! Боли!
Абе то и котешкия марш може да бъде шедьвър, да ти кажа - зависи кой го свириКато се замисля, каква убийствена джаз - импровизация става на котешкия марш ммммммммм...но за мен истина та е http://store2.data.bg/vikeizer/Muzikaa/Ballads%20CD1/

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
АвторJesy (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 01:18



Грешиш. Първо "те си го търсят". Това е толкова изтъркан лаф в правото, че почти си помислих, че го пускаш нарочно за да ме дразниш, ако не съобразих, че го мислиш сериозно :o)))

Не, не за да те дразня, а да проверя дали си ник на който ми напомняш - споко :) Съвсем лесно се даде: "Миличка, аз съм в този клуб от както го има. Jesy....знам ника ти" И браво за знанието, вероятно не ти е било трудно да се досетиш, при положение, че не е сменян от години... Аз не усирам до толко пейзажа, че да се крия зад нови никчета...

Собственически, не е равно и равносилно на мъжко(мъжествено) поведение. Не всички мъже или (по-)мъжки момичета се държат така NOT AT ALL!

Съвсем вярно! Но излишно уточнение. Говорим за този тип поведение и защо се търпи. В хетеро или хомо връзки - все едно.

Проблемът действително в хетеровръзките е къде-къде по-ужасен, защото там я има и материалната обвързаност и естествените факти на трудността на едно откъсване от такива взаимоотношения, явно в хомовръзката остават чисто психологическите фактори?!?! Права си, в тях Е много по-лесно to brake up. Но не съвсем....

Да, то и децата материален фактор, а псилогически стрес и проблеми при хетеро връзките виждаш ли няма.... Но наистина не съвсем....

... Само не схванах защо не ти се говори по "Твоята" тема и някак лавираш около "проблема" който засегна, а видимо участваш с голям ентусязъм в "късите пасове" - ако идеята е да се ядеш с народа и да се правиш на интересна - чудесно, нали знаеш, че това ми е любимо занимание в тези часове на ноща... Но ако наистина ти се води дискусия - ми хайде формулирай проблема, че май на никой до тук не му е ясен, до колкото чета хората.




Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Jesy]  
Авторgimme five (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 02:47



Jesy







Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Markizata]  
АвторJesy (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 03:09



Всъщност съм много съгласна с твоето мнение.... Май не си ме разбрала добре, защото аз отговарях директно на темата. В нея не се пита защо една жена търпи подобно отношение, а защо Ние го приемаме.... В частност опитах да обясня как това съвсем не е всеобща практика. Да, наистина давам, няколко причини, а те вероятно са стотици, но идеята е, че ако човек не го притискат външни фактори, то той сам е отговорен за онова което търпи или на което позволява да е подлаган!!! В този ред на мисли не смятам, че ние си затваряме очите за проблема - надявам се сега съм по-ясна?!

Вероятно трябваше да напиша: О!!! Това поведение е пълен абсурд. То не трябва да съществува. Дайте да линчуваме тези жени! - Тогава постинга ми май щеше да е по-ясен.... Всеки знае, че е нередно, но факта е че съществува и в хетеро и в хомо връзките. Не знам какъв е механизмът това да се премахне от личните взаимоотношения, но при всички положения не е обвинението на някаква група хора, че си затваря очите. Предполагам, че хората трябва повече да се ценят и уважават (сами себе си) , да съзнават, че не това е пътя да се гради връзка, да знаят че ще имат подкрепа ако се махнат от такава и куп други неща.... Може би за това трябва да се говори...

Относно моя личен въпрос - той си остава без отговор! Но него ще формулирам по-ясно в отделна тема ... някога ... когато ми дойде музата :)




Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Briomby]  
АвторJesy (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 03:29



И аз правя опити от известно време да напипам "тънката нишка" в която явно се крие идеята на темата, ама май неуспешно за сега, та ако се справиш преди мен - моля те дай жокер :)



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: gimme five]  
АвторJesy (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 03:30



???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.