Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 11.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: да те запитам...нови [re: Markizata]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 15:41



М, въобще не съм твърдяла подобно нещо, но пък мерси за коментара, беше забавен и интригуващ за четене, както повечето ти постове, впрочем.

Хехех, е, наистина ме разсмя!!!





Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: zem]  
Автор Jesy (®)
Публикувано22.06.06 16:39



Звучиш доста убедана и точно поради тази причина въобще не ти завиждам, но аз съм лесбийка от както се помня и съм имала освен връзки с жени, а и приятелства с двойки жени, та моите наблюдения съвсем не съвпадат с онова което описваш. Не мога да твърдя, че то не съществува, но си мисля, че въобще няма нещо на земята за което да се сети човек и някъде да го няма. Само, че съществуването му съвсем не значи, че то е еталон за поведение в някакви среди или общонсти... Или още по-малко, че е преобладаващо.
Аз лично не бих толерирала подобно поведение, но пък и не съм се блъскала в него.

"Ролевата йерархия" в лесбийските отношения като цяло ми е доста далечна, някак нездраво ми се струва еднополова двойка да копира двуполова връзка.
Още нещо ме притеснява в тази тема. Мъжки лесбийки или там както се споразумяхте да ги наричате - все тая, та защо се приема, че те непременно се държат като мъже простоци? Все си мисля, че могат да се държат като перфектните мъже, кавалери... Ако една жена е примерно трансексуална, не смятам че трябва непременно да я осъдим и да и лепнем етикет Пич или Простак - това си зависи от човека, а не от имането или нямането на пишка, нито от сексуалните предпочитания...

Пп

има доста неща за феминизма, включително и позиции за феминизма в лесбийските отношения.


Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Jesy]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 21:06



Да, не съм за завиждане, че виждам нещата, които другите просто приемат за естествени. Да, нормално, и аз познавам свестни момичета, но по познаването ми на някаква доста немалка част лесбийки, тези момичета са how much, too little. 1-2? 3-4? Максимум. Дори и да са 10 това НЕ ПРОМЕНЯ НЕЩАТА.

"те непременно се държат като мъже простоци? Все си мисля, че могат да се държат като перфектните мъже, кавалери..."

Абсолютно могат да се държат като кавалери, и някои го правят


Не, не, и пак не, не съм твърдяла, че всички са така
Но и не съм единствената, която мисли, че голяма част са именно така. НЕКА да кажем, че съм ЕДИНСТВЕНАТА, която не й пука да изтипоса въпроса, щото всички останали ги е срам

И не съм съгласна, че в лесбийската връзка изобщо няма място за ролеви игри. АМан.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
Автор Jesy (®)
Публикувано24.06.06 13:08



То трудно човек може да разбере какво си писала, при положение че видимо ползваш няколко ника и все Не регнати! Моят постинг е към ника за който е насочен и в отговор на неговите писания - теб не те знам какво си дращила.
Но ето този е за теб :)

Относно "Смелоста" - тук медали не раздаваме, похвали също, особено за самоопределящи се герои. Темата е обсъждана не веднъж, потърси на Хард лесбийки, Буч лесбийки, Трансексуални и т.н. Та споко, чудо не си сторила, нищо ново не си казала, нито нещо което не сме дъвкали и преди 3 години ... Темата си е тема и хайде към нея да насочим вниманието си, а не в самоизтъкване и съдене на другия.

... Никога не съм разбирала защо една жена би се хванала с друга жена правеща се на мъж? Имам, както вече казах, доста лесбийки приятелки, доста връзки и познанства, но наистина няма нито една такава "мъжка", че да говоря с нея поне... или с жените с които е ходила и ходи... Та адски ми е нелогично това поведение, ако въпросното момиче харесва мъже - ще е с мъже, ако си пада по жени - с жени , ама с жена правеща се на мъж - защо??? Въобще никога това не ми се е връзвало по никакъв начин... Въобще не си представям примерно аз да съм с жена приличаща, правеща се или държаща се като мъж. Просто защото си падам по жени :)
Та не знам къде преобладава, какво точно преобладава и къде си се омесила - чувала съм за спорти училища и назобаните моми от тях - да, от там съм пълна дистанция и мисля, че направо си е опасно и, ако за проблеми в подобни среди говориш ... Права си, но това далеч не е преобладаващата час от лесбийките - те просто са най-видимите!!! И именно това беше последната тема която четох в тази насока - Защо обществото приема лесбийките като мъжкарани? В кратце изводите бяха, че това се случва защото те най-трудно се прикриват, най-трудно се вписват и имат най-голямото желание да се изявяват и търсят правата си. Друг е въпроса дали правата им се накърняват заради лошата визия и поведение, или заради това с кого си лягат... Ама това си е моя теория и нея няма да обсъждаме :)

Та - може ли някое момиче да ми обясни защо ходи с жена правеща се на мъж?
Ако харесва мъже - има бол... Наистина ме вълнува отговора на този въпрос.

Сега едно пояснение:
Това, че не съм се сблъсквала с тези проблеми съвсем не означава, че отричам съществуването им. Чувала съм и съм чела такива истории, както и истории със същите проблеми в хетеро връзки. В хетеро връзките се намират някои обяснения, защо жената търпи това - семейство, роднини, деца, финансова обвързаност или зависимост. При лесбийските двойки няма роднини които да те съдят, че разваляш семейството си, обществото също не осъжда, просто защото пред него няма как да се легитимира семейство от 2 жени, деца няма за да висиш във връзка заради тях, имуществото на двете ви не е обвързано с документи и май основателна причина да се търпят подобни проблеми няма! Извода - жените сами си го искат, явно това са момичета имащи нужда точно така собственически да се отнасят с тях и за това го позволяват, ако греша ме поправи моля.

И в този ред на мисли ми кажи точно в какво е проблема и какво искаш да обсъждаме?



Важни са пътищата със сърце...

Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Jesy]  
Автор woow (nice)
Публикувано24.06.06 18:02



Първо ника зен е мой. Този също. Но ти отговаряй, на който ник искаш. Относно медалите, прозвуча ужастно орегинално. Но да оставим това. Все пак ти написах някои неща,.....


Извода - жените сами си го искат, явно това са момичета имащи нужда точно така собственически да се отнасят с тях и за това го позволяват, ако греша ме поправи моля.

Грешиш. Първо "те си го търсят". Това е толкова изтъркан лаф в правото, че почти си помислих, че го пускаш нарочно за да ме дразниш, ако не съобразих, че го мислиш сериозно :o)))

Собственически, не е равно и равносилно на мъжко(мъжествено) поведение. Не всички мъже или (по-)мъжки момичета се държат така NOT AT ALL!


В хетеро връзките се намират някои обяснения, защо жената търпи това - семейство, роднини, деца, финансова обвързаност или зависимост. При лесбийските двойки няма роднини които да те съдят, че разваляш семейството си, обществото също не осъжда, просто защото пред него няма как да се легитимира семейство от 2 жени, деца няма за да висиш във връзка заради тях, имуществото на двете ви не е обвързано с документи и май основателна причина да се търпят подобни проблеми няма!


Проблемът действително в хетеровръзките е къде-къде по-ужасен, защото там я има и материалната обвързаност и естествените факти на трудността на едно откъсване от такива взаимоотношения, явно в хомовръзката остават чисто психологическите фактори?!?! Права си, в тях Е много по-лесно to brake up. Но не съвсем....


Защо обществото приема лесбийките като мъжкарани? В кратце изводите бяха, че това се случва защото те най-трудно се прикриват, най-трудно се вписват и имат най-голямото желание да се изявяват и търсят правата си.

В това си права, и все пак не. Аз мисля, мнението на обществото се гради на стереотипи. Става дума за стереотип.

А защо като мъж, жена? А не мъж като ....мъж/жена?
този въпрос, вероятно ще ми позволиш да го....прескоча

Мисля, че независимо колко естествено или неествествено изглежда едно увлечение отстрани, нямаш право да го критикуваш.

И накрая. По повод темите от преди 3 години, които сте обсъждали, и които аз евентуално не съм прочела. Миличка, аз съм в този клуб от както го има. Jesy....знам ника ти

всъщност, аз вече нямам проблем. Все едно

Have a nice day

Редактирано от woow на 24.06.06 18:28.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Jesy]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано24.06.06 20:54



"Та адски ми е нелогично това поведение, ако въпросното момиче харесва мъже - ще е с мъже, ако си пада по жени - с жени , ама с жена правеща се на мъж - защо???" - да, това е толкоз просто и логично(както казваше любимият ми поет

)чудесно е, че разсъждаваш така! Вероятно има и много други, които разсъждават така!Всъщност, позволявам си да се намесвам зарадъ въпроса, който (си) задаваш, а отговора май се крие в самия въпрос: ... Никога не съм разбирала защо една жена би се хванала с друга жена правеща се на мъж?(...)Въобще не си представям примерно аз да съм с жена приличаща, правеща се или държаща се като мъж. Просто защото си падам по жени :)Анджак, де! Това, че ти не го разбираш и не би го правила и няма логика за теб, не означава, че други не го разбират и за тях няма абсолютно желязна логика!
Това по принцип. А де факто - то май в тея работи много логика и разбиране няма....идва един прекрасен момент и НЕЩО се появява . И те привлича. И няма специално обяснение. А и приказките от рода "тази е мой тип, онази не е" е доста голямо клише...Всмисъл, според мен няма такова нещо като "не ми харесват такива жени / мъже/ овце...каквото там...Защото в един момент се появява женаТА(или каквото там същество) иииии...се налага да преосмислиш вкусовете си бързо - бързоа може и да не стане изобщо.Което, обаче, не означава, че ако беше срещнала жената, не би могло да стане...абе...разбра ли нещо въобще, щото май не можах много добре да...
А пък за другото, което беше в поста на woow - за това, че едни (жени) се оставят да бъдат мачкани от други (жени) - пак причините могат да са 1 милион! И съвсем не най - често основанието да се търпи такова отношение са деца, обществено мнение и имущество. Да не забравяме и фактори като "клише / модел на възпитание", от който някои жени не могат да се измъкнат, дори влизайки в такъв тип връзка. Да не забравяме и фактори като емоционално / сексуално пристрастяване към прартньора, който/ която пък си пада малко социопат....и още хиляди други фактори!
И, не на последно място, от тези фактори потърпевши могат да са както жени, така и мъже (защото мъжете също са хора, невероятно, но факт!), респективно, схемата може да бъде също така и "наобратно" в отношения "femme" - "butch" и така мога да си приказвам до +- безкрайност!
Хубавото във форумите е винаги това, че можеш най - накрая да кажеш" свят широк - хора - разни!" - колкото и да ни се иска или не, да го разбираме или не, не можем просто да сложим всички под един знаменател и да кажем: "тези са такива; тези правят така!"
Предполагам, че това ни учи на нещо много важно - толерантност и зачитане към индивидуалността на другия...

Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: zem]  
АвторBriomby (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 21:52



Аз за пореден път нищо не ти разбрах от поста. Каква връзка има феминизма с мъжките и женските лесбийки, курвите, пичовете, статуквата и прочие? И какво всъщност се опитваш да кажеш и внушиш с написаното? Жени, не се бийте, Бъдете феминистки, щото от това по-хубаво няма или..какво?
Сега, очевидна е претенцията за наукоподобен и ерудиран изказ, обаче зад формата на постовете ти често не се долавя ясна идея и цел. А понякога в най-простите думи се крие много по-голям смисъл от най-префърцунената реторика. Оттам и разбираемостта, мисля, ще е по-голяма.

ПС: това е странично наблюдение - евентуално за размисъл. Не за заяждане.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Briomby]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 12:30



И никой никого не задължава в разбирането. Няма да правим тука инквизиции на смисъла. Който разбрал, разбрал, който не.......Искаш по-голяма "четивност" на постовете ми, е от това по-занишен и скастрен изказ (каква ти наукоподобност, къде я видя) просто не мога да доведа

Аз ти свиря тука токата и фуга с вдъхновение, а ти ми искаш котешки марш, е няма да стане, но като ти засвиря Рахманинов, тогава ми говори Аман от чалга....в приказките "Бъдете феминистки, щото от това по-хубаво няма или..какво?". Като искаш прав текст и смисъл търси го при Преслава.



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: woow]  
АвторBriomby (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 14:14



Мне, слънце, идеята беше да ти намекна деликатно / както винаги

/ , че въпреки вдъхновените ти опити да свириш Рахманинов, повече от вариации на "котешкия марш" не се получава. ;) И си права, че няма нужда от инквизиции.. :))



Тема Re: Феминизъм или за ролевата йерархиянови [re: Briomby]  
Авторwoow (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 19:00



Тогава оставям те да се наслаждаваш на едно зенско изпълнение:



Изпитвам силен, необуздан и почти може би неоснователен страх, че не си запозната с Джон Кейдж и неговата творба, но...............все едно

Tacet, tacet, tacet*: надявам се да чуваш музиката................... Тя е в сърцата, а не в нотите.


{за несхваналите смисъла на постинга, обявих, перформативно, че съм обидена на Брьомби, плюс, че и загатвам, че в края на краищата смисъл може да има не само с малко думи, но и въобще без. За да я объркам малко, което без съмнение няма да се случи. Брьомби е твърде самоуверена в себе си, за да допусне някои да .....лавира ....на нейното ниво}

*tacet - без движение по клавишите, тоест тишина




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.